Ďáblova cesta

Ďáblova cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514701/bmid_dablova-cesta-kGW-514701.png 4 1066 243

Kate Marshallová série

< 4. díl

Neopatrnost při každodenním ranním plavání přivede Kate Marshallovou až do nemocnice, kde potká Jean Julingsovou. Ta jí vypráví srdcervoucí příběh, jak se před jedenácti lety během táboření na místě zvaném Ďáblova cesta ztratil její tříletý vnuk Charlie. Kate, ještě otřesená z toho, že se málem utopila, souhlasí, že se s Tristanem Harperem případu ujmou a pokusí se zjistit, co se tehdy mohlo stát. Když se Kateina a Tristanova detektivní agentura začne událostmi té osudné noci zabývat, zjistí, že Jean má problematickou minulost, a navíc jim neříká úplnou pravdu. Co se tehdy na Ďáblově cestě uprostřed vřesovišť a bažin stalo? Byl Charlie unesen? Nebo spadl do řeky, která mizí v Ďáblově rokli? Když Kate a Tristan zjistí, že sociální pracovnice, která se tehdy o Jean a její dceru Becky zajímala, byla nalezena brutálně zavražděná krátce poté, co Charlie zmizel, budou muset přehodnotit vše, co si do té doby o případu mysleli…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Devil's Way , 2023

Sančez
04.10.2023 5 z 5

Tak tohle bylo dechberoucí a skvostně napsáno. Četlo se to samo. Bryndza je prostě sázka na jistotu na perfektní příběh.

MarianP
04.10.2023 5 z 5

Za mňa najlepší príbeh s Kate Marshall, atmosféra Diablovej cesty, močariská, slatiny, les boli vykreslené perfektne. Detektívky z dedinského prostredia majú svojské čaro...

Lucy
02.10.2023 5 z 5

Další skvělá kniha od R.B., jak jinak. Děj ke konci již trochu předvídatelný, ale určitě , opět čtivé - taková oddechovější detektivka. Na prázdniny super.

koki.veru
02.10.2023 5 z 5

Opět super knížka od R. Bryndzy. Miluju jeho knížky a už se opět těším na další příběh o Kate a Tristanovi.

natalie-p6706
01.10.2023 3 z 5

Četlo se to dobře, to jo, ale není to kniha ze které bych si sedla na zadek a ještě dlouho o ní přemýšlela...Je to spíš taková detektivka pro 10+,protože tam není ani nic z čeho bych měla noční můry, je to fakt psané tak jemně, že když to řeknu s nadsázkou, tak ten název knihy je na ní to nejděsivější

Theresa.2679
29.09.2023 5 z 5

Super kniha - styl, příběh...všechno super :) osobně mám radši sérii s Erikou, ale Kate je zdatný soupeř ;)

Áňa 998
28.09.2023 5 z 5

Jsou knihy, které nenechám ležet. Stačí je mít doma pár dní, svrbění v prstech, pohled se pořád stačí na poličku, kde kniha čeká na přečtení. Znáte ten pocit? Tak takový mám pokaždé, když vyjde nová kniha Roberta Bryndzy. A je jedno, jestli je to napínavá detektivka, nebo smolařka Coco Pinchard!
Ďáblova cesta je čtvrtým dílem o Kate Marshallové, která to už od začátku knihy nemá lehké. Do cesty se jí navíc připlete případ tříletého chlapce, který je už nějakou dobu nezvěstný. Zní to jako případ s předem jasným koncem? Možná, ale rozhodně ne pro Kate a Tristana, jejího kolegu
Téma není snadné a je mi jasné, že pro jednoho knihomola nebude lehké na čtení. Ale!
Už od první stránky jsem byla vtažena do napínavého děje, jak je u knih tohoto autora zvykem. Píše neskutečně čtivě. Navíc, využívány jsou krátké kapitoly, dej se netáhne, postavy spolu často hovoří. Je to rychlovka!
To je vlastně asi jediné, co mi vadí. Na knihu tak dlouho čekám, šetřím si jí... a pak je během jednoho odpoledne pryč..
Někteří čtenáři označili tento díl za takový průměr. Nechápu proč. Tahle knížka měla všechno, co si od detektivky představuji. Šílený čin, pátrání, viník, rychlý spád... a tak bych mohla pokračovat! Už teď se strašně těším na další díl s Kate!

Aivlis
27.09.2023 4 z 5

Po kanibalovi druhá najlepšia zo série s Kate. Viac ma bavia knižky s Erikou Foster, ale stále to patrí medzi moje obľúbené detektívky.

Allla9
24.09.2023 5 z 5

Tento čtvrtý příběh ze série Kate Marshallové se mi zatím líbil nejvíce. Již se těším na další pokračování.

Majulle
21.09.2023 5 z 5

Za mě nejlepší kniha od autora, nemohla jsem se odtrhnout :)

Neo1tex
16.09.2023 5 z 5

Pěkný to bylo. Četl jsem tuhle knihu hned po knize Vetřelec od Trpkové a o to víc je cítit ten obří rozdíl mezi "opravdu to umět" (Bryndza) a "tak nějak to umět" (Trpková).

Každopádně, Ďáblova cesta je moc fajn detektivka, velmi dobře se čte a příběh je zajímavý a lehce napínavý.

emilieselden
11.09.2023 3 z 5

Další kniha ze série s Kate. Jednoduchá odpočinková detektivka. Tento případ se mi zatím líbil nejvíc.

Mermaida
11.09.2023 3 z 5

Má 4. kniha od autora a musím přiznat, že na to, jak jsem se na ni těšila se mi bohužel tentokrát docela vlekla a hůře četla. Měla jsem problém se začíst a tentokrát mi chyběly nějaké spát který já osobně jsem v ději tentokrát neměla Do toho se celé léto potýkám se čtecí krizí, a tak jsem si docela slibovala že mě tato kniha zase ve čtení navnadí. Bohužel tomu tak nebylo. Ale nutno podotknout, že ke konci knihy jsem se konečně více začetla a byla napnutá, jaké výsledky Katino a Tristanovo vyšetřování přinese.. Pár stránek do konce jsem měla k případu svůj typ, který se na konci potvrdil. ;)

Čenichnaknihy
09.09.2023 4 z 5

Občas kvůli oblíbenému autorovi prostě musíte podstoupit něco jako sadomasochistickou torturu. Jak jinak pojmenovat četbu knížky o ztraceném, velmi pravděpodobně i mrtvém tříletém klukovi, když sami jste rodiče skoro tříletého kluka?

Pokud nepatříte mezi čtenáře, kteří se dokáží bez mrknutí odosobnit a neprožívat příběh skrze vlastní zkušenost, máte problém.

Ale Kate a Tristan za to nemůžou a dělají co můžou, aby chlapečka, byť po jedenácti letech od chvíle, kdy se ztratil zase našli. A Robert Bryndza příběh vypráví opět skvěle, s lehkostí, skvělými dialogy. Které mimochodem přispívají k tomu, že když třeba něco váš žaludek nedává, snadno můžete nějakou pasáž přeskočit a číst dál. Dialogy vám pomůžou se zorientovat.

Máme snad jedinou poznámku. Tentokrát se u nás nekonal takový ten wow efect. Žádný překvapivý zlom. Vyšetřování tak nějak spěje k nevyhnutelnému a pointa vás asi nepřekvapí.

Ale to vůbec nevadí. Bryndza nás zatím ještě nikdy nezklamal a to musíme opět zopakovat, že sérii s Erikou Foster máme rádi mnohem víc.

Terka18
08.09.2023 3 z 5

Za mě nejslabší příběh, co jsem od autora zatím četla. Je skvěle, že Bryndza píše tak dobře, že i když mě kniha nijak nenadchla tak jsem neměla při čtení pocit nudy a to že bych četl jen z nutnosti. Příběh měl dobrou myšlenku, ale mě tam chybělo to napětí, trasování ten spád. Bohužel bych to zařadila do odpočinkového čtení.

Blanka586
02.09.2023 5 z 5

Brandza je perfektní. Nezklamal. Zajímavé téma, hezky se četlo a bylo to napínavé.

1bublina
31.08.2023 5 z 5

Zatím se mi nestalo, aby mě kniha od Bryndzy nebavila. Hned od první stránky jsem se začetla a pak už jsem se musela nutit knihu odkládat. Čte se to úplně samo stejně jako předchozí díly i série s Erikou. Mám o něco radši sérii s Kate.

mi-nul-o
30.08.2023 3 z 5

Nechápu, co na tom Bryndzovi všichni vidí. Za mě průměr, šedivý průměr.

kolacky
30.08.2023 5 z 5

Taky jsem tak nějak tušila, jak to s Charliem vlastně bylo, ale čtení to je pořád vynikající.
A knížka obsahuje mapu! :-)

Leniiis
28.08.2023 5 z 5

Až mě mrzí, že mám dočteno. Bryndza to prostě umí. Takže nezbývá než se těšit na další knihu.