Hypotéza lásky

Hypotéza lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496116/bmid_hypoteza-lasky-63be9e1bdf7ff.jpg 4 1570 1570

Romantická komedie, která zbořila sociální sítě! Olive je doktorandka na Stanfordu. Na trvalé romantické vztahy příliš nevěří, zato její nejlepší kamarádka ano. Takže pokud ji chce přesvědčit, že s někým randí a její milostný život nabral správný směr, musí na to jít chytře. Vědci totiž potřebují důkazy. Proto Olive, jako každá jiná sebevědomá bioložka, zpanikaří a políbí prvního muže, na kterého narazí – Adama Carlsena. Mladý, v oboru uznávaný profesor má pověst přísného školitele. Byl tak jejich polibek největší chybou, kterou Olive v životě udělala, nebo se tohle setkání může vyvinout v něco víc? Kniha obsahuje také bonusovou kapitolu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Love Hypothesis , 2021

Whobey
25.10.2023 5 z 5

Zrovna takový typ knihy jsem teď potřebovala. :) Kniha, u které už na začátku tak nějak tušíte, jak to všechno dopadne, ale stejně Vás strhne, protože vlastně všem hrdinům tak nějak fandíte, je to milé a vtipné a charaktery jsou prima.
Tuhle knihu budete mít přečtenou raz dva a ještě vás pohladí na duši. Za mě moc fajn. :)

Magdyla.8
24.10.2023 4 z 5

První jsme si přečetla novinku od autorky Láska po španělsku a až poté Hypotézu lásky. Proto se nemůžu vyvarovat srovnání. Kniha "Láska" na mě byla velmi vtipná, nahlas jsem se i zasmála, ale postava Aarona byla nemastná a neslaná. Kdežto v Hypotéze lásky se první hlavní hrdinové pomalu seznamují, poznávají se navzájem, tvoří se nějaké přátelství mezi nimi a poté až něco více. Adam tu byl více popsán jako obyčejný věděc a učitel. Dokázala jsem se do příběhu v cítit a nepřišlo mi, že se zde řeší jen romantická stránka. Skvělé počtení na dovolené.

_Brunetka_
23.10.2023 5 z 5

Přísahám, že tohle je TA PRAVÁ mezi romantickými knihami. Autorka má velmi přátelský a čtivý styl psaní, který si mě získal navzdory er-formě. Moc se mi líbily začátky kapitol, které byly vždy tematicky doplněné nějakou hypotézou. Příběh si mě zcela a nenapravitelně podmanil a já jsem stále ještě v jeho moci. Vážně jsem si ho užívala od začátku do konce a od určité doby jsem trpěla jako zvíře (fyzicky to bolelo), když mi bylo znemožněno ve čtení pokračovat. Námět sice není tak originální, protože falešné vztahy tu byly už několikrát, ale tím provedením Ali Hazelwood teda opravdu zaválela. To chemické prostředí na mě udělalo dojem. Nevím, kdy se mi naposledy stalo, že bych si tak oblíbila hlavní hrdinku. Olive byla tak svůj a hodný člověk, že jí musíte propadnout všichni. A Adam? Zhmotňovali spolu dokonalost. Úžasně se doplňovali a těžko byste hledali někoho, kdo by se k sobě víc hodil. Chemie mezi nimi fungovala perfektně (ne kvůli tomu, že jsou oba vědci). Jejich vztah jsem si zamilovala hned z několika důvodů: díky upřímnosti v něm panující, přirozenosti a postupně se vyvíjejícím citům. Myslím, že spoustě autorům v tomto žánru by mohl sloužit jako vzor a my v běžném životě bychom se taky měli poohlížet po něčem takovém. Knížka je nabitá emocemi, které se na mě valily z každé stránky. Chvílemi jsem se nedokázala přestat smát (pozn. autorka je velmi vtipná) a někdy jsem zase brečela beznadějí nebo dojetím. Konec nemohl být geniálnější. Hypotézu lásky vám můžu doporučit celým srdcem, protože právě to mi beze zbytku ukradla.

Anor505
20.10.2023 4 z 5

Tohle byl milý, vtipný, romantický příběh z akademického prostředí. Je vidět, že autorka úskalí postgraduálního vzdělávání a vědeckých studií zná. A i když se americký systém od našeho liší, tak lidé ve vědě jsou všude stejní a jejich povahy autorka popsala krásně.
Nakonec pro mě byla největší slabinou celé knížky právě romantická linka a dialogy mezi Olive a Adamem. Samozřejmě u dvou vědců očekávám určitou neobratnost, ale i tak mám dojem, že se autorka musí ještě trochu vypsat. A přiznejme si otevřeně, romantických klišé tady taky bylo dost. =)
Celkově se mi knížka líbila a splnila všechno, co bych si přála od romantické oddechovky, ale vzhledem k humbuku okolo jsem měla očekávání trochu vyšší.

Ráčkajda
17.10.2023 5 z 5

Potřebovala jsem nějakou oddychovku, jednohubku...a přesně jsem se trefila, krásně mi to sedlo, jasně předvídatelný příběh, ale krásný, postavy sympatické....no a Carlsen:-*

Librorumistka
17.10.2023 5 z 5

Na tuto knihu jsem si brousila zuby už nějakou dobu a měla jsem od ní veliká očekávání, která byla naštěstí naplněna. Největší předností celého příběhu je romantická linka “od předstíraného vztahu ke skutečné lásce, která je zasazena do netypického vědeckého prostředí. Hlavní postavy jsou neotřelé, je mezi nimi cítit opravdová chemie a navíc jsou interakce mezi nimi často velmi zábavné. Kniha je takovou pravou romantickou komedií, kterou si umím představit i zfilmovanou. Je to oddechové příjemné čtení, přičemž děj je sice předvídatelný, ale většina čtenářů to knize stejně odpustí. Velkým plusem je i zapojení tabuizovaného tématu, které v knize hlavní postava řeší. Rovnou ale upozorňuji, že milostné scény jsou trochu ve stylu Zapaty, které mi sice vůbec nevadily, ale nemusí to být váš šálek kávy.

bajulda
16.10.2023 5 z 5

Nutně jsem potřebovala proložit vážnější knihy romanťárnou, a tahle kniha to dokonale splnila. Nečekala jsem nic hlubokého, jen odpočinek u oddevhovky. Do knížky jsem se krásně začetla, zavzpomínala na roky strávené vysokoškolským výzkumem a mírně se zklamala, že na naší fakultě nebyl nějaký pan Carlsen.

Laf
15.10.2023 5 z 5

Ani jsem to nečekala, ale tohle byla bomba. Hned mne to vtáhlo a líbilo se mi to od začátku do konce. Také se mi líbilo, že příběh byl zasazený do akademického prostředí, takže to byla příjemná změna. Rozhodně to za přečtení stojí ;)

Potolu
14.10.2023 5 z 5

Milé, čtivé, vtipné, oddechovka. To, co jsem potřebovala v pravou chvíli. :-D Jasně, některé situace příliš předvídatelné, některé klišé, některé výrazy... Ale co. Splnila svůj účel na chvíli nad ničím moc nepřemýšlet. :-)

barborazveze
11.10.2023 5 z 5

Už dlouho jsem se tak nebavila. Skvělé, milé, romantické až na půdu. Když jsem knihu brala do ruky, kroutila jsem očima a fakt jsem nečekala, že mě to chytí tak, že za dva dny budu mít zhltnuto. A to jen proto, že jsem musela do práce. Prolog vypadal... Dobře, není to psané špatně. První kapitola mě dost vyděsila, po čem jsem to sáhla, že to jede dost zostra. Ta situace, kterou hlavní hrdinka vytvořila byla dost ujetá, ale kupodivu to nějak fungovalo. Fakt jsem se bavila, jejich diskuze mi přišly milé a vtipné, hihňala jsem se u toho jak puberťačka, fakt. Bylo to neskutečně upřímné, některé obraty jen tak z hlavy nepustím, vzájemné dobírání si "sladkomilná" a "zeleninožrout" se táhly celým příběhem a fungovalo to. Jedna kapitola čistého porna, ale i to se docela dalo zkousnout a bylo to napsané vlastně docela dobře. A Olive s Adamem teď nějakou dobu budou žít v mé hlavě a vůbec netušim, kdo je vyžene. Natož, jestli je vyhánět chci.
Btw: fakt, že to vzniko z fanfikce pořád přetřásám a stále jsem se nerozhodla, zda tohle vědomí knize pomohlo nebo ne. Na daném páru jsem nikdy neujížděla, ale trochu by mě ta původní podoba zajímala. Na druhou stranu čím dál se Adam vzdaloval své předloze (minimálně si troufnu tvrdit, že má Adam výrazně lepší sociální cítění než jeho předloha), tím mi byl vlastně sympatičtější. A taky to celé mělo vibe fanfikce. Hodně dobřě napsané, s hodně dobrým editorem, který to pak učesal.
No nic, jdu hledat další knížky autorky a na pár dní se s nimi někam zavřít.

JessicaCorny
10.10.2023 3 z 5

Do čtení této knížky jsem se pustila, protože mě zajímalo, jak dobrý musí příběh být na to, aby se stal z fanfikce bestsellerem. A taky protože si občas ráda přečtu nějakou tu 'reylo' fanfikci. xD

Nevím co jsem čekala, ale asi něco víc, vzhledem k tomu, jak ji všichni doporučují. Příběh jako takový byl vtipný, chytře napsaný, lehce se četl, rychle utíkal a poslechla jsem si to celé za méně než týden. Ale zároveň to bylo také šíleně předvídatelné a plné klišé, které jsme už viděli ve filmech nebo knihách 50x. Za celou knihu jsem byla něčím překvapená asi tak jednou. Takže jsem si uvědomila, že současné romantické novely asi... nebudou můj šálek čaje?

Co mě bavilo byl vhled do života PhD studenta. To bylo zajímavé.

Abych to shrnula, byla to dobrá odpočinkovka a mám pocit, že kdybych tento příběh četla jako fanfikci na 'reylo' asi bych byla nadšená. Nevím proč, ale jako originální příběh to pro mě prostě nezafungovalo. Což je divné, takže si budu muset asi přečíst další knihu od této autorky, abych přišla na to, proč. Ale přiznám se, že se mi do toho, po Hypotéze lásky, nijak extra nechce. :/

JanickaP
10.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Ja se na tu knizku tak tesila. Anotace me opravdu chytila, ale... Sice super zmena v prostredi, inteligentne napsaný dej, ale to pro me koncilo. Dialogy mezi hrdiny jsou priserne, takhle se spolu nebavi ani pubertaci (i ti dokazou mluvit vic sexy :D ac jsou jeste nedospeli), chemie mezi Adamem a Olive sice je, ale nedokázala se na me prenest. Jako Adamovi je 34 a vypadalo to,ze je panic ve vsech směrech:D, Olive to same - da pusu klukovi a je z toho hotova. Vlastne se pro me stala knizka zajimavou az v posledni třetině. Škoda toho.

obedova.pauza
10.10.2023 4 z 5

Na hypotézu najdete na profilu celou recenzi, ale jedná se o romantický příběh z vědeckého prostředí a jako takový je ideální na čtení o letní dovče. Jako ostatně jakákoli jiná kniha od autorky
Ali Hazelwood. Takže pokud toužíte prožít nějakou tu příjemnou "naivní" romanci, směle do toho!

iveta3689
06.10.2023 2 z 5

Evidentně nejsem cílová skupina takové knihy, protože s hodnocením půjdu proti všem. Romantické to asi bylo, vtipné nijak zvlášť. Hlavní hrdinové se chovali jako malé děti, dialogy byly minimálně zvláštní.

Knihomolka_176
05.10.2023 5 z 5

Můžu dát milion hvězdiček?
Hypotéza lásky je další z knížek, které z nějakého důvodu prosluly na TikToku. A i když nejsem zrovna Tiktok fanynka, ráda čtu tyhle populární knížky, abych zjistila, proč mají takový hype.
A tahle knížka si všechnu tu pozornost rozhodně zaslouží. Od začátku do konce jsem se rozplývala a nemohla přestat číst. Přečetla jsem už desítky romantických knížek, ale v žádné jsem se tak nenašla. Olive byla uvěřitelná, opravdová a svá a já se naprosto zamilovala do její povahy a smyslu pro humor. No a Adam Carlsen je bůh, sen naprosto každé holky. A tím nemyslím jen po fyzické stránce, která je perfektní, ale zároveň i co se týče vlastností - není ani zčásti toxický jako spousta obdivovaných charakterů, je věrný, hodný, milující a podporující.
S Olive tvořili naprosto úžasný pár, jejich chemie byla cítit z každé stránky. Už teď se mi po nich stýská a jsem si jistá, že si tuhle knížku za pár měsíců přečtu znovu.

Littlemonday
30.09.2023 5 z 5

Perfektní oddechový románek, který je předvídatelný jako všechny tyhle pohádky pro nás holky, ale stojí vážně za to!

Hlavní hrdinka Olive mě trochu štvala tím, že nebyla schopná nikomu nic narovinu říct a neustále si ztěžovala život, ale samozřejmě musela být trochu švihlá, aby všechno fungovalo, jak má.

A Adam? Toho jsem si brutálně zamilovala! Přísný, ale férový, inteligentní, pozorný a ještě namakaný? To chceš.
Jeho humor, péče, pracovitost, pragmatičnost, to všechno se mi moc líbilo!

Jejich přátelé byli také skvělí, jejich příběhy nebyly vyprávěny tak do hloubky, ale stačilo to na to, aby je člověk dostatečně “poznal a mohl se radovat a smutnit i z těchto dějových linek a osudů.

Prostředí školy se zaměřením na biochemii bylo jen třešničkou na dortu, okamžitě bych se s Olive vyměnila a žila její život.

Moc doporučuji!

5/5

kristyna1305
21.09.2023 5 z 5

Když jsem četla recenze na databázi, tak jsem po koupení knihy byla lehce v obavách. Přeci jen na sociálních sítí to má neskutečný hype a tady to tak moc nevypadalo. Nenechala jsem se odradit a do čtení šla s předpokladem, že to bude fajn.

Musím říct, že se okamžitě zařadila do mých oblíbených knih! Opravdu! Řadím tam Colleen, Acotar a poté Hypotézu.
Nevím, zda je to tím, že se děj odehrává na postgraduálu biologie, což je téměř moje situace, nebo úžasným humorem, vědeckou stránkou, či lehkou ztřeštěností hlavní hrdinky, ale já si to neskutečně zamilovala.

Okamžitě jsem objednala v předprodeji další díl ze série a nemohu se dočkat až se opět začtu do skvělého stylu psaní Ali H.

Pokud váháte dejte tomu šanci, věřím že nebudete litovat <3

Eva P.
20.09.2023 3 z 5

Hypotéza lásky určitě vyčnívá humorem spojeným s akademickým prostředím, ale bohužel se jí nevyhnula mnohá otřepaná klišé a často jsem měla pocit, že se hrdinové nechovají adekvátně svému věku a dost mi to kazilo celkový dojem z knihy.

KnihománieN
19.09.2023 3 z 5

Tato kniha se honosí nálepkou senzace TikToku, která mě pochopitelně nalákala, hned vedle stovek krásných recenzí.
S tématem fake dating je možné se setkat třeba v knize Láska po španělsku, která má báječnou atmosféru, ale jinak nějaké ty výhrady bych k ní měla. V tomto případě jsem očekávala něco velmi podobného.
Hlavní hrdinkou je Olive, která je studentkou postgraduálu. Jako postava měla své mouchy a některé její pohnutky byly nelogické, ale sympatie k ní jsem si získala. S mrzutým profesorem Adamem už to bylo horší. Každý takový mračoun bývá v knížkách neuvěřitelně sexy, což fungovalo i zde, ovšem tu cestičku k němu jsem si nenašla, působil příliš cize.
Hlavní motiv předstíraného vztahu je dost pochybný a pro dospělé lidi to platí dvojnásob.
A nakonec to hlavní, romantická linka. Ve vědecké prostředí působilo vše velmi osvěživě a nově a ta chemie tam prostě byla. Hlavě ze začátku, kdy přichází opatrné oťukávání a poznávání, jsem mezi postavami cítila příjemné napětí. S příchodem prvních pikantních scén ovšem vymizelo. Stalo se mi to už u mnoha knih, že to prvotní nadšení tehdy ochladne, ale bohužel to bylo i zde.
Od jakožto senzace jsem čekala víc hmatatelného jiskření a tu pravou senzaci. Zachránilo to vědecké prostředí, které pro mě bylo novinkou, a dobrý začátek, ale zatím nedovedu říct, jestli ještě po nějaké knize této autorky sáhnu.

Katanov
16.09.2023 5 z 5

Tohle bylo tak pěkný! Zpočátku bych nevěřila, že Olive dostane z Adama kloudné slovo, ale nakonec to vyšlo! Líbilo se mi, jak drobnými detaily udržela autorka jejich osobnosti. On suchar pijící černou kávu, zatímco naproti němu sedí holčina s láskou k přeplácanému dýňovému latté s posypkou. Četlo se to samo a můžu doporučit.

romantika

2023  85%Hypotéza lásky