Fantastická zvířata a kde je najít (původní scénář)

Fantastická zvířata a kde je najít (původní scénář)

Příběh Fantastická zvířata a kde je najít začíná v roce 1926, kdy se Mlok Scamander – kterého hraje držitel Oscara Eddie Redmayne – vrací z cesty po světě, během níž našel a zdokumentoval pestrou škálu kouzelných tvorů. Nakrátko se zastaví v New Yorku a zase by z něj bez nehody odjel… nebýt nečara Jacoba, ztraceného magického kufříku a útěku několika Mlokových fantastických stvoření, která by mohla způsobit světu nečarů i čarodějů pořádné problémy. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/32_/326940/fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit--3ES-326940.jpg 4.5206

Knihy k sérii Harry Potter

Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay (2016)

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Mali88
včera

Moc se mi líbil film. Miluju Harryho Pottera a tak jsem ráda, že se dozvídáme o době před HP. O době, kdy byl nejmocnější čaroděj Grindewald. Ale také dost o Mloku Scamanderovi a jeho zvířátkách :)
Ikdyž je to scénář, tak se kniha četla snadno. Možná to bylo tím, že jsem dost znala z filmu.
Hodně si u mě získala také design obálky a knihy celkově. Modré pozadí se zlatou ražbou. Tyto barva také patří mrzimorské koleji, do které Mlok patřil :)

Kekik
předevčírem

Nádhera.
Bylo kouzelné číst známé pojmy: Brumbál, Bradavice, mudl, moták, bystrozor...
Ale i nové pojmy: nečar, Kokusa...
Nejprve jsem viděla film, pak teprve četla knihu. A vlastně to tak bylo pro mě dobře- při čtení scénáře se mi scény vybavovaly díky filmu dost skvěle. Film je výbornou "předlohou" pro knihu :-)
Jen bych chtěla upozornit, že se jedná o FILMOVÝ SCÉNÁŘ !!! Někteří zde v komentářích píší o tom, že je to formou divadlového scénáře a že by je zajímalo, jak to na prknech divadla udělají. (Kouzla, zvířata...)
Takže- F I L M O V Ý S C É N Á Ř. Proto si tady mohou napsat cokoliv, co pak zfilmovají
Jinak KOUZELNÝ POŽITEK.
Zvířata ve filmu- NÁDHERA !!!

bibi.r

Líbil se mi film i scénář :). Znovu jsem se zamilovala do světa Harryho Pottera.

Lokina

Film jsem viděla jako první a od prvního záběru na Mloka Scamandera (v podání Eddieho Redmayne, kterého zbožňuji), jsem věděla, že se mi to musí líbit. Taky že jsem filmu a jeho nádhernému příběhu propadla :-D
Musím dát plný počet, to prostě jinak ani nejde. Kniha, která je psaná formou hry, se četla takřka sama.
Příběh vás opět vtáhnul do magického a krásného světa čar a kouzel, vytvořeného Rowlingovou. Bylo to milé, strašidelné a při čtení jsem měla chuť sama vejít do příběhu :-)
Další plusík za překrásné grafické zpracování knihy, které z ní dělá klenot a který bude pyšnou ozdobou každé knihovny.

alca.h

Na úvod asi takto: mánii Harryho Pottera jsem jednoduše nepropadla. Nečetla jsem žádnou knihu o tomto mladém čaroději. Neumím se vžít do takových těch pohádkových příběhů, chybí mi nejspíš kus představivost. V rukách mi ale díky nakladatelství přistála Fantastická zvířata. A ono mě to bavilo. Mělo to švih a spád a i když to byl výlet do trochu jiného světa, všechno bylo snadno pochopitelné a představitelné, i ten větvík.

26. června 2017 to je dvacet let od vydání prvního Pottera. A pokud si říkáte, že by vás zajímalo, o čem to celosvětové šílenství je, a přitom se vám předem nechce do klasických bichlí od J.K. Rowling, Fantastická zvířata a kde je najít, by mohl být dobrý krok do světa kouzel. Necelých třista stránek v podobě scénáře se čte rychle a i díky obrázkům je to celé takové chytlavé. A i když se s Harry Potterem v knize nepotkáte, třeba vás namotivuje seznámit se s ním pořádně od prvního dílu.

kacenka7206

Čekala jsem na knihu než se podívám na film. Knížka mě dostala, bylo to strašně super, ale moc mě mrzelo, že byla tak krátká.

Kyta

"Fantastická zvířata" nezklamala. Kniha/film skrývá zajímavý příběh plný kouzel, tajemna, skvělé zápletky, humoru, hlášek, správného záporáka i zla, kterému musí kouzelníci čelit. Zkrátka objevuje se tu vše, na co jsme u autorky zvyklí a za co ji my, čtenáři, tolik milujeme.
Nakonec jsem ráda, že jsem si počkala na české vydání knihy a až potom zhlédla film. Americký kouzelnický svět jsem si zamilovala stejně jako ten anglický. Obyčejně zastávám názor, že kniha je vždy lepší než její filmová adaptace, ale u "Fantastických zvířat" musím udělat výjimku. Nedivím se, že si film získal takovou oblibu, protože si ji získal právem. I mně opravdu vyrazil dech, jak byl úžasně zpracovaný, co se výběru obsazení nebo efektů týče. Eddie Redmayne se na roli Mloka hodí dokonale. Hlavní postavy - Mlok, Jacob, Tina i Queenie - jsem si opravdu moc oblíbila, nejdřív v knize a ve filmu se to ještě zpečetilo. Myslím si, že by tomuto příběhu prospělo, kdyby byl napsán prozaicky a vydán před filmovou premiérou - je to ale jen můj subjektivní názor. Moc se mi také líbil jedinečný design knihy, který mi hodně zpříjemňoval čtení.

"Prokleté dítě" se mi četlo o něco lépe, jelikož tam nebylo tolik scénických poznámek, ale i "Zvířata" se mi po několika stranách začala číst lehce a nenuceně, když jsem si zvykla na styl psaní.

Miluju svět, který J. K. Rowling vytvořila a vždycky si ráda přečtu/zhlédnu jakýkoliv příběh z něj. Nyní se k nim přidalo i dílo Fantastická zvířata a kde je najít. Zamilovala bych si snad jakýkoliv příběh z tohoto kouzelnického světa, který autorka vytvoří.

Nikyyy

Od první stránky této krásné knížky,jsem vědela že mě kniha bude bavit číst.
Nejdřív jsem viděla film,který mě za začátku přišel trochu strašidelný ale konec filmu byl užasný.
A nesmím zapomenout na krásný design knihy.

TeriPer

Musím říct, že Fantastická zvířata je opravdu nádhera. Viděla jsem film a je prostě ÚŽASNÝ! Harry Potter mě sice moc nebaví, ale toto je opravdu úžasné. Doufám, že bude nějaké pokračování nebo tak... Už se moc těším až si to i přečtu :) :D

oolinkaa

ale jo, bylo to fajn.. za den přečtené, film jsem neviděla ( ani se na něj nebudu koukat) , takže super.. v podobě scénáře mi to vyhovovalo..

Vikos

Čekala jsem, že zábavný nebude, protože to je scénář ale spletla jsem se.. knížka byla(jestli se tomu tak dá říkat) naprosto úžasná a chytla mě natolik, že jsem ji měla přečtenou za jeden den, takže dávám pět hvězdiček :D

veru_nedvedova

Je to prostě úžasný. Akorát chyba byla, že jsem jako první viděla film. Takze už to nebyl takový zážitek.

sBety

Z kina jsem po filmu odcházela naprosto očarovaná a nadšená ze všech těch kouzelný/(ický)ch detailů a z milých tvorů a Mloka. Kniha taky dobrý. Oproti Prokletému dítěti spíš excelentní, ale pořád to není úplně stoprocentní Ono! Hold je to scénář.

Pokud by J.K. zpracovala další díl Famfrpál v průběhu věků podobně volně,, bylo by to perfektní!

Tynule

Docela lituji, že jsem si koupila jako divadelní hru nečetla se mi nejlépe
T.

SelenaDemi428

I když to byl "pouhý" scénář a ne kniha, jak jsem vždy zvyklá číst, tak se mi to moc líbilo, kouzelnický svět mě nikdy neomrzí :).

emarie

To je akože nový trend vydávať knihy ako scenáre? Beriem to ako taký malý podraz na čitateľov. Autorka sa moc nezapotí, knihy sa predajú a hotovo. Nabudúce nám možno postačia jej prípravné zápisky. Zbytok si radi predsa domyslíme a nech na inováciu prihodí pár korún navyše. Možno som moc kritická, ospravedlňujem sa, ale tak ma to naštvalo, že som knihu ani nedočítala.

Sarajana

Bylo to velmi příjemné čtení, jako bych před sebou viděla samotný film

pichova.veru

Miluju, miluju, miluju, skvělá kniha :)

alef

Paní Rowlingová nám ukazuje, že její kouzelnický svět má netušené rozměry, rozpíná se jako sám vesmír a přesto zůstává stále originální a jedinečný ... její fantazie, zdá se, se ságou o Harrym nevyčerpala ... přiznávám, že mě newyorský kouzelný svět zaujal, moc se mi líbilo, že ho paní Rowlingová vystavěla jinak, nesklouzla k tomu, aby prostě navázala, nebo předešla příběhu o Harrym, k vystavění "nového světa" - tam za oceánem ji stačil základní stavební kámen - existuje paralelní kouzelnický svět - fantazie paní Rowlingové opět zapracovala a my, čtenáři, a posléze i diváci nového filmu, k němuž vznikl tento scénář, máme tak možnost seznámit se s "novými tvářemi" - s tím, jak žijí kouzelníci za oceánem a objevit i spoustu "nových" zajímavých tvorů a mezi nimi ... fantastická zvířata :-). K základnímu kameni pak paní Rowlingová přidala ještě jeden spojovací článek ... kouzelnický svět opět čelí hrozbě v podobě odhalení tohoto světa námi - nečary :-) (mimochodem nový - zámořský - název pro mudly se mi vážně líbí :-) ... aby tak "vyčarovala" nový, neotřelý ... a za sebe hodnotím jako přitažlivý ... příběh.

Shrnuto ... děkuji Vám, paní Rowlingová, za tuhle možnost - vrátit se do magického světa čar a kouzel :-).

Andvejka

Škoda, že nebyla Fantastická zvířata napsaná klasicky, to by byla teprve paráda. Myslím si, že forma scénáře je v tomto případě dobrým doplněním pro ty z nás, kteří film viděli a knihu si přečetli dodatečně a připoměli si ten fantastický, místy neskutečně barevný svět. Pro někoho, kdo film ještě neviděl, může být tato forma trochu matoucí.

Jinak velmi oceňuji nádherné zpracování obálky a grafickou úpravu celé knihy.

PolarBee

Styl, kdy je popisován příběh z filmového pohledu mi opravdu nesedí, je tu rušivé a chaotické, takže v celku jednoduchý příběh je naprosto matoucí. Filmařským termínům neozumím, pár jich tam je, takže bylo opravdu veselé, když jsem našel po dočtení kníhy vysvětlivky, hm :-D Přiznám se, že jsem to četl z 50% z nostalgie. Kniha má ale krásné ilustrace, vazbu i obálku :)

soroboru

Příběh se mi stejně jako film velmi líbil, ale styl scénáře mi úplně nesedl. Žádné nové informace se z knihy sice nedozvíte, ale pokud jste ve filmu něco nezachytili, scénář na to upozorní.

teresinha

Na rozdíl od Prokletého dítěte (které mě ale taky dost bavilo) je tady mnohem víc cítit rukopis JKR. Aby ne, když je taky jedinou autorkou tohoto scénáře. Viděla jsem film, ale v knížce je toho přece jen mezi řádky ještě o fous víc, ve scénických poznámkách a popisech. Mlok Scamander je perfektní postava a tak nějak jsem se smířila i s těmi nečary, ač se mi to původně moc nezdálo (včetně originálního výrazu no-maj).
Víc tady: http://bit.ly/FantastickaZvirataAJine

koMaty

Líbila se mi myšlenka, že se ten kouzelný svět děje nevědomky kolem nás, a nádherné grafické zpracování..

kalinkacz

Miluju tuhle knihu! Její zpracování, postavy, obálku, zvířata, nápad, ilustrace a jednoduše vše, co se kolem této knihy dělo... Rozhodně je to jedna z mých nejkrásnějších knih v knihovně a budu si jí navěky cenit... Pokud vám nevadí divadelní hry, tak rozhodně sáhněte po této knize! Pokud milujete Harryho Pottera, tak je to skoro vaše povinnost :D ....

Phoenix16.cz

Nemůžu si pomoct, ale autorka by prostě neměla psát divadelní hry. V klasickém vyprávění nevadí, když se skáče z jednoho do druhého, ale když si tohle (i jiné její hry) představím na pódiu, největší zážitek musí být z přestavování kulis. Scéna na půl stránky se dvěma větami není nic výjimečného. Ve výsledku je poměrně složité sledovat linku příběhu, když někdo někde pořád běhá a příběh připomíná tornádo. Jako klasický příběh si umím Fantastická zvířata představit mnohem lépe napsané a při čtení prožité.

Naoki-Keiko

Výše zmíněné drama odpovídá přesně filmu, takže čtenáře nečeká žádné velké překvapení.
Na jednu stranu si myslím, že JKR umí psát dialogy velmi dobře. Na stranu druhou jsem měla chvílemi pocit, že jedna postava mluví o voze a druhá o koze. Jsou tam chvilky, kdy si postavy vedou své a nepůsobí to, že by reagovaly na monology ostatních. Taky se mi nepozdává, že postavy jsou obeznámeny se sebemenšími detaily okolností (např. Mlok pozná Credence, přestože jej poprvé viděl jen velmi krátce a je nepravděpodobné, že by jej postřehl natolik, aby si jej po všech událostech zapamatoval).
Myslím, že by to chtělo více scénických poznámek. Upřímně, ten scénář je dělán pro koho? Pro herce? Režiséra? Filmový štáb? Nebo samotného diváka?
Je to jen můj osobní názor, ale kdyby byl film zpracován do knižní podoby coby próza, s literárním stylem Rowlingové by se ve světě neztratil.
I tak hodnotím velmi kladně. Dobře zpracované postavy, krásný příběh a hlavně žádné odkazování se na HP sérii.

Áňa 998

Úžasná kniha která mě bavila od začátku do konce. Ani nevadilo dřívější shlédnutí filmu- právě naopak :)

Ellissabeth

Moc krásný příběh. Škoda, že je to scénář. Jinak fakt boží a těším se na další. J.K.R. jen tak dál. Nejlepší je Hrabák a nečarové :D
Jen grafiky tam bylo podle mě více než by bylo zdrávo... občas působila rušivě. Ovšem moc pěkná.

Leenah

Kniha mě moc bavila, verze scénáře filmu mě obohatila a ocenila jsem i glosář filmařských termínů :) o nádherné grafice snad ani není potřeba se zmiňovat. Doporučuji všem fanouškům Rowlingové.