Královna Margot

Královna Margot https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60221/bmid_kralovna-margot-tqJ-60221.jpg 4 253 253

Hugenoti série

Rozsáhlý historický román o událostech na francouzském královském dvoře v letech 1572-1574. Děj knihy se soustřeďuje kolem osoby Kateřiny Medicejské, v jejích rukách se sbíhají nitky většiny tehdejších politických intrik. Po hrůzyplné bartolomějské noci panuje v Louvru atmosféra strachu a podezírání, ale zároveň nacházejí živnou půdu nejrůznější politické machinace, jejichž výsledkem je i manželství královniny dcery Markéty z Valois s Jindřichem Navarrským.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Svoboda

La Reine Margot , 1845

Majdule
26.12.2017 4 z 5

Je to krásný příbeh, to bezesporu, ale život královny Margot rozhodně nepopisuje, spíš sní o tom, jaký by mohl být, což pro mě kdysi bylo trpkým zklamáním.
Dnes si vychutnávám, že Dumasovy knihy jsou plné dobrodružství, lásky, nebezpečí a intrik a nespoléhám na ně jako na historické vodítko.

martinaandulka
07.09.2017 5 z 5

Krásný čtení od Dumase,je to sice smuný příběh plný intrik,vražed,nenávisti,ale taky plný lásky a přátelství.

Mates2
31.07.2017 5 z 5

Zajímavý a poutavý děj plný intrik a smutku, popisující středověký život vyšší společnosti

Selinute
17.02.2017 5 z 5

Je to jedna z mých nejoblíbenějších knížek z mládí. A tak jsem neodolala a zařadila ji do letošní čtenářské výzvy.
Toto strhující historické drama jemuž vévodí krvavá jatka s názvem Bartolomějská noc, je obrazem násilí, intrik, zrady, ale i lásky s tragickým koncem. Pro mě je knížka nezapomenutelným zážitkem. Četla jsem ji s odstupem času několikrát a vždy se k ní ráda vracím...

SteveP1
11.07.2016 5 z 5

Moje první setkání s Dumasem. Zajímavý a poutavý příběh, který vám dobrodružnou formou odkryje leccos ze zákulisí jednoho smutného období francouzských dějin a u kterého se nudit nebudete .K tomu je to výborně napsáno, atmosféra věrná a sugestivní, moc se mi to líbilo. Kniha vlastně předčila mé očekávání a tak se už chystám na Paní z Monsoreau.

Andráse de la
21.05.2016 5 z 5

Po všech dílech Tří mušketýrů je spolu s Hrabě Montem Cristem tato trilogie o Jindřichovi IV. mou druhou nejoblíbenější od Dumase.

kacaabba
17.08.2015 5 z 5

Poslechnuto jako rozhlasová dramatizace. A to povedená. Zajímavé, ale žít bych v tom nedokázal.

gonzikcz
11.04.2015 4 z 5

Rozmýšlel jsem mezi 3mi a 4mi hvězdičkami. Nakonec jsem dal čtyři, bylo to přeci jen čtivé a napínavé od začátku až do konce. Nicméně začátek byl přeci jen živější a ten konec byl takovej divnej - jak tím, jak skončil La Mole a Coconas, ale taky tím, že kniha nekončila dosednutím Jindřicha na trůn.

elizabeth_ba
28.01.2015 4 z 5

Rozhodně ji z Dumasových knih řadím k nejlepším. Poprvé jsem četla asi tak ve 14 letech a dodnes si pamatuji, jak se knihovnice v oddělení pro dospělé čtenáře dohadovaly, jestli je pro mě taková četba vhodná. ;-) Před několika lety jsem viděla i film, který se od knihy trochu liší. Přestože úrovně Merlova Mé dobré město Paříž (znovu čerstvě přečteno) kniha nedosahuje, nedá se jí rozhodně upřít jistý šmrnc, i když je moc, moc idealizovaná. O chlup víc se mi líbila jak Paní z Monsoreau tak Krásná Gabriela, asi proto, že jejich hlavní hrdinky - Diana z Méridoru a Gabriela z Estrés - si sem tam umyly (asi nejen) ruce a vzbuzovaly ve mně rozhodně více sympatií než Markéta (zvlášť, když její život člověk zná i z jiných zdrojů). Trochu mám Dumasovi za zlé vylíčení Jindřicha III. (vystupuje ještě jako vévoda z Anjou), jenž vypadá jako by jeho ruku při psaní (či ústa při diktování) vedla vévodkyně z Montpensiér... V těch následujících příbězích z této série (paní z Monsoreau a Králův šašek) to trochu napravil, snad se někdy dostanu k tomu, abych si znovu přečetla kompletní sérii, prozatím mi v ní chybí Lazebníkův dům (i ve zdejší nabídce v Bazaru).

12kája34
23.01.2015

Královna Margot je jedna z nejlepších knih Alexandra Dumase st.Ukazuje kam až vede nenávistný boj mezi náboženstvími.Bartolomějská noc je jedním z nejkrvavějších období francouzské historie vedle krutovlády Robespiera za francouzské revoluce

Ladys
16.02.2014 3 z 5

Bavil jsem se. Intriky, vraždy, otravy, milenci.... Pěkný dobrodrůžo. Být mi 14, tak bych dal 4/5, možná i 5/5. Ale zajímalo by mě, jestli tohle zajímá dnešní náctileté. Já to měl vždycky rád. Rytířství, věrnost až za hrob,smysl pro čest, spravedlnost.... A nebýt třech mušketýrů, tak se cítím v dětství ošizen

KikiZ
03.09.2013

Krásná kniha, skoro se mi chce říct, že lepší než tři mušketýři, jenže to je zase jedna z knih mého dětství, takže je to vážně těžké. Hrozně se mi líbila čestnost a přátelství až za hrob mezi mladými šlechtici LaMolem a Coconassem. Coconass neopustil svého umučeného přítele ani na popravišti a dal tak vlastně přednost přátelství před láskou. Smutné a v člověku to zůstane.

Atuin
27.01.2013 4 z 5

Je to živě napsaný román, klasický Dumas, v bolestné době francouzských dějin naboženských válek a války o trůn který nakonec - nikoliv však v tomto románu - vymění dva rody ve Francii. Dala bych i pět hvězdiček, kdybych nebyla "zatížena" Merlem, ale od té doby co jsem už to nejde :).

hortenzie
19.01.2013 4 z 5

Velice dobře napsaný román o tragické době ve francouzských dějinách. Muselo být šílené, když se lidé vraždili jen proto, že byli jiného náboženství - bohužel to stále pokračuje - lidstvo se nepoučilo.

AnnaAlžběta
30.01.2012 4 z 5

Moc pěkný příběh. Hltala jsem ho s napětím od začátku do konce.

stopni
30.11.-0001 3 z 5

Historický román, který kdokoli, kdo jen Dumase zná, pozná i "po slepu". Je to román jeden z řady, který ničím nepřekvapí, ale ani nezklame. Dumas i zde klade důraz na dobrodružnost a poutavost děje. Kniha se mi líbila a možná i díky tomu, že jsem od ní zase tolik nečekala. Určitě si jí stojí za to přečíst.