Večerní škola

Večerní škola https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335514/bmid_vecerni-skola-ijm-335514.jpg 4 248 63

Jack Reacher série

Píše se rok 1996, Jacku Reacherovi je pětatřicet let a dosud slouží v americké armádě. Po jedné úspěšné akci dostane rozkaz svléct uniformu vojenského policisty a jako civilista se hlásit ve večerní škole. Předmětem, jenž se na ní údajně bude vyučovat, je lepší spolupráce mezi jednotlivými bezpečnostními složkami. Večerní škola je ovšem jen krytí pro přísně utajenou bezpečnostní akci. Při ní má Reacher se dvěma kolegy – agentem FBI a analytikem CIA – a za pomoci osvědčené seržantky Frances Neagleyové zjistit, kdo chystá teroristický útok nepředstavitelných rozměrů. Na svou akci nemají mnoho času a jako stopu jen zprávu saúdského kurýra, kterou odposlechl dvojitý agent pracující i pro Spojené státy: „Ten Američan požaduje sto milionů dolarů.“ Za co? A od koho?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Night School , 2016

Aymira
13.10.2017 4 z 5

Lee Child nás opět zavádí trochu do minulosti. Konkrétně do roku 1997, kdy Jack Reacher ještě pracoval jako vojenský policista. Tentokrát se s pomocí svých nejvěrnějších kolegů a také lidí z nejvyšších kruhů pro národní bezpečnost snaží předejít celosvětové katastrofě. Na scénu pomalu vstupují noví hráči na poli islámského terorismu...

Děj se odehrává v Hamburku a tento krok považuji za velmi povedený. Nádherné kosmopolitní město v zemi, která je plná amerických vojáků, je ideálním místem pro honbu za strůjci nebezpečného zločinu. Reacher je nucen čelit nejen skrývající se hrozbě, ale i vzrůstajícímu německému neonacismu.

Kvituji používání krátkých kapitol, které umožňují sledovat děj současně na více místech najednou. Nepříliš povedený mi ovšem přišel závěr - byl málo dramatický, uspěchaný a nevysvětlený co se týká islámské stopy.

pepa4081
23.09.2017 4 z 5

Reacher zase trochu jinak. Tentokrát v Německu s kolegy z FBI a CIA a neví po čem vlastně pátrá. Napínavé, výborně napsané. Velmi uspokojivé.

helenkan
10.09.2017 5 z 5

Jack Reacher mě ještě nikdy nezklamal. Knížky s ním si vždycky vychutnávám a užívám.
Doufám,že bude další pokračování. Těším se.
Vzpomněla jsem si. Zklamaná jsem byla a to, když jsem viděla film. Jak mohli obsadit do role J. Reachera herce Toma Cruise,to vůbec nechápu. Vždyť je to prcek.

Silmarien
02.09.2017 5 z 5

Asi som zmäkla alebo mám nostalgické chvíle, lebo som vedela, že je to na dlhý čas posledný Reacher, ale bola to bomba! :-)

Vraciame sa do roku 1996, Reacher je ešte v armáde, práve dokončil dôležitú úlohu, za ktorú si vyslúžil medailu a posielajú ho do... večernej školy. Kde stretne dvoch agentov z dvoch iných inštitúcií... vraj spolupráca. Ako obvykle, je to úplne inak a vykľuje sa z toho riadny problém, ktorý má Reacher a jeho noví "kamoši" vyriešiť.

Bola tam Neagleyová! Jednoznačné plus a hviezdička navyše :-D Je to môj najobľúbenejší Reacherov sidekick zo všetkých mnohých, ktorí sa za tie roky pri ňom vyskytli.
Nuž a opäť sa pozrieme aj do Európy a to bolo fajn.
Ak máte radi Reachera, čítajte.

alzbeta4340
13.08.2017 4 z 5

Večerní škola má všechno, co od příběhů s Reacherem čekám. Je to dobré oddechové, trochu akční a ne samoúčelně drsné čtení. Obdivuji autora, který napíše už tolikátý díl série a stále si udržuje svůj chytlavý styl psaní a nenudí. Mezi úplně absolutní špičku Reacherovek tento díl nedávám, proto ta hvězdička dolů, ale každému k přečtení doporučuji. Stojí to za to.

dlabikk
11.08.2017 3 z 5

Další příběh Jacka Reacher, na který jsem se těšila, byl bohužel trochu zklamání. Zatím neslabší vydání. Od poloviny se to celkem táhlo. Další knížka snad bude lepší.

kneslova
09.07.2017 4 z 5

Můj milovaný Jack Reacher, to je vždycky skvělé čtení, ale tyto politikou zabarvené díly se mi líbí míń, ale přesto výborné

Balci007
08.07.2017 4 z 5

Reacher ještě v armádě, Nagleyová, šmrnclé tajnými službami a přesto, že se odehrává relativně dávno, zápletka nadmíru aktuální.
Reacher je můj oblíbenec, ale tento díl měl trošku smůlu. Ne že by nebyl dobrý, ne že by nebyl napínavý, a možná to bylo tím, že se mi vklínil mezi dva Cartery a to je jiná káva... Doufám, že mě neovlivnilo totálně zpackané obsazení zfilmovaných dílů - Tom Cruise? vtf nebo spíš LOL?:)

PetraBery
05.07.2017 5 z 5

Jack Reacher je moje srdcovka, takže ani tento díl jsem nemohla vynechat. Sice jsme se vrátili do doby trávené v armádě a tudíž Jack není vlkem samotářem, přesto hlavně díky němu byl případ doveden do zdárného konce. Knihu jsem si užila stejně jako ostatní ze série a nemám připomínek :o).

Kerberos
04.07.2017 4 z 5

Byl to takový průměrnější díl,možná to bylo tím prostředím.

Patapuf
01.07.2017 4 z 5

Řekl bych, že nejslabší z celé série... na jednu stranu se to dalo čekat.... Jack už není nejmladší, tak autor šáhl do doby, kdy byl ještě v armádě... doufám že příští kniha už bude zase klasika...

olle3
26.06.2017 3 z 5

Nebavilo mě to. Dialogy jak od robotů, ploché postavy, nesmyslné jednání. S Reacherem už končím, zdá se mi to čím dál horší.

mi-380
24.06.2017 4 z 5

Opět ten starý, dobrý, tvrdý a nekompromisní vojenský policista Reacher. Nechybí nic z jeho světa, takže je to tu znovu: zběsilé akce, krásná femme fatale, věrná seržantka, brutální střetnutí s padouchy, napětí i černý humor. Technická poznámka: Jde o 21. Childův román s Reacherem, jeho děj (rok 1996) ale chronologicky patří na druhé místo (první je Nepřítel, vydaný v roce 2004 a odehrávající se v roce 1990, třetí je Poslední sbohem, vydaný v roce 2011 a odehrávající se v roce 1997, těsně před odchodem Reachera do civilu). Zbylých 18 dílů, počínaje Jatky, se Reacher potlouká (nejen) Spojenými Státy jako civil.
Tentokrát 85 % (zatím 31 hodnotících je na průměru 84 %).

3DD!3
23.06.2017 4 z 5

Child a jeho Reacher je jistotou, kterou zvedají čistě reálie a neotřelé nápady. Tenhle kousek patří k náhledům do minulosti, které byly vždycky něčím výjimečné a Večerní škola je jako vždy parádně napsaná, ale nic výjimečného nenabízí. Prostě klasika z mládí, která víc připomíná Bourna nebo jiného tajného agenta, který hledá ztracené atomovky.

Beban
20.06.2017 3 z 5

Příběh se pěkně rozjede, objeví se známí a sympatičtí hrdinové. S radostí jsem si přečetl spoustu vybroušených dialogů. Bohužel v poslední třetině se děj začne plácat na suchu, už ničím nepřekvapí, pouze vytváří variace předchozích scén. Energie, která vás chytne na začátku vyšumí do ztracena. Pro první půlku dávám tři hvězdy.

evka11
09.06.2017 4 z 5

Spíše průměrný Jack Reacher.

Nelly
06.06.2017 5 z 5

Výborné, pomalu si začínám zvykat, že novější Childovy knihy, vzhledem k narůstajícímu věku R., budou spíše z minulosti, takže R. nebude osamělý střelec, ale jinak samozřejmě vždy skvělý, trochu rebelující vyšetřovatel. Večerní škola byla spíše kvapík než tango, určitě si ji užijete...

pobijecmuch
06.06.2017 5 z 5

Každý příběh ze série Jack Reacher je pro mně doslova literární lahůdka. Čtení si užívám a prostě se bavím. Stejně tomu bylo i u tohoto dílu. Autor hlavního hrdinu vrátil do doby, kdy ještě sloužil v armádě a poslal ho do Evropy. Oproti ostatním čtenářům, mně osobně méně akce vůbec nevadilo. Vyšetřování v Hamburku bylo hodně napínavé, Reacher opět nezklamal a vše dotáhl do zdárného konce.
Jen na okraj si postěžuji, že vydavatel BB art by mohl popřemýšlet, zda nevydat v této sérii i tzv. půlky - chybějící díly.

felia
01.06.2017 5 z 5

Jde o Childovu nejklidnější knihu. Jako ty předchozí ji ale přečtete za odpoledne. Sice pobaví, ale to tradiční napětí budete postrádat. Menší je i počet chlapů, které Reacher zmrzačil. I počet mrtvých pokulhává za minulými knihami Lee Childa.

pafčaodřeky
26.05.2017 3 z 5

Nemohu si pomoci, Reacherovi nejvíc sluší americký zapadákov, pěstní řešení problémů a potulování "osamělého vlka". Špioni, Hamburk, spolupráce s FBI, CIA, spaní v jednom hotelu, nene, to postrádá šmrnc. Jedna ze slabších v sérii.