Hrobár a dievčina

Hrobár a dievčina https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516296/bmid_hrobar-a-dievcina-szT-516296.jpg 5 149 149

Postihla Viedeň smrteľná kliatba? Viedeň 1894: Hrobára Augustina Rothmayera požiada inšpektor Leopold von Herzfeldt o nezvyčajnú láskavosť. Čudák z hlavného viedenského cintorína, ktorý sa vyzná vo všetkých podobách smrti, mu má porozprávať o konzervovaní zosnulých. Leopold totiž dostal nový prípad. Vo Viedenskom umeleckohistorickom múzeu sa našiel sarkofág s mŕtvolou, no nejde o múmiu starú tisíce rokov. Mŕtvym je známy profesor egyptológie, ktorého telo niekto zabalzamoval podľa starovekého rituálu len nedávno. Okamžite sa objavia špekulácie, že sa stal obeťou starobylej kliatby. Rothmayer ani von Herzfeldt však neveria v nijaké nadprirodzené vysvetlenie. Sú presvedčení, že to bola vražda. Hrobár a dievčina je ďalší príbeh s inšpektorom Leopoldom von Herzfeldtom z čias, keď sa rodila moderná kriminalistika.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Das Mädchen und der Totengräber , 2022

Mi--LADA
03.09.2023

Další bezva historická detektivní série. Hrobník je prostě úžasná postava z originálního prostředí. Možná si sérii pořídím do své už poněkud přeplněné knihovny.

postrach
31.08.2023 5 z 5

Povedená kniha.Moc dobře se četla stejně jako první díl.To odhalování pachatelů a závěr jsem si užila......Vše už napsala biki

babicka_amalka
23.08.2023 5 z 5

užila jsem si četbu nadmíru, stejně jako u prvního dílu (a ostatně i u všech dalších autorových knih);
právě teď (31. srpna 2023) vychází v originále už třetí pokračování téhle zajímavé série: Der Totengräber und der Mord in der Krypta (Hrobník a vražda v kryptě); takže se moc těším a doufám, že ani my nebudeme moc dlouho čekat na překlad a vydání :-)

biki
23.08.2023 5 z 5

Tento druhý díl se mi líbil ještě víc než ten úvodní. Nejen kvůli bizarním rysům případu z egyptologického prostředí a druhé závažnější dějové lince (čtěte!), ale celý příběh se mi zdá propracovanější, promyšlenější. Možná i proto, že ačkoli Leo a jeho vyšetřovací postupy ještě stále nejsou obecně přijímány, jeho bezprostřední kolegové jej už většinou berou vážně. Julie tentokrát v knize hraje podstatně větší úlohu, zpočátku jako policejní fotografka s pozorovacím talentem, ale hlavně, když je kvůli své soucitné povaze nucena přistoupit k vysoce riskantnímu jednání. A samozřejmě Augustin a jeho rozsáhlé znalosti pohřebnictví a pohřebních zvyků i jiných kultur, o nichž píše novou knihu. Nezanedbatelnou roli pak v příběhu hraje Vídeň konce 19. století, její obyvatelé, ale také některé tehdejší skutečnosti, za které se dnes musíme hluboce stydět.
Doufám, že na další díl nebudeme čekat moc dlouho.