Hudba z vedlejšího kupé

Hudba z vedlejšího kupé https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496265/bmid_hudba-z-vedlejsiho-kupe-r6I-496265.jpg 4 161 161

Daniel měl v jednu chvíli vše, co si mohl přát. Milou přítelkyni, plány do budoucna, a pak najednou… nemá ani jedno. A tak se ocitá jen s pár věcmi a kytarou na cestě do neznáma, ale nelituje. Vlak brzo vyjíždí. Emma žije ve světě modelingu, který se přece zdá tak růžový. Její problém je ten, že ona o diety a slávu vůbec nestojí. Jde po cestě snů, které nejsou její. Proto není moc nadšená z představy, že ji tato cesta zavedla na vlak mířící do Paříže. Pak se ale z vedlejšího kupé rozezní syté tóny a krásný hlas, který by mohla poslouchat hodiny. Potulný muzikant a modelka – každý z úplně jiného světa, ale přesto, když jsou spolu, žádné rozdíly neexistují. Má ale románek započatý ve francouzské metropoli šanci přežít i realitu každodenního života? Nebo je jejich problémy nakonec dostihnou?... celý text

veronika3699
14.11.2022 5 z 5

Přečetla jsem všechno od autorky a každá další knížka je lepší a lepší. Moc mi sedí její styl psaní a miluju její příběhy.

pogmanka
30.10.2022 3 z 5

Mám ráda romantické knížky, ale v téhle mi něco chybělo. Něco, co mě fakt chytí. Za mě spíše takový průměr, nebylo to špatné, taková průměrná oddechovka, která neurazí, ale také ve mně nevyvolá nějaký větší pocit. Přitom to téma a nápad je boží, jen škoda, že mě to prostě nechytilo. Nezaháčkovalo.

Knihy_nad_zlato
22.10.2022 4 z 5

Další moc pěkná knížka od české autorky. I když se mi Haka za lilii i Hacker líbily víc, i tahle si rozhodně vysloužila místo v mé knihovně.
Tak k věcem, které mě štvaly. Emini rodiče. Takoví lidi by prostě rodiče být neměli. A Eminí přátelé teda taky nic moc. Zato Emma byla moc fajn. A Daniel taky. I když jsem jejich chování občas nechápala.
Hudební prostředí mám dost ráda, ale prostředí modelingu mi není zrovna blízký a v knihách jej nevyhledávám, ale rozhodně mě tu nijak nerušilo. Stejně tak mi nebylo blízký, jak moc o sobě ti dva pořád pochybovali. Nebo pochybovali, no spíš asi, že na sebe koukali příliš kriticky. Ale zase je to aspoň změna oproti většině romantických knížek.
Zkrátka s touhle knihou nemám mnoho společného, ale četla se mi skvěle, a bavilo mě, jak si ti dva hledali k sobě cestu. A na to, že jsem si nepřečetla ani anotaci než jsem se do téhle knížky pustila, tak jsem víc než spokojená.
A ta obálka je skvost sám o sobě.

Kuci12
16.10.2022 2 z 5

Nic, ale vůbec nic. Žádný pocit, žádné emoce - tato knížka je plochá nejen vzhledem, ale i obsahem. Jen, protože že nemám ráda nedočtené knihy jsem to hecla. Mrzí mě to, ale opravdu nechápu, tak vysoké hodnocení.

0197
10.09.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem zahlédla tady na hlavní stránce databáze a jelikož miluju vlaky ihned mě zaujala. Musela jsem autorčinu tvorbu trochu omrknout. Přiznám se, že do té doby jsem o ní neslyšela.

Opět nádherný, milý, romantický příběh plný hudby, který se odehrává převážně v Paříži a na začátku ve vlaku. Za večer jsem přečetla více jak polovinu stránek a jen stěží se odtrhávala. Četlo se to stejně jako Knihomolka úplně samo. QR kódy byly dobrým nápadem a poctivě jsem si vždy písničku přehrála :-).

Emma byla přátelská, chytrá, mladá holka, která by ze všeho nejradši studovala, ale matka ji nutí do modelingu. Bylo vidět, jak ji ta práce a strojené úsměvy nebaví. Na každého z rodiče jsem měla svůj názor, který se na konci teda dost změnil. Měla okolo sebe skvělou partu přátel. I když vlastně - no uvidíte. Líbilo se mi, jak Danielovi trochu zvyšovala sebevědomí.

Daniel byl sympatický, slušný a hodný kluk, který chtěl po rozchodu vypadnout pryč a vlastně nechtěl být zas tak hodný, ale moc se mu to nedařilo :-). Srandovní bylo jak mluvil vesměs spisovně. Rozhodně to nebyl ňouma, pitomec ani nula, jak se občas nazýval. Vždyť hrál na klavír, kytaru a uměl zpívat. To je přeci obecně dost sexy. Člověk by si myslel že bude mít sebevědomí na měsíc a zpátky, ale v tomhle případě ho Daniel trochu potřeboval nabrat. I když i Emma před ním byla občas nejistá a červenala se. Jo neměl zatím sehnanou práci, ale vždyť teprve dostudoval. Tak co.

Opět se tu střídají pohledy obou hrdinů. Máme tu krásné prostředí Paříže. Nasmála jsem se, jak to v určitém bodě sblížení každý z nich pohnojil :-). Spolu byly rozkošní a často jsem se při nich přihlouple usmívala :-).

Jelikož jsem z nádražácké rodiny a vlakem jsem se dost najezdila i přes noc, trošičku mi tu chybělo, že nebyly zmínky o tom, kde se zrovna nacházejí. A jeli celkem dlouho. I když měli tu poruchu vozidla :-). Ale drobnost. Trochu mě mrzel urychlený konec. Epilog se mi líbil, ale přesto bych uvítala ještě nějaké detaily. Jinak ale nemám nic co by mi zážitek ze čtení pokazilo a mohu jen doporučit. Mimochodem obálka je nádherná.

Kory98
07.09.2022 5 z 5

Vždycky mě mrzí, že jsou knihy M.K.Hardy tak krátké. Ale příběh je vypovězen a nač nabalovat další třeba už zbytečná slova. Tentokrát mi byli sympatičtí oba hlavní hrdinové i Emma měla naštěstí s nafoukanou modelkou málo společného a moc jsem jí fandila, že se jí podařilo splnit si životní sen. Nerada srovnávám, ale i když mému srdci je nejbližší Knihomolka, tak je tato kniha také velice vydařená a zase z jiného prostředí.

meda2007
15.08.2022 5 z 5

Této knize jsem nedávala moc šancí. Knihy od českých autorů mě moc nebaví. Ale tato kniha mě uchvátila po pár stránkách, možná i tím že byla z části v Praze a při čtení jejich popisku jsem si dokázala představit kde přesně to je. Milá oddechovka která se krásně četla.

TerryF
13.08.2022 5 z 5

Moc milá a pěkná oddechovka. Četla se sama, měla jsem ji "přelousknutou" za pár dní. Při koupi knihy jsem upřímně vůbec nevěděla, že ji napsala česká autorka a rozhodně mne nezklamala. Určitě si přečtu i další její knihy.
Moc se mi líbilo zpracování knížky, i občasné texty písní s QR kódy k poslechnutí skladby. Rozhodně doporučuji k přečtení!

pocketka
27.07.2022 2 z 5

Ajaj. Tohle bylo bohužel šlápnutí úplně vedle. Kniha dle mého určená pro teenagery, young adult, já jsem už generace té matky, ne dcery (určitě bych ji nedala do sekce "pro ženy"). Za mne nezáživná kniha, úplně o ničem, dala bych jednu hvězdičku za čtivost. Beru ale v potaz, že mít o polovinu méně let, než mám, asi by se mi líbila, proto zvedám na dvě. Nicméně kniha bez humoru, bez dojetí, těžko uvěřitelná. Vcelku ztráta času.

LaBobule
23.07.2022 3 z 5

Mila oddechovka, ale knihomolka se mi libila vic.

Kristy.Seb
14.07.2022 4 z 5

Klín se vyrazí jediné klínem.

Člověk nedostane vždycky to, co chce.

Moc hezky napsané. Děj hezky plynul. Skvělé použité texty písniček v příběhu.

Zuzi_cte
21.06.2022 5 z 5

Stydim se, ze jsem mela drive ohledne ceskych YA autorek predsudky - hanba mi! Stejne jako Lusy Adams se i M. K. Hardy zaradila mezi moje ceske top. A jeste musim dohnat rest a precist si Hackera :)

LilianaFalcon
22.05.2022 5 z 5

Pro mě zatím autorky nejlepší knížka. Moc se mi líbilo, že Dan byl slušňák zatímco Emma v některých ohledech ranařka a v jiných pravý opak.
Příběh se četl v podstatě sám a vážnější nota mu seděla.

PS: takovým vlakem bych doopravdy ráda jela :D

kristy.books
19.05.2022

Tretí príbeh od autorky a opäť môžem povedať, že som bola spokojná. Je však iný ako jej predchádzajúce príbehy... už to nie je vtipná a rozkošná oddychovka, tentokrát sa príbeh nesie v trochu vážnejšej atmosfére a riešia sa tu závažnejšie problémy.

Čo sa týka štýlu písania, tak tento príbeh mi z trojice autorkiných príbehov príde najlepšie napísaný, z hľadiska témy príbehu sa mi najviac páčil Hacker. S každým ďalším príbehom je vidieť, že sa autorkin štýl zlepšuje.

Emma bola sympaťáčka, síce pracuje ako modelka, ale je to pohodová baby, úspešná kariéra jej vôbec nestúpla do hlavy. Môže sa zdať, že má dokonalý život, v jej rodine je však veľa problémov, o ktorých takmer nikto nevie. Mama pije, otca zaujíma len kariéra, neustále sa hádajú, tlačia na Emmu...

Daniel je šikovný muzikant, ktorý však o sebe neustále pochybuje. Porovnáva sa s bratom a má pocit, že dievčatá vždy mali radšej brata než jeho.

Romantická linka sa vyvíjala pomaly a nechýbali aj nejaké intrigy (sem-tam nám do chrbta vrazia dýku aj tí, ktorých sme považovali za kamarátov).

Páčilo sa mi, akú dôležitú úlohu zohrávala v príbehu hudba, bolo tu spomenutých niekoľko známych hitov.

Čo by som knihe vytkla, bol na môj vkus rýchly koniec. Zdalo sa mi, že situácia s jej rodičmi sa obrátila z ničoho nič a jej mama a otec si akoby vymenili úlohy. Neviem, na mňa to pôsobilo trochu neprirodzene.

ZapisnikTerky
08.05.2022 5 z 5

Autorčiny knihy jednoznačně miluju. Od Knihomolky přes Haku až po tuto. Rozhodně si tuhle songy nabitou romantiku užijete. Slibuju :). Víc v mojí recenzi.

ŽanetH.
02.05.2022 4 z 5

Pokud hledáte příjemné, oddechové čtení  plné hudby, tak s touhle e-knihou nesahnete vedle.

Četlo se mi to skvěle od začátku do konce! Kdo mě zná, ví že knihy a hudba jsou moje vášeň a když se to spojí - to je něco pro mě!
Emma je modelka a jede s rodiči vlakem do Paříže, když z vedlejšího kupé zaslechne hru na kytaru a krásný hlas, udělá přesně to, co bych udělala na jejím místě já !
Daniel je potulný muzikant, který potřeboval vypadnout, srovnat si myšlenky a něco si vydělat .
Líbilo se mi, že je kniha psaná českou autorkou a objeví se zde i Česká republika a české písně . Najdete zde i vážnější téma a trochu vtipu. A krásné zakončení ve formě epilogu .

petulkapeta
24.04.2022 5 z 5

Pak se vedle mě postavila a já ucítil teplé hubené prsty, které mi přejely po předloktí. Nejdřív mi sklouzly po dlani a nakonec se mnou propletla prsty dost okatě na to, aby to všichni viděli. ,,Myslíš si, že bys byl tak hodnej a doprovodil mě?" Podívala se mi do očí a já okamžitě přikývl.

„Samozřejmě," usmál jsem se spokojeně a stiskl její útlou ručku. Vůbec jsem to nečekal, takový projev náklonnosti před přáteli.

To byla pro mě krasna davka romantiky. Miluju knihy od autorky. Ani tahle neni vyjimkou Dan byl úžasný, kdo by ho nechtěl, měl jen nižší sebevědomí a zda se že to co mu chybělo ke štěstí našel v jednom kupe ve vlaku.

Kešu1981
23.04.2022 2 z 5

Tak především, souhlasím s komentářem margareth1189. S tím rozdílem, že já to dočetla. A bohužel, mé hodnocení knih této autorky má sestupný ráz. Čím to asi bude? Postrádám v příběhu humor a vtipné hlášky (Knihomolka). Chyběla tomu chemie mezi hrdiny v příběhu (Hacker). Celé to bylo nudné, nevěrohodné, nedotažené, ničím mě to neoslovilo. Škoda.

Nuttelka
07.04.2022 5 z 5

Krásný a zároveň smutný a dojemný příběh. Daniel je úplné zlatíčko, do kterého se prostě úplně a jednoduše zamilujete. Miluju kluky, muže, kteří umí hrát na klavír nebo kytaru a ještě k tomu zpívat... no blaho pro srdce a duši. Emě jsem moc přála, aby si šla za svým snem a ne, do čeho ji nutili. Výlet do Paříže úžasný, hned bych se tam znovu vypravila.
Pro mě je v této knize poselstvím, že nedostatečné sebevědomí dokáže pokazit spoustu věcí, ale bohužel ne vždy to dokážeme ukočírovat, sama vím, o čem mluvím. Začít si věřit a mít zdravé sebevědomí je opravdu někdy hodně těžké, ale nezbytné...
Těším se na další knihy od autorky :-)

narisa
31.03.2022 5 z 5

Tak opět mě autorka nadchla. To bylo tak krásné. Tedy, já úplně nejsem na modelky a modeling a jejich svět mě moc nebere. Hlavní hrdinky v prvních dvou knihách mi byly blžší. Ale Emma byla ve skutečnosti moc milá holka. A modeling také moc nemusela.
A pak tu byl Daniel. Tak toho by snad chtěla každá. Byl naprosto úžasný. Skromný, hodný, milující a uměl krásně hrát a zpívat. Myslím, že hlavním problémem hrdinů bylo nižší sebevědomí. A to jak se nechali ovlivňovat, hlavně Emma.
Dostala mě výměna rolí u Emminých rodičů. A trochu mě mrzel krátký a urychlený konec.
Ale jinak naprosto super. Vřele doporučuji. A moc se těším na další knihy této autorky.