Noční lov

Noční lov https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330019/bmid_nocni-lov-VAT-330019.jpg 4 3505 3505

Jedné horké červnové noci je detektiv šéfinspektor Erika Fosterová přivolána k brutální vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem upevněným těsně pod hlavou vypoulené. O několik dní později umírá za podobných okolností další muž a Erika společně s kolegy Petersonem a Mossovou tuší, že čelí sériovému vrahovi. Ten své oběti sleduje a vyčkává na vhodný okamžik, kdy udeří. Co mají oba mrtví společného? Existuje v jejich minulosti nějaké tajemství, které by je mohlo spojovat? A co je spojuje s vrahem? Erika dělá vše pro to, aby Nočního lovce zastavila a dopadla, i když opět riskuje a dostává se do konfliktů s nadřízenými. A navíc možná vrah začíná sledovat i ji...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Night Stalker , 2016

LuckaWeiss
06.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Toto je moje druhá kniha od spisovatele Roberta Bryndzy. První díl, Dívka v ledu, mne velice oslovil a tak jsem neváhala a pustila se do dalšího dílu. V knize jsem našla pár drobností, které mi neseděli, ale lze od nich upustit, vzhledem ke kvalitě zbytku příběhu, který byl opravdu uchvacující. Atmosféra byla hustá, autor má skvělý styl psaní, čtenáře nutí číst stále dál, až je najednou konec. Kniha Vás jednoduše pohltí.

Část obsahující vyzrazení určitých informací z knihy:

Erika je velmi tvrdohlavá a jde si za svým, což se jí bohužel na konci knihy pěkně vymstí. Člověk v momentě, kdy si Erika otvírá pusu na své nadřízené, říká: "Ženská jedna, proč to děláš? Proč jednou nemůžeš držet jazyk za zuby?" Ale co si budeme, Eriku máme i tak rádi. Potěšilo mne především, že v knize byl tentokrát mnohem více vyobrazen soukromý život jak Eriky tak Isaaca.

Co mě v knize trochu zarazilo bylo, že se téměř na konci knihy objevil jediný svědek, který po zastrašení ze strany policie, změnil okamžitě přístup a byl ochotný spolupracovat a vydat jim ženu, kterou jak sám tvrdil, miloval. Na jednu stranu chápu, že zastrašení na něj zabralo vzhledem k jeho životní situaci, ale i tak...

Velice se mi zamlouvalo téma oběť X monstrum. Kdo tedy byla Simone? Byla obětí nebo monstrem? O tom každý musí rozhodnout sám. Z mé strany Simone byla obětí společnosti, což ji donutilo udělat ty strašné činy, které jsou naprosto neomluvitelné, ale přestože takové činy spáchala, člověk s ní do určité míry soucítí. Takže závěr je takový, že společnost učinila z nevinného člověka monstrum a tím i vraždící nástroj.

dr.romca
04.01.2022

Tento díl víc poodhalí soukromý život Eriky i Isaaca.
Tentokrát s vrahem i soucítíte.

Gabka80
02.01.2022 5 z 5

Skvělá. Přečetla jsem za 3 dny.

MarkétaI.
31.12.2021 5 z 5

Další případ Eriky Fosterové a jejího týmu..
Kniha mě opět vtáhla do děje od první stránky a bavila mě do poslední stránky.
Noční lov je další parádní kniha, která určitě stojí za přečtení.

Karoley
27.12.2021 5 z 5

Pokud tě někdo sleduje, jsi mrtvý..

Detektivky od Roberta Bryndzy jsem si zamilovala. Jsou neobyčejně čtivé, hltáte stránku za stránkou, ani na okamžik se nenudíte a najednou je konec.. a potřebujete nutně další díl ;)
Po dočtení celé série s Erikou Fosterovou musím říct, že se mi nejvíce líbily Temné hlubiny, Dívka v ledu a Do posledního dechu. Už se moc těším na novou sérii s Kate Marshallovou!

pohoda58
18.12.2021 5 z 5

Skvělá kniha od začátku až do konce.

moudivlacek
02.12.2021 5 z 5

Kdo je viník? Kdo je vrah? Je to zcela jednoznačné? To se mi teď honí hlavou po přečtení knížky. Erika je takový rebel samorost a tvrdě na to doplácí. Jenže ona prostě není ten typ na podlézání šéfům, ona je typ na chytání pravých vrahů.
A tentokrát jde o víc, než to zpočátku vypadá. Nadřízený Marsh je pěkná "korouhvička" a málokdy se postaví za své lidi, když je to nejisté, hází zodpovědnost na ně. Erika je zas "přímočará" a často si tak zbytečně dělá problémy sama.
Autor mě překvapil jistou zde zmiňovanou pomůckou. O tom jsem ještě nikdy neslyšela.
Každopádně pro mě smutný konec jako je někdy život sám. Přesto z mého úhlu pohledu velmi dobře napsaný. Jsem zvědavá na další život i případy Eriky.

kob
29.11.2021 5 z 5

Já četla i při vaření - to se prostě nedá odložit ;)

Evkae36
22.11.2021 3 z 5

Tato kniha mi přišla o trochu slabší, než dívka v ledu, samozřejmě opět nechyběla linka kdy Erika byla z případu stažena, ale i tak ho bravurně vyřešila. Přišlo mi trochu laciné, když se podařilo najít jediného svědka na kterého udělali trochu bububu a ten okamžitě vražedkyni naprášil.

Parwana
18.11.2021 3 z 5

(SPOILER) První kniha ze série mě nadchla a já čekala něco podobného i od pokračování, které mě ale docela zklamalo. Sice se to četlo jedním dechem, alehlavní hrdinka mi přišla čím dál víc nevycválanější a utržená z řetězu, takže se nedivím, že dopadla, jak dopadla a na další frčky si bude muset počkat; nepochopila jsem ani konec, kdy se nechala od vražedkyně načapat jako nezkušená školačka.

wimim
18.11.2021 2 z 5

Autora mám velice rada. Jeho styl psaní mě fakt baví, ale bohužel musím říct, ze tato kniha mě vůbec nezaujala. Dívka v ledu bylo jiné maso. Noční lov mě nějakým způsobem bohužel vůbec nebavil. Nutila jsem se do čtení, protože nemám rada nedotčené knizky a obzvlášť od oblíbených autorů. Myslím, ze si dam chvíli od Roberta pauzu a snad přijdu na chuť jeho další knize.

Eleanor-ka
10.11.2021 5 z 5

Další příběh Eriky Fosterové, z kterého mi místy běhal mráz po zádech.
Libilo se mi, že byl zde vrah vyobrazen trošku i jako oběť. Vidime tak, že se lidi nerodí jako zlý a psychopatický monstra, ale někdy je prostě život a situace změní k nepoznání. Jasně, je neomluvitelné, co zde Noční lovec vyvedl za zvěrstva, ale když to srovnám s ostatními vrahy v případech Eriky Fosterové, Simone mi z toho vychází pořád tak nějak "nejlépe". (Noční lov je moje 4. přečtená kniha od RB)
Sečteno, podtrženo.. všemi deseti doporučuji!

Sigurd_Lesandi
07.11.2021 3 z 5

I v této knize dokázal autor přijít s velmi zajímavým nápadem, který mě zaujal. Bohužel ho pro mě nedokázal dostatečně dobře zpracovat.
Dívka v ledu byla velmi povedená. Měla dostatek akce, zamotaný příběh a velké množství zvratů, což mi tady krapet chybělo. Ano, v jisté míře tohle všechno kniha obsahuje, ale nebylo to pro mě dostatečné.
Celý příběh na mě působil ploše. Nebyl špatný ani dobrý.
Co se týče hlavní hrdinky, tak Erika patří do skupinky postav, které kvůli jejich osobnosti buď milujete, nebo nesnášíte. Já jsem první případ. Hlavně v prvním díle mi Erika jako postava opravdu sedla a bavila mě. Tady mě ale místy začala rozčilovat.
Párkrát mně přišlo její chování až moc hysterické, ale to bych ještě zvládl přejít. Hlavní problém mám s jejím postavením vůči nadřízeným. Není žádné tajemství, že Erika se opravdu nebojí se svými šéfy hádat, což se mi koneckonců i líbilo. Pokud má v něčem opravdu pravdu, tak mě těšilo, že si za ní stála. V Nočním lovu mně to však místy přišlo hrozně umělé. Autor dělal z Eričiných nadřízených až moc velké idioty. Samo o sobě bych s tím vůbec neměl problém, ale vadilo mi, že zde to mělo pouze jeden důvod a to ten, aby vykreslil Eriku jako hrdinku, která i přes všechny překážky zvládne cokoliv, což mně prostě nebavilo.
I přes tyto problémy se kniha četla dobře a autor má moc hezký styl psaní.
Neřekl bych, že se jedná o nějak špatnou knížku, jen po prvním díle nedokázala naplnit má očekávání. Osobně se do dalších dílů pustit chci a pokud se vám Dívka v ledu líbila a nebudete od tohoto dílu čekat tolik, tak se líbit může.

lucakuca
31.10.2021 4 z 5

Je čtivá! Tak čtivá, že mě ani nepotřebuje. Ale... Je jako koňaková špička. Kdysi jsem ji milovala a byla pro mne pecka! Teď? Je překonaná makronkou a špičku si už dám jen tak z nostalgie...

March
30.10.2021 5 z 5

Pane jo, skvělý díl, skvělá zápletka, skvělý děj, skvěle servírovani od autora, skvělé rozuzlení, které nebylo na konci, ale příběhu to vůbec neuškodilo, skvělá Erika, skřípala jsem zubama, na konci po rozuzlení... ale asi to je příprava na další díl, takže jedním slovem.... SKVĚLÉ

Kami33
24.10.2021 5 z 5

Souhlasím s předchozími komentáři. Čte se moc hezky. Pro mě to znamená, že se těším na chvíle, kdy knížku otevřu a můžu pokračovat v napínavém příběhu. A to tenhle rozhodně byl.

Julinka679
20.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Další úžasná záležitost z pera mého oblíbeného autora!
Robert Bryndza detektivky prostě umí a tímhle to jen potvrzuje. Eriku jsem si zamilovala už v prvním díle takže tady nebylo o čem. Hodně jsem si oblíbila i Isaaca, Mossovou a Petersona.
Simone mi teda lezla krkem už od začátku, jak někdo takový může dělat zdravotní sestru proboha?! Vždyť tu chudinu Mary málem zabila! No blázen ta ženská, co si budem... Ještě, že ji chytili nebo by to hodně špatně dopadlo. Škoda že zabila Keitha, kterého údajně "milovala", sice to nebyl úplně normální chlap ale kdo by na jeho místě byl... Nakonec ale policii pomohl a to je potřeba ocenit.
A neříkejte mi nikdo, že nechcete vidět Petersona s Erikou, protože já jo! :D
Není co dodat, jasných 4,5* a naprosto doporučuji :-)

Kupcovka
18.10.2021 5 z 5

Stejně jako první díl: senzace.

Michelleee
13.10.2021 5 z 5

Čtivé, napínavé , mrazivé , děsivé a úžasné

Raddkaa
30.09.2021 5 z 5

Kniha je opět krásně čtivá s rychlým spádem. Člověk pořád čte a čte až je najednou na konci knihy. Hlavní zápletka v knize je tentokrát propracovanější než u Dívky v ledu. Čtenář zná vraha tak od poloviny knihy, ale není to na škodu. Ráda si přečtu další díl od autora.