Lepší být mrtvý

Lepší být mrtvý https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491646/bmid_lepsi-byt-mrtvy-cBB-491646.jpg 4 106 106

Jack Reacher série

Bývalý vojenský policista Jack Reacher dál putuje křížem krážem Spojenými státy. V kapse má roličku bankovek, pas, platební kartu a zubní kartáček. Nikam nespěchá. A nikdy neuhýbá před problémy. A jeden velký ho potká na opuštěné silnici v Arizoně – v podobě džípu nabouraného do jediného stromu v širokém okolí. Ale všechno je jinak, než se na první pohled zdá. O několik minut později míří Reacher do nedalekého města, odlehlé díry u hranic s Mexikem, která má lepší časy už dávno za sebou. Vedle něj sedí Michaela Fentonová, válečná veteránka a později agentka FBI, jež se snaží najít svého bratra dvojče. Nejspíš se zapletl s nebezpečnými lidmi. A Reacher je nejspíš bude muset navštívit. Jejich šéf Dendoncker zanedbanému zapadákovu skrytě vládne. Najít ho je takřka nemožné. Dostat z něj odpovědi bude ještě těžší. A nepřátelští obyvatelé města by radši umřeli, než aby prozradili jakékoliv tajemství. Childův hrdina, bývalý vojenský policista Jack Reacher, se poprvé objevil v románu Killing Floor (č. Jatka, 1999), který měl okamžitě úspěch a autor za něj získal řadu ocenění. Streamovací platforma Amazon Prime Video podle něj letos uvádí osmidílnou minisérii nazvanou Reacher. Počínaje thrillerem Ochránce píše Child reacherovskou sérii spolu se svým bratrem Andrewem.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

Better off Dead , 2021

Kami33
22.06.2022 4 z 5

Nenapíšu nic nového. Jack Reacher je již řadu let můj oblíbený hrdina, ale... Pro mě poněkud překombinovaný příběh, nové technologie, trochu jiný Reacher. Stále mu dávám šanci, ale doufám, že příští příběh bude zajímavější.

Reacher
21.06.2022 1 z 5

Jsem velký fanoušek Childovy tvorby a ano, vždycky jsem byl k jeho knihám nekritický, z každé nové nadšený. Ovšem, poté, co se dal dohromady se svým méně talentovaným bratrem, mé nadšení poněkud vyprchává... V nových knihách je hodně znát bratrův styl, který, pokud bych to převedl na svět filmu, je vyloženě céčkový. Hromady akce, méně logiky a paradoxně menší tah na branku. Poprvé za celou dobu jsem měl problém knihu dočíst během víkendu. Časté rvačky, akce, mě nudily a ani zápletka mně nepřišla dost zajímavá a pro Childa typicky tajemná. Kde jsou ty doby Jatek, Veder, v podstatě komorních thrillerů, v nichž Reacher pomalu rozplétal nitky a čtenář neodložil knihu,dokud nedočetl poslední stránku. Andrew, ten céčkový řemeslník, rozhodně nepřinesl do Leeovy tvorby potřebné oživení a tu správnou jiskru. Pokud to takhle půjde dál, staneme se, bohužel, svědky úpadku jednoho originálního hrdiny a de facto zničení dobré značky jménem Reacher...

georginaa
21.06.2022 4 z 5

Tak já si myslím, že Lee nastínil bratrovi vizi příběhu a Andrew to napsal trochu po svém. Jelikož jsem sběratelka všech dílů, a vždy se těším na další a další příběh, trochu mi to sebralo ten pocit sounáležitosti s postavou. Plno míst, které by asi Jack měl řešit jinak a po svém. Nějak jsem té Michaele nevěřila a i když to dopadlo v pohodě, konec mě fakt nebavil. Reacher odtajnil celou organizaci a co se stalo? Nic, FBI dál bude tápat, ale to už není věc Reachera, ten se zase vydá na cestu někam.

Merlin_CZ
11.06.2022 5 z 5

Fajn dil. Bavil, odsypalo to, jen to psani v prvni osobe moc nemusim ;)
Kazdopadne klasicka reacherovina a doporucuji vsem, kteri maji JR radi ;)

machn
01.06.2022 1 z 5

To už je druhá kniha co jsem nedočetla, líbilo se mi když psal sám

Myllan
27.05.2022 3 z 5

Pro mě velké zklamání, taky mám pocit, že to psal pouze bratr :(

Patapuf
26.05.2022 3 z 5

Nebylo to úplně nejhorší, ale po roce čekání bych čekal větší parádu... po přečtení mám stejně pocit, že je něco špatně... to že to vypráví v první osobě je divný.... člověk si na to zvykne, ale není to ono.... tak budu zase doufat, že Andrew se na to vykašle a přestane nám ničit hrdinu....

hana4834
22.05.2022 4 z 5

Čtivý ale nebyl to kousíčky Reacher je vidět že to více méně psal někdo jiný

iveta3689
22.05.2022 3 z 5

Hlavní dojem z knihy mám takový, že je tam příliš rvaček. Přesněji řečeno, i příliš na Reachera. Jako by příběh napsal už jen Andrew a ze všech sil se snažil, aby to nikdo nepoznal, aby se vyrovnal bratrovi. A přepálil to.

CharlesWard
19.05.2022 3 z 5

O ždibíček čtivější než předchozí díl.

Afrodedek
19.05.2022 2 z 5

Přátelé za mě rozhodně průser!!! Z ničeho nic není příběh vyprávěn z pohledu třetí osoby, ale je to "ich" forma. Vypadá to, že Lee už neví co napsat a po tom, co se spojil s bratrem , jdou knižky celkem do kopru. Příběh nijak zvláštní, nic překvapivého, Reacherovi opět vyjde všechno na první dobrou a co mě jako nejvíc naštvalo byl boj ve stylu Tomíka Krujzů v jednom z filmů. Nechci víc prozradit, ale je to fakt velmi, VELMI SLABÉ a to píšu jako věrný čtenář, který má přečtené všechny díly série. Pokud si chcete po přečtení téhle knížky spravit náladu, určitě si pusťte nový seriál Reacher, protože tam je Reacher jak má být. Já už se bojím, že v některém z příštích dílů bude knížka poplatná dnešní době a Reacher bude rozměklý jedinec nejistý si svou orientací a roníci slzy nad zlem všude kolem. Jen vtípek, tedy alespoň doufám!!! ;-)

kneslova
18.05.2022 4 z 5

Tak nějak mi přijde, že to už není ono, ten starý Jack Reacher

kokrokr
17.05.2022 3 z 5

Tak tohle mi nesedlo a já měl pocit, že to snad ani nepsal Lee ale jen Andrew. Spoustě dílů Reachera jsem dal jen tři body, ale vždy to bylo zábavné čtení. Tady se tak nestalo a já se většinu času u knihy trochu nudil. Po formální stránce ale nemohu příběhu nic vytknout, je to dobře odvedená práce a tak se snad pobavíte lépe než já.

biki
15.05.2022 4 z 5

Oproti předchozímu dílu je zde zřetelné zlepšení a návrat k reacherovitějšímu charakteru příběhu. Autoři se také až na pár krátkých výjimek vyhnuli hluchým místům, děj je kompaktnější a nepostrádá pár velmi zajímavých nápadů. Přesto mám ale pocit, že některé části příběhu nebyly zcela dořešeny a závěr byl až příliš rychle utnutý. Proto také jedna * dolů.

thrillery

Autoři knihy