Jasné nebezpečí

Jasné nebezpečí https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1627/bmid_jasne-nebezpeci-zE0-1627.jpg 4 116 13

Jack Ryan série

Spojené státy zaplavují drogy - kokain podloudně vyráběný v kolumbijských džunglích; situace se stává neúnosnou, je tedy rozhodnuto vyslat do Kolumbie elitní komando s úkolem ničit zpracovatelská místa. Sáhnout Kolumbii na výrobu a ilegální vývoz drog je jako přiškrtit člověku krční tepnu. Prezident Spojených států si to uvědomuje. Zároveň si je ale vědom malé efektivity své dosavadní protidrogové politiky a je rozhodnut proti kolumbijským drogovým kartelům důrazně zasáhnout i za cenu jejich reakce. Její intenzita však překvapí nejen jeho.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , BB art

Clear and Present Danger , 1989

hnusák
12.07.2022 4 z 5

Kniha je napsána opravdu fundovaně, čte se fakticky dobře, akorát bych ubral dost té omáčky kolem, ale asi to celé k tomu patří, aby bylo vše jasné. Film se mne také líbil a měl jsem ho celou dobu před očima.

ondrej.b
26.10.2021 5 z 5

Výborná kniha od Clancyho, tak jako vždy. Poctivě podrobně vše popsáno a vysvětleno, to byl prostě on. Postavy Ryana, Clarka a Chaveze zbožňuju i po letech. Ke knize jsem se vrátil při postupném čtení chronologicky navazujících knih a nezklamalo ani dnes. Film je bezesporu super, tam se muselo hodně vynechávat a při čtení jsem ho měl stále před očima. Kniha je ale kniha.

čef
29.11.2020 4 z 5

Film natočený podle této knihy jsem viděl a moc se mi líbil, ale až dnes musím ocenit, jakou to asi dalo práci z tohoto románu seškrtat tak úderné dílo. Politicko-dobrodružný thriller, dobrá, ale proč tolik toho pitvání různých pocitů, dávno změněné legislativy a překonaných postupů při řízení různých vehiklů a časté dumání nad odpovědností, to se snad nedá učíst. Přeji tedy čtenářům hodně trpělivosti, možná, že se vám některé scény budou líbit, tak jako mně.

jan7760
30.10.2020 5 z 5

Moje prve stretnutie s autorom. Zo zaciatku sa pribeh pomalsie rozbiehal, postupne zacal naberat na obratkach.

moudivlacek
14.08.2019 4 z 5

Další skvělý příběh o CIA a jejích tajných operacích, které jsou někdy tak tajné, že je pak někdy problém nejen lidi najít, ale je i zachránit.
Každopádně zde názorná ukázka boje o moc za každou cenu a na druhé straně obětavost poctivých agentu CIA, FBI ale i elitních vojáků, kteří se obětují pro bezpečí své země.

Radous
08.07.2019 3 z 5

Nebylo to špatné. Promyšlené a rozvětvené, klasicky kvalitně popsané technické detaily.
Co je ke škodě - ale s čím se dá tak nějak počítat - je (oproti chronologicky předcházející Ryanovce) nárůst klišodinosti (např linie sekretářky FBI či pana SUPERClarka, ale i jinde).
Dále člověka až překvapí, kolik postav nechal autor ležet v poli. Překvapivě hodně sympatická mi byla postava jednoho ze záporáků (Cortez). No, obecně je rozdělení postav v Clancyho románech dost černobílé. 6,5/10

pismeno
29.09.2018 5 z 5

Pr mě součástí špičky v sérii vrcholící Rozkazem ... :-) .. a tahle je vlastně z toho možná nejvěrohodnější. Navíc je na ní z Rozkazu prezidenta opravdu hodně návazností (zatímco některé jiné knihy předcházející je potřeba částečně v dalších knihách ignorovat, protože Země by byla již třikráte rozstřílena, kdyby se to vše stalo naplno).

pydla
29.06.2018 4 z 5

Kniha se čte velmi dobře i přesto, že vás může odradit její tloušťka. Je to klasický špionážní kniha, kde politika, faleš a podrazy hrají prim. Amerika se zkrátka klasicky, jako velký světový boss a my jsme ve všem lepší, prolíná celou knihou. Tom Clancy nezklame, rychle se však tzv. očte, protože jeho příběhy jsou víceméně o tom stejném.

Kerberos
30.06.2017 4 z 5

Další dobrý díl.

cukrovka
22.11.2015 4 z 5

Začátek byl na mě moc zamotaný, ale pak to bylo super.

AlesXXX
02.10.2014 4 z 5

Trochu slabší začátek, ale pak se to rozjede. Kdepak, na Super... Jacka Ryana nikdo nemá.

lucifrid
28.06.2014 5 z 5

Ze začátku (před lety, když jsem čítávala sérii poprvé, podruhé..) nepatřila mezi mé oblíbené. Ani teď nemůžu říct, že by patřila mezi mých TOP5 Ryanovek, ale to neznamená, že není skvělá. Poprvé se tu setkáváme s Dingem a (když pomineme Bez výčitek, která vyšla později) i s Clarkem. Mohlo by se těch honiček v džungli zdát moc, ale není to tak. Mě tahle kniha tak trochu připomíná Watergate a Ryan Woodwarda s Bernsteinem :D.

Thelv
06.12.2013 4 z 5

Další díl ze série Jack Ryan a jako vždy skvěle napsáno

Tom Clancy
americká, 1947 - 2013