Kraď jako umělec – 10 věcí, které ti nikdo neřekl o kreativitě

Kraď jako umělec – 10 věcí, které ti nikdo neřekl o kreativitě https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213873/mid_krad-jako-umelec-10-veci-ktere-ti-nikdo-nerekl-o-kreativite-213873.jpg 4 443 443

"Kraď jako umělec" je základní inspirační knihou pro všechny kreativce. Je kongeniálním desaterem pro každého začínajícího spisovatele, muzikanta, výtvarníka, copywritera, bloggera, prostě tvůrce. Nemusíte být génius, stačí být sám sebou.

pkweb.eu
16.09.2019 5 z 5

Textu v knize mnoho není, ale za to myšlenky jsou dost nahutněny (vyjma posldních kapitol). za mě lepší než zdlouhavé okecávání.

michaela.97
21.07.2019 5 z 5

Stejně jako u "Konec prokrastinace" miluju to zpracování. Jsem vizuální typ a tyhle knížky mě vážně baví. Jako člověk, co se do budoucna živit uměním chce a umění studoval jsem nadšená. Samozřejmě vám obsah nepředá moudro světa, ale nenásilnou a mnohdy humornou formou dokáže zprostředkovat a předat myšlenky, které dají víc než 200 stran A4 odborného textu. Autor dal dohromady několik obyčejných rad ze života, která by (alespoň nám začínajícím) umělcům mohla podat pomocnou ruku :) A já jsem pro. Rozhodně se k jejímu obsahu budu vracet. Ráda.

Bomber
18.07.2019 3 z 5

Lze snad doporučit lidem do 30 let, kteří teprve s kreativní profesionální prací nesměle koketují. Dozvíte se koho si vzít za životního partnera (víceméně sluhu či služku - dle sexuální orientace), že není dobré fetovat, ale raději si sám vařit, uvážlivě pajcovat z internetu, nalepit se na někoho talentovanějšího a najít si raději i jinou práci než to, co vlastně chcete dělat. Po třiceti letech vlastní, kreativní práce grafika a fotografa navíc nelze, než s mnoha věcmi v knize - slušně, ale rozhodně - nesouhlasit. Takže pokud jste mladí, nevíte o kreativní práci naprosto nic a potřebujete jakoukoli motivaci, snad může být pro vás i tato poněkud chaotická příručka něčím přínosná. Navíc uznávám, že knih, které se zabývají podobnými tématy, je u nás jako šafránu. Takže to koneckonců zkuste, ale zase tak moc si od toho neslibujte.

lushi
20.03.2019 3 z 5

Kniha se vyrovná jednomu článku, ale je moc pěkně zpracovaná, snadno se v ní orientuje a mě v několika věcech hodně obohatila. Určitě nejde o nějaké vrcholné dílo, ale pokud člověk chce, může mu v mnohém pomoci.

akyna
20.01.2019 odpad!

... o nicem

Sandalkar
22.12.2018 2 z 5

Zajímavé zpracování, ale pokud člověk projede správné blogy a weby najde k tématu inspirace mnohem vice inspirativniho materiálu. Za mě bohužel zklamání.

AKul
03.12.2018 1 z 5

Popravdě nechápu ta pozitivní hodnocení, kniha je o ničem. Nebo možná chápu... Dnes vlastně frčí povrchnost a obecné řeči. :-)

Angelo
07.10.2018 5 z 5

Inspirativní čtení, doporučuji!

Brambu
02.10.2018 4 z 5

Rozhodně to bylo zajímavé čtení na naučnou literaturu a moc mě bavila i forma, kterou nám autor v této knížečce předkládá. Člověka to zaujme a rozhodně se u toho nenudí. I pár rad a tipů jsem si z knihy vypsala a i nadále se nechám autorem inspirovat.

AlčaH
27.07.2018 5 z 5

Útlá knížka plná inspirace, která mi pomohla si uspořádat myšlenky. Kdybych si ji přečetla na začátku svého tvůrčího života, ušetřila bych si spoustu problémů. :) Načerpala jsem z ní některé zajímavé poznatky a věřím, že když někdy v budoucnu budu potřebovat nakopnout, tak se k ní zase vrátím a jen tak si ji prolistuju.

sgjoli
01.07.2018 5 z 5

Na motivační knihy moc nejsem, ale tohle mne bavilo. Krátké, stručné, ne příliš ukecané – jde to přímo k jádru toho, co chtěl autor říct. A jen nezbytné komentáře okolo, co vysvětlují autorovy myšlenky. Ale nic zbytečného navíc.

bar.kolarova
24.03.2018 1 z 5

Ani graficky ani obsahove ani nijak jinak mě kniha neoslovila. Namotivovala mě maximálně tak k tomu, ze jsem ji pokaždé po tom, co jsem ji vzala do ruky, potřebovala omyt...

antonin0999
20.02.2018 4 z 5

Ačkoliv jsem ke knize (nejen vzhledem k jejímu provedení) přistupoval poměrně skepticky, při čtení se tento pocit spíše obrátil a chvílemi jsem byl autorovými (čti ukradenými) poznatky nadšen. Zda a nakolik se pro mě stanou prospěšnými ukáže až čas.

IvaBenNy
30.01.2018 3 z 5

Nemůžu přímo říct, že by knížka byla dobrá nebo špatná. Myslím si, že zrovna tohle je ten druh literatury, která se nedá moc srovnávat. Někdo je zkušenější a uvedené tipy už zná nebo je naopak četl poprvé. Knížka ale dostála svému názvu, hodně věcí z ní bylo převzato (ukradeno) od jiných autorů :). Každopádně na zamyšlení nad vaší prací je vhodná pokud zrovna tápete, kde vzít inspiraci k tvorbě.

roso.mak
17.01.2018 3 z 5

Přečetla jsem asi za 3/4 hodiny. A bylo to čtení poctivé. Knížečka je to čistě motivační (a dobře motivační), ale mnoho textu v ní není.

Monačte
05.01.2018 3 z 5

Navštivte jeden až dva motivační semináře a tuhle knihu nepotřebujete. Leda byste jí chtěli spíš proto, že je hezká, než kvůli obsahu. Což chápu. A proto ji mám...

tatan
31.12.2017 4 z 5

Trefné a sympatické, hezké grafické zpracování

PavlínaAlžběta
14.12.2017 5 z 5

Knihu jsem okusila k nabití kreativity, která mě začala opouštět, hlavně v psaní. Knížtička drobného formátu, co se týče designu skvěle zpracovaná a opravdu inspirativně napsaná mě udělala obrovskou radost. Nic podobného jsem nikdy před tím nečetla a z počátku jsem čekala úplnou blbost typu mnoha a mnoha knih, snažící se lidi nakopnout, inspirovat apod. Milé překvapení o úplně jiném pojetí kreativity v 10 tématech. Doporučuji a pouštím se do Ukaž co děláš!

Denuš
19.11.2017 5 z 5

Pro mne naprosto inspirativní a motivací nabitá kniha zbavená blábolů, která mě donutila k činům. Rozhodně tohle dílo doporučuji a já se už chystám ke koupi další knihy od stejného autora.

estwen
26.10.2017 5 z 5

Krásná, pozitivní motivačka na jedno odpoledne, která je výborně graficky zpracovaná a napsaná jednoduchým jazykem, čímž vybočuje z řady a baví :)

tvořivost, kreativita

Austin Kleon