Kouzelná skříňka pro Gwendy

Kouzelná skříňka pro Gwendy https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388594/bmid_kouzelna-skrinka-pro-gwendy-cDY-388594.png 4 533 131

Kouzelná skříňka série

Kouzelná skříňka pro Gwendy je dalším Kingovým dílem situovaným do fiktivního maineského městečka Castle Rock. Tentokrát se však, na rozdíl od těch ostatních, jedná o poměrně krátkou novelu, napsanou navíc ve spolupráci s Richardem Chizmarem. Na začátku příběhu je Gwendy 12 let. Je to bystrá holčička, která má problémy s nadváhou, s nimiž se dokáže svou vůlí a kázní vypořádat. Jednoho dne ji v parku osloví záhadný černě oděný muž, který jí z neznámých důvodů dá jedinečný a nebezpečný dárek – kouzelnou skříňku s páčkami a různobarevnými tlačítky. Stisknutím páček skříňka vydává buď vzácné stříbrné dolary, nebo nesmírně chutné čokoládičky. Barevná tlačítka jsou destruktivní a symbolizují jednotlivé světadíly, jejichž případné zničení je teď plně v moci Gwendy. Ta postupně začíná chápat, jakou s dárkem převzala zodpovědnost...... celý text

Literatura světová Horory Novely
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Gwendy's Button Box , 2017

karaliene
17.02.2023 3 z 5

Bylo to milé. Takový odlehčený (jak délkou, tak emočně) King místo celovečerního filmu.

le21nka
11.02.2023 4 z 5

Příjemné čtení, taková krátká povídka o zodpovědnosti a pokušení. Jsem zvědavá, jak se příběh bude vyvíjet dál.

princesse
07.02.2023 4 z 5

Jako zvláštní ... ostatně jako vše kde je podepsán Stephen King. Kdysi jsem četla snad jen To a úplně mi to stačilo. V rámci Čtenářské výzvy 2023 jsem zkusila něco kratšího a podle recenzí ne tak, na můj vkus, "ujetého" a ono to šlo. Takže příjemné čtení hodné zamyšlení.

ZoeChaya
30.01.2023 4 z 5

King mě nikdy moc nezajímal. Jenže tato trilogie se fakt povedla. Zřejmě mi vyhovuje více, když je zředěný někým jiným. Zápletka vypadá jednoduše, ale nutí i tak k zamyšlení. Co kdybychom všichni měli podobnou skříňku k dispozici? Jak by vypadal svět? Někteří dospělí by jistě neuspěli tak dobře jako malá holka Gwendy. Knížku jsem si užila od první stránky první knihy po poslední stranu posledního dílu.

evickakyticka
22.01.2023 3 z 5

Na druhé přečtení se mi kniha líbila o chlup víc než poprvé. Než se začtu do druhého dílu, chtěla jsem si připomenout o co šlo. Kouzelná skříňka je zajímavý nápad. Jen by mě zajímalo, co by se stalo, kdyby se zmáčkla všechna tlačítka???

MM_Master
10.01.2023 5 z 5

Prvá kniha zo série o Gwendy Petersonovej nesie názov "Kúzelná skrinka pre Gwendy". Je to malý fragment z gigantického príbehu o Temnej Veži. Richard Farris je Randall Flagg?

evaval
29.12.2022 4 z 5

Milé čtení, líbilo se mi a užila jsem si to. Jen si představte, že vlastníte takovou kouzelnou skříňku. Takové milé čtení na jedno odpoledne, klidně bych brala i obsáhlejší knihu.

DarthElle
12.11.2022 3 z 5

Takový ryzí průměr. Příběhově je to zajímavý, ale je to podané tak neosobně a ve spěchu, že sem neměla čas si ke Gwendy vytvořit jakýkoliv vztah. Celkově k příběhu sem nepřilnula a pochybuju, že si příběh budu pamatovat dlouho. Možná jen to, kdo byl tajemný člověk, který Gwendy skříňku daroval, to už je o něco zajímavější ... ten se taky nacpe všude. Jinak, jak někteří píší, je to vážně King pro děti. K dalším dvěma dílům nemám moc motivaci se dostat. Nijak mě to neláká, ale třeba se stane zázrak a dostane se mi to do ruky. Ale moc na to nesázím.

Johny van M.
10.11.2022 3 z 5

Gwendy je taková jednohubka, King pro děcka. Druhýmu (a snad i třetímu) dílu šanci dám (hlavně proto, že se to čte rychle a snadno), ale moc od toho neočekávám...

dr.horrible
02.11.2022 4 z 5

Zatiaľ prvý King, ktorý sa mi fakt páčil. Žiadne veldielo, ale dobre sa to číta. Próza s obrázkami je nedocenená vec. 70%

Philoun
02.11.2022 4 z 5

Dobré, je vám jasné kdo je Richard Farris? (RF)

esfinge
29.09.2022 5 z 5

Krátká oddechovka, která mně se líbila a skvěle se četla. Jednoduchy pribeh: kouzelná skříňka, čokoládky, stribrne penizky a barevne tlačítka. Ale i mě napadlo, co bych asi se skříňkou dělala já...

jadunka
20.02.2022 5 z 5

Chtěla jsem od Kinga přečíst něco v originále, protože prožitky z překladů mi většinou pokazí obří množství překlepů, takže jsem sáhla po této krátké povídce a určitě to bylo správné rozhodnutí. Odpočinková knížka, která se čte velmi rychle a zároveň člověka donutí zamyslet se, co by sám dělal, kdyby takovou krabici vlastnil...

killy
16.11.2021 3 z 5

Mě na téhle povídce hrozně vadí jakým stylem je psaná (nepovažuji 158 stran psaných velkými písmeny a půlkou stran prázdných za víc než povídku). Je to takové... Gwendy šla tam, bylo tam tohle, řekla "Jeee" on řekl "juuuu", a pak šla zpět.
Prostě takové osekané, bez atmosféry, žádný vztah k postavám a vlastně ani ke Gwendy ne.... Možná kdyby si s tím námětem pohrál King, bylo by to záživnější.
Nenadchlo mě to.

Malý postřeh - na stole v Sále Veteránů leží baseballove karty z toho jedna je Mickey Mantel, stejná jako použili ve filmu Obchodník s hrůzou podle knížky Nezbytné věci :)

vorenus
16.06.2021 3 z 5

Spíš povídka, než kniha. King chtěl nejspíš udělat radost svému kamarádovi a napsal s ním takové mini dílo. Je to spíše taková pohádka pro náctileté. Asi ji dám přečíst dceři, ať má něco do čtenářského deníku.

jaHanicka
01.06.2021 4 z 5

Čekala jsem něco trochu drsnějšího a temnějšího. Dočkala jsem se ale příjemné jednohubky s krásným poselstvím. První knížka podepsaná Kingem, kterou bez obav doporučím své čerstvě pubertální dceři. Skvělá.

Šimon_
29.04.2021 4 z 5

Svěží, imaginativní a atmosférická novela, která mě bavila od začátku do konce. Příběh má spád, retro atmosféru, jak ji King umí, a příjemně tajemné podtóny. Rozhodně se těším na obě pokračování (první napsal sám Chizmar, druhé chystají opět s Kingem).

jiri77
28.03.2021 4 z 5

Novela na jedno odpoledne, které mě hodně bavila a splnila vše co jsem od ní očekával.
Myslím si ,že se to dalo více rozvléct ,mohl z to být skvělý román.

nadali
29.12.2020 3 z 5

Oddychovka. Nesrovnávat nejlépe s ničím, co King napsal.

kyssling
08.12.2020 3 z 5

Nápad mě připomínal "Nezbytné věci", nechápu proč autor ten zajímavý námět nerozšířil do románu, rozsahem je to povídka.