Knihovna mého srdce

Knihovna mého srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488468/bmid_knihovna-meho-srdce-58Z-488468.jpg 4 119 119

Zachraňte knihovnu! Osamělá knihovnice June Jonesová nikdy neopustila ospalé anglické městečko, kde vyrůstala. Nejraději tráví čas ponořená do stránek knih. Ale když její knihovně hrozí uzavření, je June nucena vystoupit zpoza polic, aby zachránila srdce své komunity i místo, které uchovává nejdražší vzpomínky na její matku. V boji se k ní s vervou připojuje několik svérázných místních obyvatel. A možná že v zápase o svou knihovnu může June zachránit i sama sebe.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Last Chance Library , 2021

Petrasuvicka
19.11.2022 4 z 5

Popravdě nečekala jsem, že než o vztah půjde o komunitu a knihovnu. Alespoň to nebylo jako jiné romance, tedy úplně přes kopírák. Realne za 3.5*, ale jak se obecně ví, od pětky za desetinnou čárkou zaokrouhluje nahoru :)

Aranel15
11.11.2022 2 z 5

Od knihy sem čekala něco víc. Hlavně, že June na sobě zamaká a začne dělat více akcí v knihovně, aby přitáhla další čtenáře.

Booky84
15.10.2022 4 z 5

Milé a nenáročné čtení o opravdu tiché a introvertní dívce, ale hlavně o záchraně knihovny a různorodých lidech, kteří se dokážou spojit pro její záchranu. Při čtení jsem se zasmála i slza ukápla. Celkově jsem s knihou spokojena – ideální na podzimní čas.

Hypatia1010
10.10.2022 3 z 5

Musím se přiznat, že jsem čekala od knihy něco víc. Zaujala mě anotace, tak jsem si ji nechala rezervovat v knihovně a moc jsem se těšila, až se do ní pustím. Jenže začátek mi vůbec nepřipadal zajímavý, vlastně se mi zdál celkem těžkopádný a naprostý nedostatek akce mě málem od dalšího čtení odradil. Nicméně jsem vytrvala a asi v polovině se to zlepšilo, děj dostal spád a nakonec i překvápko příběh oživilo.
Zpočátku se June jevila docela nemastná-neslaná, ale postupně, jak se začala vynořovat ze své ulity a čím dál víc zapojovat do akcí na záchranu knihovny, byla mi víc a víc sympatická. Jen dějová linka Junina milostného vztahu byla méně propracovaná než by se mi zamlouvalo.
Celkově hodnotím knihu 3,5 hvězdičkami.

Kory98
18.09.2022 4 z 5

Jak vidím v názvu slovo kniha nebo knihovna nebo věci se čtením společné, tak mě to skoro magicky láká. A tady o osud jedné krásné knihovny šlo. Do toho kapka romantiky a hlavně hodně přátelství lidí různého věku, kteří milují čtení a svoji knihovnu. Co víc si čtenář může přát :-) Hezký oddechový příběh, který má ale mnoho co říct.

evineckY
26.08.2022 5 z 5

Mi se kniha moc líbila. Nasmála jsem se, i slza ukápla.
Jsou to problémy obyčejných lidí, které jsou i u nás mimo města.
V 21. století, kdy by se mnělo hledět na zlepšování a modernizaci populace,
tak se řeší války a spějeme do 50 -tých let minulého století. Ruší se pošty, obchody, knihovny, o mimoměstské dopravě ani nemluvím...
spoiler:
„Byly jsme dneska ráno s Leilou v knihovně ve Wintonu,“ řekla Vera, která se připojila k jejich hloučku. „Hrozné místo. Tak velké a neosobní. Hledaly jsme nějaký recept na dobrý dort k Mahmoudovým narozeninám.“
„To mě mrzí,“ řekla June.
„Příští týden slaví patnáctiny a Leila mě pozvala k nim na oslavu. Slíbila jsem, že mu upeču duhový dort.“
„To jsem si zase vybrala hroznou ptákovinu.“ June se ohlédla a uviděla přicházet paní Bransworthovou s knihou Harry Potter a kámen mudrců v ruce.
„Pár malých snobů a trochu kouzel. Úplný nesmysl....

alzbeta4340
24.08.2022 5 z 5

Dobře napsaná oddechovka, čtení pro ženy - romantiky ale jen opravdu trošičku, aby se neřeklo. Spíše je to příběh o fungování komunity a netradičních přátelstvích.
Bylo to pěkné. Kniha se mi líbila nad očekávání.

strana394
15.07.2022 3 z 5

Autorka skvěle zpracovala prostřední knihovny, vyznání lásky ke knihovnám a uznání práce jejich zaměstnanců. Celým příběhem nás provází fakt, že knihovnu netvoří zdi a střecha, ale lidé, kteří ji vedou. Je to celé spíše o přátelství, jak najít, a hlavně si začít vážit sama sebe a také o tom, že se člověk občas musí překonat, pokud mu na něčem opravdu hodně záleží. To vše je zabalené do příběhu o knihách, jedné knihovně, mezilidských vtazích, odhodlání bojovat za to, co máme rádi a o vzájemné pomoci a podpoře.

Hlavní hrdinka June je celou svou duší zapálená knihovnice. Je plachá a zdrženlivá, společnost radši vymění za klidný večer strávený doma s knihou. Má ráda svůj klid. Během čtení poznáváme nejen její současný život, ale trošičku i její minulost. Díky tomu právě pochopíme, proč je taková, jaká je. Líbil se mi charakteristický vývoj hlavní postavy. Jak se z ustrašené mladé slečny, pomalu stává žena, která se nebojí udělat krok do neznáma. Kromě June tu vystupuje opravdu zajímavá a rozmanitá sebranka návštěvníků dané knihovny.

Hodnocení: 3,5/5⭐️
Moc děkuji nakladatelství @Albatros za poskytnutí knihy. #spoluprace
IG: @strana394

85098211
09.07.2022 4 z 5

Tohle je taková nenáročná, ale příjemná kniha o jedné knihovně a lidech kolem ní ;-). June žije v anglickém městečku Chalcot a je celou svou duší zapálená knihovnice. Je ale také plachá a velmi zdrženlivá, což se ještě zhoršilo po smrti její matky. Jediné kontakty s vnějším světem, které má, jsou pravidelní návštěvníci oné knihovny. Když má být potom knihovna uzavřena, její svět se zhroutí. Ale setkání s bývalou kamarádkou jí ukáže, že to tak přece nechat nemusí ;-). A boj o zachování knihovny začíná...
Kniha je - aspoň podle mého názoru - dobře napsaná a postavy živě popsané. June je šťastná, když má kolem sebe knihy. K lidem ji to tolik netáhne, ale pro návštěvníky knihovny si čas najde vždycky. A potom je tady Linda, kamarádka její zemřelé matky, která je plná života a která se snaží dostat June z její šnečí ulity. A dále jsou zde starý Stanley a také Alex, do kterého se June zamiluje, a samozřejmě i spousta dalších lidí, kteří mají (větší nebo menší) zájem knihovnu zachránit a June v tomto jejím snažení podpořit... Jak nakonec všechno dopadne, už samozřejmě neprozradím ;-). A přestože autorka do knihy vložila i milostnou zápletku, je to celé spíše o přátelství a také o tom, že člověk občas musí prostě překonat sám sebe, pokud mu na něčem opravdu hodně záleží. Dávám tedy poctivé čtyři hvězdičky, kniha se dobře čte a je to takový milý, lidský příběh...

Pavčule
25.06.2022 odpad!

Půjčeno v knihovně , takže jsem se těšila na téma knihoven o to víc . Čekala jsem něco nenáročného ,ale nenáročné to na mě bylo až moc . Skončila jsem ve třetině a dál to prostě nešlo . Neskutečně mě iritovala ta naivita postav a jejich brutální dětinskost . Tohle opravdu ne .

Cipori
23.06.2022 4 z 5

Milá sladká oddechovka.

Knižní střípky
10.06.2022 4 z 5

June je mladá knihovnice žijící v jednom malém anglickém městečku, ze kterého nikdy nevytáhla paty, nade všechno miluje knihy a své povolání knihovnice. Proto jí velmi zasáhne, když její milované knihovně hrozí zavření. Tato hrozba však způsobí to, že doposud poněkud uzavřená a zakřiknutá June vystoupí ze svého stínu a rozhodne se bojovat za záchranu své knihovny. Díky prostřihům do minulosti poznáváme předchozí život hlavní hrdinky a pochopíme proč je taková, jaká je. A nebojte se – i na lásku dojde. Tato kniha se mi moc líbila, bylo to velmi milé čtení, takové pozitivní, plné pasáží z knihovnického života, mnohdy vtipných. Jasně a jednoduše - milá knihomolská záležitost.

katynka78
01.06.2022 3 z 5

Občas je důležité sáhnout po něčem lahodném, po něčem romantickém a něčem, kde jste si jistí, že nebude nic odpudivého.
Knížku jsem neměla nějak extra v plánu, ale o jejím vzniku jsem věděla a když jsem ji zahlídla v knihovně, tak mě upoutala svou krásnou milou obálkou.
Anotace mě zase nalákala na něco, co by se mi mohlo líbit a tím je prostředí knihovny. Jako správná knihomolka mám prostředí knihoven velice ráda a tudíž jsem tušila, že i v této knížce mi bude moc a moc dobře.
A nemýlila jsem se. Sice hlavní postava June byla trošku podivínská, ale její povaha byla přijatelná a hlavně se nám během příběhu vyloupla.
Poznáváme nejen její současný život, ale trošičku i její minulost, abychom právě pochopili, proč je taková, jaká je.
Má kolem sebe dost lidí, kteří ji mají rádi, ale tím, jak je spíše introvertní, si to moc neuvědomuje.
A právě okolnosti kolem pravděpodobného uzavření knihovny, kde léta pracuje a kde je jí dobře, jí ukážou ty pravé přátele, odhalí pravou povahu lidí kolem ní, ale co je hlavní, odhalí, jaká ve skutečnosti je ona sama a co všechno dokáže. I když je k tomu cesta mírně trnitá, poťouchlá.
Samozřejmě nechybí ani milostná linka, spíše zamilovaná linka, která je velmi decentně vystavěná. To bylo fajn.
Četlo se to velmi dobře, prožíváte osudy hrdinů a držíte jim pěsti.
Příjemná oddechová knížka, která však ukáže, co je v životě důležité, nad čím se můžeme zamyslet a že ne všechno jak se zdá, je skutečně takové.

PS. Tato kniha v době mého přečtení plnila čtenářskou výzvu o hodnocení méně než 22. Teď již tomu tak není, ale i přesto si ji ve výzvě nechám.

Ív688
21.05.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila, nakonec přes peripetie si všichni našli svoji cestu a June konečně našla i sebe sama, nechte se proto vtáhnout do příběhu, není sice náročný, ale přesto je voňavý svojí lidskostí...

bookcase
14.05.2022 4 z 5

Moc milé čtení. Knihovny jsou důležité, o tom žádná!!!! Lebedila jsem si u toho, hezký příběh. Jen mě překvapilo, jak všichni June jako knihovnici tykali a ona jim vykala, navíc mi trochu vadilo, jak s ní někteří jednali a nutili ji k něčemu, jen proto, že byla nesmělá.

Danago
10.05.2022 4 z 5

Milé odpočinkové čtení. Přečteno za jeden večer. Příjemný poměrně předvídatelný příběh, přesto se tu najde několik překvapení. Moc pěkné čtení pro ženy.

Renike
08.05.2022 5 z 5

Krásné odpočinkové čtení na víkend.. nejvíc mě bavila paní Bransworthová, jak se jí nelíbila žádná kniha, co půjčovala a pořád dokola chtěla vrátit svou průkazku :)
a ještě hláška Alexe (při čem jsem se zasmála i nahlas):
"Půjčil jsem si dvanáct knih, i když bez tvého doporučení jsem byl ztracený, takže jsem nazdařbůh tahal jednu knihu za druhou a dorazil domů s harlekýnkou." :)))

aNGie5
10.04.2022 4 z 5

Umím si tuto knihu představit jako "korektní", ale se slušnými herci také příjemný film na jeden večer třeba na Hallmark apod. kanálech. Kniha taky může zkrátit někomu dlouhou chvíli, ale pokud si ji nepřečtete, o nic nepřijdete.

nina3905
03.04.2022 3 z 5

Nenáročná romatnikuš oddychovka.

iška
03.04.2022 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení. Nenáročný příběh, ale musím zhodnotit vyznání lásky ke knihovnám a vlastně i uznání práce jejich zaměstnanců.

pro ženy knihovny knihovníci, knihovnice

Autorovy knížky

2022  75%Knihovna mého srdce