Kočár do neznáma

Kočár do neznáma https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164638/bmid_kocar-do-neznama-164638.jpg 4 455 107

Kočár do neznáma série

Příběh z konce 18. a začátku 19. století. Revoluční změny po roce 1789 obrátily život naruby nejen ve Francii. Vojska pochodují napříč Evropou, stará šlechta je na útěku. Na nejistou cestu se vydávají i dvě sestry, které s nepatrným doprovodem musely narychlo opustit domov a teď hledají útočiště u příbuzných po celé Evropě. Nejprve zamíří do Itálie, ale rozbouřená doba je vyžene i z tohoto azylu. Musejí dál, staré rodinné spory a nové politické intriky jim však znemožňují najít dočasný domov na místech, která dobře znají. Jejich poslední nadějí se proto stávají vzdálení, zcela neznámí příbuzní a zámek kdesi v Čechách?... celý text

vaili
29.10.2013 4 z 5

zajímavá dobrá kniha

LadyMichelle
23.09.2013 5 z 5

Doufám, že bude i pokračování :)

VladkaBU
02.09.2013 5 z 5

Další krásný dobový příběh z konce 18.století, který je tentokrát spojený s naší zemí. Příběh o statečnosti, lásce, zradě, bojovnosti, zodpovědnosti. Od začátku do konce se mi líbil. Přestože tohle je novinka od paní Kornerové, už teď se těším na nějaký její další příběh.

Pet007
16.08.2013 5 z 5

Knihu jsem přečetla velmi rychle, protože se mi moc líbila. Historie. Dobrodružství. Láska. Výborně napsané.

modranka
13.08.2013 4 z 5

Chvíľami som mala pocit, že čítam turistického sprievodcu. Preto som stiahla jednu hviezdičku. Ak autor siahne po téme chodenia z miesta na miesto, vlastne nemá o čom písať. Príbeh je tak jednoduchý a tak jemne napísaný, že si ho pokojne môžu prečítať aj --násť ročné. Očakávala som, že autorka konečne historickú romancu presunie do Čiech, tak ako sa píše v anotácii, ale príbeh skončila prekročením rakúsko-českých hraníc. Z toho som nadobudla pocit, že príbeh bude mať zrejme pokračovanie, lebo dejové sekvencie zostali otvorené. Rodinné tajomstvá sú aj naďalej utajené. Autorka len okrajovo prezradila, aký skutočný vzťah mali dievčatá k starej pani, ale už nevysvetlila, kto na nich posielal peniaze a tak podobne, čiže z toho vyplýva, že ani s jednou to nebude tak úplne v poriadku.
Napriek týmto mojim poznámkam je príbeh zaujímavý, kniha sa čítala veľmi dobre, zostáva v mojej zbierke pod menom H.M. Kornerová. Teším sa na pokračovanie, dúfam, že to bude niečo podobné ako Pán hor.

KikiZ
12.08.2013

Velmi čtivé a romantické, i když s poněkud nahořklou příchutí - z původně romantického nápadníka se vyklube notorický holkař a floutek odmítající nést jakoukoli zodpovědnost za své dítě a ani láska Hermíny a Andrého není tak úplně bez mráčků a nejedná se tedy o nějaký přesladký happyend. Moc pěkné lehčí prázdninové čtení.

Venezia
26.07.2013 5 z 5

Príbeh dvoch sestier a ich babičky sa odohráva hlavne v Taliansku, kam sa po úteku uchýlili. Nechýba nič, čo k dobrej historickej romanci patrí: láska ani sklamanie, správny chlap ani padouch, falšovanie dokumentov ani rodinné tajomstvá, dieťa ani svadba, intrigy ani súboj. Keďže neboli odhalené všetky rodinné tajomstvá a obe dievčatá pod čepcom, očakávam ďalší diel. Pani Körnerová opäť nesklamala.