Nanečisto

Nanečisto https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11523/bmid_nanecisto-PDO-11523.png 4 189 24

Kirill Maximov série

Šestadvacetiletý obchodní zástupce malé moskevské firmy Kirill Maximov, prodávající počítačové komponenty, se jednoho krásného dne ocitne v neuvěřitelné situaci: V jeho bytě údajně už tři roky bydlí cizí žena, jeho místo u zaměstnavatele neexistuje, jeho přátelé ani jeho milovaná dívka ho nepoznávají. Kirillovi nezbývá než začít žít Nanečisto – a tak se také jmenuje jedna z posledních próz úspěšného ruského autora Sergeje Lukjaněnka.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Triton , Argo

Черновик , 2005

Hřibče
10.06.2013 5 z 5

Nanečisto jsem dočetla včera v noci (nebo lépe řečeno dnes v noci) a byla to chyba... Byla to chyba z toho důvodu, protože jsem neustále o knize a jejím konci přemýšlela. Pořád mi vrtalo hlavou, co jsou vlastně funkce postav v Nanečistu zač, odkud se jejich výjimečné schopnosti spojené s funkcí vzaly, kdo je vymyslel, kolik světů vlastně je atd. Moc mi nepomáhalo ani vědomí, že existuje druhý díl, když já ho teď nemám a dostanu se k němu kdoví kdy!
Nanečisto je první knížka, kterou jsem od Lukjaněnka četla a rozhodně nebude poslední! Kniha je totiž neuvěřitelně čtivá, dialogy jsou velmi svižné a postavy mají příjemně ironický smysl pro humor. :)

Allebith
04.10.2012 4 z 5

Nevím, jestli jsem si už zkrátka na Lukjaněnkův styl nezvykla, nebo jestli nejsem tolik náročná, nicméně kniha mě chytla a celková představa se mi líbila.. Je pravda, že rozuzlení není nic extra, nicméně podle mého to popis všech míst a postav kompenzuje. Pokračováním pak nabízí zase trochu jiný rozměr..

nightlybird
27.08.2011 4 z 5

Do jisté míry souhlasím s přítelem s-readerem. Lukjaněnka považuji rovněž za autora se slibným potenciálem a myslím, že se úspěšně řadí ke známým jménům bývalých sovětských autorů SF. Téma, které si tentokrát zvolil je odlišné od námětu Hlubiny a Hlídek, nicméně jde opět o atraktivní a čtivé. S variantou "světa pokusných králíků", sice trochu obráceně, ale přece, jsem se už kdysi setkal, i když ne v takto pojaté a rozsáhlé formě, nic to ale nápadu a zpracování na kvalitě neubírá. Vzhledem k tomu, že jsem narazil na informaci, že jde o část plánované trilogie (i když jsem v ruce zatím nic neměl), nepokládám knihu za nedotaženou, spíš si myslím, že si autor nechával volný prostor pro další pokračování a opravdu jsem zvědavý, co s tím (a jak) autor provede. Snad nebudu zklamán. Zatím mohu konstatovat, že se to docela dobře čte a dokonce jsem narazil na několik zajímavých myšlenek, dokonce i o moderní literatuře (ta mne svojí jistou syrovostí docela pobavila), takže knihu klidně doporučím (scifistům pochopitelně).

s-reader
22.07.2011 3 z 5

Je mi trochu líto, že knize Nanečisto dávám poněkud horší hodnocení, ale zklamala mě. Čekal jsem od Lukjaněnka, kterého mám velmi rád, něco více. Abych byl upřímný, kdyby takovou knihu napsal autor s menším potenciálem, dal bych mu o hvězdičku více s pocitem, že jsem narazil na nadějného spisovatele.
Nanečisto považuji za knihu nedotaženou, knihu, ve které ani zdaleka nebylo rozvinuto témata jak by si zasluhovalo. Nedá se říct, že téma různých světů je u Lukjaněnka nové, neotřelé, ale myšlenka (pozor SPOILER), že v různých světech žijeme jako pokusní králíci nebo myši, je ve spojení s paralelními zeměmi docela originální.