Carte Blanche

Carte Blanche https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115663/carte-blanche-115663.jpg 4 169 169

James Bond - agent 007 série

Agent 007 vyráža na druhý koniec sveta, keď britská rozviedka dešifruje správu, že o niekoľko dní dôjde k teroristickému útoku, ktorý si vyžiada až tisícky mŕtvych. Nemôže si dovoliť ani najmenší prešľap!

Literatura světová
Vydáno: , Ikar (SK)

Carte Blanche , 2011

bezzink
13.07.2013

Ach jo..tohle bylo ale utrpeni..poprve, co me mrzelo, ze jsem si koupila Deavera...na to jak ho zeru a zboznuju, tak tohle teda nebyl muj salek caje...nedocetla jsem ani do pulky, obrovske zklamani..ale proti gustu...je fakt, ze bonda nemusim obecne...

nightlybird
30.05.2013 2 z 5

Netuším, co autora vedlo k napsání knihy. Sice tvrdí, že byl požádán dědici flemingových autorských práv, ale... Spíš si myslím, že se jedná o vhodný doplněk inspirace. Knihám tohoto druhu říkám "nastavovaná kaše" a můj postoj k tomuto literárnímu poddruhu je tedy zřejmý. Je to jev v poslední době dost častý - najdou se autoři, kteří naskočí na vlnu zájmu (marketinkovou) o knižního hrdinu nebo styl psaní určitého žánru a zasurfují si. Nemám rád takové epigony, ani jejich výtvory.
Deaver nepatří mezi autory, které často čtu, neposoudím, jak dalece a zda vůbec svůj styl přizpůsobil Flemingovu - jeho Bond se jmenuje Bond, ale s Flemingovým má pramálo společného, má jeho vnější rysy, postrádá ale jeho šarm. Mám pocit, že touhle knihou nepotěšil ani svoje, ani Flemingovy čtenáře. Třeba se ale do mého hodnocení promítá moje výše popsaná averze.

wewercak
29.05.2013 3 z 5

Kdo má Deavera načteného, tak všechny zvraty musel očekávat, jelikož Deaver píše pořád stejně. Škoda, tím ta kniha ztrácela úplně napětí.

N10Tikky
04.02.2013 3 z 5

Na Deavera opravdu nic moc... :(

Hella
25.01.2013

Jéje, lidi, to mě to nebavilo. A to přitom Deavera zbožňuju. Tak snad příště.

martinkaLLL
06.01.2013 2 z 5

Jedna ze slabších knížek pana Deavera.Nebylo tam zrovna moc napětí,které by mě drželo u knížky.Jsem ráda,že jsem ji dočetla.

jiricek72
15.11.2012 4 z 5

Jak to ohodnotit?Viděl jsem všechny filmy s Jamesem Bondem,ale nečetl žádného Fleminga,přečetl jsem všechny deaverovky a vím,že filmy podle nich dělané nejsou tak dobré jako předloha.Já doufám,že Deaver Bondovi ostudu neudělal,bavil jsem se velice dobře.Mohl si možná trochu víc vyhrát s milostnou scénou s Felicity,to bylo takové úsměvné..

okularo
27.04.2012 4 z 5

Dlouhou dobu jsem nevěděla,co si o téhle knize myslet.No a nakonec mi došlo,že je to dobrý Deaver,ale málo Bond.

Petr K.
01.04.2012 5 z 5

Komentar od Fiza, jsou presne ma slova. Akorat jsem zatim neprecetl vsechny knihy od Deavera (zatim 15) :-) Ja jsem fanda filmoveho zpracovani, takze tohle pro me byla povinnost, kdyz to napsal muj oblibenec. Me to bavilo hodne. U Bonda mam rad, ze se stridaji behem filmu ruzne destinace (3-4 za film), coz je i tady. Mozna je filmove zpracovani trochu i komedie, takze mi tu trochu chybel nejaky humor a take mam pocit, ze svedl nejak malo zen :-) Dalsi vec je, ze podle me preferuje Aston martin a ne Bentley. Navic v poslednich bondovkach, je M zena. Ale to je jen takove rejpani :-) Po vsech tech posahanejch a bezcitnejch zabijacich z predchozich Deaverovek jsem to bral jako prijemnou zmenu. Ja urcite doporucuji, pro me super kniha. Doufam, ze to zfilmujou :-)

čef
08.01.2012 4 z 5

Příjemná bondovka, která neurazí a pobaví. Mám ale takový pocit, že od Fleminga měl Bond větší švih. Tady mi závěr připadl nastavovaný.

pistalka
05.09.2011 4 z 5

Nula stupňů volnosti byla pro mě, stejně jako pro uživatele Fiza, první bondovka, kterou jsem četl. A stejně tak jsem se k ní dostal proto, že ji napsal můj oblíbenec - Jeffery Deaver. Osobně si nemyslím, že bych ještě v budoucnu nějakou další knihu s Jamesem Bondem četl (pokud ji nenapíše Deaver), jelikož mi tento agent nikdy k srdci nepřirostl.
Ale předsudky stranou, já se u čtení bavil a osobnost božského, nepřekonatelného a nepřemožitelného agenta 007 mi nikterak nevadila. Kdo má načteno více autorových knih, jistě potvrdí, že Deaver zůstal věrný svému stylu, vyznačujícímu se zvraty. Ty už tak nějak dopředu očekáváme a proto ničím nepřekvapí. Osobně mám na ně už docela čich a při čtení dopředu vím, že se na další stránce něco 'zvrtne'.
Nula stupňů volnosti je dobrá špionážní kniha, která fanouškům Jamese Bonda přinese kvalitní příběh, který se přímo vybízí k filmovému zpracování. Příznivci Jeffery Deavera dostanou řemeslně skvěle odvedenou práci, která sice už ničím nepřekvapí, ale na několik večerů vystačí a přinese dobrou zábavu.

(26. srpna 2011 - 2. září 2011)
Hodnocení: 85%

Fiza
05.09.2011 4 z 5

Toto je jediná Bondovka, kterou jsem kdy četl a i teď jsem ji četl pouze proto, že ji napsal Deaver. Mno, co na to říct...od Deavera mám přečteno vše, co bylo v češtině vydáno a můžu tedy s klidem říct, že to byla tradiční Deaverovka, jen s tím rozdílem, že byla zasazená do špionážního prostředí plného peněz a přepychu, kvalitních vín a jídel, krásných žen, rychlých aut a samozřejmě technických vychytávek, kterými je Bond pověstný. Nebyla nouze o zvraty a změny na poslední chvíli, které jsem bohužel téměř všechny odhalil předem...ale to je dáno právě tím, že mám Deavera tolik načteného a vím jak píše.

Tedy na závěr...četlo se to dobře, ale asi si budu muset dát od tohoto autora chvilku 'voraz', jelikož píše tak nějak pořád podle stejné šablony...a to říkám i přes to jak moc ho mám rád a jak si jeho práce vážím.