Samotáři

Samotáři https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155244/bmid_samotari-byg-155244.jpg 4 210 210

Karanténa série

1. díl

Odmaturuj, nebo zemři! Byl to jen další obyčejný den na McKinleyho střední škole. Dokud školou neotřásl mohutný výbuch. Samotář David Thorpe se pokusil pomoci svému učiteli angličtiny. Ten mu však zemřel přímo před očima. A to byl jen začátek. McKinleyho střední škola se změnila v nejhorší noční můru. Všichni studenti jsou napadeni virem, který je pro dospělé smrtelný. Škola je v karanténě pod dohledem armády. Všichni učitelé jsou mrtví. Z nevinných skupinek studentů se vytvořily násilné gangy. Bez nich není naděje na přežití. David nemá svůj gang. Má jen mladšího bratra Willa a s ním stojí proti celé škole. V tomto děsivě temném a vzrušujícím románu Lex Thomas přivádí čtenáře do školy, kde děti nebojují o popularitu. Tvrdě bojují, aby přežily. -- 1. vydání.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Loners , 2012

CHESS
27.05.2016 3 z 5

Čtivé a napínavé, v některých ohledech velice předvídatelné, ale kniha dokazuje čeho jsou lidé bez pravidel schopni a jak touha po moci a přežití může zcela zastínit to co je správné a špatné. Doporučuji :)

misbyxo
01.05.2016 3 z 5

Četla jsem na doporučení, a nijak zvlášť mě knížka neoslnila, takže si ani nejspíš nepřečtu další díly. Více než hunger games mi to spíš připomínalo labyrint a to docela dost. Styl psaní mě taky nijak nepřekvapil ale četla se docela dobře. 3,5*

PETERYY
03.04.2016 5 z 5

Svižné čtení, kde není prostor pro nudu. Postavy krásně vykreslené, takže po čase chápete proč se tak či onak postava chová. Půlku jsem miloval a tu druhou nesnášel :-)

Nikolaoss
29.03.2016 4 z 5

Román Karanténa dokazuje, že v jednoduchosti je krása. A taky, že je škoda, že některé knihy končí ve výprodejích.
V příběhu prostě nic neskřípe. Všechno funguje jak dobře namazaný stroj, je tu boj o přežití, přátelství, láska a nenávist až za hrob. Nenudila jsem se ani vteřinu a knihu jsem prostě neodložila.

Anna_Potterhead
13.03.2016 5 z 5

Opravdu dobrá kniha. Jak už tu někteří psali, je velmi čtivá, děj je plynulý a když už si myslíte že se nic neděje, příjde osudový zvrat. Všem doporučuji...

DCKH
03.12.2015 2 z 5

Už jen kvůli způsobu jakým je kniha napsána a protože já sám jsem od svého narození samotářem je toto jedna z nejlepších knih mého mladého života.
Pro všechny které zajímají scénáře sci-fi budoucnosti.
95%

ewisek22
20.11.2015 5 z 5

Skvělý námět. Úúúžasná obálka knihy, ze které jde na mě úzkost. Kniha plynula tak, že jsem se u ní nikdy nenudila a vždycky jsem se těšila až zase po ní sáhnu. A díky této knize se do Levných knih budu ráda vraceti:)) Dávám jednoznačně 5 hvězdiček a doufám, že vyjde i druhý díl, páč ten konec....:)

sofmysl
19.10.2015 5 z 5

Tahle kniha mě uvedla do naprostého transu. Dokud jsem ji četla, prakticky jsem nebyla schopná jiné činnosti, je naprosto skvělá a do "levných knih", kde jsem ji koupila, bych ji v životě nezařadila. Bude druhý díl??? moc bych chtěla. Je opravdu strhující a výborná, vřele doporučuji.

starsi4
06.09.2015

Skvělá a napínavá kniha.

maruskaspetova
14.08.2015 5 z 5

Tato kniha se mi strašně líbila. Byla velice napínavá a četla se velice rychle. Hodně se mi líbilo, že jste četli a nic moc se zrovna nedělo a najednou " bum " se stalo něco velkého. Doporučuji přečíst každému :)

M1ra
12.08.2015 5 z 5

Originální, napínavý, strhující, čtivý příběh od autorského dua Lex Thomas...rozhodně doporučuji přečíst.

zuzana13
11.08.2015 5 z 5

Krásně napínavá kniha. Několikrát půjčeno, když jsem našla tuto knihu v obchodě tak jsem byla ráda, že jsem si jí musela koupit. Doporučuji.

lucylexi
04.08.2015 5 z 5

Tato kniha se mi velice líbila. Byla napínavá a velice rychle se mi četla už od začátku. David mi přišel velmi sympatický, i když občas trochu moc zaslepený. Tuto knihu mám velmi ráda a velmi ji každému doporučuji, nudit se rozhodně nebudete.

Sušenka1556
11.07.2015 5 z 5

Dokonale napsaný příběh!
Doufám v pokračování!

Terinka14
21.06.2015 4 z 5

Knížka je pěkná, ale příběh není moc propracovaný. Je to napínavé, ale chvílemi se to táhne. Dávám však zasloužené čtyři hvězdičky.

Týnušxxx
01.06.2015 5 z 5

Nechápu, jak jsem tak úžasnou knihu mohla vyhrabat v Levných knihách za 50 KČ!! :O
Tahle kniha se vážně povedla! :-)

Daniel.95
16.05.2015 4 z 5

Knížku sem kupoval po slepu a nevěděl jsem do čeho jdu, ale ve finále jsme byl moc překvapený. Děj se rozvíjí hned od začátku a každou stránkou se plynule rozvíjí až do konce. Žádné zdlouhavé nudné pasáže. Příběh mě zaujal svou nápaditostí a zajímavostí, hned ze začátku jsem si moc oblíbil postavu Davida a postavu Sama nenáviděl :D. Konec se celkem povedl, určitě si další 2 knihy budu muset přečíst! :)

adelinka
25.03.2015 4 z 5

trochu som očakávala viac, ale bolo to aj tak čitateľné.....len nechápem ako mohli takú dobu prežiť žiaci v škole.....potraviny im síce dodávali, aj hygienické potreby, ale aj tak žili v odpade.....no samozrejme neprežili všetci, veď išlo o boj o prežitie a každý sa snažil ako mohol......kradnutie potravín rozmáhanie služieb, výmenný obchod....no dalo sa.....

Norea
23.03.2015 5 z 5

Kniha ma už zaujala pred tým než som ju videla a začala čítať. Moja sestra si ju zakúpila vždy nad niečím protestovala, nadávala alebo kladne reagovala. Hovorila mi útržky, ktoré ma zaujali a tak potom čo ju prečítala som si ju vzala a ponorila sa do tej celej katastrofy. Pravdu povediac, som rada, že som to len čítala a nemala možnosť to reálne prežiť, aj keď sa viem dostatočne vcítiť do každej osoby a myšlienky príbehu. Najviac čo ma štve je to, že táto kniha je 1. dielom trilogie, ktorú asi celú nepreložia. Už mám takúto sériu neprečítanú a hnevá ma, že sa nemôžem dostať na koniec celej cesty, do určitého bodu, kde nás autor chcel dostať.

Dejnice14
16.03.2015

Na knihu jsem se moc těšila a možná proto potom bylo mé zklamání větší. Po několika stránkách jsem knihu odložila a vrátila se k ní přesně po roce při nemoci. Občas je náročnější si představit prostředí, ale nakonec nelituji. Nebyla to vůbec špatná kniha, ale mezi nejoblíbenější ji rozhodně neřadím. Za mě 3 a 3/4 hvězdy. :)

Autorovy knížky

Lex Thomas