Kdy bude konečně zase všechno takové, jaké to nikdy nebylo

Kdy bude konečně zase všechno takové, jaké to nikdy nebylo https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242666/bmid_kdy-bude-konecne-zase-vsechno-takov-9SV-242666.jpg 4 88 25

Joachim bydlí s rodiči a dvěma staršími bratry v psychiatrické léčebně, kterou řídí jeho tatínek. Díky tomu Joachim odmalička naráží na ne zcela běžné situace: na zádech ho vozí jeden z pacientů a divoce přitom zvoní na zvony, jiný obyvatel kliniky mu kreslí příčné řezy kočkou a na narozeninové oslavy nepřicházejí upjatí a sváteční hosté, nýbrž třeba Kimberly, která jí raději sedmikrásky než dort. Když si už dospělý Joachim vybavuje zdánlivě banální a humorné historky z dětství, vysvitne z mozaiky vzpomínek trochu jiný obraz toho, jaké to tenkrát (ne)bylo.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Plus

Wann wird es endlich wieder so, wie es nie war , 2013

Iwíček
21.01.2016 5 z 5

Krásná kniha, která se četla téměř sama. Příběh byl celkem silný a často na mě působil až dojemně.

Alma-Nacida
22.08.2015 4 z 5

Hodně zajímavá kniha, kterou jsem ze začátku opravdu hltala s nadšením, postupně se ale dostavilo přesycení a ten závěr mi už připadal až moc naturalistický. Jinak bych hodnotila 5. hvězdami.

magnolia
21.07.2015 4 z 5

Vzpomínková kniha o dětství prožitém v neobvyklém prostředí areálu léčebny duševně nemocných a v ne úplně obyčejné rodině, která má svoje rituály i tajemství, vše viděné očima nejmladšího syna. Toto se dočtete i na pěkné obálce knihy, kterou tvoří chronologicky poskládané kratší i delší jasně pojmenované kapitoly. Mne vyprávění zaujalo i pobavilo, některé zážitky byly napsané krásným způsobem a byly dojemné, tajemné, veselé i smutné (zvláště ke konci knihy). Autor má dar vyprávět otevřeně a působivě. Při čtení jsem si vybavila Pagnolovu Jak voní tymián nebo knížky Oty Pavla a i když tato se odehrává o dost severněji, v jiné době a vzpomínky jsou méně idylické, vypovídají hodně o rodinných vztazích, lidských povahách i životě.

VeronikaZ
10.07.2015 4 z 5

Knížka úsměvných příběhů mi na posledních sto stránkách hrozně zhořkla a do poličky jsem jí ukládala plná smutku a s nepříjemnými pocity.

Tilte
04.07.2015 4 z 5

Čtivé, dojemné a uvěřitelné vyprávění. Nemohla jsem se dočkat, až budu zase moci číst a zároveň jsem si knihu dávkovala, aby mi chvíli vydržela.

německá literatura psychologické příběhy

Autorovy knížky