Kdybys mě teď viděla

Kdybys mě teď viděla https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/4013/bmid_kdybys-me-ted-videla-FJx-4013.jpg 4 286 89

Všechno v životě designérky Elizabeth Eganové má své pevné místo od hrníčků na kávu v nablýskané kuchyni až po vzorníky a kelímky s barvou v pracovně. Má pocit, že díky dokonalému pořádku a pečlivosti se jí daří držet svůj život pod kontrolou a vyhýbat se trápení a bolesti, kterou zažila v minulosti. Snaží se naplno věnovat práci a přitom být matkou svému adoptovanému šestiletému synovci Lukovi, takže jí už nezbývá čas na nic jiného na omyly, ale ani na nějaké příjemné povyražení. Až do okamžiku, kdy do Lukova i jejího života vstoupí záhadný, bezstarostný a spontánní Ivan. Luke tvrdí, že je to jeho neviditelný přítel, Elizabeth považuje pohledného muže za otce Lukova kamaráda Sama. Ivan obrátí život usedlé Elizabeth Eganové naruby a postupně jí pomáhá bořit všechny zdi, kterými se obehnala ze strachu z dalšího zklamání. Díky němu se pohledná, schopná a pedanticky pořádkumilovná žena odhodlá udělat pořádek i ve své minulosti a odhalit tajemství, které za sebou vleče jako těžkou kouli už od dětských let. Díky Ivanovi se učí, že všechno zlé je pro něco dobré, a plní si sny, které jí jako dítěti nikdo nesplnil. A její dosud jednotvárný život začíná rozkvétat a vstupují do něj city, které si Elizabeth dávno zakázala.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

If you could see me now , 2005

JančaP.
17.06.2019 3 z 5

Čekala jsem něco trochu jiného, ale i tak se mi kniha líbila. To co jsem si z knihy odnesla bylo to, že problémy nemusí mít je děti, ale i dospělí lidé. Že je lepší se s každým problémem vypořádat než ho jen v sobě potlačovat.

Knihomlok2015
23.02.2019 3 z 5

Jako poplakala jsem si na konci, to jo - ale spíš u Opalina příběhu. A ze tří knížek o imaginárních kamarádech, které mám už za sebou, mi zrovna v téhle přijde ten nápad až trestuhodně málo využitý.

ivzu77
22.12.2018 3 z 5

Oddychovka, i když téma pro mne trochu přiřažené na vlasy.

Laf
10.11.2018 4 z 5

Příjemná oddychovka. A taky trochu k zamyšlení :)

janyska13
06.11.2018 2 z 5

Zajímavý nápad, bohužel kniha mne až tak moc nezaujala. :( Mělo to větší potenciál.

katchamccall
02.10.2018 5 z 5

Díky téhle knížce jsem si vzpomněla na své "imanigární" přátele z dětství a po 25ti letech si s nimi popovídala:).

hanča34
26.06.2018 4 z 5

Podle mého gusta taky, člověk se potřebuje někdy zasnít.

Monačte
22.03.2018 4 z 5

Přesně podle mého gusta! Romantika s kořením. Je jedno, jestli je to koření vražedné, businessové, se stínem minulosti nebo fantastické (jako tu). Cecelia Ahern se pro mě zařadila vedle Liane Moriarty a její knihy už stojí frontu do mé kabelky. A jestli si po přečtení alespoň jednou nepopovídáte se svým imaginárním, pardon, neviditelným přítelem, četli jste špatně!

Danca196
19.02.2018 2 z 5

Nějak mě děj knihy nezaujal a párkrát jsem přemýšlela, že knihu odložím. Když končila, tak jsem byla ráda.

Babsy
08.02.2018 4 z 5

Knížku jsem četla sice před časem, ale i teď vím, že se mi celkem líbila. Je to takový odpočinkový, usměvavý, roztomilý, ale i smutný příběh.. neuchvátil mě do němoty, ale ani neurazil. Jestli chcete něco nenáročného a roztomilého - zkuste to :-)

Arsi
03.08.2017 4 z 5

Trochu smutná, ale pěkná knížka. Nutí čtenáře k zamyšlení, co je a co není důležité.

AnetV
08.03.2017 4 z 5

Doporučuji, roztomilý i když smutný příběh

verushka19
05.03.2017 4 z 5

Dobrá kniha se zajímavým příběhem. Někdy až moc zdlouhavé pasáže. Ale určitě doporučuji.

HedušKoč
31.01.2017 4 z 5

Ze začátku jsem si říkala, co jsem si to vzala za knihu, ale postupem jsem zjistila, že se jedná o moc hezkou a zajímavou četbu.

lea25
26.01.2017 5 z 5

Knihu jsem odkládala a moc se mi do ní nechtělo(ovlivněna zdejšími komentáři),ale nelituji.Na straně 291 mi i slza ukápla.Vždyť i S láskou Rosie může být pro některé jako z říše snů.

Greengrass
26.01.2017 3 z 5

Koupeno v IRSKU v bazaru, přečteno v IRSKU u Guinesse. Milý, imaginativní příběh, který krásně doplnil atmosféru nádherného, kouzelného, zeleného ostrova a jeho přátelských a srdečných obyvatel.

sona8058
11.01.2017 4 z 5

Zvláštní pohádkový příběh pro dospělé. Sice mi chvilku trvalo, než jsem se začetla, ale pak jsem byla nadšená! Knížka vás donutí zamyslet se nad vším, co děláte a objevit ve vás to, co se ztrácí... :-)

katu9365
27.12.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Příběh mě strhl hned od začátku a těžko říct jestli věřit nebo ne.

Jana09
02.12.2016 5 z 5

Nemám slov...
Krásná knížka plná pasáži k zamyšlení. Trochu mi trvalo se začíst, ale to bylo spíš mým rozpoložením, než knihou.
Doporučuji.

zuzepka
11.10.2016 4 z 5

Závěr mě naprosto dojal,takže zachránil celý dojem z knihy.

Cecelia Ahern
irská, 1981