Kniha mrtvých

Kniha mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27409/bmid_kniha-mrtvych-Z5E-27409.jpg 4 47 7

Amelia Peabody série

Amelie a Radcliffe Emersonovi se v Káhiře připravují na další archeologické vykopávky. Poklidné přípravy se změní ve zběsilý běh o život - pronásledují je bandy vykradačů hrobů a překupníků. Manželé se s údivem dozvídají, že jejich syn tajně přechovává starý papyrus nazvaný Kniha mrtvých, vzácnou část královského pokladu. Ke všemu se zdá, že krádež knihy rozezlila i egypské bohy.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Dobře napsaná detektivka

Modrina
Modrina
24.03.2019 2 z 5

Asi je čas tuhle sérii opustit. První díly byly skvělé, ale úroveň nějak klesá. A gramatické chyby, které by neměl udělat žák čtvrté třídy základní školy, knize na přitažlivosti nepřidaly. No, moje hromádka knih k přečtení mi jasně naznačuje, že bych se neměla věnovat těm, které za to nestojí.

Vojslava
Vojslava
01.02.2015 4 z 5

Velmi příjemné detektivní počtení, ale budu si muset doplnit předchozí díly, chybí mi některé kontexty... Ale knížka se mi líbila, určitě budu v sérii pokračovat.

pikacka
pikacka
27.12.2014 5 z 5

jako každá kniha této spisovatelky - super

dexeded
dexeded
08.11.2014 3 z 5

Asi to není zrovna můj šálek čaje, furt jenom povídání a děj skoro žádný.

Dandulka
Dandulka
20.10.2013 5 z 5

Jelikož je tato kniha první ze série, kterou jsem četla, nemohu posoudit zatím ty ostatní, ale tato se mi moc líbila. Je psaná tím starým gentlemanským stylem přelomu 19. a 20. století. Tehdy byli k sobě lidé ještě slušní a zdvořilí a ne hrubí jako dnes. Moc se těším, až si přečtu další díly, od toho prvního.

Michaela91
Michaela91
07.05.2013 5 z 5

Skvělé jako všechny díly...

Káhira

Elizabeth Peters (p)