Klid je síla, řek tatínek

Klid je síla, řek tatínek https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12576/bmid_klid-je-sila-rek-tatinek-cti-12576.jpg 5 289 69

Výpověď ženy, která prošla peklem koncentračního tábora, přežila a svůj osud velice sugestivně sepsala v této knize.

prochajda
11.07.2019 5 z 5

Můj obdiv každému, kdo dokázal přežít hrůzy a zvěrstva války. Upřímně, já bych to nedala. Děkuji za poutavé a smutné vyprávění.

cace
02.07.2019 4 z 5

Dobrá kniha pro milovníky válečné tematiky.

Anahk1
26.05.2019 5 z 5

Opět neuvěřitelný až fascinující příběh ... další z mnoha...
" Všecko jde když se chce,za ruce se vezmeme, na vzdor kruté době, humor v srdci máme, den co den stále jdem, sem a tam se stěhujem a jen ve třiceti slovech smíme psát, hola zítra život začíná a s ním se blíží čas, kdy sbalíme svůj raneček a půjdem domů zas, všecko jde když se chce, za ruce se vezmeme, a na troskách ghetta budeme se smát..."
Smekám před všemi, co měli vůli, sílu a přežili...

martina.riz
25.03.2019 5 z 5

Četla jsem jedním dechem. Obdivuji lidi, kteří mají tak silnou vůli žít, nikdy nesmíme zapomenout, co se dělo za hrůzy a poučit se z toho.

juni
10.02.2019 5 z 5

Tato knížka je smutná a určitě by si ji měl každý přečíst. Zvlášť když je to podle pravdy. Zanechá to ve vás zvláštní pocit. A určitě vám ukápne i slza.

Barbora216
28.01.2019 5 z 5

Tuhle knihu by si měl přečíst každý. Je celkem krátká, ale je tam všechno. Zdenka musí být asi tou nejsilnější ženou na světě, když tohle všechno přežila a ještě o tom může vyprávět jakoby nic. Doporučuji podívat se i na DVTV na rozhovor se Zdenkou Fantlovou, ta její vůle k životu je neskutečná. V knize se mi ještě moc líbila moudra, která ji předával tatínek. Tuhle knihu by měl mít každý doma, a když si bude zoufat nad svým životem, tak si aspoň kousek přečíst. Neskutečný.

Hanina61
11.01.2019 5 z 5

Před chvílí jsem knihu dočetla a jako obvykle jsem chtěla napsat komentář. Jenže teď tady sedím a zjišťuju, že to nejde... že prostě nemám slov, která by vyjádřila moje emoce po čtení o tak strašlivých hrůzách... Další z řady knih, co mně navždycky utkví v paměti...

Poopie
07.01.2019 5 z 5

Knihu jsem četla v r. 2004 a do dnes si pamatuju ty pocity při čtení knihy... to napětí... A ten strach co lidé prožívali, je to prostě další rozměr, když člověk ví, že se to skutečně stalo...

Kniha je velmi čtivá a předkládá svědectví o hrůzách, co se děly v koncentračních táborech, svědectví o tom, že přežít znamenalo mít každý den štěstí, být ve správnou chvíli na správném místě, hlavně neudělat žádnou chybu, ale zároveň mít odvahu a odhodlání žít a přežít!
Děkuji paní Fantlové za krásnou knihu. Respekt Vám, za statečnost, za pokoru a sílu ještě o tom všem napsat a přednášet.

Nestorkea
08.11.2018 5 z 5

Úžasná kniha o hrozivých věcech. Doporučuji.

JessyPitt
19.10.2018 5 z 5

Člověk na tohle téma přečetl uz mnoho knih. Ale u téhle se mi líbilo to ze neměla zbytečnou jak to říct asi omáčku, byla o faktech, pocitech, které souviseli a prostě nad ostatním mohl člověk dumat a přemýšlet a i tak to nemůžeme kdo to neprozil nimdo nikdy pochopit to není vůbec možné...

Knihomolka10
09.10.2018 5 z 5

Velmi silný příběh. Při čtení mi běhal mráz po zádech a nemohu uvěřit, že toto peklo mohl někdo přežít. Smekám před všemi lidmi, kteří přežili tyto nelidské podmínky a další následky po nich. Knihy na toto téma jsou ponaučení pro další generace, aby se tyto hrůzy už nikdy nemusely opakovat.

rajen
08.08.2018 5 z 5

Tak tato kniha je opravdu síla. Neskutečné. Skoro se mi nechce věřit, co dokáže člověk-žena přežít. Tento příběh by si měl přečíst každý, kdo se jen trochu touto tématikou zabývá a čte ji. Je hodně románů s prvky skutečných událostí o holokaustu ze kterých mrazí, ale tato kniha není román, skutečné je na ní vše a mráz z ní mi jde po zádech kdykoli si na ni vzpomenu. Ve stínu této knihy jsou dnešní problémy lidí tak prťavé.. Prosím, přečtěte si ji a šiřte ji dál.

Denisa153
29.05.2018 5 z 5

Perfektně napsaný příšerný příběh...

Petaoo
04.05.2018 5 z 5

Neuveritelne, co vse je clovek schopen prezit. Silny pribeh o lidske vuli, pratelstvi a o lidske krutosti.

Jitty82
27.02.2018 5 z 5

Velmi smutné čtení. Dokud si člověk nesáhne na samé dno, nemá si nač stěžovat. Ztratit celou rodinu a mít sílu začít znovu a dokázat se přenést přes prožité hrůzy, to chce opravdu velkou životní sílu. Děkuji paní Fantlové, že našla odvahu se s námi o svůj příběh podělit.

claudiecarmen
08.01.2018

Autorka ...Paní Zdeňka....je jedním z vyvolených, kdo přežili toto peklo. Nemůžu pochopit, jak. Jak může vůbec někdo toto přežít. Děkuji za ta slova.

eliska8761
25.10.2017

Pet hvezdicek. Naprosto dokonala knizka.

IVANA0123
18.09.2017 5 z 5

Při čtení této knížky se musí člověk sklonit s úctou před statečností a vůlí přežít takové zlo. Je šílené, jak lehce se z lidí, kteří měli domov a rodiny stala pouhá čísla na seznamech, ze kterých je bylo tak snadné škrtnout. Velký obdiv autorce za její odvahu.
(9/17)

Zuzka17
10.08.2017 5 z 5

Dcera se setkala osobně s p.Fantlovou letos v červenci v Třeboni Lázně Aurora a přivezla mi tuto knihu i s věnováním - Každý den je dar. Tato žena prokázala neuvěřitelnou vůli žít a hlavně přežít. I přesto, že ztratila celou rodinu, dokazala v sobě najít sílu k napsání této knihy s velice silným příběhem, část svého života. Hluboce ji obdivuji, klaním se až k zemi, jak poutavě je to napsané, že se dokázala vrátit ke všem těm hrůzám a vtáhnout nás do děje. Při čtení mě mrazilo, jako bych tam byla s ní. Zanechalo to ve mně silný dojem. DOPORUČUJI k přečtení všem a hlavně těm co si stále na něco stěžují!

Zorka
29.07.2017 5 z 5

Příběh, který člověk zná z tolika jiných knih, ale který ho vždycky zasáhne. To, že knihu napsala česká autorka, je samozřejmě věcí, která oslovení čtenáře ještě umocní.