Jmenuju se Ozzy

Jmenuju se Ozzy
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466377/bmid_jmenuju-se-ozzy-F2H-466377.jpg 5 241 241

Otevřená zpověď jednoho z nejznámějších, ale také z nejkontroverznějších rockových zpěváků současnosti. Se skupinou Black Sabbath a posléze jako sólový umělec získal za svou tvorbu bezpočet významných ocenění (Grammy 1993, 2000) a na celém světě prodal přes sto milionů hudebních nosičů. Osbourneovi byli hlavními protagonisty populární reality show The Osbournes hudební stanice MTV. Je otcem pěti dětí a se svou ženou Sharon žije v Kalifornii a v Buckinghamshire v Anglii.... celý text

PanJura
09.03.2021 5 z 5

Jmenuju se Ozzy je neuvěřitelně vtipná (svým způsobem tragická) a upřímná kniha. Popisuje Ozzyho strastiplnou cestu fetem, chlastem, chlastem, chlastem, fetem a v poslední řadě životem. Právě ty dvě zmíněné substance jeho bytí jsou důvodem, proč je kniha tak zábavná. Ozzy a sjetý farář, Ozzy a mordující slepice, Ozzy a hospodský kůň, Ozzy a ...zkrátka kurevská zábava.

P.S. Píše se rok 2021, z Ozzyho je starý, sotva chodící dědeček, ale hudebně je to pořád ten temný čaroděj, co okouzlil celý svět svým hulákáním do mikrofonu a pojídáním netopýřích hlaviček.

Olous1
28.02.2021 5 z 5

Knihu jsem našla díky databázi knih,objednala přes výdejní okénko v knihovně. Přátelé to byla jízda. Skoro celou knihu jsem se smála, toto se ozzymu fakt povedlo.Všem fanouškům doporučuji. Za mě 100%.

BlackBlade
25.02.2021 5 z 5

Skvělý příběh, správně ostrý, dobře sebekritický.
Divím se (a nebudu sám), že Ozzy žije :D

toni-az
16.02.2021 5 z 5

K..a dobrej matroš. Tušil jsem, že Ozzy je z..ej blázen, feťák a ochlasta, ale do p..e tohle mě z..ě dostalo. Jestli vám nevadí sprosťárny, popisy fetování a chlastání a zajímá vás pozadí rockového průmyslu, tak rozhodně čtěte. A nejlíp audio, tohle byla z..ě nejlíp přečtená a nejvtipnější audiokniha co jsem kdy poslouchal. Lidi si museli myslet, že jsem z..j cvok když jsem se na procházce začal tlemit jak debil.

stafbul
09.02.2021 5 z 5

Tak tohle jo. To mělo grády. To mě pohltilo, u toho jsem se zasmála a občas byla znechucená, ale pořád tak nějak divně znechucená, protože ten člověk je prostě jakej je. Je to prostě trošku temnota a trošku komedie.

Opatov
31.01.2021 5 z 5

Audio. Dětství, vězení, začátky kapely, úspěch, fanynky, rodina. Úplně obyčejné vyprávění známého zpěváka o běžném životě, cestě k úspěchu, setkání s královnou, turné po Americe a nepříjemných stránkách úspěchu.
Krásně se poslouchá.

Rihatama
22.12.2020 4 z 5

Ozzy umí. A nejen zpívat. Životopisné zpracování Ozzyho vzpomínek z jeho vlastního pera je fakt dobré, bez ohledu na obsah/jeho život. Zdá se, že měl zajímavé dětství a neméně zajímavá genetická výbava se u Ozzyho naplno projevila. Neměl šanci. Osud měl napsán. Vlastně je to zvláštní mix citlivky a hodňáka s bojovným, ulítlým temperamentem a spoustou poruch. A jako každý umělec (skoro) taky neměl daleko k drogám a povzbuzovadlům. Proměněné vědomí... kdo by odolal. Zejména když se v nich topila celá osmičlenná rodinka. Hotová sekta.

Ozzy je sebekritický. Hodně sebekritický. Takřka zakomplexovaný. Zajímavé! Taky to je "kurva" pěkně připrostlej a v mládí i lehce brutální týpek. Ale i upřímný. I ty sviňárny a vězení jsou přece částí jeho života. On je to vlastně docela prostý člověk, který hlavně věděl, co nechce :-). Ovšem že jej nejvíce bavila práce na jatkách, tím si u mě body nezískal. Jak se ale taková nová kapela (Earth) rodí, je rozhodně zajímavé. Nakonec jsem docela ráda, že jsem se do Ozzyho pustila. Člověk aspoň ví, co se za tou umělecky zmalovanou fasádou skrývá, a že mozek nemá jenom vybílený koksem, i když je to dost udivující. Takže... snesete-li takřka nepřetržitou šňůru ojíždění, chlastání, šňupání, zvracení, sebelítosti a vulgárního průjmu, tak do toho :-). Ten chlápek se prozpíval, prochlastal etc. až do slušného stáří. Doma bych ho nechtěla, ale zpívá dobře a parkinsona mu taky nepřeji.

"Jenom díky minulosti jsem se stal tím, kým jsem."

lipon
20.09.2020 4 z 5

jeho písničky mám rád, ale v rodině bych jej nechtěl....

Crozz
30.08.2020 4 z 5

Životopis tohohle madmanna prostě musí být jízda, velmi dobře napsaná a velmi vtipná, navíc audio verze naprosto brilantní

MalyJirka
20.05.2020 5 z 5

Nemusíte mít rádi jeho hudbu, ale budete se neskutečně bavit.
A pak si zamilujete i tu hudbu.

jitka7326
09.05.2020 5 z 5

To byla jízda! Některé historky byly neuvěřitelné ale v případě Ozzyho je možné vše!

ajasin
27.02.2020 5 z 5

Tohle byla paráda. Tedy, nic pro útlocitné slečinky a afektované paničky a nevím, jak by vyzněla při četbě, ale audiokniha načtená panem Brouskem je naprostá bomba. Pan Osbourne nám líčí svůj život celkem otevřeně, a dalo by se říct, že i se slušnou dávkou sebereflexe. Řekla bych, že si toho pro sebe moc nenechal. A to co si nechal, bychom už nejspíš ani nechtěli vědět.

morienhithwen
26.09.2019 5 z 5

Panebože, to jsem vůbec nečekala, že to bude taková zábava! Správně vyvážená nálož hudební historie, humorných vzpomínek a kritické sebereflexe nadiktovaná živoucí legendou/chodící mrtvolou nějakému šikovnému pisálkovi.

polednice1705
14.08.2019 5 z 5

Neuvěřitelný člověk, neuvěřitelně zábavná kniha, což bych na autobiografii rozhodně nečekala a skvěle namluvená panem Brouskem včetně všech vulgárních slov, které k této knize tak nějak patří a bez nich si život Ozzyho ani snad nejde představit. Doporučuju všem, kteří se chtějí pobavit .

Hani_cerna
13.07.2019 5 z 5

Tak takhle jsem se u knížky dlouho nepobavila :-D
Ozzy, nechápu, jak jsi to mohl všechno přežít! Výborná věc :))

Vesmich
10.07.2019 4 z 5

Je to rozhodně velmi originální autobiografie a kdyby byla o kousek kratší, bude úplně dokonalá. Ozzyho svérázný jazyk a styl, naprosto jedinečný vhled do myšlení a života alkoholika a člověka závislého na všem, na čem to jen jde. Také to pozadí vzniku a vzestupu rockových kapel a všechen ten sex a drogy a to, co nás tady zasáhlo takovým jen okrajem vlny, jak už to my holt máme. Parádní četba!!!

tlllk
12.05.2019 4 z 5

AJ keď nie som fanúšikom jeho hudby, životopis bol celkom fajn. Trochu to smrdelo agitáciou "bol som prasa a bola to chyba" ale nevnucoval sa tak to nevadilo...

MartyManCZ
18.03.2019 5 z 5

Že to bude sranda sem čekal, ale že až taková? Skvělý :)) Ozzy to je legenda která má vlastní styl kterému se nikdo nepodobá. Není to žádnej Einstein, je to narkoman, ale taky rocková hvězda a o to jde především. Je to dost vtipné.

Grepp
16.03.2019 3 z 5

Mimoriadne zábavná kniha, pri ktorej som dostával záchvaty smiechu, niečo na spôsob Chinaskiho peripetií.. Má to len jeden háčik, mám neodbytný dojem, že to nepísal Ozzy.

Burák
14.11.2018 5 z 5

Odposlechnuto jako audiokniha.
Hned na začátek musím zdůraznit, že nejsem žádný velký hudební fanoušek, metalová hudba jde úplně mimo mě a Ozzyho znám víceméně jen z bulváru, který se mi na přelomu milénia dostal do ruky a asi 3 jeho písničkám, které hrají na mainstreamových rádiích. Taky nemám moc ráda audioknihy a po autobiografiích známých osobností sahám zcela výjimečně.
Píšu to proto, aby bylo jasný, že nebyl víceméně jediný důvod proč by se mi tahle záležitost měla líbit. A víte co? Bavila jsem se každou minutu co jsem ten životopis poslouchala. A doporučila bych to víceméně každému čtenáři, který hledá odreagování mimo klasické literární žánry.
Velkou zásluhu na tom, že se mi ta kniha tolik líbila určitě má Otakar Brousek, který Osbournův životopis čte v 1. osobě. Je to napsaná opravdu čtivě, vtipně a popisované události, byť jsou leckdy za hranou uvěřitelnosti vás úplně pohltí.
Za mě je tohlejedno z největších literárních překvapení. Protože očekávání jsem měla úplně nulová, byla to taková nouzovka, ale ve výsledku mi bylo líto, že už jsem na konci.