Osud Tearlingu

Osud Tearlingu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311584/bmid_osud-tearlingu-LDd-311584.jpg 4 195 59

Kelsea už nie je iba dievča z chatrče, ba ani mocná kráľovná Tearlingu. Je z nej obyčajná väzenkyňa vydaná na milosť a nemilosť krutej Červenej kráľovnej. Vydala jej svoje zafíry, odovzdala jej svoju moc, a hoci tým celkom nezachránila svoje kráľovstvo, získala preň niekoľko rokov mieru. Dokážu ich jej poddaní zúročiť tak, aby už nikdy nemuseli do otroctva? Nezrúti sa celá ríša, keď nemá panovníčku? Alebo sa jej samej podarí zničiť neporaziteľné zlo, aj keď momentálne sedí v temnici hlboko pod palácom? Možno by mohla povolať na pomoc silné ženy z minulosti, ktoré sa jej zjavovali tak intenzívne, až s nimi prežívala ich dávne životy...... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (SK)

The Fate of the Tearling , 2016

Damonka12
04.04.2019 3 z 5

Kniha i celá tato série za mě patří do průměru. Rychle se čte, ale střídají se tam nudné a zajímavé scény. Konec jsem opravdu nečekala, takže body za překvapení. Možná by mohl být zajímavý nějaký další díl.

Hledač.N.M.LT
22.02.2019 5 z 5

Já... ehm... naprosto dokonalá kniha a série.

Maria95
16.01.2019 4 z 5

Pěkně se četla, nemohla jsem se odtrhnout a furt se něco dělo, až teda na ten konec, ten mě teda zamrzel, že to bylo tak rychle odbyte..

Neverdin
13.01.2019 3 z 5

(SPOILER) Velice napinavy dil. Prakticky jsem se od toho nemohla odtrhnout a precetla jsem knihu jednim dechem. Tim vic jsem byla neskutecne napnuta, jak autorka pojme zaver.
Spoiler!
Zaver. Neni to spatny napad. Moc nechapu proc i preze vsechno zemrel Jonathan (ani nechapu a nebylo nam vysvetleno co a jak se v minulosti zmenilo ????). Nevim opravdu nevim jak to pobrat. Zaver pro mne proste z cele serie udelal takovou teenagerovskou zalezitost (sen jedne stredoskolacky). Vse rozmetano pro preidealizovany svet. Tak nejak jsem doufala v ponekud romantictejsi konec (nikoli ve smyslu lasky).

VioletRainbow
28.11.2018 5 z 5

Velice se mi líbilo přeskakování děje, mnoho se vysvětlilo. Musím ale přiznat, že s koncem nejsem spokojená vůbec. Autorka nejspíše nechtěla sklouznout do typisckého klišé happyendu, ale takový konec si Kelsea nezasloužila...Zachránila své království a životy všech poddaných a přátel, ale jí nezbylo nic...Protože ona svůj osud už prožila...Přesto 5*. Jedna z mých oblíbených sérií.

MíšaS.
14.11.2018 3 z 5

Přiznám se, že se mi tenhle díl líbil nejméně. Konec mi nevadil, dávalo to smysl, ale spíše se mi kniha četla těžce a bylo to bez akce, až na pár výjimek.

Aires
12.11.2018 2 z 5

Závěr série je drtivé zklamání. Čekala jsem nějaké dramatické rozuzlení. Vysvětlení toho, kde se vzaly a jak fungují safíry. Jak přesně je prokletý Row. Čekala jsem, že Kelsea ovládne magii a smete nepřátele jako přílivová vlna. Je tu snad někdo, kdo nedoufal, že bude nejlepší královnou, kterou kdy Tearling měl? Klidně bych jí dopřála i nějaký ten románek s Rafanem nebo Kostějem, ale určitě jí nepřeju tento osud. Autorka tímto koncem překroutila vše, v co jste doufali a naservírovala nám svůj laciný pokus, jak vše ukončit. Vypadá to, že ji prostě nenapadlo nic lepšího, než udělat si z této série dobrý den a vše jakoby smazat. Je to průšvih, který ani kouzelné safíry nezachrání.

MarkettT
05.11.2018 3 z 5

Může obsahovat SPOILER
První dva díly jsem milovala, příběh byl naprosto famózní, ale teda takové zklamání na konci... konec, byl opravdu krutý a Kelsea si to nezaslouzila a to jsem si říkala, ze si tuhle sérii určitě přečtu znovu, to už se nestane, doufala jsem aspoň v Kostěje, ze s ni zůstane a ne, ze zůstane v podstatě sama :/

lenka608
29.09.2018 4 z 5

(SPOILER) Dala bych 5* ale to si závěr série nezaslouží...

SPOILER
Mrzí mě zakončení, jaké autorka zvolila. Takový konec si celá knižní série nezasloužila - zasloužila si opravdové zakončení a ne takové utnutí. Vlastně tím celý děj předchozích knih autorka pohřbila ve smyslu "nic z toho se nestalo". Jako by se neobtěžovala vymyslet pořádné zakončení. Smrt Rudé královny byla odfláknutá a neodpovídala její osobnosti. Ani nebyla řádně vysvětlená - prostě pár vět a bylo hotovo. Rafanovo otočení o 180° v ovládání emocí bylo - přinejmenším pozoruhodné.
Abych jen nehanila - knížka Vás stejně jako v předchozích dílech vtáhne do děje a rozhodně stojí za přečtení. I přes výše uvedené výtky je to strhující knižní série, jedna z nejlepších co jsem četla.

Klarsik3
25.09.2018 2 z 5

No asi se toho v závěrečným dílů autorce nakupilo vážně moc tak to zakončila jednoduchým zpusobem.. Me se to vypořádání moc nelibilo.. Byla jsem zklamaná celou dobu jsem se musela ke čtení nutit a nakonec zjistím ze mi ten čas za to nestál...

Tesset
12.09.2018 3 z 5

(SPOILER) Pěkný příběh, na stejné úrovni jako předešlé díly. Hrozně mě bavily skoky do minulosti a postupné odkrývání různých tajemství, jen ten konec ... jako vážně? Posledních 50 stran v podstatě zlikvidovalo první, druhý a většinu třetího dílu, takže si říkám - what's the point?
Spoiler

Jako tím, že se vrátila v čase a v podstatě vše zrušila, takže se to vůbec neodehrálo mi přišlo jako kdyby autorka prostě nevěděla, jak by Kelsea měla zvítězit a zachránit království a tohle pro ni bylo řešení nad kterým by nemusela moc přemýšlet. Ani ten happy end v tom nevidím. Jako vážně ta jejich socialistická utopie mohla fungovat? Ne-e. Hlavně jako Kelsea, která ztratila vše, ok dobře jako obětovala by všechno pro svoje království, ale stejně mi to k charakteru postavy teda nesedí.

andrejci
03.09.2018 4 z 5

(SPOILER) Pozor muže tam být spoiler!!!
Ten konec mi přišel prostě blbý. Na to jak byla Rudá královna nebojácná měla prostě zemřít líp. Ale ten konec.U toho jsem byla prostě zklamaná. Byl to jako dobrý happy end ,ale autorka tam mohla pár věcí změnit, Přišlo mi to ke Kelsee kruté. Jinak celou knihu až na konec hodnotím kladně a stejně tak i celou trilogii o Tearlingu. Jsem ráda ,že jsem si ji přečetla.

jmn7053
31.07.2018 5 z 5

Kniha je skvělým pokračováním příběhu o Tearlingu. Postavy se přímo před očima vyvíjí a rostou, nejvíce sama hlavní postava. Je příjemné sledovat její cestu, myšlenky a názory, které ke konci opravdu odpovídají královně.
Trilogie, stejně jako její příběh vytváří pomyslný kruh, kde se spojuje minulost, přítomnost i budoucnost. A tak vidíme nejistou (zakřiknutou) dívku měnit se v silnou, krásnou a nebojácnou královnu, ze které se nakonec opět stane jen nejistá dívka, avšak s duší a srdcem královny.

Janičta
30.07.2018 3 z 5

Celkem slušné zakončení.
Trochu kostrbaté a nejisté. Naštěstí to není zakončené nijak slaďoučce.

Nuray
27.07.2018 2 z 5

Sérii jsem četla s obrovskym očekáváním netradičního promyšleného příběhu. První díl jsem zhltla jedním dechem, ovšem s dalšími dvěma pokračováními jsem byla stále víc zklamaná.
Konec mi přišel, jako kdyby autorka nevěděla, jak z toho ven, tak to takhle divně, hrůzně, prostě příšerně uťala :-(

HančaŠ
13.06.2018 5 z 5

Parádní zakončení skvělé série!

Sakuhina
10.06.2018 4 z 5

Upřímně nevím co si mám myslet. Série jako taková patřila k mým nejoblíbenějším, ale teď opravdu netuším. Celá knížka je skvěle napsaná, ale konec mě výrazně překvapil, nevím jestli zklamal, ale výrazně překvapil.

anavi2009
24.05.2018 4 z 5

(SPOILER) A mě se to líbilo. Jen teda nevím, jak mám napsat hodnocení bez spoilerů.. Taže.. SPOILER

Moc nemusím zombie, ani ve filmech, ani v knížkách.. No dobře, tady jsem je autorce odpustila, ale myslím, že odpustit si je mohla i ona a Row mohl být ďábelský trochu jinak.. Rudá královna..? No to byl docela neslavný konec, na tak krutou a silnou panovnici, ale dejme tomu..
A konec..? Nevím, jestli byl geniální, nebo z nouze ctnost, ale je fakt, že se tím všechno jakoby shodilo. Kelsea budovala své království, měla být královna a ne knihovnice.. Chápu, že to byl svým způsobem happy end, ale myslím, že to šlo udělat i jinak.. Škoda, Kelsea mě bavila, i celý vývoj příbehu, dějové linky minulosti.. Jen ten konec..

BarBarBar
08.05.2018 3 z 5

(SPOILER) Pro některé možná SOILER!!! Jedním slovem nevím. Nevím co si o posledním dílu mám myslet. Napínavé to bylo o tom žádná, ale ten konec. Na jednu stranu se mi líbil, kvůli té vizi která se uskutečnila. Jenže na druhou stranu skončil tím příběh, který mě zajímal víc a to osud královny Kelsei a jejích druhů. Sama to přece všechno měla vybojovat a pokud ne tak měla při boji za lepší Tearling položit život a ne si jen tak přeskočit.... Kdo četl, ví kam. Kniha je čtivá a napínavá, ale za mě kvůli příběhu zklamání.

veronika4918
04.05.2018 2 z 5

Za mne nejslabší díl ... Samotný konec byl super, žádná romantická slaďárna. Ale celkový dojem mám opravdu špatný. Celou dobu mi přišlo, že se spisovatelka do psaní doslova nutí, že je tlačena k napsání závěrečné trilogie a přitom se jí do toho nechce, nemá ucelený nápad, atd. Vlastně to Erika na konci knihy v epilogu přiznala, že první hrubá verze byla děsná a pomohli až editoři.

pro dívky

2014  84%Královna Tearlingu