Případ ukradeného zubu

Případ ukradeného zubu https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324496/bmid_pripad-ukradeneho-zubu-yUF-324496.jpg 4 178 43

Jackaby série

< 2. díl

Rok 1892, New Fiddleham, Nová Anglie. Věci tu nikdy nejsou takové, jaké se zdají být, zvláště když jsou Abigail Rooková a její excentrický zaměstnavatel R. F. Jackaby opět vyzváni, aby vyšetřovali nadpřirozené jevy. Nejprve se objeví zákeřní měňavci zamaskovaní jako roztomilá koťátka. O den později je jejich majitelka nalezena mrtvá a na krku má podivnou bodnou ránu. Hned nato se z blízkého Gad’s Valley ztratí dinosauří zub odkrytý při nedávných vykopávkách a v údolí začne řádit neidentifikovatelná bestie, která napadá zvířata i lidi a nechává za sebou jen zmrzačená těla. Policista Charlie Cane, který se do údolí odstěhoval z New Fiddlehamu, žádá o pomoc, a tak se Abigail s Jackabym vydávají chytit zloděje, příšeru a vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Fantasy
Vydáno: , Host

Beastly Bones , 2015

Ivuska.09
19.03.2017 4 z 5

Byla jsem nadšená už z prvního dílu a pokračování mě rozhodně nezklamalo. Mám ráda obě hlavní postavy - Jackabyho i Abigail. Líbí se mi propojení detektivky, fantasy a románu, stejně tak zahalení celého příběhu do tajemna, magie a nadpřirozena. Pro mě jsou díla Williama Rittera originály, které v sobě mají na rozdíl od jiných detektivek něco navíc - s takovým detektivem, jako je Jackaby, jsem se zatím nikde jinde nesetkala. Těším se na další díl.

trudoš
12.03.2017 4 z 5

Podobně jako u předchozí knihy, i zde je dějová linie vcelku jednoduchá a žádná velká překvapení se nekonají. Naopak, některé nitky zůstanou úplně nezastřižené, což mě u poměrně nekomplikované osnovy skutečně mrzí. Trochu podpásovkou je drobná změna charakterů, lépe řečeno, jejich přizpůsobení se aktuálnímu vývoji. Tam, kde jsem se dříve bavil nepraktickou dedukcí Abigail Rookové a bezbřehou šíleností R. F. Jackabyho, se mi teď obě postavy proměnily v zábavný standard dostupný u většiny okultních detektivek. Tedy ne že bych je nadále nemiloval, ale o počáteční kouzlo originality přišly.
Co si však série ponechala, je autorova hravá schopnost zakomponovat do příběhu směsici mytologických motivů, aniž by to působilo jako hodinka vaření s pejskem a kočičkou. Další věcí je, že se William Ritter umí postarat o zábavu, díky čemuž jsem se od čtení těžko odtrhával. O to víc, že závěry jednotlivých kapitol prostě člověka nutí pokračovat dál. Navíc konec mile navnadí na další díl. Už aby vyšel.

kklepkaa
06.03.2017 4 z 5

Z Jackabyho se jaksi velmi rychle stala série, kdy se opravdu těším až vyjde další díl. Opravdu pohodové strávení volného času s nejzajímavějším detektivem o jakém jsem zatím četla. Rozhodně hodnotím druhý díl lépe tím, že jsem až do konce byla napjatá jak to vlastně dopadne. Ritter si na nic nehraje, nezdržuje se blbostmi okolo a tak velmi rychle člověk dojde ke konci. Autor zcela nepochybně vycházel z postav Sherlocka Holmese a jeho přítele Johna Watsona, ale díky tomu fantasy oparu se mu povedlo přinést i něco nového, co prostě baví.

záhadné bytosti pro dospívající mládež (young adult)

2015  77%Jackaby
2017  81%Případ ukradeného zubu