Deväť brestov

Deväť brestov https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422302/bmid_devat-brestov-WEk-422302.jpg 4 2597 2597

Kate Marshallová série

Robert Bryndza je pripravený dobyť svet ďalším bestsellerom. Na scénu prichádza vyšetrovateľka Kate Marshallová, ktorá zažila kruté poníženie a teraz musí bojovať nielen o svoju povesť, ale aj o holý život. .. Kate Marshallová bola vychádzajúcou hviezdou londýnskej metropolitnej polície. Mladej ambicióznej vyšetrovateľke sa podarilo chytiť obávaného sériového vraha známeho pod prezývkou Kanibal z Deviatich brestov. Jej úspech sa však čoskoro zmenil na nočnú moru a Kate zakúsila traumu, zradu aj verejnú potupu. Jej nádejná kariéra sa napokon skončila nevídaným škandálom. Od týchto nešťastných udalostí uplynulo pätnásť rokov. Kate prednáša na univerzite a vedie pokojný život na anglickom pobreží, keď do jej života opäť vtrhne zločin. Na scéne sa objavil imitátor Kanibala z Deviatich brestov, ktorý chce zavŕšiť jeho krvavé dielo. ..... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Lindeni

Nine Elms , 2019

animovanej medv
24.01.2023 4 z 5

Dobrý příběh! Fascinující pro mě byl začátek, kdy hlavní postava dopadne vraha.

Evkaha
23.01.2023 4 z 5

Dobrý příběh. Zajímavá zápletka, opět je čtenář napínán až do konce v otázce, "kdo že to vlastně je ten vrah?" Kate mi je sympatičtější než Erika, ale četla jsem zatím jen první díly u obou sérií, takže se časem může pohled změnit.

hanzmb
21.01.2023 4 z 5

Během roku čtu už několikátou detektivku, kde vyšetřovatel byl už v minulosti v kontaktu se sériovým vrahem, po kterém pátrá. Zjevně je to mezi autory krimi populární téma. Tato kniha je napsaná solidním jazykem. Postavy vyšetřovatelů jsou sympatické. Je zde i záporná role policistky, která jim vyšetřování komplikuje. Takže taková lehce nadprůměrná detektivka. Ne, že bych se hned hrnul do dalšího dílu, ale určitě se k sérii někdy vrátím. Jediné co mohu knize vytknout je šíleně překombinovaný závěr, zcela mimo normální realitu.

valeria0031
19.01.2023 4 z 5

dobré, ale rozhodně ne tak dobré jako prvotiny.

wendulka321
13.01.2023 5 z 5

Poslouchala jsem ve formě audioknihy v podání Martina Stránského a bylo to super. Sice nic co bych už někde někdy nečetla nebo neslyšela , ale i tak se mi kniha moc líbila a určitě si poslechnu i další díly.

VendulaB
13.01.2023 5 z 5

První díl série bývá málokdy úplně super, ale tahle kniha se mi dost líbila. Hlavní hrdinka mi přišla sympatická, příběh zajímavý a příčetně vyústěný. Až do posledních cca 50 stran jsem necítila žádné velké napětí, ale to byla asi jediná vada jinak zajímavé knihy. Těším se na další díl.

RaCech
12.01.2023 4 z 5

Další zajímavá hrdinka Bryndzových knih. Občas jsem měla obavu, zda nebude další čtení příliš drsné ale dala jsem to... Napínavé, četla jsem jedním dechem.

Laf
08.01.2023 5 z 5

Skvělá kniha, ani jsem to nečekala, že knihu přečtu skoro jedním dechem. Také zajímavé zápletky a zvraty. Rozhodně mne kniha nezklamala. Doporučuji všem.

Dasa1313
03.01.2023 4 z 5

I když je vrah kanibal, není to v knize prezentováno tak, jak jsem očekávala. Což pro mě byla skvělá zpráva. Eriku jsem si oblíbila více než Kate, ale uvidíme jaké bude pokračování.

munka
02.01.2023 5 z 5

Nová séria, noví hrdinovia. Kniha zaujala, teším sa na ďalší príbeh.

munka
02.01.2023 5 z 5

Kniha má nesklamala. Tak sa teším na novú sériu.

princesse
30.12.2022 5 z 5

Skvělé čtení. Od začátku do konce jsem si to zkrátka užila. Robert opět nezklamal a rozhodně si přečtu všechny díly. A hned jdu na druhý. První určitě doporučuji.

tinka1974
17.12.2022 5 z 5

Kate se mi prostě líbí. Ze začátku jsem si si sice říkala, že je to nic moc, a snad Erika je lepší, ale časem se to rozjelo do velmi hezkého příběhu. A potom už to byla jízda. Opět hezky načtená panem Stránským. Těším se na další díly. Už je mám v knihovně objednané.

Lenuška69
13.12.2022 4 z 5

Robert Bryndza představuje novou vyšetřovatelku Kate Marshallovou, ženu s pohnutým osudem a silným smyslem pro spravedlnost.
Už jednou vrahovi unikla. Dokáže to i podruhé?
Kniha napínavá, nezklamala.

adela2230
04.12.2022 5 z 5

Skvělá kriminálka, Bryndza opět nezklamal. Začátek se mi sice příliš nelíbil, ale pokračování bylo skvělé. Výborná kniha.

Jana.Kuc
24.11.2022 4 z 5

Sérii s Erikou mám přečtenou celou. A tak jsem byla zvědavá na sérii novou. Musím se přiznat, že ten začátek mi vůbec nešel a musela jsem se do čtení přemáhat. Konec naopak byl velmi čtivý a nemohla jsem se od knihy odtrhnout, i když jsem ráno brzy vstávala do práce. V tu chvíli jsem si konečně řekla, že čtu pana Bryndzu. Díky tomu konci dávám vyšší hodnocení.

LivN
16.11.2022 4 z 5

Erika nasadila laťku hodně vysoko, takže dávám 4*. Nebylo to až tak dobre jako předchozí série, ale určitě si přečtu i další díly.

Nikol681
15.11.2022 4 z 5

Další skvělá knížka, pan Brynda opět nezklamal! Děj má spád, napínavé čtení. Jen, abych se přiznala, rozuzlení na mě bylo strašně rychlý, ale nevadí :) hned se pouštím do druhého případu Kate Marshallové :)

Péťa1950
11.11.2022 4 z 5

Podobný scénář jako v sérii s Erikou, souběžně vyšetřování i příprava dalších zločinů. Odbočky ve vyšetřování, alkohol, osobní život Kate.....a další. Doporučuji.

marketa1860
10.11.2022 4 z 5

Zážitek! Moje první kniha od Bryndzy a jsem nadšená! Děj se vyvíjel přirozeně, žádné náhlé poznatky. Hlavní hrdinka sympatická i se svými neřestmi, zápletka parádní a logické rozuzlení na závěr. Velká spokojenost.