Vyděšená k smrti

Vyděšená k smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501165/bmid_vydesena-k-smrti-XZx-501165.jpg 4 132 132

Kay Hunterová série

Sériový vrah, který zabíjí pro zábavu. Vyšetřovatelka, která touží po odplatě. Když se rodiče Melanie Richardsové vrátí domů ze zahraničí, netuší, že za chvíli přijde telefonát, který jim změní život. Jejich dcera byla unesena a pachatel chce výkupné. Rodiče peníze doručí a dle instrukcí se vydávají na místo, kde mají Melanii najít. A musí spěchat. Nakonec svou dceru objeví mrtvou v budově opuštěné biologické laboratoře a případu se ujímá detektiv seržantka Kay Hunterová a její tým. Vypadá to na únos, který se zvrtnul, ale Kay o tom není přesvědčená – a ve svém podezření se jen utvrdí, když je nalezen mrtvý muž i s výkupným. Důkazy jim ale unikají a Kay má pocit, že její nadřízený je proti každému kroku, který ona v případu udělá. Pak je unesena další studentka. Jedná se o práci stejného psychopatického vraha? Z pátrání se stává závod s časem. Policie musí dívku najít dřív, než se i z ní stane jen smutná statistika.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Scared to Death , 2016

Ajina76
05.01.2023 5 z 5

Super. Ctive, bez zbytecnych popisu. Dej mel spad. Za me vyborne. Uz se tesim na dalsi dily. Pokud budou.

Evule *
02.01.2023 4 z 5

Celkem čtivé a napínavé, Kay mi byla sympatická a další díl si ráda přečtu.

postrach
30.12.2022 3 z 5

Vyloženě NE špatná detektivka.Slibný začátek a dál už kniha jen líně plyne.Postrádá napětí.Je to autorčina prvotina,tak uvidím dál.....

Petronela16
21.12.2022 2 z 5

Pre mňa úplne priemerna krimi a poviem pravdu, že píšem hodnotenie cca po týždni a už si ani presne nepamätám detaily Takže viem , že začiatok ma zaujal, len potom sa to nejako divne motalo a vrah nebol vrah ale niekto iný.Čo ja viem, také sa mi to zdalo všetko neosobné, nemalo to žiaden ráz .
Nemyslim, že by som v budúcnosti ešte niečo vyskúšala od tejto spisovateľky Pre mňa nič moc.

Adinlea
20.12.2022 4 z 5

Prvni setkani s autorkou a rozhodne ne posledni. Vzdy si musim na konkretni styl psani zvyknout a i zde jsem se musela prvních par kapitol do cteni lehce nutit… ale od tretiny knihy jsem uz byla plne ponorena do pribehu.
Predesle problemy vysetrovatelky jsou jen mlhave nastinene a budou se tedy nejspis vysvetlovat v dalsi knize/knihach. Ale diky tomu mlhavemu zminovani ma clovek pocit, ze hlavni akterka ma za sebou skutecny zivot a my jsme se proste pripojili v prubehu, coz se mi libi, je to takove uveritelne :)

zazvorka
15.12.2022 5 z 5

Napínavý začátek mne vtáhl do děje a i dále vše svižně plynulo. Krátké kapitoly, široké okraje i řádkování, bohatě odstavců - i grafické provedení knihy přispělo k tomu, že jsem knihu přečetla za večer. Což mi bylo vcelku líto. Prostředí, zápletka i osoby mi sedly, takže bych uvítala i něco více podrobností, bohatěji rozvedené některé pasáže. A tím pádem trošku delší knížku. Váhala jsem mezi 4 a 5. Dávám 5, protože nové sérii fandím a těším se na další díl.

LucyEcstasy
04.12.2022 3 z 5

Vyděšená k smrti - Rachel Amphlett (Kay Hunterová 1.)

Jednoho dne se rodiče Melanie vrací domů. Doma zjistí, že jejich dcera není doma. Po chvíli jim volá únosce a chce za Melanii výkupné. Rodiče splní podmínky a vydají se po instrukcích dceru hledat. Naleznou ji však mrtvou.

Případu se ujme vyšetřovatelka Kay, které přijde úmrtí dívky zvláštní. To se jí potvrdí při dalším únosu. Zároveň najdou muže i s výkupným za Melanii. Má to jeden háček. Ten muž je mrtvý. Co se tu děje? Podaří se Kay případ vyřešit?

Kniha mne zaujala na první pohled svým přebalem a originálním názvem, který je krásně výstižný.

Příběh se čte rychle, kapitoly ubíhají jedna za druhou a je to vhodné i pro časově vytížené lidi, protože kapitoly jsou krátké. Což se mi, jako mamince na rodičovské dovolené, hodilo. Autorka nikam zbytečně a zdlouhavě neodbíhala, nenásilně si chystala půdu pro další pokračování a šla na věci postupně. Nenajdeme v příběhu žádné skoky ani zrychlené myšlenkové postupy. Najdeme tam i pár slepých odboček, ale to dodávalo ději na autenticitě.

Vrah si samozřejmě nese následky z dětství a proto je takový, jaký je. Vymyslel, pro mne, originální narafičení smrti. To klobouk dolů.

Kay je sympatická vyšetřovatelka, která má své mouchy a není neomylná jako detektivové v jiných knihách. To oceňuji. Navíc bojuje se svým vnitřním já, protože si prošla strašlivou věcí. V knize je poodhalena její psychická stránka a tak můžeme poznat Kay blíže.

Koho nesnáším, tak je matka Kay. Tu bych někam nakopala a doufám, že se Kay do budoucna své rodině vzepře.

Musím ale přiznat, že jsem četla už thrillery, které mne do děje vtáhli více. Toto bych zařadila mezi oddechové krimi, lehce nadprůměrné.

Souhlasím s jedním komentářem, který jsem viděla u této knihy. Kniha a naše vyšetřovatelka jsou podobné knihám Angely Marsons a její sérií s Kim Stoneovou.

I přesto mě zajímá, co dalšího si autorka vymyslí.

Děkuji @albatrosmedia za poskytnutí knihy v rámci #spoluprace.

Hodnotím 3,5/5⭐️

Četli jste tuto knihu? Chystáte se na ni?

Ivuska.09
03.12.2022 4 z 5

Podle mě jde o docela povedený příběh. Bavila mě hlavní hrdinka, takže se těším i na pokračování. Navíc některé otázky zůstaly otevřeny (netýkají se přímo případu, který Kay v tomto dílu řešila), takže jsem zvědavá, jak se bude dál vyprávění vyvíjet.

Kudlanka03
29.11.2022 2 z 5

(SPOILER) První případ Kay Hunterové a doufám, že poslední. Bude to asi série, ale nebude určitě pro mě. Je to už třetí recenze, kterou píšu a u které si připadám, jako Anton Ego (Ratatouille, 2007). Přišlo mi to od začátku hrozně studený. Tvrdý. Nemastný a neslaný. Jako voda na pánvi. Bez ohně, bez soli, bez zeleniny.
Kay nemá žádný emoce. Tak to na mě působilo hned od začátku. Moje poznámka u strany 64 – je to dost neosobní. Jen syrovost vyprávění a popisů. Z Eliho mám hrozně divnej pocit, ale zase si myslím, že v tom bude něco jiného. Že se tu budou dít dvě linky. Ale nějak to souvisí. Jsem skeptická.
Poznámka na straně 102 – Pořád žádný posun. Proč je to napsaný tak nudně. A navíc, proč proboha píše v rozkroku cítil pnutí. Když tohle píše ženská, je v tom vždycky cosi, co vím, že by chlap nikdy neřekl. Tohle by nepoužil. Jako bych byla ve sterilní místnosti a zakázali mi emoce. A pak mě donutili psát detektivku.
Od strany 102 jsem si řekla, že bych to ráda sfoukla a tak jsem si udělala kafe a dala jsem to až do konce. Po první vraždě tu pak máme intermezzo, kdy někdo další ovlivňuje děj. Děj a to, kdo se nahrává. Takže po ukončení života pana G. Jsem to tipla jinam.
Vsuvka v podobě hada byla příjemným, ale malým zpestřením. Strohost je to, co mi na tom zkrátka vadí. Pevně budu věřit, že další případy dají Kay více pravomocí, nebude už obtěžkána kárným řízením, dá se dohromady i po psychické stránce, matku pošle do pr...do práce třeba a sestře to prostě nějak vysvětlí a budou v pohodě.
Asi si další díl přečtu ze zvědavosti no a budu si přát, abych další recenzi psala s tím, že tu původní opravuju.

Duchoslp
25.11.2022 4 z 5

Kay jako hlavní postava mi sedla. Děj je svižný a knížka se opravdu dobře čte. Zápletka je zajímavá a není čas na oddych. Opravdu se těším na další díl

luciinyknihy
13.11.2022 5 z 5

Poslední dobou mám štěstí na knihy, které mě opravdu baví. Ani tahle nebyla výjimkou. Velké plus za obálku, která zaujme na první pohled.

Když jsem knihu začala číst, byl to pro mě hodně zajímavý a napínavý příběh. Postupem času se odkrylo pár skutečností a já už si knihou nebyla tak jistá. Říkala jsem si, že v tom určitě ještě něco bude. Přece by se vše podstatné neodhalilo ve čtvrtině příběhu. A také že se mé podezření potvrdilo. U této knihy nevěřte hned všemu, co se píše a vše může být ještě trochu jinak, než se na první pohled zdá. Kniha si s Vámi pohrává a je to výborně vymyšlený příběh, který se čte v podstatě sám. Skvěle vykreslená atmosféra a název Vyděšená k smrti knihu dobře charakterizuje. Hlavní vyšetřovatelku jsem si oblíbila a držela jí po celou dobu palce.

Kay Hunterová je vyšetřující detektiv a v práci to nemá momentálně moc jednoduché. Skoro o svou práci přišla. I ve svém osobním životě si zažila své. Přesto se nevzdává a bojuje za lepší svět. Svojí práci je plně oddána a udělá vše pro to, aby dosáhla spravedlnosti. Nyní Kay se svým týmem řeší případ únosu, kdy mají rodiče mladé dívky předat výkupné a dojet si pro dceru na určené místo. Po příjezdu zjišťují, že jejich dcera nepřežila. Do toho všeho dostane její otec infarkt a záchranáři bojují o jeho život. Jak to s ním dopadne? A co když to nebyl jen obyčejný únos a bylo v tom něco víc? Kdo má tohle vše na svědomí? Jak si Kay při vyšetřování povede, když jí nadřízený šlape na paty a moc jí nevěří? Skončí to vše jen u jednoho únosu? A jak to celé dopadne?

Vyděšenou k smrti určitě doporučuji. Vydržte a dočtěte knihu až do konce. Ve čtvrtině si nejspíš řeknete, že už tam asi nebude žádné velké překvapení, ale to je omyl. Je to rafinovaně vymyšlená detektivka a já už se těším na další případ s Kay Hunterovou.

EvikU.
11.11.2022 4 z 5

Dostala se mi do rukou nová série s vyšetřovatelkou Kay Hunterovou. Kniha má krátké kapitoly a díky tomu má kniha celkem spád. Krátké úderné kapitoly je něco, co správný thriller potřebuje. Kniha se mi četla opravdu rychle.

Líbil se mi osobní život vyšetřovatelky. Vyšetřování dávalo smysl. Trochu mi vadilo, že tam byl zase nějaký problém vyšetřovatelka versus vedení policie. Ale bylo to tam jen okrajově, tak mě to zas až tak nerušilo.

Vyhovoval mi styl psaní, kapitoly ubíhaly jedna za druhou. Pátrání po pachateli přirozeně plynulo. Postupné řešení, žádné skoky v myšlení, ale poctivá policejní práce.

Skoro mi bylo pachatele líto. Ale je to asi u většiny vrahů a psychopatů. To co se z nich stane má za důsledek rodina a celkově lidé, kteří ho obklopují. Z toho člověka až mrazí.

Trochu mi vadil otevřený konec. Sice vyšetřování bylo uzavřeno. Bylo to něco, co se stalo Kay doma, ale i tak si myslím, že to být nemuselo. Aby si autorka takhle násilně připravovala půdu pro čtení druhého dílu.

Za mě slušná, čtivá detektivka, kterou mohu doporučit. Na zadek si z ní nesednete, ale je to slušná práce.

ivousekk
04.11.2022 1 z 5

Četla jsem jako beta čtenář již v červenci pro nakladatelství s tím, zda je to za mne top thriller. Po týdnu jsem za sebou měla 1/3 knížky a odložila jsem ji. Prostě mě to nebavilo. Jak kdybych to už jednou četla. Od začátku jsem měla pocit, že autorka si načetla x detektivek a pak z nich jednu uplácala. Nemastné, neslané, žádné napětí. Top thriller ani omylem.

Magdalenkačte
30.10.2022 3 z 5

První díl z jedenactidilné série s komisařkou Kay Hunterovou.
Kay a její tým řeším případ zmizelé a následně surově zavražděné dívky, která byla nalezena v opuštěné laboratoři. Dlouho se neví, kdo by mohl byt případným pachatelem, dokud není nalezen mrtvý muž s výkupným. Případ se komplikuje a Kay se navíc vrací minulost, kterou už považovala za uzavřenou. Kdo je zvracený vrah a proč vraždí mladé ženy? Rozuzleni mě samotnou překvapilo
Příběh mi lehce připomíná Angelu Marsonsovou a její příběhy s komisařkou Kim Stoneovou.

veruptackova
29.10.2022 3 z 5

Začátek knihy mě zaujal a úvodní kapitoly, ve kterých se rodiče snaží zachránit dceru, mi přišly zajímavé a nabité akcí. Rozhodně jsem chtěla vědět víc, ale postupně se napětí vytratilo. Kniha má znaky dobrého krimi - zajímavý případ, brutálního vraha a vyšetřovatelku, která to v životě rozhodně nemá jednoduché. Takto to vypadá vše velmi slibně, ale bohužel musím přiznat, že jsem neměla problém knihu odložit. Chybělo mi napětí a celkově autorka neudržela moji zvědavost, jak kniha dopadne. Tajemno kolem potenciálního komplice totiž na mě mělo naprosto opačný efekt než bylo patrně zamýšleno. Minulost vyšetřovatelky byla také vysvětlovaná útržkovitě a neseděla mi do celkového příběhu. Kniha měla pár povedených zvratů a v závěru si u mě hodnocení vylepšila. Své čtenáře si rozhodně najde, protože podobné dojmy jsem měla např. z druhé série Roberta Bryndzy (s vyšetřovatelkou Kate Marshallovou).

Kizuizi
28.10.2022 4 z 5

je to parádní čtení! Krátké kapitoly, žádné zbytečné odbočky, svižný a napínavý děj – já ji přečetla za jedno odpoledne, protože patří mezi neodložitelné knihy.

Vyděšená k smrti by těm, kteří mají rádi dobré thrillery, určitě neměla uniknout. Téma je poněkud znepokojivé, a bohužel i děsivě reálné, ovšem i přesto se to čte velice lehce.
Hodně se mi líbily postavy, které jsou podle mne velmi zdařilé. V průběhu vyšetřování se stihneme seznámit i více s hlavní hrdinkou (dozvíme se více nejen o jejím profesním, ale i soukromém životě), která mi je velmi sympatická. Nehraje si na chytrolínku, ani není jako superhrdinka, prostě normální ženská, což velmi oceňuji.

Jestli bude série s Kay Hunterovou pokračovat tímto stylem, rozhodně se máme na co těšit!

Jane2016
28.10.2022 5 z 5

Vždy, když se mi dostane do rukou první kniha nové série, mám velmi velká očekávání a nesmírně se těším na to, jaký nový příběh poznám, jací budou vyšetřovatelé nebo jaký bude styl psaní autorky.

Série s vyšetřovatelkou Kay Hunterovou se mi velmi rychle dostala pod kůži, jde o zajímavý děj, který plyne rychlostí blesku, knížka je protkaná velmi krátkými kapitolami, které čtenáře nutí číst dál a dál.

Celková temná atmosféra děje na mě padala velmi pomalu, ale v jeden okamžik dolehla úplně. A přesně od té chvíle jsem nemohla knihu odložit a četla jsem až do pozdních večerních hodin, abych věděla, kdo za tím vším stojí!

Čili příběhu se nedá upřít, že má grády a dokáže si udržet Vaši pozornost!

Jestli se nepletu, tak tato série s Kay Hunterovou by měla mít 11 dílů, takže pokud se Vám první díl z této krimi série líbil stejně jako mně, máme se na co těšit!

U nás máme zatím jen Vyděšenou k smrti, ale snad se brzy dočkáme dalších příběhů!

mag097
27.10.2022 4 z 5

Vyděšená k smrti je přesně tím tipem příběhu, po kterém můžete sáhnout, když si chcete přečíst něco rychlého, co má dobrý spád a chcete si odpočinout. Za mě je to ideální odpočinková detektivka, která by mohla zaujmout i nečtenáře.

Kdybych měla mít jednu výtku k příběhu, tak je to množství policejních postav, na knížku o 336 stránkách ji tam bylo moc a občas se mi pletly.

S touto sérii budu rozhodně pokračovat, už jenom proto že první díl má nejslabší hodnocení na GR ("jenom" 4 hvězdičky).

annettka1098
26.10.2022 5 z 5

Kniha je vyprávěna z pohledu vyšetřovatelky i únosce. Vzhledem k tomu, že jsem letos přečetla již dvě knihy s tématem únosu jsem se trochu obávala, že už mě toho moc nezaujme a nepřekvapí. V tomto případě jsem navíc únosce těměř od začátku znala. Bylo pro mne milým překvapením, že opak byl pravdou. Velmi krátké kapotily a jednoduché věty zapřičiní, že text velmi odsýpá a stále chcete číst dál.
V tomto díle autorka také velmi rafinovaně nastínila nelehký osud hlavní vyšetřovatelky, který mne upoutal a který bude podle všeho odhalen v dalších dílech.
Knize nemám moc co vytknout. Tohle bude podle mě výborná serie!
Pokud máte rádi detektivky se silnou a sympatickou hlavní vyšetřovatelkou, která si nenechá od šefů nic líbit, tak by vás tato kniha rozhodně neměla minout!
HODNOCENÍ: 90 %

PetraN17
21.10.2022 5 z 5

Krátké kapitoly, svižně ubíhající děj a zajímavá zápletka… Líbilo se mi čtení a další díl určitě uvítám :)

Anglie sérioví vrazi krimi kriminální thrillery

2022  77%Vyděšená k smrti
2023  81%Vůle žít