Dívka v ledu

Dívka v ledu
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320331/mid_divka-v-ledu-c5s-320331.png 4 5763 5763

Její pootevřené rty jako by se chystaly promluvit. Její mrtvé tělo zamrzlé v ledu... A není jediná. Poté co je v parku v jižním Lon­dýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Foste­rová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vy­šetřování, a mrtvými imigrant­kami? Jaké tem­né tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéf­inspektora Fosterové skončil ka­tastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojo­vat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu? „Dívka v ledu je přesně ten typ knihy, kterou neodložíte, dokud nedočtete poslední stránku.“ * „Napínavý a strhující thriller, s dokonale vykreslenými postavami a překvapivým koncem. Okamžitě potřebuji druhý díl!“ „Fascinující thriller s velmi sympatickou vyšetřovatelkou. Jednoduše perfektní.“... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

katka3214
01.01.2017 3 z 5

Knížka se mi četla dobře, ale asi jsem od ní očekávala trochu víc. Nějak se nedostavil "wau efekt", který jsem očekávala, ale jako čtení na dlouhé zimní večery mohu doporučit. Jen by možná autor mohl ubrat těch slovenských postav, trochu to potom vypadá, že jsou tam jen proto, že žije na Slovensku :)
Ale jinak mohu jako příjemné počtení "jednou a dost" doporučit.

Gabca1990
01.01.2017 5 z 5

Pro mne napínavá knížka čtená jedním dechem. Určitě sáhnu i po dalších dílech.

J.x
01.01.2017 5 z 5

Pro mne úžasná knížka. Těším se na další knihy tohoto autora.

jiri77
01.01.2017 5 z 5

Opravdu skvělý detektivní thriller se sympatickou vyšetřovatelku Erikou Fosterovou . Kniha je velmi čtivá a napínavá. Moc se mi líbilo jak autor popsal živě počasí ,že jsem chvílemi mrzl nebo se cítil totálně promočený deštěm. Rozhodně doporučuji !!!

adeko
30.12.2016

Miluju tento žánr a pro mě po dlouhé době kniha, kterou jsem jedním slovem hltala. Těším se na další díl.

DAVRE
30.12.2016 4 z 5

Kniha je velice čtivá a dobře se mi četla,ale přesto hodnotím 4* něco tomu ještě chybělo. Tak uvidíme příště.

LucieG44
30.12.2016 5 z 5

Naprosto skvělá kniha! Prvních 100 stránek jsem byla na vážkách, ale pak se děj přehoupl a nemohla jsem knihu odložit a to doslova. Kniha nakonec dočtena na 3tí otevření.

BBaarča
30.12.2016 3 z 5

To hodnocení jako fakt? Za mě tedy žádný trhák. Postavy (včetně Fosterové) mi k srdci nepřirostly. Erika... detektiv, který věčně jedná v afektu a pak lituje svého chování. Zotavuje se z traumatického zážitku a je zvolena hlavním detektivem případu? Některé scény mi přišly podivné... např. když navštívila Marshe doma a spustila na jeho manželku. Možná špatný překlad... nevím, ale hodnotím jako hodně průměrnou detektivku... stejně tak námět. 93% je určitě dost nadhodnocených.

Luciecs
30.12.2016 5 z 5

Naprosto skvělá detektivka, - čtivá až do poslední stránky. Už nyní se těším na další pokračování s Erikou :)

tomaserd

VÝBORNÁ KNIHA VŠEM DOPORUČUJI

andrea4892
29.12.2016

Knihu jsme dnes docetla a musim rict,ze jsme nadsena,naprosto me pohltila! Strasne me bavilo to jak Robert popisuje detaily,proste mi kapl do noty.Super super super!

Martiiiik
28.12.2016 5 z 5

Knihu jsem nejdřív chtěla asi po sto stranách odložit, nějak mi neseděla.. Ale nevzdávám se a pak mě to úplně vtáhlo.. Takže určitě doporučuji :-)

okureček
27.12.2016 5 z 5

Knížka mě zajímala hned od samého začátku, kdy jsem ji poprvé uviděla, nejenom, že ten obal je krásný, název zajímavý sám o sobě, ale taky i popis obsahu knihy a zjištění, že autor knihy bydlí na Slovensku. Při čtení jsem se od tohoto příběhu nemohla odtrhnout, autor skvěle popisuje každý detail a jeho styl psaní je naprosto úžasné. Také se mi strašně líbilo, že zakomponoval i Slovensko, kde se ve slovenštině mihly dvě věty, ale také i Česko a Prahu plus původ Eriky a Diany pocházejících ze Slovenska. Takže tím si mě i kniha více získala, protože jsem k ní měla blíž. Co se týče postav, k hlavní hrdince Erice jsem si nějakým svým způsobem cestu našla, líbil se mi její správný charakter, který se snaží o spravedlnost, plus její životní příběh, o kterém tam bylo letmo zmíněno, byl zajímavý, ačkoliv smutný. Dost mi však sedla také Mossová s Petersonem. :) S vrahem jsem měla velké pochybnosti, každý z nich byl nějakým svým způsobem podezřelý, dokonce jsem začala přemýšlet i o pravém vrahovi, ale nakonec jsem to vypustila z hlavy a podezřívala někoho jiného.
Kniha se mi nesmírně líbila, pro mě to byl skvělý dárek k Vánocům, který splnil očekávání!

Jandýs
26.12.2016 5 z 5

Doporučuji! Naprostá spokojenost :-)

Teres_B
23.12.2016 5 z 5

Vraha jsem typovala celou dobu úplně špatně, což byl samozřejmě záměr, který vyšel na sto deset procent! Nemusím moc er formu, ale v tomhle případě chápu, že to bylo nutné a nakonec jsem si to maximálně vychutnala. A Erika je moje hrdinka! Nemůžu se dočkat, až se s ní setkám v dalším díle.

Láďa92
22.12.2016 5 z 5

Skvělá a výborně čtivá detektivka se sympatickou hlavní hrdinkou, kde do poslední chvíle nevíte, kdo je vrah. Doporučuji všemi deseti :)

Martia
21.12.2016 5 z 5

Vraha jsem tipovala úplně mimo, takže odhalení bylo veký překvapení a tým Erika, Mossová a Peterson mi budou chybět.

MP17
17.12.2016 4 z 5

Začátek se rozjížděl trochu pomaleji (proložil jsem ho Saturninem), ale pak už se vše rozjelo vysokým tempem a vůbec se mi nechtělo vystupovat. Rozumně stupňované napětí, dlouhou dobu nejasný hlavní záporák a nakonec i dobře zvládnutý závěr.
Pokud bych měl srovnávat, tak řadím knihu nepatrně za Mráz od Miniera a zároveň na celé čáře poráží Dívku ve vlaku a Vdovu.
Novou detektivní JKR snad ani nebudu zkoušet...

skipiii
15.12.2016 3 z 5

Bohužel za mě tedy zklamání. Děj průměrný,vrah celkem předvídatelný a konec a celkové rozuzlení bylo slabé. Jakoby autorovi na konci došel dech nebo nápad..? Určitě bych to nenazvala světovým bestsellerem. Průměr.

jana3099
14.12.2016 5 z 5

Super, dobře se čte, nechybí napětí, zápletky, dobrodružství a kdo je vrah je překvápko.,,..doporučuji ;-)