Katova dcera

Katova dcera
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507197/bmid_katova-dcera-OWd-507197.jpg 4 475 475

Katova dcera série

Krátce po třicetileté válce je v bavorském městě Schongau vytažen z řeky umírající chlapec. Na rameni má vytetované znamení, což vzbuzuje podezření, že jde o dílo čarodějnice. Radní města obviní místní porodní bábu. Kat Jakob Kuisl, jenž z ní má pomocí mučicích nástrojů vynutit doznání, je však přesvědčený, že je stará žena nevinná. Společně s medikem Simonem a dcerou Magdalenou se rozhodnou vypátrat vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Kalibr

Henkerstochter , 2008

pingu1
28.02.2019 5 z 5

Historická detektivka, která se velmi dobře čte. Nic náročného, ale děj odsejpal, za chvíli jsem byla na konci a šla na další díl :-)

DuncanIdaho
21.02.2019 4 z 5

Bylo to moje první setkání s katovou rodinou. Tato kniha mne povzbudila, abych si přečetl další knihy této série. Je zde nenáročný ale zábavný detektivní případ. Kniha také popisuje život a jednání lidí v době po třicetileté válce. Je to poměrně pěkná a čtivá kniha.

mil
08.01.2019 5 z 5

Úžasná kniha s bonusem, že autor pochází z rodu tohoto kata :-)

helča5
28.07.2018 5 z 5

Napínavý příběh,plný vzácných rad,týkajících se použití bylin,nevědomost lidí a jejich odsouzení druhých.Zajímavé čtení

Mufa
29.05.2018 4 z 5

Náhodný výběr v knihovně a myslím, že si ráda přečtu i další díly. Takové čtivé detektivka z dob minulých. Když si člověk uvědomí, jak bylo jednoduchý skončit na hranici a jak kdysi některá povolání člověka úplně vyloučili ze společnosti, je rád, že žije teď

karolina7748
04.01.2018 5 z 5

Na knížku jsem se těšila a nezklamala mě, mám nové oblíbené hrdiny už se těším na další díly

lindapinda
24.11.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem!

MaťaZ.
22.11.2017

Dostala jsem knížku jako dárek a vyšlo to. Tahle středověká detektivka mě chytla. I navzdory pár překombinovaným pasážím se četla hodně dobře.

jarin58
19.11.2017 5 z 5

Tento první díl jsem četl po dvojce,ale nevadí.Opět musím dát plné hodnocení.Já tyhle příběhy prostě miluji.I odpouštím ten renonc jak Magdaléna i se zavázanýma nohama dokázala utéct dvěma násilníkům.

NatyDee
27.09.2017 4 z 5

Kniha mě velice překvapila. Historická témata mám ráda a katův příběh je pěkný, napínavý s nečekaným rozuzlením. Musím uznat, že si opět člověk uvědomí, jak to v dřívějších dobách bylo jednoduché skončit v mučírně - zvlášť když se lidé báli něčeho, co neznali a nechápali.

Eeli
06.09.2017 3 z 5

Průměrný historický příběh, který se nijak neliší od podobných středověkých detektivních příběhů.

Art82
31.08.2017 5 z 5

Tahle kniha byla fakt dobra. Doporucuji

Bolomsson
23.07.2017 3 z 5

Kniha, která neurazí ani nijak výrazně nenadchne. Je to taková historická detektivní pohádka pro dospělé ze 17. století, jejíž hlavními protagonisty jsou medik Simon, kat Jakob Kuisl a jeho dcera Magdaléna. Můj šálek kávy to zrovna nebyl, i když nutno uznat, že kniha disponuje čtivým obsahem a celou řadou napínavých a dramatických pasáží. Osobně se do dalších dílů už asi nepustím. Původně jsem chtěl dát 4*, ale překombinovaný a těžko uvěřitelný závěr knihy mě donutil, jít s hodnocením ještě trochu níž. Mé hodnocení 3*.

Juri81
21.04.2017 5 z 5

Na knihu jsem narazil před měsícem čirou náhodou. Autora jsem neznal a vůbec netušil, co mám od Katovy dcery očekávat. Bez anotace a jakýchkoliv informací jsem se vrhnul do neznáma a nového dobrodružství. Jakékoliv otázky či pochyby, zda to nebude jen ztráta času, rozprášil už skvěle rozehraný úvod, který mě pevně vtáhl do rodícího se příběhu s nádechem inkvizice, městských intrik, a atmosféry města Schongau v polovině 17. století. Skvěle vybarvené různorodé hlavní i vedlejší postavy v čele s čertem se mi jen stěží opouštěli po autorovo dovětku na konci knihy.

Petule.k93
13.02.2017

Knížku jsem nedočetla, i když jsem se snažila, dlouho jsem číst nevydržela. Nějak jsem se do ní nedokázala začíst :/

sona4220
22.01.2017

Nemůžu tuhle knížku sehnat, pomůže mi někdo??? Díky

evickakyticka
21.01.2017 4 z 5

Váhala jsem, jestli dát knize tři nebo čtyři hvězdičky. Nakonec hodnotím čtyřmi, protože jsem nenašla moc důvodů, proč je nedát. Kniha se mi líbila, byla to taková oddychovka. O katovském řemesle jsem už četla, bylo to pro změnu o Mydlářovi. Ale toto byla spíš taková "katovská detektivka". Jak bude chuť, přejdu na další díl.

Galadwen
11.01.2017 5 z 5

Zajímavá, svižně napsaná a uvěřitelná detektivka z doby krátce po třicetileté válce. Četla se dobře, bavila mě, je i vidět, že autor se v tématu souvisejícím s jeho rodinnou katovskou historií dobře vyzná. Snad jen konec je trochu rychle uzavřený.

Bohemians
04.12.2016 4 z 5

Skvělý příběh, velice hodnověrný popis událostí, situací i mučení a příběhu. Navnadilo mě to, koupil jsem i druhý díl.. :)

pepino268
02.11.2016

Mě se to líbilo, začínám číst celou serii.