Kostičas

Kostičas https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193478/bmid_kosticas-xn0-193478.jpg 4 1349 337

Kostičas série

Příběh začíná v roce 2059. Devatenác­tiletá Paige Mahoneyová pracuje v londýnském kriminálním podsvětí, kde působí jako jakási „spojka" či „posel" – je krajinochodec, zvláštní typ jasnovidce, a díky svým schopnostem se dokáže vnořit do mysli druhých lidí. Žije v represivním režimu Scion, kde páchá velezradu už jen tím, že dýchá. Jednoho dne se její život navždy změní. Je přepadena, unesena a převezena do někdejšího Oxfordu, města, které před dvěma sty lety zmizelo z map. Tam je Paige vydána na milost a nemilost Strážci, nejkrásnější, ale zároveň nejděsivější bytosti, jakou kdy potkala…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

The Bone Season , 2013

hanjana
05.07.2014 5 z 5

Co k tomu říct, jedině, že bych v této knížce rozhodně žít nechtěla. Není to žádné: "Doufám, že mi přijde dopis z Bradavic a stane se ze mě čaroděj!" nebo "Doufám, že tahle skříň už je ta, co vede do Narnie!"
Ne, ani náhodou bych nechtěla žít v postapokalyptickém Londýně. Je to tvrdý svět a nemá slitování, především pro lidi, kteí jsou jistým způsobem odlišní. Pro jasnovidce.
Ale o to víc se mi nápad líbil, jelikož to nebylo nic jednoduchého. Kniha jako taková je docela oříšek, hned na začátku jste vhozeni do děje a musíte se prolouskat spousty novými slovy, které vůbec nedávají smysl. Ale pak se vše otáčí k dobrému a příběh dostává neskutečný spád.
Musím říct, že jsem se ani na chvilku nenudila, oči mi létaly mezi stránkami raketovou rychlostí.
Hlavní postava Paige mi byla sympatická, nebyla to žádná ubrečená holčička, ale pořádná bojovnice. Další postavy byly propracované a každá měla určitý smysl.
Kostičas je skvěle promyšlená kniha a stojí za přečtení. Autorčin vymyšlený svět je drsný, ale zajímavý, a stále je v něm co objevovat. A za konec bych se nejradši zabila. :D

aalexiis
05.07.2014 3 z 5

Po pravdě jsem byla celkem zklamaná.. čekala jsem něco jiného, více kouzelného a nebo úplně z jiné dimenze.. Ano, byl tu podivuhodný svět duchů a spousta vidoucích všech druhů, barev a chutí... Ale zatím mám pocit, že se z toho spíše vyklube laciná romance

rencovav
21.06.2014 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale poslední dobou už na ty dystopie moc nejsem, jak jsem jich přečetla hodně za sebou. Přesto jsem za přečtení této knihy ráda a těším se na další díly.

Lost Soul
15.06.2014 3 z 5

Nejsem ta správná cílová skupina, takže mi to přišlo jako zbytečně divoká slátanina, která spoléhá na to, že všichni budou hltat i další díly a dočkají se vysvětlení v pokračování ságy. Nesympatické postavy, ale hodně zajímavé prostředí - Londýn a zničený Oxford, díky kterému jsem to dočetla do konce.

P.ary
11.06.2014 5 z 5

Na začátku knihy jsem byla trošku mimo, ale potom jsem se začla orientovat... Rozhodně nelituji přečtení, jenom lituji toho, že jsem to přečetla a ještě není druhý díl... Jak já ho nutně potřebuju :-)

kklepkaa
11.06.2014 4 z 5

Knihu předchází obrovská mediální kampaň podobná jako u 50 odstínů. U 50 odstínů to bylo pomalu to jediné, na co se dá vzpomínat. Kostičas celkem dostál své kampani i když ne úplně. Zahraniční média mluví o novém Harrym Potterovi či Pánovi Prstenů, držme se ale při zemi. Samantha Shannon dokázala na svůj věk s přehledem zplodit zajímavý svět, kde všechno funguje a dává smysl. I když se jedná o dystopickou budoucnost, kde v původním světě nezůstal kámen na kameni a ovládají ho tajemné bytosti a duchové. A ne, nepůsobí to pitomě.

Do knihy jsem se naprosto ponořila a nelituji. Ze začátku bude mít každý trochu problém se zorientovat v novém světě plného nových názvosloví, ve kterých měla možnost se překladatelka vyřádit a i v uspořádání nového světa. Po pár stránkách už ale žádný problém v orientaci nehrozí. Děj celkem plyne a i když je kniha celkem obsáhlá, nenudíte se. To že má autorka v plánu celkem sedm knih mě těší. První díl odstartoval zajímavou sérii a nejen, že nás seznámil s novým světem a jeho pravidly, ale položil i plno otázek a hlavní hrdinku čeká evidentně ještě spoustu práce v boji za svobodu. A nevyhnu se malému srovnání... oproti Harry Potterovi se od začátku v knize objevuje menší romantická linka (což je pochopitelné, když Paige je 19 let), která ale příběh nijak nenarušuje a bude v dalších dílech jistě zajímavá (doufám). Akorát hlavní hrdinka mi přišla občas trochu otravná, ale tak nikdo nejsme dokonalí a postavě to přidává na věrohodnosti.

Kniha má obrovskou reklamu a čtenáři po prvním díle obrovská očekávání. Autorka má před sebou nelehký úkol a doufám, že to zvládne ke spokojenosti všech čtenářů, kterým se líbil první díl. Nebudu tvrdit jaká je to bomba, stojíme na začátku, ale je to opravdu dobré. Jsem zvědavá na další díl a těším se na filmovou podobu.

Zdery
10.06.2014 4 z 5

Nebylo to špatné, ale ta spousta zvláštních výrazů mi docela vadila. Další díl si určitě přečtu.

lenkaknel
10.06.2014 5 z 5

Před autorkou smekám! Na takhle silný příběh jsem nenarazila už hodně, hodně dlouho.

Kosmik
29.05.2014 4 z 5

Hodně dobré, překvapující čtení - jsem moc zvědavá na další díly....i když mi hlavní postava trošku lezla na nervy :)

Dragita
26.05.2014 5 z 5

Tohle bylo něco. Silný příběh, úžasná hlavní hrdinka a spousta emocí, akce, lidské krutosti a slabosti(něco nadpřirozena). Konec mě dostal, já chci pokračování! Takhle to přece nemůže být, já chci číst dál, vidět Strážce, Juliana, Nicka a co Jaxova výhrůžka? Doufám, že brzy vyjde pokračování. Doslova jsem se do příběhu ponořila. Kdo nečetl, napravte, tohle vážně stojí za to. A hrdinka je správná ženská, která ví, jak se o sebe postarat a nebude se před nikým plazit.

DianaTicha
21.05.2014 5 z 5

Knížka je naprosto skvělá. Ze začátku jsem měla trochu problém se dostat to systému jejího vymyšlenýho světa, ale když jsem se zorientovala, začala jsem si knížku fakt užívat. Myslím si, že na to že je autorka tak mladá je to fakt super výkon! Spojí se zde romantika i napětí, což je podlě mě skvělá kombinace odpočinkové literatury.

drbohlav
18.05.2014 5 z 5

mně se kniha četla od začátku dobře. v tom jsem problém neviděla. vadilo mi, že autorka se snažila fantazírovat natolik, že občas fantazie přecházela v blábol. všeho moc škodí. a neustále jsem měla pocit deja vu. chvíli mi připadalo, že je tam nádech Vampýrské akademie, pak zase Harryho Pottera. Nicméně, čím víc děj postupoval, tím míň mi tyhle nedostatky vadily, až jsem je hodila úplně za hlavu. Ono v dnešní době být originální je prakticky nemožné. Uvidíme, co z toho bude. Knih, u kterých je poznámka, že se jedná o dalšího Harryho Pottera, je mraky (kam zmizela Oksa?). Stejně tak se filmuje každý druhý. Další díl si určitě přečtu. Jak jsme četla, autorka jich chystá rovnou několik. Jen, aby se to nezvrtlo v další Školu noci. A doufám, že Strážce nebude Adonis. To by bylo na mně už moc. Jinak rozhodně stojí za přečtení, i když to není kniha pro velké romantiky:)))

Maragad
16.05.2014 5 z 5

Začátek knihy je trochu zmatený, na čtenáře se nahrne moc pojmů najednou a přiznám se, že pro mě byl největší problém, dát si dohromady hierarchii města. Ale už po pár stránkách jsem si vše srovnala a do příběhu se vžila. Kostičas mě opravdu mile překvapil, čekala jsem, že se mi kniha bude líbit, ale on ještě dokázal předčit má očekávání.

IvcaK98
10.05.2014 5 z 5

Pro mě existují různé stupně toho, jak moc se mi knížka líbí. Může mě bavit, můžu se k ní ještě několikrát vrátit, může mě úplně pohltit...A to se zrovna podařilo téhle mladé, ale bezpochyby talentované autorce. Od Kostičasu jsem se nedokázala ani na chvíli odtrhnout a znáte to : „Ještě jednu kapitolu..." a najednou je nad ránem a já mám napuchlé oči únavou. Okamžitě jsem začala "gůglit", kdy má vyjít další díl, jestli autorka napsala ještě něco... Prostě mánie. Knížku rozhodně DOPORUČUJI. Upřímně se mi moc nelíbí, že autorku nazývají "druhá Rowlingová". Mají stejnou národnost, píší sedmidílnou sérii ve stejném žánru, dokázaly oslovit čtenáře - no tím ta podoba asi tak končí. Samantha Shannon má jiný styl, píše úplně z rozdílného prostředí a myslím, že tahle propaganda jí může spíš ublížit, než pomoci.

Alex.Barunka
05.05.2014 5 z 5

Úžasně čtivá kniha, bezvadná zápletka. Od začátku se pro mě stal středem knihy vztah mezi Paige a Strážcem. Jsem opravdu zvědavá, jak vše dopadne a jestli se Paige se Strážcem ještě někdy setká. Palec nahoru :) ...

alipeli
04.05.2014 5 z 5

Anotace knihy mě osobně nijak extra neuchvátila a velká propagace knihy mě jen odrazovala od přečtení. Ale kvůli práci jsem si ji musela přečíst a...kniha mě naprosto uchvátila. Konečně se propaguje kniha, která je opravdu skvělá.
Sice přečíst prvních cca 50 stránek je docela za trest, protože je tam pro mě málo odstavců a hodně dlouhého textu. Ale to musíte vydržet. Stojí to fakt za to!

Pihtipudas
30.04.2014 5 z 5

Tohle je prostě bomba! Začátek mi dal celkem zabrat, než jsem se sžila se všemi těmi postavami a novotvary a vůbec světem, který dvaadvacetiletá (!!!) spisovatelka dokázala vytvořit, ale pak už to byla jízda. Jsem z knihy absolutně nadšená a říkám si, že to šílenství, které román v Británii i dalších zemích, kde vyšel, vyvolalo, není jen tak pro nic za nic. Opravdu úctyhodný výkon, za který by se nemusel stydět ani mnohem starší a zkušenější autor, propracovaný příběh, jemuž nechybí napětí, překvapení, zajímavé postavy a nechybí samozřejmě ani trocha té romantiky (i když z těch náznaků, které autorka čtenáři nabízí, jsem čekala něco víc - ale upřímně, o čem by pak psala v těch dalších 6 dílech, co plánuje!). Prostě a jednoduše výborná kniha, která zaujme všechny!