Každé další léto

Každé další léto https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518285/bmid_kazde-dalsi-leto-d4o-518285.jpg 4 149 52

Seznámili se jako děti a během šesti let, kdy se vídali o letních prázdninách, jejich kamarádství zvolna přerostlo v lásku. Pak přišel náhlý zlom a stačilo jediné zaškobrtnutí, jediná nerozvážnost, aby všechno bylo zničeno. A o jednom osudném víkendu ztroskotal i pokus dát to znovu do pořádku. Říká se, že dvakrát nevstoupíš do jedné řeky, a pro Persefonu Fraserovou to od chvíle, kdy se před více než deseti lety dopustila největší chyby svého života, platí dvojnásob. Už není dospívající dívkou, která tráví bezstarostné léto uprostřed divoké přírody na břehu třpytivého jezera, ale seriózní a úspěšnou mladou ženou. Bydlí ve stylovém bytě, veškerý svůj čas tráví převážně v práci a užívá si radovánek městského života. Přestože je neustále obklopena přáteli a o partnery také nemá nouzi, nikoho si k tělu moc nepouští a do srdce už vůbec ne. Vše se ovšem změní, když jí jednoho dne kdosi zavolá z neznámého čísla. Tu se Persefona rázem v duchu vrátí o dvanáct let zpátky, na staré známé místo v Barry’s Bay. Věci se dávají do pohybu a ona se zanedlouho znovu ocitne tváří tvář svému osudovému muži Samu Florekovi, o kterém kdysi bývala přesvědčena, že bez něj nemůže žít.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Every Summer After , 2022

Local_Bunny
05.09.2023 4 z 5

Každé další léto se odehrává ve dvou časových osách - máme zde současnost a minulost. Ústřední trojice jsou Percy, která s rodiči během prázdnin jezdí na chatu k jezeru a bratři Sam s Charliem, kteří zde bydlí. Tohle rozdělení linek bylo skvělé, jelikož měl čtenář přehled, co se kdy dělo a mohl si hezky postupně skládat obrázek. Díky kapitolám z minulosti vidíme, jak se postupně vztah Percy a Sama prohlubuje, což je velmi důležitý detail, díky kterému můžeme vztahu mezi nimi více porozumět a hlavně vidíme celou cestu, jak se přátelství mění v lásku.
Může se zdát, že se jedná o romantické letní čtení, ale kniha zpracovává také složitá témata a obsahuje hluboké myšlenky. Máme zde třeba úzkosti, pochybnosti, různé lži.. Je skvělé, že to autorka nepodala pouze jako zamilovaný příběh. Postavy mají své chyby, uvědomují si je a jsou ochotní s nimi něco dělat. Bohužel, místy tady vázne komunikace mezi hlavními hrdiny, která by vyřešila spoustu problémů. Jako další minus vidím vyústění celé situace, která Sama a Percy rozdělila. Bohužel jsem během čtení odhadla, co se mezi nimi asi mohlo stát a proto to pro mě nebylo úplně překvapení. Na základě toho se mi ani moc nelíbil samotný závěr knihy. Zde si čtenář sám určí, jaký typ osobnosti je a může usoudit, jestli se pár dočkal zaslouženého konce.
Nicméně se kniha čte dobře, příjemné mi čtení ubíhalo a i přes odhadovaný konec mě bavilo zkoumat cestu a různá rozhodnutí, která k tomu všemu vedla. Každé další léto si určitě vysoké hodnocení zaslouží.
za knihu děkuji Knihy Dobrovský

Terkaodkafe
04.09.2023 4 z 5

Kniha se čte velmi dobře, až litujete, že ji musíte odložit. Jen oba hlavní hrdinové se chovají celou dobu strašně nelogicky a všem nepříjemnostem by se dalo vyhnout jen tím, kdyby si pořádně popovídali. Je to ideální letní čtení, protože přímo vybízí k otevření někde u vody a zavzpomínání na léta, kdy jste sami byli mladí a prožívali první lásky. Ale i v zimě u krbu ji to bude slušet.

ŽanetH.

5*/5*

Nejsem rychlo čtenář, ale tuhle jsem měla za 2 dny přečtenou! Úžasný příběh zasazen do krásného prostředí! Trochu mě mrzela zápletka, ale vše bylo krásně vysvětlené a popsané. Smutek, radost, přátelství a láska. Úžasná kniha né jen na letní dny.

,,...myslím si, že si možná děláš až příliš velké starosti s tím, co si ostatní myslí.

Přišlo mi jako bych stále jen otáčela stránky, tak moc mi to čtení ubíhalo . Opravdu to bylo podobné jako bych se dívala na film Léto, kdy jsem zkrásněla (knihy jsem nečetla), což mi, přišlo trošku škoda, ale prostředí, děj i postavy se mi moc líbily .
Kniha nám ukazuje současnost a letní období před sedmnáct, šestnácti - dvanácti lety. Postupně nám odkrývá první setkání, první smutky a zpřátelení. A součastnost kdy se časem dozvídáme co se vlastně stalo, že i to nejpevnější přátelství může skončit.

,,Ten jeho rošťácký úsměv posazený trochu nakřivo na mě působí jako deoga, na níž budu navždy závislá."

Percy a její náramky a bavlnky ve vlasech mi připomínaly mé náctileté časy a bylo to moc roztomilé. A její záliba v hororech bylo skvělé zpestření příběhu . Delilah - nejlepší kamarádka Percy, mě docela vytáčela a nemohla bych se kamaradit s holkou, na kterou bych žárlila a u které bych se bála, že mi chce přebrat kluka (i kdyby to byl "můj kluk" s uvozovkama - chápeme se ). I když nakonec to bylo vše vysvětlené, prostě to za mě není moc ok.
Sam, byl za mě něco jako vysněný kamarád a kluk! A i když mě o dost více baví čtení s linkou hate to love.. Tady mi nic nevadilo a často jsem se nad knihou culila a těšila se co bude dál .

,,Zradu nepřebiješ jinou zradou, to pak všechno bolí ještě víc."

Děkuji Knihy Dobrovský za recenzní výtisk!

Knižnípauza

Naprosto skvělé!

Příběh Percy a Sama je sladký, krásný a zároveň smutný. Máme tady opravdu vše. Lásku, přátelství, rodinu, strach, úzkost, naději.
Střídání přítomnosti s minulostí nám příběh hezky ucelí a vše do sebe zapadá.
Zvrat, který jsem tak nějak tušila že dorazí opravdu přišel, ale i tak jsem byla stejně šokovaná, kroutila hlavou a při čtení si říkala " proboha nee! Proč?"

Také se mi moc líbilo, jak autorka lehce a nenásilně popsala okolí chaty a jezera, kde trávila Percy léto.
Z knihy tak díky tomu na vás opravdu dýchne letní atmosféra.

Každé další léto doporučuji všem romantickým duším, ale i čtenářům kteří hledají oddechovou a milou knihu.
Tahle stojí za přečtení. :)

Janinkniznisvet

Carley Fortune
Můj názor:
Kniha, která vás při čtení nepustí. Silný příběh o lásce Persy a Sama jsem věřila od začátku knížky a přátelství jsem věřila ještě víc. Sledujeme zde dvě časové linky, jedna se odehrává v přítomnosti a druhá je z před dvanácti léty, bylo to přesně poskládané, že všechno na konci sedělo. Persy a Sam dělali chyby stejně, nikdo je neděl víc nebo míň aspoň za mě. Při čtení jsem prožívala všechno s hlavními hrdiny. Kniha má všechny emoce, které cítíme bolest, lásku , vinu do konce i touhu.
Děkuji @knihydobrovsky a @kate_valter , že jsem si knihu mohla přečíst ještě před oficiálním vydáním.
Všem knihu odporují.
5/5
#spoluprace

dam.si.knihu
31.08.2023 5 z 5

Příběh, který Vás chytne a nepustí. Autorka Carley Fortune napsala román, který má vše, co by měl být. Je to příběh, který Vás emocionálně dostane a nebudete ho chtít dát z ruky a neustále se Vám bude honit hlavou. Pří čtení jsem měla pocit, jako bych četla další příběh Colleen Hoover, která píše strhující a dokonalé knihy. Tento příběh sklízí ohlasy v zahraničí, na Good Reads má 416 745 hodnocení a 4,25 hvězdičky a to zaslouženě.

Při čtení cítíte tu bolest, vinu ale i lásku a touhu, které příběh doprovázejí, a to by měl skvělý román u čtenáře měl vyvolat. Prožívat ho celý tak, jako hlavní hrdinové a také je důležité, aby to celé bylo jako celek uvěřitelné. Občas slovy nedokážu vyjádřit, jak byla kniha dokonalá, ale tahle byla, věřte mi. Já si každou kapitolu užívala a nemohla se dočkat, co bude v té další, jelikož sledujeme minulost a přítomnost z pohledu hlavní hrdinky Percy. I když je to celé doprovázené tajemstvím, které celou dobu chcete odhalit, a přestože nějaké tušení máte, tak v závěru vás stejně dostane.
Přečtěte si tenhle příběh, pokud milujete tenhle žánr a já bude pevně věřit, že si ho zamilujete stejně jako já.

lena.o.knihach
27.08.2023 4 z 5

Tato letní romance se odehrává ve dvou časových rovinách. V současnosti žije Persefona Fraserová v Torontu, postupuje v kariérním žebříčku, o přítele nemá nouze a vše se změní, když přijme hovor od neznámého čísla.
V minulosti se vracíme do doby před více než deseti lety, kdy Percy prožívá první lásku a vše s tím spojené až do chvíle, než se všechno pokazí.

Miloval jsem tě.
Já vím.
Zlomila jsi mi srdce.
To vím taky.

Bratři Florekovi, se kterými se Percy seznámí u jezera, se od sebe snad víc lišit nemohou.
Sam je stejně starý jako nová sousedka a už z jejich prvního setkání je jasné, kam tohle bude směřovat. Je milý, pozorný, nesmělý a velice chytrý.
Charlie je o dva roky starší a z pusy vypustí vše, co mu přijde na jazyk. Je to provokatér a lamač dívčích srdcí.

Několikrát jsem si u čtení vzpomněla na Léto, kdy jsem zkrásněla. Percy s rodiči sice o velkých prázdninách nejezdí na pláž, ale na chatu u jezera v kanadském maloměstě Barry's Bay. Carley Fortune tu opravdu prožila dětství a dospívání, do toho místa se zamilovala a ze všech popisů v knize je to znát.

Nedivím se nadšeným recenzím v zahraničí. I já si Každé další léto neskutečně oblíbila a rozhodně nebude chybět v žádném mém doporučení na letní čtení. Plný počet hodnocení dát ale nemůžu kvůli velkému zvratu, který si autorka nechávala až na posledních pár stran. Celou dobu okolo toho jen tak kroužila, aby si s tím čtenář dál lámal hlavu, ale pak to konečně přišlo

#spoluprace #zavislackypredskokan @knihydobrovsky

michaelakoc
26.08.2023 5 z 5

Od samého začátku na mě kniha hodila vibe Dawsonova světa, kdo pamatuje. Dva přátelé od dětství žijící u jezera a bojující s tím, zda jsou přátelé nebo něco více. Do toho někdo třetí.

Kniha se odehrává ve dvou časových linkách. Minulost a současnost se střídají. V minulosti rodiče třináctileté Persefony (Percy) kupují v Barry´s Bay chatu u jezera a tráví zde své první léto a pak všechna další. Percy se ihned spřátelí se Samem Florekem, který je stejně starý jako ona. Žije se svou matkou a o dva roky starším bratrem Charliem. Percy a Sam se stávají nejlepšími přáteli.

V současnosti je Percy třicet a víme, že už se se Samem a jeho rodinou nestýká, protože v minulosti udělala obrovskou chybu. Všechno zničila. Osud tomu chce ale jinak a oni se po dvanácti letech opět setkávají.

V minulosti je krásně vyobrazeno dospívání Percy a Sama. Nejdříve jsou doopravdy nejlepší přátelé, později mezi nimi ale vzniká silný cit, láska.

Tady musím říct, že je zajímavé, že se všude mluví o tom, že Percy udělala chybu a proto to dopadlo, jak to dopadlo. Já tady ale vidím, že to byl Sam, kdo dělal jednu chybu za druhou. A Charlie na to několikrát velmi trefně a rázně upozornil. Kdyby Sam neudělal všechno, co udělal, Percy by pak nikdy neudělala to, co udělala. Akce vyvolá reakci. Takže já to vidím tak, že na vině byli rozhodně oba. A podle mého trochu více Sam.

V současnosti mě neskutečně bavily úzkostné ataky Percy, ty autorka vykreslila uvěřitelně a já doopravdy cítila to, co cítí Percy. A také to, kdy a proč jí ty ataky vlastně začaly, to bylo velmi silné.

Dokážou se Percy a Sam přenést přes to, co se stalo v minulosti nebo už nic nezůstalo?

"Miloval jsem tě." "Já vím." Zlomila jsi mi srdce." "To vím taky."

Kniha se mi líbila. Četla se velmi rychle. Rozhodně doporučuji.

Lenni_3006
16.07.2023 5 z 5

Krásny príbeh plný všetkého, čo som od neho očakávala, veľmi dobre sa čítal, odporúčam.

evineckY
24.06.2023 5 z 5

Pravá láska je na celý život, i když se rozdělí na dlouhé roky.
Z puberťácké lásky, ve které nadělali pořádné kopance, až do dospělosti,
odpuštění a uvědomění. Krásný příběh mladé lásky.

Matri
18.06.2023 5 z 5

"Niektorí ľudia majú šťastie. Stretnú svojho najlepšieho priateľa, lásku svojho života, nie sú hlúpi a nikdy ju nenechajú odísť."

Toto bol príbeh, ktorý som momentálne asi potrebovala. Už nejakú chvíľu som sa akosi nevedela začítať do aj fakt úžasných titulov, a táto kniha to zlomila...
Zaľúbila som sa už na prvých stranách a moja láska vydržala do konca.
Prelínanie minulosti a súčasnosti bolo presne akurát, krásne vystavaný príbeh. Láske Persy a Sama som naozaj verila, ich priateľstvu som verila ešte viac! Za mňa naozaj krásna a silná kniha.
OK, našlo by sa pár chybičiek keby chcem byť rýpal (tošku prehnané sa 12 rokov neozvať "svojej životnej láske" - ja by som to teda určite nevydržala), ale rýpať fakt nechcem ;-)
Odporúčam všetkými desiatimi!

"Miloval som ťa" zašepká.
"Viem" odpoviem.
Jeho ranené oči skúmajú moju tvár. "Zlomila si mi srdce."
"Aj to viem."

kristy.books
04.06.2023 4 z 5

Leto sa nám pomaly blíži, čomu nasvedčuje aj vydávanie letných príbehov. Jedným z nich je i novinka Každé ďalšie leto. Je to príbeh o priateľstve, láske, dospievaní a druhej šanci, v ktorom sa prelína minulosť s prítomnosťou. Celý čas som bola veľmi zvedavá, čo sa vlastne stalo pred 12 rokmi, keď sa cesty dvoch najlepších kamarátov rozdelili, čo ma nútilo otáčať jednu stránku za druhou, aby som sa dozvedela pravdu. Bol to naozaj vydarený debut, ktorého čítanie som si užila.

Pri čítaní kapitol z minulosti som cítila určitú nostalgiu. Vzťah Sama a Percy bol čistý, rozkošný, hlboký a dodával celému príbehu veľmi príjemnú atmosféru. Mali sme možnosť sledovať, ako sa z nich v priebehu niekoľkých rokov stali najlepší kamaráti a neskôr i niečo viac. Chodili plávať do jazera, na pláž, plavili sa po lodi, jedli zmrzlinu, pracovali v Taverne... jednoducho leto z príbehu doslova sršalo. Neraz som mala na tvári prihlúply úsmev, keď som videla, ako si pomáhajú a sú jeden pre druhého oporou. Hoci bolo na prvý pohľad jasné, že jeden k druhému cítia niečo viac, ich vzťah nebol vôbec jednoduchý a prešiel si mnohými skúškami.

I po 12 rokoch, počas ktorých neboli v žiadnom kontakte, bolo cítiť, že ich vzťahy ani trochu neochladli, práve naopak. O to viac som si kládla otázku, čo také sa mohlo stať, keď sa dvaja takí blízki ľudia takto odcudzili. Moje emócie opäť raz dostali celkom zabrať.

Percy zbožňovala strašidelné príbehy, rada pozerala horory, bavilo ju aj vymýšľanie a písanie vlastných príbehov, čo sa mi na jej páčilo, pretože ju to robilo osobitou a odlišovalo ju to od ostatných dievčat. Žila v podstate dvoma životmi - jeden počas leta v prenajatej chate a druhý vo svojom domove. Sam a jeho brat jej podali pomocnú ruku v čase, keď si doma prechádzala náročným obdobím.

Sam bol zlatíčko a veľký dobrák, naozaj si ho nešlo nezamilovať, po smrti otca pomáhal mame najviac, ako sa dalo, ale aj on mal svoje muchy. Občas som nerozumela, prečo niektoré veci pred Percy tají a veci zbytočne komplikuje. Obaja však v podstate boli ešte deti, a tak od nich nemôžem čakať, že už budú presne vedieť, čo chcú od života a budú robiť len samé správne rozhodnutia.

přátelství láska léto pátrání v minulosti srdce

Autorovy knížky

2023  87%Každé další léto