Když jsi odešel

Když jsi odešel https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406630/bmid_kdyz-jsi-odesel-J40-406630.jpg 4 417 417

"Temný psychologický thriller od autora úspěšného románu Spřízněné duše" Když se Catherine probudí, myslí si, že si její manžel šel zaběhat. Jenže Simonovy běžecké boty leží netknutě u dveří. Nic nechybí, kromě něj. Catherine ví, že její muž musí mít potíže. Neopustil by ji ani děti bezdůvodně. Jenže Simon důvod zná. Zatímco Catherine čelí šílené situaci, Simon si užívá po světě. Nemůže se však skrývat navždy. Když se znovu objeví po pětadvaceti letech, Catherine se konečně dozví pravdu. Pravdu, kterou by raději nevěděla.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

When You Disappeared , 2017

TessaJean
22.05.2019 3 z 5

Tři hvězdy dávám za to, že mě šokoval konec a posledních 100 stran jsem se nemohla odtrhnout. Ale jinak? Zezačátku to bylo příšerně zdlouhavé, přišlo mi, že je tam spousta pasáží, která by tam vůbec nemusela být. Nutila jsem se do čtení a vůbec mě to nebavilo.
Autor píše čtivě, ale na knihu Spřízněné duše to ani zdaleka nemá.

micha-ella
11.05.2019 3 z 5

Zase rozstříhaný děj a střídání minulosti se současností, pro mne protivný autorský manýr, který mi kazí požitek ze čtení.

Isserley
29.04.2019 1 z 5

Je mi líto, že snižuji vysoké hodnocení knihy, anotace mě měla odradit, temný psychologický thriller, to nevěstí nic dobrého.
Zpočátku to celkem šlo, ale prostředek knihy se nesnesitelně táhnul, vytrvala jsem jedině díky tomu, že mě zajímalo děsivé manželovo tajemství zjevené úplně na konci. Asi takhle: kniha Manželovo tajemství, kde se manželovo tajemství dozvíme v první půlce knihy, což dost čtenářů kritizuje, je nekonečně napínavější. A hlavně mnohem lépe napsaná.

L.Helena
22.04.2019 5 z 5

Právě jsem dočetla a zjišťuji, že vlastně nejsem schopná napsat komentář, jak silné emoce ve mně kniha zanechala.
Lidské drama o tom, kdy pětadvacet let nevíte proč?, a když se to dozvíte, tak zjistíte, že nevědět, bylo mnohem přijatelnější.

Illaa
07.04.2019 5 z 5

Opět i jako první kniha autora to byla pecka. Nenudila jsem se jedinou stránku, stále se přesýpaly misky vah, kdo se zachoval špatně, kdo za všechno mohl. Když už jsem si myslela, že všechno bylo rozkryto, opět přišel nějaký nečekaný zvrat. Doporučuji.

gabriela7145
28.03.2019 5 z 5

Tahle kniha mě úplně pohltila..Asi poprvé během čtení nějaké knihy se ve mě mísily snad všechny emoce, které jsme schopni zaznamenat.
Hlavního hrdiny jsem nenáviděla, naprosto nerozuměla jeho chování, přála jsem si, aby ho osud nějak potrestal-což se na konci stalo. Na druhou stranu hlavní hrdinka-tak s tou jsem soucítila a přála jsem jí pevnou vůli a odhodlání, aby vše zvládla, aby se dokázala zase postavit na nohy. Závěr knihy mě dost překvapil, Simon si prostě vytvořil nějakou domněnku a kvůli tomu zničil všechny kolem sebe.
V "poděkování" autora se píše, že se inspiroval skutečným příběhem-no nedovedu si vůbec představit, že něco takového by se mohlo opravdu stát.
Můžu jedině doporučit, opravdu "silná" kniha.

Peslik
21.03.2019 3 z 5

Temný psychologický thriller ....no budiž, pro mě to byla spíš depresivní kniha, kde mi ani jedna postava nepřirostla k srdci. Část popisovaná Cat mi byla příjemnější než ta Simonova.

tereza8418
17.03.2019 3 z 5

No ja nevim... Kdyby to melo polovinu stranek,tak asi reknu,ze super,ale takhle... Nepotesi,neurazi,ale teda zadny hluboky dojem.

muchomurka
12.03.2019 3 z 5

Zajímavý příběh i když jsem od něho čekala něco víc. To, jak autor tajuplně naznačoval, co za všechno může a jaké nás na konci čeká odhalení, mě nutilo hltat stránku za stránkou. Ale jaké zklamání, když to vysvětlení bylo v podstatě "obyčejné". Také hlavní postavy mi nebyly zvlášť sympatické. Simon byl prachobyčejný bídák a Catherine, no ze začátku jsem ji nemohla vystát, ale postupně, jak se s tím vším porvala, to bylo trochu lepší. Ale čtivost a nádech tajemství knize upřít nemohu.

ilčidlo
03.03.2019 5 z 5

Od knihy se těžko odcházelo, napínavá a čtivá. Nic neni jak se zdá a neřešením vzniklých problémů může dojít k tragédiím ....

Lavender756
24.02.2019 4 z 5

Kniha se mi velice líbila a nebýt tak vleklého konce,dala bych 5 hvězd. Příběh je poutavý, napínavý a těžko se odkládá,ke konci to tedy bohužel lehce opadá. Příjemné střídání minulosti s přítomností a vyprávění Catherine a Simona. Nic není,jak se zdá!

Dela111
20.02.2019 4 z 5

Knihu bych označila za psychologický román se spoustou tajemství. Je to příběh o tom, jak můžou být věci úplně jinak než se zdá.
Z pohledu obou hlavních postav se postupně dozvídáme co se stalo. Některé momenty v ději jsou nečekané a šokující.
Než jsem si přečetla doslov autora, kde píše, že příběh je inspirovaný skutečnou událostí, měla jsem ho za přemrštěný výmysl, hlavně ten konec, ale bavilo mě to celou dobu. Těžko říct, ale říká se "to nevymyslíš". Někdy právě ty nejmíň uvěřitelné věci píše sám život...
Jedna věc je nesporná - kniha je mega čtivá, přímo chytlavá, těžko se odkládá.

HaHa11
18.02.2019 3 z 5

Začátek byl slibný, ale po zhruba jedné třetině to nabralo divný směr. Snaha o temný psychothriller příliš nevycházela - spíše to připomínalo hodně béčkovou kriminálku propojenou s mexickou telenovelou. A závěrečné desítky stran? Tomu se už věřit nedalo vůbec - snad nejvíce nepravděpodobné bylo "zmizení" další stěžejní postavy - opravdu by stačil dopis na rozloučenou? A srdceryvné zakončení?! Ještě za tři hvězdy, ale musela jsem se hodně přemáhat!

slaska77
16.02.2019 4 z 5

Náhodný výběr knihy v Knihovně, ale moc zdařilý. Krásně propracované postavy, přestože většinou nemám ráda neustálé střídání postav, časových rovin a dějů, tak tady mi to vůbec nevadilo. Jen to na mě bylo moc všechno černobílé a čekala jsem ještě nějaký zvrat na závěr, ale pokud to bylo částečně na téma skutečného příběhu, dá se to akceptovat. Velmi slušné 4 hvězdy. (únor 632 str.)

kiraa
11.02.2019 5 z 5

Celý příběh je odhalováním pravdy, minulosti i vlastních pocitů. Nic optimistického. Zdání dokonalosti může někdy zmást ... i vlastní manželku. Postupně se s každou kapitolou odkrývá pravda i důvody, proč se ze Simona stane Simon zběh. Návrat pro odpuštění po pětadvaceti letech není rozhodně nic zábavného. Uffff.

Beky
08.02.2019 4 z 5

... "To on se stal architektem svého vlastního neštěstí." ...

Jiparis
07.02.2019 5 z 5

Nekomunikace ve vztahu dokaze napachat mnoho zleho.

ysatnaf
04.02.2019 3 z 5

Vcelku se mi to líbilo. Poutavě napsáno. Některé věci se dají dopředu odhadnout, jiné překvapily. Celkově mi ale celý příběh už přišel moc překroucený a přitažený za vlasy. Navíc mi přijde, že snad by ani nebylo možné, aby jeden člověk napáchal takového zla a přitom ho nikdo nikde neodhalil.

veruptackova
02.02.2019 3 z 5

Příběh Catherine, která se jednoho dne probudí a její manžel Simon není nikde k nalezení. Nikdo neví, kam zmizel a co se mu stalo. Po 25 letech se objeví u jejich dveří. Kde byl těch 25 let?
Na tuto knihu jsem se hrozně děšila, protože autorovi Spřízněné duše za mě byly tou nejlepší knihou, kterou jsem četla v loňském roce. Očekávání tedy veliká, což byl asi můj problém č. 1.
Příběh je čtenáři podáván postupně - prolíná se přítomnost s minulostí a to jak z pohledu Simona tak Catherine. Ta myšlenka a co se stalo fakt super. Ale nelíbilo se mi, jak to bylo podané. Některé věci na mě autor podával asi až moc surově. Celkově kapitoly Catherine se mi líbily a četly se dobře. Za to Simon to bylo něco (no ono by bylo asi fakt divné kdybych se s někým takovým ztotožnila).
Za mě bohužel trochu předvídatelné - v postatě tam za mě byl jen jeden překvapivý zvrat. Z takové zajímavé myšlenky se prostě dalo vyždímat víc.
Za mě bohužel hodně průměrné a čekala jsem víc 3 /5

Radka89
27.01.2019 3 z 5

Čekala jsem od toho příběhu hodně, ale tohle asi ne.. :-) bylo to docela drsné, ale přišlo mi to někdy, že už je to moc na životy dvou lidí. Tolik tragédií, nedorozumění. Konec byl takový naivní - co Simon čekal, že Kitty udělá když jí vše poví. Že mu odpustí a řekne, ok vše je v pořádku? Sice hezký, že autor nechal Simona na konci trpět, ale možná to mohlo skončit jinak. Propracovaněji.