Koupili jsme ZOO

Koupili jsme ZOO
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116610/koupili-jsme-zoo-116610.jpg 3 103 103

Benjamin Mee je novinář, který působil jako autor na volné noze. Nějakou dobu žil s rodinou na jihu Francie a přispíval svými články do víkendového vydání deníku Guardian. V roce 2006 společně s rodinou zakoupil velkou usedlost se zanedbanou soukromou zoologickou zahradou, kterou se mu po nejrůznějších peripetiích podařilo v srpnu 2007 znovu otevřít pro veřejnost. Jeho příběh posloužil jako námět k několikadílnému britskému televiznímu dokumentu BBC, autobiografické knize Koupili jsme zoo a stejnojmennému americkému filmu.... celý text

Literatura faktu Příroda, zvířata Příběhy
Vydáno: , Ikar (ČR)

We Bought a Zoo , 2010

Nikuskaaa
26.06.2015 3 z 5

Čtivá oddechovka, která mi přišla občas trochu zdlouhavá.

weja
22.03.2015 2 z 5

Já to prostě nedokázala dočíst. Nuda . A moc mě to mrzí . Nevím jestli to pak bude nějak zábavnější , ale do půlky knihy jsem se opravdu nudila. Možná je to mnou... Nemám ráda popis, a tato kniha je psaná jen popisem....Moc velké zklamání.

zralok.av
12.02.2015 2 z 5

Nejprve jsem viděla film,který mne zaujal a tak jsem si chtela precist tedy tuto knihu,ktera pro mne byla obrovským zkamanim.

Paoline
13.08.2014 1 z 5

Tak bohužel mě tato kniha zklamala. Mohl by to být dobrý román, ale bohužel je to jen nezáživné vyprávění novináře, přitom ten jeho příběh má velký potenciál.

narcisonanis
16.07.2014 5 z 5

Již po pár stránkách mě autobiografické vyprávění osudů rodiny Benjamina Mee příjemně překvapilo. Čtivé, dynamické, dojemné, člověk si říká, že přesně něco podobného by chtěl zažít. Koupit zoo park, přestěhovat se do něj a starat se o exotická zvířata. Zdánlivě sen mnoha milovníků zvířat. Co však k tomu potřebujete? Bláznivou rodinu stojící za vámi, obrovské finance a chuť obětovat se pro dobrou věc a právě pro ten svůj sen. Ne každý by měl asi koule udělat to, co lenivý žurnalista dokázal v řádu jednoho roku (či tak nějak). Jistě jej k tomu motivovala – jak sám píše – i nelehká situace s těžce nemocnou manželkou, kdy potřeboval pro klid své duše i pro svou rodinu udělat něco velkého, něco nového a nečekaného.

Měl jsem zajímavou cestu k tomuto dojemnému příběhu rodinky, co si koupila zoologický park. Nejdříve jsem slyšel v radiu filmových melodií nádherný soundtrack k filmu Koupili jsme ZOO. Byl jsem jím učarován a hledal jsem film a následně knižní zpracování. Pokud mohu doporučit, POSLECHNĚTE si při četbě zmíněný soundtrack, zde odkaz na kouzelnou ústřední melodii: http://www.youtube.com/watch?v=pw1ahI_o388

lusila
24.06.2013 4 z 5

Keď sa dozviem o knihe napísanej podľa skutočných udalostí, snažím sa k nej dostať a prečítať si ju. Tento smutný a zároveň veselý príbeh som prečítala za pár dní. Kúpiť si skrachované ZOO je fakt bláznivý sen. Benjamín Mee mal však podporu svojich blízkych, aby ho mohol uskutočniť. Film som ešte nevidela.

Verrrunka
25.03.2013 4 z 5

Knížka mě bavila, bylo to poutavě napsané a byl to velmi zajímavý příběh. Pokud bych měla srovnávat s filmem, nevím, co je lepší. Kniha se týká více zvířat a osobní život je zde omezen na minimum. Naopak ve filmu se toho o zvířatech zase moc nedozvíme, ale hrají nám na city báječně. Možná mi v knize trochu vadilo neustále přeskakování v čase, to bylo místy dost matoucí, ale jinak vše v pořádku. Oddechová záležitost.

Mikeila
10.07.2012 5 z 5

Moc krásná kniha! Opravdu se mi moc líbilo vyprávění o začátku zoo, problémy se začátkem zoo a povídání o zvířátkách. Super!!! Ráda na ní pořád vzpomínám. A těším se na film. Bohužel musím dopsat, že film byl úplný odpad!!! Vůbec film nevypráví to, co bylo v knize. Zklamal mě. Kniha byla o milion lepší!!!