Knihonoš

Knihonoš https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485053/bmid_knihonos-xa5-485053.jpg 4 661 661

Každého večera, když knihkupectví U Brány zavře, Carl Kollhoff vezme opatrně do rukou každou z objednaných knih, jemně je pohladí, zavine je do papíru a ukládá do měkce vystlaného batohu jako do peřinky. Potom s nimi vyráží na procházku uličkami Starého Města. Nosí je svým neobyčejným zákazníkům. Pan Darcy, paní Dlouhá punčocha, Herkules a doktor Faust mají sice v civilním životě jiná jména, ale pro Carla Kollhoffa představují postavy z románů. Má je rád a velmi mu na nich záleží. On sám pro ně tvoří důležité pouto se světem. Když však náhle přichází o místo, je třeba, aby Kollhoff, knihy a jedna prostořeká devítiletá holčička spojili síly. Carsten Henn v románu Knihonoš vypráví laskavý, chytrý a dojemný příběh o hodnotě přátelství, o kouzlu čtení a o moci, kterou nám knihy dávají.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast

Der Buchspazierer , 2020

Dámaskloboukem
10.10.2022

Námět skvělý, zpracování slabé.

ZVymetalova
08.10.2022 5 z 5

Krasna knizka :)

danazeskolky
06.10.2022 3 z 5

Líbilo se mi, ale přišlo mi to víc pro chytré větší děti. Není to na škodu, jen si to potřebuji definovat ;-) Pro dospělé bych tam potřebovala víc propracovat příběh Šaši a jejího otce. I samotný život knihonoše a jeho přítele bych také ráda znala víc do hloubky. Jinak to byla milá knížka.

petulkapeta
05.10.2022 4 z 5

Knihonoš je příběh o lasce nejen ke knihám a přátelství nejen s lidmi co znáte. Byly chvilky kdy jsem měla i na krajičku,ale nakonec vše dopadlo dobře :)

Ivana11
04.10.2022 5 z 5

Krásné pohlazení.

adorjas
03.10.2022 4 z 5

Kniha ma pohladila na duši a vyliečila z čitateľskej krízy.

Aktij605
02.10.2022 5 z 5

Nádherné pohlazení po čtenářské duši… jak řekl sám autor:
”Kniha je skvělý dárek, neboť kdo obdrží takovou, kterou si skutečně zamiluje, šíří pak lásku dál…”
Musím jen souhlasit… a tahle knížka je opravdu milým dárkem.

rareh
01.10.2022 4 z 5

Milý přběh, pro knihomily pohlazení po duši :-)

artlucie
20.09.2022 3 z 5

Bylo trochu těžší se začíst, ale nakonec to byl milý příběh. Pomalý a rozvláčný, ale i takové knihy je třeba číst.

Zanda96
18.09.2022 3 z 5

Přečetla jsem ji jednou a už se k ní nevrátím. Možná mi nesedl styl psaní, ale kniha pro mě bylo dlouhá a utahaná. Příběh milý, dojemný :)

Jandýs
17.09.2022 5 z 5

Mily,laskavy a dojemny pribeh. Mockrat jsem se usmala a take jsem docitala se stazenym hrdlem. A kazda kniha,jez dokaze vykouzlit ruznorode emoce,je dobra kniha! Nadherne cteni!

Kristulda
13.09.2022 5 z 5

Tato knížka byla jako pohlazení po duši. Moc hezky se četla. Jen se mi nelíbilo co udělal Sašin otec.
Moc pěkná knížka.

lidunka1
13.09.2022 4 z 5

Někdo tu psal, že je to kýč jako bič. Já asi kýč nepoznám. Na mě knížka působila jako balzám na nemocného. V dnešním světě plném zmatku, smutku a složitostí tato knížka pohladí. Na autorovi je poznat, že miluje knihy i lidi.

JankaV80
12.09.2022 5 z 5

Mně osobně se kniha moc líbila. Hlavně proto, že to byla příběh o lásce ke knihám a o lidech, které knihy milují.
A dovolím si citaci z knihy, která mě chytla za srdce, protože je tak strašně pravdivá: "Carl dělil čtenáře na zajíce, želvy a raby. On sám byl ryba a nechal se knihou unášet, někdy pozvolna, jindy rychle. Zajíci byli rychločtenáři, kteří se knihou hnali hlava nehlava a hned zas zapomněli, co před několika stránkami četli. Proto museli neustále listovat zpět a číst znovu. Tak to dělaly i želvy, protože ty četly tak pomalu, že mnohokrát uběhlo několik měsíců, než se knihou prokousaly. A občas si následujícího večera četly poslední stránku znovu, protože nevěděly, jestli ji náhodou nepřeskočily. Každé z těchto zvířat se však mohlo ve chvilce proměnit ve zvědavou čejku. Ta přelétla na konec a přečetla nejdřív finále a až potom zbytek." Tak co, ve kterém zvířeti se při čtení knih vidíte?
Knihu určitě doporučuji :-)

martineden
11.09.2022 5 z 5

Kýč jak bič, ale krásnej. Tak jo, přiznám se, moc mě to dojalo.

zimolka
10.09.2022 5 z 5

I slzička ukápla, nádherný příběh.

AndreaP.
09.09.2022 5 z 5

Na prvních stránkách jsem měla trošku problém se začíst a hlavně "uchopit", o jaký žánr se vlastně jedná, a zda je to opravdu kniha pro mne. Ale už za pár okamžiků toto pominulo, slova mě vtáhla a už nepustila. Je to tak zvláštní kniha, která ale pohladí na duši. Kniha o lásce ke knihám, o přátelství, o pravých hodnotách. Hřejivý příběh o krásné lidské duši.

Darja.8
09.09.2022 5 z 5

Krásný hřejivý příběh o lásce ke knihám

fisa14
08.09.2022 5 z 5

Knihy a přátelé jsou to nejdůležitější v našem životě.

Musím se přiznat, že v začátcích mě kniha moc nebavila. Když jsem však poznala jednotlivé postavy, hned mi přirostly k srdci ( až na Sabine Gruberovou :)).

krejcovka76
07.09.2022 5 z 5

Tahle knížka je laskavost sama. Pohladí duši, vykouzlí úsměv, vytlačí slzu. Je to jedna z těch knížek, u kterých je Vám líto, že končí. Je to knížka, kterou budete chtít mít ve své knihovně, ke které se budete vracet, aby Vám příběh a postavy pohladily duši. Každé slovo má svoje místo, každá věta Vám způsobí nějaký pocit. Je to příběh, kde toužíte být součástí. Je prostě báječná.