Zmizení

Zmizení https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436950/bmid_zmizeni-szU-436950.jpg 4 257 257

Kate Linville a Caleb Hale série

Na vrchovišti v severní Anglii je nalezena mrtvola čtrnáctileté Saskie Morrisové, která před rokem beze stopy zmizela. Zanedlouho zmizí další dívka, Amelie Goldsbyová. Policie ve Scarborough má pohotovost. Jde v obou případech o stejného pachatele? Média okamžitě začínají psát o vrahovi z vrchoviště, což zvýší už beztak velký tlak na detektiva šéfinspektora Caleba Halea. Do Scarbourough v tu dobu přijíždí v soukromé záležitosti detektiv seržant Kate Linvillová ze Scotland Yardu. Čirou náhodou se seznámí s naprosto zoufalou rodinou pohřešované Amelie a nedobrovolně se stane prostředníkem v dramatu, které jako by se zoufale vleklo bez konce. A pak zmizí beze stopy další dívka…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Die Suche , 2018

Titas9001
09.07.2020 4 z 5

Určitě nadprůměrná detektivka, poctivě propracovaná. Jen mně trochu vadila linie s Amélií, které byla paradoxně věnována snad více než třetina knihy. Ale od autorky jsem četla první knihu, a tak si zřejmě možná musím na tyto odbočky zvyknout. Závěr překvapivý, scény v odlehlém domě drsné.

zuzana2599
05.07.2020 5 z 5

Zmizení je opět vynikající čtení od známé německé autorky Charlotte Linkové.
Mně tato kniha dala docela zabrat, četla jsem ji dosti dlouho. Příběh je spletitý, hutný, vyžaduje určité soustředění, jednoduše jsem nespěchala, každou stránku jsem si vychutnala... I přesto, že je téma této knihy velmi časté, autorka příběh skvěle zpracovala. Výborně vykreslila psychologii jednotlivých postav, hlavní hrdinka Kate je příjemná a sympatická, její kočičku Divošku si nelze neoblíbit.
Co se to děje v přímořském městě Scarborough ? Kdo unáší mladičké dívky ? Přečtěte si !!

m_martina
27.06.2020 5 z 5

Kniha má zajímavou zápletku, je dobře napsaná a stránky jen letí. A závěr mne překvapil.

Heli20
19.06.2020 5 z 5

Na knihu už jsem netrpělivě čekala a přečetla jako vždy jedním dechem. Fascinuje mne, jak autorka dokáže brilantně popsat jednotlivé postavy, jejich myšlenkové pochody a duševní rozpoložení. Hlavní hrdinka Kate mi byla velice sympatická a svým způsobem i blízká, moc jsem jí držela palce. Závěr knihy jsem ale trochu tušila, při čtení kapitol o myšlenkách osoby pachatele, ale přesto to vůbec nevadilo.

onyx84
18.06.2020 4 z 5

Opravdu čtivá knížka...překvapivé rozuzlení...určitě stojí za přečtení...

astroweb
09.06.2020 5 z 5

Téma nikoli nejoriginálnější, únosy mladých děvčat, ale zpracování a čtivost na té nejvyšší pětihvězdičkové úrovni.