Katova dcera a Rada dvanácti

Katova dcera a Rada dvanácti https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387942/bmid_katova-dcera-a-rada-dvanacti-rCs-387942.jpg 5 116 116

Katova dcera série

Kat pátrá po zločinu mezi sobě rovnými Jakob Kuisl cestuje v únoru roku 1672 na setkání katů do Mnichova. Poprvé dostal pozvání od Rady dvanácti a je to pro něj velká čest. Doufá, že mezi členy Rady najde ženicha pro svou dceru Barbaru. Netuší však, v jak zoufalém stavu se jeho dcera nachází: je těhotná a netroufá si se otci přiznat. V Mnichově mezitím vyjde najevo řada vražd mladých dívek a Jakob je požádán o pomoc při vyšetřování. Všechny vraždy nesou pečeť katovského řemesla a podezření padá na Radu dvanácti…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Die Henkerstochter und der Rat der Zwölf , 2017

Allena24
07.09.2019 5 z 5

Opět hezky čtivá kniha. Paráda. Jen realisticky popsaný život v Mnichově v 17.století mě dost děsil.

Jack Bauer
25.08.2019 5 z 5

Sedmé pokračování Katovy dcery mě chytlo hned od prvních stránek, tak pěkně se to čte i kdyby se tam nic nedělo. Děti mě připadaly až moc dospěle. Konec byl až pohádkový, ale bohužel zvonec nezazvonil, jelikož byl zamčený, takže pohádky ještě není konec a můžeme se těšit na další skvělá pokračování.

evask
06.05.2019 5 z 5

Příjemné odpočinkové čtení. Žádný trhák, ale dobrý.

Art82
17.04.2019 5 z 5

Další super detektivka jen doufám že to není poslední díl. Tyhle knihy jsou dokonalý.

helča5
14.04.2019 5 z 5

Senzace,paráda,super,ze všech dílů Katovy dcery ta nejlepší,nemohla jsem se od ní odtrhnout,doufám,že budou další díly.

socka123
20.03.2019 5 z 5

Poslední kniha série opět nezklamala. Napínavá zápletka od začátku, popis života doby, skvělé čtení.

Boby17
13.03.2019 5 z 5

Výborná knížka, dávám pět hvězd, ale klidně bych dal šest i více. Děj byl patřičně zamotaný, strhující a akční. Zápletka je skvěle promyšlená, vraha jsem až do úplného závěru odhadoval špatně. Takže za absolutní čtenářský zážitek autorovi děkuji a těším se na další pokračování rodinné ságy Kuislů.

Kerberos
25.02.2019 5 z 5

Zatím nejlepší díl,napínavé,celá katovská rodina byla v ohrožení života.Těší mě,že autor píše další díl jak se zmínil v doslovu.

Trpaslici-zena1
11.02.2019 5 z 5

Čím početnější rodinka, tím složitější případy :) Výborný jako i předchozí díly. Do poslední chvíle jsem netušila kdo je vlastně vrah.

cori
04.02.2019 4 z 5

Autor opět nezklamal, knihu jsem slupla jako malinu. Cela Kuislova rodina se tentokrát přesouvá do autorova rodiště Mnichova, dvojčata hledají psa, Simon recenzenta, Barbara ženicha, Magdalena školu pro Petra a Jakob s Georgem a bratrem Bartolomějem vraha zbouchnutých děveček.Do toho všeho se ještě přidává starost o postiženou dceru Sophii a falešné peníze.
Autor servíruje napínavý příběh, kdy čtenář dlouho netuší, kdo je oním sériovým vrahem. Doufám, že Oliver Pötzsch píše další díl.

orinka3
12.01.2019 5 z 5

Autor neztrácí dech, děj má dobrý spád a rozvětvená rodina Kuislů se opět dostane do hodně ošemetných situací. Hlavní slovo mají tentokrát ženy - alespoň mně se tak zdá. Katova dcera Magdalena stojí proti zločinu s holýma rukama, ale i s dobrými nápady. Její sestra má taky hodně starostí. A chudinky v manufaktuře...Zajímavý námět, zajímavé prostředí a konec, tak ten jsem opravdu nečekala. Knihu jsem slupla na posezení. Byla jsem v pořadí čekatelů v knihovně a moc jsem se na ni těšila. Ráda doporučuji a doufám, že spisovateli náměty nedojdou!

VladkaBU
11.01.2019 5 z 5

... tak to bylo něco *****, moje sedmá návštěva u Kuislů byla nejlepší z celé série, wow. A to překvapivé rozuzlení... poslední část knihy jsem přečetla jedním dechem

mil
08.01.2019 5 z 5

Opět naprosto skvělý příběh napínavý od začátku do konce.

DanielaH
30.12.2018 5 z 5

Opět super kniha. Posledních 100 stran jedním dechem.

Ulala
27.12.2018 5 z 5

Souhlasím plně s Azmodanem. Autor zraje, každý další příběh je lepší. Dějové linky se proplétají celým příběhem a všechno má svoji návaznost a soudržnost, ani zapojení vnuků Jákoba Kuisla do části pátrání není "násilné". Pouze se odmotává jedno klubko záhad, které je výplní pro ostatní. Z mého pohledu je to nelepší díl. Vřele doporučuji celou ságu Kuislovy rodiny. Trochu mně překvapilo naznačené rozdělení rodiny a jsem zvědavá, jak vše bude pokračovat.

LittleK
02.12.2018 5 z 5

Naprosto geniální počin autora, který se již dávno zařadil mezi mé oblíbené. Do poslední chvíle mě držel v napětí a tentokrát ani mé tipy, které bývají dost přesné, nevyšly. Opravdu se nemohu dočkat dalšího dílu.

leny.wood
29.10.2018 5 z 5

Fantastické! Ostatně jako vždy, celou katovskou ságu mohu jedině doporučit.

Azmodan
17.10.2018 5 z 5

I tento díl Katovy dcery se mi moc líbil. Rozvláčností mi připomněl "Ďábla z Bamberku" (což je v mém vnímání věcí velká pochvala!). Kniha má jednu příběhovou linii a moře "minikvestů" řečeno herním žargonem. A mě to moc bavilo. V podstatě jsem se stal členem Kuislovic rodiny a prožil s nimi zase pár zajímavých dobrodružných chvil. A ty úkoly (opět herní žargon) byly opravdu rozmanité - od vražd mladých dívek (main quest) až po hledání psíka a nabízení lékařského traktátu (side questy).
Na mě autor působí jako by vyzrával. Nikde nic neskřípe, nikde nic nedrhne, vše krásně "odsejpá", vše mě bavilo a člověk se i doví něco zajímavého z historických reálií - jak v té době fungoval život, jak vypadalo město, jaké byly vztahy mezi lidmi. Prostě poznáte Mnichov sedmnáctého století a prožijete v něm pár napínavých chvil!
Pro mě, spolu s Ďáblem s Bamberku nejlepší díl!