Kouzelná skříňka pro Gwendy

Kouzelná skříňka pro Gwendy https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388594/bmid_kouzelna-skrinka-pro-gwendy-cDY-388594.png 4 533 533

Kouzelná skříňka série

Kouzelná skříňka pro Gwendy je dalším Kingovým dílem situovaným do fiktivního maineského městečka Castle Rock. Tentokrát se však, na rozdíl od těch ostatních, jedná o poměrně krátkou novelu, napsanou navíc ve spolupráci s Richardem Chizmarem. Na začátku příběhu je Gwendy 12 let. Je to bystrá holčička, která má problémy s nadváhou, s nimiž se dokáže svou vůlí a kázní vypořádat. Jednoho dne ji v parku osloví záhadný černě oděný muž, který jí z neznámých důvodů dá jedinečný a nebezpečný dárek – kouzelnou skříňku s páčkami a různobarevnými tlačítky. Stisknutím páček skříňka vydává buď vzácné stříbrné dolary, nebo nesmírně chutné čokoládičky. Barevná tlačítka jsou destruktivní a symbolizují jednotlivé světadíly, jejichž případné zničení je teď plně v moci Gwendy. Ta postupně začíná chápat, jakou s dárkem převzala zodpovědnost...... celý text

Literatura světová Horory Novely
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Gwendy's Button Box , 2017

missana
02.02.2019 3 z 5

Pěkný kingovský příběh, který se dá slupnout na jeden zátah a každý si ho může přebrat po svém. Přesto se nemohu ubránit lehkému zklamání. Očekávala jsem víc, něco mi tam zkrátka chybělo...

lenuskav
02.02.2019 3 z 5

Je jasně vidět,že to neni klasická Kingovka,i když prvky to od něj má. Neni to věc,pro kterou bych znova sáhla,ale jako Kingofil,sem to musela přečíst. To je asi tak vše

happy-smile
29.01.2019 4 z 5

Moc pěkná povídka. Dobře se to četlo. Ve čtečce to má navíc měně než polovinu deklarovaných stran, takže to člověk opravdu slupne jako malinu... Rozhodně můžu doporučit k přečtení.

Barette
28.01.2019 4 z 5

Bylo to takové krátké, obzvlášť na Kinga. Přijde mi, že ta kniha nevyužila svůj plný potenciál, a kdyby tam King nasázel více detailů ať už o Gwendy, nebo o skříňce, a celkově by kniha byla delší, bylo by to tak zajímavější.

kapitan9556
26.01.2019 5 z 5

Svižná, čtivá jednohubka, která zabere pouze tak hodinu a půl, což je jediné mínus.

Peršanka
25.01.2019 2 z 5

Velké rozpaky a zklamání. Můžu si odškrtnout dalšího Kinga, ale to je tak všechno.

Pitbullka
21.01.2019 4 z 5

Lehký, svižný příběh ale konec jsem čekala trošku jiný.

deep86
17.01.2019 3 z 5

Slušná povídka se zajímavým nápadem. Nerozumím proč musela vyjít samostatně a ne jako součást sbírky povídek...

MiroslavKutík
17.01.2019 3 z 5

Má první kniha od Kinga a za mě dobrý ale krátký je to odpocinkovi příběh kde se nemusíte bat. Příběhy s Gwendy a její skříňkou též si kladu otázku jak ji schovat aby jí nikdo nenašel.
PS: další kniha v brzké době bude TO.

Sirius
13.01.2019 3 z 5

co k tomu napsat. Napsané je to poutavě, samotný nápad se skříňkou je hodně dobrej... ale příběhově je to docela průměr. Ale graficky to vypadá celkem dobře, to zase jo. Jsem rád, že jsem před týdnem dal přednost Klubu vrahů.

paperman
11.01.2019 4 z 5

zábavná, tajemná, napínavá, trochu jako Alenka v říši za zrcadlem v nových kulisách;)... kdo by odolal pokušení mít tu moc, co Gwendy...? ptáte se při čtení stále dokola

Fremr
09.01.2019 3 z 5

Gwendy a její skříňka plná možností, dost fajn nápad a jako velký plus beru to, že je v knize pár hezkejch ilustací.
Není to ale nic víc než delší povídka a snad cokoliv ze sbírky Čtyři po půlnoci nebo Čtyři roční doby má větší rozsah než Gwendy, délka čtení je maximálně tak 80 minut. Ale tak proč ne... Spíš je to jen trošku škoda, těšit se na to rok a pak po hodince a půl konec.

Největší kouzlo knihy je v tom, že je poklidná, děj lehce plyne, zároveň ale právě to mi nedalo spát... Víte co myslím, ty možnosti. Mít skříňku já, asi by to dopadlo hodně špatně.

S odstupem několika týdnů ale musím říct, že narozdíl od jiných Kingovo knih je tahle právě kvůli poklidnému plynutí bez nějakých výkyvů a zvratů snadno zapomenutelná. Také na to má vliv malý rozsah, tím pádem málo prostoru na rozpracování charakterů postav, zkrátka na Gwendy rychle zapomínám.

Kingomolka
07.01.2019 4 z 5

Wow ! :) Nádherná kniha

opic 12
06.01.2019 4 z 5

Kouzelnou skřínku kterou by chtěl každý ?
Už jenom tahle otázka se nabízí. A co třeba jak moc (mít MOC) by nás ovládala nebo doslova manipulovala naše chování.Někdy mám pocit,že nás takové podobné skřínky obklopují.Třeba mají podobu papouška :) Takových papoušků kolem nás,kdo by to jen řek.Naštěstí ta naše Gwen je rozumná sympatanda.Optimističtější podtony nejsou někdy na škodu.
Slaboulinká knížečka.Snad ne příliš originální nabízí se.Na Kinga poměrně tenouká chtělo by se říct.Poměrně se zadařilo a téma je tu načrtnuto tak akorád.Nic nevybočuje příliš ani nenatahuje.Temnější ladění má přeci jenom ve svých titulech na rozdávání Stephen dozajista v předešlých knihách.Co takhle zkusit něco jiného.
Jak je to někdy těžké během dětství po žebříčku k dospívání.Být tečkou na slunci.Gwendy za přečtení stojí.Sice vás tolik neuhrane jako mistrovy opusy,ale šance malého podmanivého doteku z příběhu tam uvnitř naleznete.Na to je Stephen zdatným vypravěčem což dokazuje i na pár stranách v Kouzelné skřínce pro Gwendy.

Adellll
05.01.2019 4 z 5

Fajn knížka na jedno odpoledne. Hororem bych to asi nenazvala, spíš takovým pohodovým románem. Hlavní postava je velmi sympatická a samotný děj je poutavý. Přesto si myslím že King má určitě lepší knížky (To, Zelená míle, Řbitov zviřátek, Osvícení, Čtyři roční doby...). Pro lidi kteří nechtějí vyloženě horor perfektní.
Za mě 85/100

evickakyticka
03.01.2019 3 z 5

Jeden večer a je hotovo. Taková typická Kingovka, u které si odpočinete a nemusíte se bát. Přesto průměrné dílko, asi jak napsal Ládja pode mnou.

Ládja
02.01.2019 3 z 5

Novelka na jedno odpoledne. Nepřekvapí, neurazí. Zajímavý námět, ale u Kinga bych to viděl klidně na román, který by měl aspoň pět set stran. Mohlo by z toho být více.

Blasth
01.01.2019 3 z 5

Povídka, kterou přečtěte během klidného večera. Příběh nejde do hloubky a ani se nesnaží tak tvářit. Bohužel tím však postrádá pověstnou kingovskou atmosféru - cítím jen lehký nádech hororu, tajemna. Příběh však zaujme a je napsán čtivě. Milovníky Kinga zaujme, ostatní neurazí. Kniha stojí za přečtení - vhodné například jako lehká četba na cesty do vlaku nebo na dny, kdy si potřebujete odpočinout u nenáročné četby.

Kate18
31.12.2018 4 z 5

Skvěle vymyšlený propracovaný příběh, který je kupodivu rozsahem hrozně krátký na rozdíl od běžných děl Kinga ????

honza3195
31.12.2018 1 z 5

King uz bohužel dávno není, co býval. Tato knížečka přináší plytkou povídku s banálním dějem a byť to není ta úplně nejhorší Stephenova kniha, je to v podstatě ztráta času.