Síla vzdoru

Síla vzdoru https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213732/bmid_sila-vzdoru-fgH-213732.jpeg 4 5094 5094

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games: Mockingjay , 2010

Frakira
26.04.2011 4 z 5

Tak to byl celkem fofr, ani nevím jak, mám přečteno za odpoledne. S touhle knižní sérií jsem vážně spokojena a jako celek ji řadím vysoko! Rozhodně doporučuji

iqtiqe
25.03.2011

Z prvního dílu jsem měl trochu pocit, že ostře útočí proti militarismu a snažil se přes city čtenáři podsouvat určité názory - to na mě působilo lehce lacině. Sice další díly šly kvalitativně o něco dolů, ale na Mockingjay se mi líbilo, že krmě rozporuplných citů sedmnáctileté dívky (kde mimochodem není vidět násilný tlak na happyend - palec nahoru!) řeší i otázku otroctví, vzpoura, převrat a chvíli nechává čtenáře zcela na pochybách (nebo záměrně ho nutí k zamyšlení), kdo jsou ti dobří a kdo špatní, nebo jestli není s "obyčejným občanem" jen manipulováno (ať už kýmkoli).