Katova dcera a hra se smrtí

Katova dcera a hra se smrtí https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347307/bmid_katova-dcera-a-hra-se-smrti-z1Q-347307.jpg 5 126 126

Katova dcera série

Kat a smrtelná pašijová hra V Oberammergau vládne krátce před svatodušními svátky 1670 velké vzrušení. Po zkouškách slavné pašijové hry je nalezen představitel Krista ukřižovaný. Schongauský kat Jakob Kuisl a lazebník Simon Fronwieser jsou požádáni o vysvětlení případu smrti, ale stojí před hradbou mlčení.

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Die Henkerstochter und das Spiel des Todes , 2016

socka123
20.03.2019 5 z 5

Opět velmi povedený díl, autor nezklamal a nepolevil v napínavosti děje.

Kerberos
21.02.2019 5 z 5

Velmi povedený díl,četla jsem jedním dechem.Pověrčivý člověk věří takovým báchorkám,takže bych ani tento díl nepovažovala za příliš pohádkový.Kromě toho autor pochází z katovské rodiny a čerpá z historie svého rodu.

alexis818
25.01.2019 5 z 5

Krásné čtení,ostatně tak jako u předchozích dílů.Příběh velmi zajímavý,napínavý a plný akcí.Tohle prostě miluju.

helča5
01.01.2019 5 z 5

Napínavé čtení,zajímavé vyústění,historie,super

orinka3
20.12.2018 5 z 5

Příjemné a napínavé čtení s pohádkovými rysy. Zabednění a tajnůstkářští horalé. Tajemní skřítci, objevující se s lucernami na skalách nad vesnicí. Dramata se odehrávají na více místech, záhady postupně odhalují reálné jádro a objevují se velmi zajímavé souvislosti. Ale kdo ve skutečnosti za zločiny ve vesnici stojí, jsem neodhadla. Ženské hrdinky jsou hrdinky na slovo vzaté, jiná už by to dávno vzdala a tady se bojuje nejen o vlastní život, ale i o životy jiných. Líbilo se mi to, často jsem měla opravdový strach a chuť nějakou větu přeskočit, abych se dověděla, jestli to dobře dopadlo. Vydržela jsem bez přeskakování v textu a nic zlého se mi nestalo:)

Miruš
29.10.2018 5 z 5

Skvělá kniha, už se zase těším na další.

Art82
04.10.2018 5 z 5

Super super super super to prostě nemá chybu. Kdo to nečetl tak jako by nebyl. Tahle série prostě nemá chybu.

Boby17
04.09.2018 5 z 5

Výborné pokračování série s rodinou Kuislových. Děj nás zavedl do ponurého alpského údolí, byl napínavý a patřičně zamotaný. Tentokrát byli aktivně zúčastněni všichni členové rodiny, ať již v rodném Schongau, tak i v Oberammergau. Dokonce písař Lechner v průběhu příběhu ukázal přívětivější lidskou tvář a to je posun. Za mě bez diskuse pět hvězd.

cori
13.02.2018 3 z 5

Čtyři členové Kuislovy rodiny se postupně přesunou (dobrovolně i nedobrovolně) do alpské vesnice, kde musí vyřešit záhadné vraždy, permoníky, šíleného starce a síť pašeráků. Jakob konečně přestane chlastat, nejhůř dopadne Barbora, která zůstala doma. Ve srovnání s předešlými díly se mi hra se smrtí líbila o něco méně.

Galadwen
27.12.2017 4 z 5

Autor si drží v celku stálou úroveň, i když spiknutí v tomto díle je možná poněkud překombinované. Hrdinům jde jako obvykle o život, pěkně je popsané prostředí, a to jak místní život a zvyky, tak příroda, napsáno a přeloženo je hladce a čtivě. Možná jenom sedmiletý synek hlavní hrdinky je poněkud přechytralý, když to srovnám s normálními dětmi. Zábavná a vcelku nenáročná oddechovka.

marimari
28.11.2017 5 z 5

Líbila se mi víc, než předchozí díl, napínavé až do konce, pohodové , nenáročné čtení.

JarunkaP
30.10.2017

Musím se přidat k ostatním, série o rodině Kuislů mě fakt baví, opět perfektně odvyprávěno a až do finále netušíte kdo za tím je.

Ulala
15.10.2017 5 z 5

Kronika rodu kata Kuisla pokračuje dalším příběhem, který mohu jen doporučit. Oddechové čtení, plné napětí a s řadou historických faktů i pověstí. Ukázka života vyšší třídy i obyčejných lidí na pozadí problémů, které jsou aktuální ještě i dnes. Jsem ráda, že jsem tuto sérií objevila a budu očekávat další díl,

VladkaBU
06.10.2017 5 z 5

... další příjemné setkání s rodinou Kuislových. Zajímavé čtení, zajímavá záhada i rozluštění. Inu, jak platí přísloví, pod svícnem je největší tma.

leny.wood
29.09.2017 5 z 5

Série Katova dcera je moje srdcovka. I šestý díl nabízí čtení, ze kterého se vám zatají dech. Navíc pohled do 17. století vás chtě nechtě donutí přemýšlet nad tím, jak se nám teď žije líp a že mnohé předsudky jsou titěrné oproti tehdejším.

Selinute
28.09.2017 5 z 5

I šestý díl této čtivé série byl v mém případě správnou volbou. Už z předchozích dílů jsem si oblíbila Magdalénu, Simona, kata Jakoba Kuisla i podmanivou atmosféru středověkého Bavorska. Tuto oddychovou historickou detektivku plnou záhad ráda doporučím...