Kniha zrcadel

Kniha zrcadel https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324378/mid_kniha-zrcadel-lwZ-324378.jpg 4 110 32

Pravda jednoho je lží druhého. Významný literární agent Peter Katz obdrží nedokončený rukopis nazvaný Kniha zrcadel a je z něj nadšený. Autor knihy Richard Flynn popisuje svá studia na Princetonské univerzitě koncem osmdesátých let a svůj vztah se studentkou psychologie Laurou, chráněnkou slavného profesora Josepha Wiedera. Jedné noci těsně před Vánoci roku 1987 byl Wieder ve svém domě brutálně zavražděn, ale jeho smrt se nikdy neobjasnila. Peter Katz je přesvědčený o tom, že kompletní rukopis odhalí, kdo před pětadvaceti lety čin spáchal. Jenže chybí konec! Katz začne po autorovi a zbytku rukopisu pátrat, ale zjistí, že Flynn umírá v nemocnici a rukopis není k nalezení. Odhodlaný přijít vraždě na kloub předá případ svému kamarádovi, investigativnímu novináři Johnu Kellerovi, aby se pokusil rekonstruovat tehdejší události. Jenže cizí vzpomínky jsou nebezpečné a některé by možná měly raději zůstat pohřbené.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

The Book of Mirrors , 2017

whiolet
17.07.2017 3 z 5

Tak jsem zase sáhla po knize, kterou mi spousta lidí doporučovala a jsem zklamaná.
Děj se nekonečně vlekl, když přišlo "velké" odhalení žádně emoce ,to ve mně nevyvolalo. Ve finále jsem z knihy vlastně dost rozpačitá, jelikož se snažila nastínit hledání pravdy za pomocí 4 protagonistů, kteří vyvolali spousty otázek,ale odpovědí se nám dostalo jen na málo z nich.
Pro mě to nakonec byla jedna nekončící nuda.

Hella
09.07.2017 4 z 5

Poměrně slušný a originální příběh, byť jsem se tedy v druhé půlce občas ztratila v té spoustě jmen různých protagonistů.

happy-smile
07.07.2017 5 z 5

Za mě naprostá bomba. Při prvních pár stranách mě trochu odrazoval jednoduchý styl spisovatele, ale docela rychle jsem na to zapomněla (nebo se mi to snad jen zdálo?). Vyprávění příběhu mají postupně na starosti tři muži (v podstatě vyšetřovatelé). Každý se jím zaobírá v souvislosti se svými zájmy a potom jej předá dalšímu vypravěči, aby příběh posunul dál. Úryvek románu Richarda Flynna mě hned zaujal a kdyby kniha nebyla postavena na vyprávění těchto tří mužů, ale jednalo by se rovnou o Richardův román, tak by mi to úplně stačilo. Jenže takto má autor skvělou příležitost ukázat zápletku z více úhlů. Často se ukazuje, že věci nejsou tak, jak se na první pohled zdály. Po letech vypovídá každý svědek něco jiného a jejich příběhy nejsou kompatibilní. Je na vyšetřovatelích a čtenáři, aby si vybrali, čemu věří. A přesto to nepůsobí zmateně ani nesourodě, ale čtenář je napjatý a chce vědět, jestli je jeho teorie správná.

Hanulka25
27.06.2017 4 z 5

Zajímavé, stojí za přečtení.

akinomV
08.06.2017 4 z 5

Příběh se mi líbil, opravdu dobře se to četlo, ale asi jsem o knize slyšela moc chvály a tak mi nakonec chyběl takový ten wow efekt na závěr ... Myslím, že kdybych o knize nevěděla dopředu, bylo by to asi lepší.

kadgam
31.05.2017 3 z 5

Veľa rôznych informácií viac pohľadov z rôznych uhlov veľa klamstiev a žiadne rozuzlenie. Taká by asi bola stručná charakteristika tejto knihy. Je pútavo napísaná nepustí čitateľa od prvej strany a je v nej mnoho námetov na domyslenie aj na premýšľanie

Liduka
22.05.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale bylo tam skutečně až moc lží a poslední odstavec mě nějak zmátl. SPOILER: Nějak jsem nepochopila, zda tedy nakonec zabil profesora Derek, který podle všeho trpěl bludy a nebo Laura, která údajně sebrala profesorův spis a nechala ho zemřít na podlaze. Také by mě zajímalo, kdo byl vlastně autorem onoho spisu, jestli Laura a nebo profesor. Prostě, kde je ta pravda. Podle mě mohl autor na konci také trochu nastínit, co bylo v knize Richarda Flynna o vraždě profesora.

hajrys
22.05.2017 3 z 5

Nevím, jestli je to tím, že jsem na knihu neměla tolik klidu a četla ji po kousíčkách, ale moc mě nenadchla. Ano, zápletka a pohled na věc třemi postavami, je dobrý. Chybělo mi však napětí a spád děje, podle mě, trochu pokulhával.

petrarka72
29.04.2017 3 z 5

"Pravda jednoho je lží druhého" - neboli jeden zločin trojí optikou. O tom, co předcházelo zavraždění významného vědce, profesora Josepha Wiedera, vypráví rukopis Richarda Flynna, jehož část obdrží poštou literární agent Peter Katz. Tato část rukopisu však končí v rozhodujícím momentu a zdá se, že pokračování je ztraceno. Ve druhé části je tedy novinář John Keller pověřen pátrat, jak to tehdy skutečně bylo; autor rukopisu je mrtev a ve výpovědích aktérů tehdejších událostí jsou značné rozpory. A ve třetí části se k případu vraždy Wiedera vrací zestárlý vyšetřovatel Roy Freeman, jenž nevyřešení případu považuje za svou životní prohru... O paměti, která nás mate, o vzpomínkách, které si upravujeme záměrně i nezáměrně, o různých tvářích skutečnosti. Napsáno průměrně, navíc jsem našla tři logické chyby (takže je jich tam určitě víc; a tohle autorům detektivek neodpouštím).

jaroslav63
23.04.2017 4 z 5

Výborný kriminální román, kde nic není tak, jak by se zdálo. Vlastně ani nejde o zločin, ale o to, jak na něj nahlížejí jeho různí aktéři.

DariDerek
23.04.2017 4 z 5

Nečekala jsem, že ta kniha bude tak dobrá. Byla čtivá, napínavá a fakt plná lží :-) Více se rozepíšu v recenzi, která bude zveřejněna na www.Chrudimka.cz. :-)

Aires
06.04.2017 3 z 5

Pravda jednoho je lží druhého.

Literární agent Peter Katz obdrží nedokončený rukopis, který se točí kolem vraždy slavného profesora psychologie. Autor rukopisu je do nevyřešené vraždy zapletený a po letech se rozhodl odkrýt pravdu. Jenže ta se skrývá hluboko pod pavučinou lží. A kniha je navíc nedokončená a zbývající část není nikde k nalezení. Peter se rozhodne zjistit, jak se vše odehrálo. Má před sebou nelehký úkol rozklíčovat desítky let starou vraždu a složit mozaiku střípků lží a pravdy...

Kniha zrcadel je detektivka, ve které se postupně, po kousíčkách odhaluje pravda a pozadí jedné brutální vraždy. Příběh je spletitý a zamotaný je možná až moc, vyprávějí ho tři osoby. Bohatě by stačil jeden hlavní vyprávěč. Skládání střípků informací je zajímavé, ale chybí tu údernost, která by je znovu rozvířila. Chce to více napětí a spád...

detektivní a krimi romány

Autorovy knížky