Hlubinná bouře

Hlubinná bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7398/bmid_hlubinna-boure-DbN-7398.jpg 4 211 211

Jeremy Logan série

Bývalý námořní lékař Peter Crane je urychleně povolán na ropnou plošinu v severním Atlantiku, aby pomohl diagnostikovat zdravotní stav posádky. Jakmile dorazí na místo, zjistí, že skutečné potíže leží hluboko pod ním – v „Hlubinné bouři“, výzkumném zařízení vybudovaném na dně oceánu, neuvěřitelně pokročilém podmořském zařízení, které bylo vybudováno s jediným cílem: prověřit nedávno objevené podmořské naleziště, které by mohlo obsahovat odpovědi na tajemství zahalená stoletími mýtů a spekulací. Poté, co složí slib utajení, může sestoupit na dno oceánu na výzkumnou stanici, kde vědecký tým pod přísným utajením prověřuje významný objev. Crane se dozvídá, že před rokem byly při rutinních těžebních pracích odkryty zbytky legendární Atlantidy. S probíhajícími vykopávkami se však u posádky začínají objevovat neobvyklé choroby. Vědci i dělníci vykazují zvláštní škálu příznaků – od obyčejné únavy k násilným psychotickým případům. S tím, jak se Crane ponořuje do zvláštního světa Hlubinné bouře a zahajuje svůj průzkum ve snaze objevit příčinu těchto onemocnění, získává pocit, že ta přísně střežená operace skrývá možná cosi mnohem složitějšího než jen zdravotní tajemství a že ona zmiňovaná „Atlantida“ může být něčím mnohem děsivějším a vražednějším.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

Deep Storm , 2006

Elea
08.09.2016 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila, zajímavá, napínavá, od autora zatím nejlepší, co jsem četla.

milunka21
18.03.2016 5 z 5

Pecka,kniha me naprosto pohltila

PočetBook
07.03.2016

No tak knihu ještě nemám dočtenou, ale jedna věc je jasná - další sci-fi pecka se stala obětí špatného překladatele. Skoro všude je vidět, že překladatel to pálil bez hlubšího přemýšlení z voleje rovnou na papír, aniž by se snažil to nějak stylově učesat. Ovšem zejména mne popudilo, že STEGANOGRAFII překládá jako STENOGRAFII (asi si myslel, že se Lincoln překlepl :-) a pak taky by mu měl někdo sdělit, že v kryptografii se "brute force attack" fakt překládá doslova jako "útok hrubou silou" a nikoliv jako "násilný útok" :-) Už jsem se přeplazil přes půlku, takže to asi ze zvědavosti dočtu, ale trpím, fakt trpím!!!

dikobraz
07.02.2016 5 z 5

Ale ano, fajn citanie. Scifi mam rad, toto bolo skvele.

Pavlnka
22.01.2016 4 z 5

Moc napínavá a zajímavá kniha. Moje první od tohoto autora a určitě si přečtu další.

jefff
07.11.2015 4 z 5

Docela slušné sci-fi, které ač se zprvu nezdá, je poměrně komorní. Child píše čtivě, jednoduše. Příběh je přímý, bez nějakých obsáhlejších odboček. Je to takové lehčí čtení na pár večerů, nic převratného, na druhou stranu podobných knih na toto téma není, takže jsem za Hlubinnou bouři rád.

balu
23.09.2015

Země jako skládka mimozemské civilizace . Výborná zápletka děj má rychli spad
člověk to přečte a zároveň ho potěší že i mimozemšťane mají problém s odpadem pokud ovšem existují !?

BukaJ
13.12.2014 5 z 5

Moc dobrá kniha, z níž jsem pochytil spousty nových a zajímavých věcí. Děj byl z mého pohledu velice napínavý a dobře promyšlený. A až na pár drobností a mírných nedostatků, které se však objevují v téměř každé knize - už jen z principu oponování, či odlišných názorů - se mi toto dílo L. Childa velice líbilo a musím jej rověž hodnotit plným počtem hvězd.

mausevir
20.11.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem si koupil v roce vydání jako novinku v knihkupectví. Tehdy jsem si říkal: "Neznám, nevím, zkusíme a uvidíme".
První stránky pro mně byly těžké, protože jsem nebyl zvyklý na tento styl literatury, ale asi po 3. kapitole jsem se začetl a už jsem nemohl přestat, nutno dodat, že to bylo sladkou zvědavostí, co se v hlubinnách oceánu skrývá za tajemství a jak celý příběh skončí. Dle mého názoru napínavé skoro od začátku až do úplného konce, místy jsem se trochu pobavil a konec, jak jsem se přesvědčil později u dalších knih autora jako obvykle zcela nečekaný. Knihy L.Childa navádějí čtenáře k tomu, aby si konec domyslel sám, což je skvělé. Knihu doporučuji. Jinak oddychové příjemné čtení, jako všechny autorovy knihy.

honajz
13.11.2013 2 z 5

Začátek vypadal slibně – slušný styl psaní, navození jakés takés atmosféry, tajemno. Jenže pak se začínají objevovat první trhlinky – v logice, v chování postav, objeví se náznaky, které nejsou nijak dořešeny a dořečeny, a protože zhruba od třetiny knihy není moc o co hrát, je děj nastavován zbytečně zdlouhavě popisnými scénami o ničem, a kdyby se vyškrtly, nikdo by si toho nevšiml. Zpočátku mnohé zajímavé technické údaje (podané docela věrohodně, a u toho, čemu rozumím, i poměrně věcně správně) se časem rovněž vytratí nebo slouží jen jako ozdobička nějaké scény. Od poloviny knihy jsem se modlil, ať je konec, ale autor přidal ještě tohle a támhleto, a čišela z toho těžká nuda. Také z postavy doktora Flytea jsem myslel, že vykřeše autor víc. Jako kdyby měl nápad, v půlce ho to přestalo bavit, tak to jen rutinně dokopal do konce.

Solverino
04.09.2013 5 z 5

Velmi dobře se to čte, příjemná oddychová knížka. Nic nepřečnívá, dobré téma, popisy i charaktery postav.

Hespik
27.08.2013 5 z 5

skvěle vymyšleno, ukazuje se že autorova fantazie je nekonečná

HonzaT
06.08.2013 4 z 5

Dobrá kniha, jak jinak. Čekal jsem, že s Korolisem to bude delší a napínavější. Každopádně perfektní myšlenka s opět gradujícím zamyšlením na konci :)

petka-2007
27.03.2013 4 z 5

Včera jsem dočetla. Moje první kniha od tohoto spisovatele, takže jsem nevěděla "do čeho jdu". Musím ale říci, že rozhodně nelituji stráveného času - autor píše velmi poutavě, kniha mě bavila od začátku do konce. Rozhodně to není poslední, kterou si s chutí otevřu.

Kortexo
06.03.2013 4 z 5

Podle mně to není moc originální, ale napínavé od začátku až do konce.Čte se to velmi dobře.

modroocko
31.05.2012 5 z 5

Kniha se čte jedním dechem, napínavá od začátku do konce. Super!

Jack Bauer
08.02.2012 4 z 5

Vynikající čtivý sci-fi román z pera Lincolda Childa o tajemství skrývající se v hlubinách oceánu.

mitahari
08.06.2011

Autor je dobrý vypravěč.Umí čtenáře zaujmout,ne každý autor toto dokáže.

Lincoln Child
americká, 1957