Ochránce

Ochránce https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469384/bmid_ochrance-HUV-469384.jpg 4 144 144

Jack Reacher série

Bývalý vojenský policista Jack Reacher dorazí autobusem z Nashvillu do nedalekého městečka a vystoupí, aby si koupil kávu. Chce hned pokračovat dál na své nekonečné cestě křížem krážem Spojenými státy. V kapse má roličku bankovek, pas, platební kartu a zubní kartáček a k dispozici všechen čas na světě. Jenže jeho zastávka nebude tak krátká, jak zamýšlel. Městečko je ochromené kybernetickým útokem, jemuž měl zabránit – ale nezabránil – Rusty Rutherford, který má obecní servery a síť na starosti. Nejenže přišel okamžitě o místo, ale obyvatelé mu také dávají nevybíravě najevo, že by byli nejradši, kdyby vůbec nebyl. Reacher si ho všimne ve chvíli, kdy se Rutherforda kdosi pokusí zavléct do auta a unést. Únosci ovšem nejsou naštvaní místní lidé, ve hře jsou jiné zájmy, jiné organizace a – jiný stát. Reacher jako vždy doufá, že vše dopadne co nejlépe, ale je připravený i na ten nejhorší konec.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

The Sentinel , 2020

renne
10.01.2022 5 z 5

Jsem nadšená. I když jsem četla jako první ze série a toto bylo moje první setkání s Jackem R. tak jsem si ho zamilovala a určitě si přečtu více.

jiri9568
11.12.2021 5 z 5

Opet super, bal jsem se, ze kdyz je psan Reacher dvema spisovateli, ze to ztrati smrc, ale bylo to super jako vzdy. Doporucuji

felia
27.11.2021 3 z 5

Jsem příznivcem Jacka Reachera a závidím mu jeho odvahu, sílu i chytrost. Ale tímto Childem jsem velmi zklamaný. Jack Reacher se chová trochu divně, podřizuje se ženám. V závěru se terochu pochlapí a zabije skoro každého zločince ale většinou se příliš neangažuje. Pokud s bratrem napíší další knihu, rozhodně si ji nekoupím

oleg
27.10.2021 5 z 5

Toto je můj jeden z nejoblíbenějších autorů a opět nezklamal, moc hezky se čte a ani se nenadějete a je konec, ach jo....

Kenji
18.09.2021 4 z 5

Prvá kniha v spolupráci s bratom. Je to ešte stále ten Reacher na ktorého sme zvyknutí?
Premýšľam, či by som sa na knihu pozeral inak, aby by na titulke svietilo len Lee Child. Takto si zrejme len podvedome podsúvam, že je to trochu iné.
Je tam Reacher. Rôzne kaviarne, motely, fúra kávy. Zápletka. Veci, ktoré vyzerajú inak ako pôvodne sú. Bitky. Reacherove slovné sundávačky.
Nahováram si, že tam bolo menej malomestskej atmosféry a akoby tam bolo naschvál spomenuté všetko, čo musí Reacher mať systémom:
Kúpa oblečenia v obchode – je tam.
Scéna v kaviarni – je tam.
Stopovanie – je tam.
Spomenutie skladacej zubnej kefky – je tam.
Je to v pohode Reacher. Nie môj najobľúbenejší, ale čítalo sa to presne ako každý iný.
Stále lepšie ako polovica iných alfa male príbehov.

PetraBery
20.08.2021 4 z 5

Pro mne slabší než jiné díly, ale spíše jen z důvodu hlavního tématu knihy - věci ohledně počítačů, serverů, kybernetických útoků nejsou mým šálkem kávy. Přesto Reacher zůstává srdcovkou a já se těším na příští shledání.

Kami33
03.08.2021 5 z 5

Jack Reacher je srdeční záležitost, takže i když jeho rychlá orientace v problematice IT trochu překvapí, přesto stále hezké čtení.

Patapuf
13.07.2021 5 z 5

Další pokračování a v plné síle.... Čtení knih s Jackem je jako jízda po přímce rychlíkem... Pěkně to odsýpá... jediná nevýhoda je v tom, že jste rychle na konci.... za mě absolutní spokojenost

jurass1976
09.07.2021 5 z 5

stará dobrá klasika

pejty
30.06.2021 5 z 5

Další Reacher a další skvělá pecka přečtená za pár hodin. Mě se asi tento hrdina neomrzí. Navíc tentokrát do klasiky vnesl osvěžení kyberzločin, takže jsem měl při čtení o zábavu postaráno. Kniha už určitě není tak kvalitní jako první díly, ale je to prostě moje srdce a záležitost a tak nemůžu jinak než 5 hvězd.

soukroma
27.06.2021 3 z 5

Čekala jsem to horší, se změnou zažitého autora solitéra za bratrskou dvojici, ale přesto jsem zklamaná: nezaujalo, až nudilo, nejméně do poloviny, pak se to konečně začalo hýbat. Akční epizody s Reacherem bojujícím stylem sám proti všem se vcelku neliší od předchozích knih, ale moderní zápletky a náměty jsou jednoznačně přispěním mladšího bratra. Najednou je na scéně digitální bezpečnost, dokonce ransomware (samozřejmě s ruským pozadím), nacisti a špioni. Nakonec nemám ani jasno, zda se všechny nahozené zápletky zdárně vyjasnily.
Reacher, který s počítači nikdy neměl co do činění, elektronika ani digitální svět ho nezajímaly a neholduje ani mobilům, se najednou vmžiku po pouhých pár stránkách zorientuje v celé problematice hardware a software, počítačových sítí, zálohování dat, hackerských útoků a předně mimořádně komplikovaných hrozeb typu ransomware a obtížného boje proti nim - tomu prostě ani náhodou uvěřit nelze, a to nijak nepodceňuji jeho inteligenci. Stejně tak mne překvapilo, že většinu děje sedí za volantem, když v předchozích dílech neřídil a řídit zásadně nechtěl.
Ovšem nejvíc mne dostalo, že Reacher znal zpaměti přesná data narození Hitlera, Lenina, Trockého i Stalina!?
Ale líbil se mi doslov, jak si bratři celkem padli do noty při společném psaní a že se nevyhýbají pokračování. To si samozřejmě ujít nenechám, může to být jen lepší...

biki
16.06.2021 4 z 5

Tak nevím, jestli si autoři v této knize neukousli trochu velké sousto. Je fakt, že Reacherův boj proti kyberzločinu je příjemným osvěžením série, zvlášť když do něj vnáší své osobité metody. Jenže s tou špionážní linkou to dle mého osobního názoru bráchové trochu překombinovali. Tentokrát mi také trvalo dost dlouho se do knihy začíst - ne, že by mě to nebavilo, ale děj se zpočátku točil stále v kruhu, směr pátrání byl značně klikatý s mnoha jalovými odbočkami. Ovšem když už se to ve druhé části knihy rozjelo, tak to stálo za to.
Co mě v této knize ještě upoutalo, že Jack tu strávil za volantem možná víc času, než ve všech předchozích případech dohromady. A také že autor konečně prozradil aspoň jednu Reacherovu slabinu, které ovšem Jack nedal šanci, aby nad ním zvítězila.
Závěrem - stále se jedná o kvalitní akční příběh, ale tentokrát s jistými výhradami.

Nelly
16.06.2021 3 z 5

Ach jo, tento díl mi moc nesedl a ani nevím, proč. Možná pomalý rozjezd, protože konec byl parádní, možná mi zde více vadilo přespříliš jednoduchých vět (v jiných dílech jsem to tak nevnímala), možná už prostě stárnu. Přesto se na dalšího Reachera těším, je prostě jako člen rodiny, kterému budete vždy fandit.

iveta3689
14.06.2021 4 z 5

Zase parádní kniha. Zajímalo by mě, v jakém poměru se oba bratři na knize podíleli. Není poznat, že by se jednalo o jiného autora, což je moc fajn. Příběh je opět svižný, čtivý, Jack je ve 100% formě. Příběh není ničím výjimečný, ale to asi nečekáme. Všechno je tak, jak má být.

georginaa
12.06.2021 5 z 5

Tak kdo miluje Jacka, určitě nebude zklamán. Mělo to opět napětí, akci, bojovnost a cíl...dopadnout zloduchy. Vzít do rukou spravedlnost mu není cizí, jen se musí postavit na tu správnou stranu. Vůbec jsem nepoznala, že by Childovi pomáhal i jeho o patnáct let mladší bratr. Stále si to drží svojí úroveň a ani není pocit, že by něco bylo jinak. Pro mě to bylo, jakoby se mi vrátil starý známý a budu se těšit, že ať s bratrem nebo bez bratra, bude Lee pokračovat dalším dílkem a potěší plno čtenářů co milují tuto sérii jako já.

Lavender756
03.06.2021 4 z 5

(SPOILER) Pro jednou zase akčnější, svižnější a jaksi poctivější Reacher, tak jak má být. Moc se mi líbilo projevení alespoň malé Reacherovo slabiny, strachu z uzavřených prostor. Pot a mravenčí. No a největší překvapení? Žádná žena v posteli! :D
Spolupráce bratrů se ukázala jako velmi zdařilá, rozhodně lepší než poslední novinka, Spravedlnost.

Reacher
03.06.2021 3 z 5

Reacher, agenti FBI, místní policajti a specialista z Moskvy. Tohle by nemělo dopadnout špatně, navíc když si Lee přizval na pomoc svého bratra. Takže jaký je výsledný dojem?
Dle mého, je Ochránce lepší než poslední příběhy s Reacherem, ale ničím nepřekvapí. Možná to ani není účel, protože my, skalní fanoušci, toho ani moc nechceme. Nepotřebujeme stále nová překvapení, originální zvraty a pod. Stačí nám starý dobrý Reacher a jeho přímočaré a nekompromisní řešení všech situací. Z tohoto pohledu jsem dostal, co jsem chtěl. V příběhu jsou všichni možní protivníci, od primitivních až po specialistu z Mosky, Reacher bez váhání likviduje vše co mu přijde pod ruku a směřuje k tomu, aby opět zvedl palec u silnice. Takže spokojenost, ale pravda je, že Jatka, Vedra a třeba Volný pád mi jsou bližší a tím pádem milejší.

alzbeta4340
01.06.2021 5 z 5

Známá kvalita. Velmi vhodně a aktuálně byli zvolené záporné postavy. Myslím, že bratrská autorská spolupráce se vyplatila, kniha se mi líbila více než předcházející díl Spravedlnost.

Evelin2506
26.05.2021 3 z 5

Příběh se mi líbil, ale konec nepřekvapil.

nikanika17
26.05.2021 3 z 5

Jako u každé dlouhé série kvalita příběhů postupně klesá. Ale pořád je to příjemné oddechové čtení. Akce, humor a pro Reachera seznámení s technikou 21. století.

thrillery

Autoři knihy