Strašiak

Strašiak https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73265/bmid_strasiak-7Kb-73265.jpg 4 146 28

Jack McEvoy série

Novinár Jack McEvoy sa pred dvanástimi rokmi ocitol zoči-voči brutálnemu sériovému vrahovi s prezývkou Básnik. Zanechalo mu to hlboké jazvy na duši, no zároveň aj zaujímavý príbeh človeka, ktorý prežil osudové stretnutie a môže o tom rozprávať. Dnes je však z neho človek minulosti a stáva sa obeťou rozpočtových obmedzení ľ dostáva výpoveď z Los Angeles Times. Zlosť a vzdor ho nútia odísť vo veľkom štýle a využiť posledné dni v novinách na to, aby napísal najlepší článok svojho života. Jeho šanca prichádza v podobe Alonza Winslowa ľ šestnásťročného dílera drog, ktorý je vo väzení po tom, ako sa priznal k vražde jednej zo svojich zákazníčok. Tento prípad má všetko potrebné na Pulitzerovu cenu: dieťa narodené v chudobe, ktoré v živote nedostalo šancu ani nádej, takže sa vydalo jedinou možnou cestou vedúcou k drogám, násiliu a smrti. Jediný problém je v tom, že pri podrobnejšom skúmaní toho takzvaného priznania Jack zistí, že všetko zrejme bude inak...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovart (SK)

The Scarecrow , 2009

AlenaF
20.06.2018 5 z 5

Pobavila jsem se, příběh mě nezklamal. Doporučuji.

Lolila
06.06.2018 4 z 5

Zaujímavé a dobré čítanie. Hlavnou postavou je Jack, takže tentokrát z novinárskeho prostredia. Kapitoly sa striedajú z pohľadu novinára a vraha,čo neubralo na napätí.

kalache
01.05.2018 4 z 5

...klasický Connelly,nepřekvapil a nezklamal...

lenkavildomcova
08.04.2018 5 z 5

Paráda. Skvělá kniha. Doporučuji.

Mako123123
09.10.2017 4 z 5

Velmi, velmi zaujímavé.... rovnako tak dobre sa mi čítal príbeh s vyšetrovaním McEvoya ako aj kapitoly s vrahom, kludne mohli byť o niečo dlhšie. Tie omáčky okolo toho novinárčenia atd... len spestrili atmosféru, takže aj zato som rád. Nebyť dvoch náhod ktoré sa vyskytli v deji (hotel a potom obraz) dal by som aj 5 hviezdičiek. Ale ja osobne neverím v náhody- nie hentaké že "zrazu- na poslednú chvílu" a pretože sa také v knihe vyskytli, jej musím dať o hviezdičku menej. 4 z 5 je však u mna velmi dobré takže doporučujem. ;)

ElissAnn
16.04.2017 4 z 5

Velmi zajímavé a příjemné počteníčko. Příběh mě velmi bavil a byl i místy velmi napínavý. Libí se mi fakt, kdy se objevují i kapitoly z pohledu vraha.
Určitě si od pana autora ještě něco přečtu, jelikož se mi líbil jeho styl psaní - rychle se čte, je to záživné.
Jediná výtka z příběhu je snad na konci, kdy očekáváte, že vám autor napíše jak to dopadlo mezi hlavními hrdiny Jackem a Rachel.

kannibal28
07.06.2016 2 z 5

kniha bola dlhá a nezáživná uvidím ešte si niečo prečitám od tohto autora a ked ma nezaujme tak asi mu už šancu nedám

evasamankova
27.02.2013 4 z 5

Čtivé stejně jako Básník, ale.. Něco knize chybělo, snad více napětí, otázek... Sledování děje i očima pachatele tady bylo na škodu. Ale pořád Strašáka řadím k těm lepším krimi.

Michael Connelly
americká, 1956