Hrob třinácté panny

Hrob třinácté panny https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2739/bmid_hrob-trinacte-panny-Tm4-2739.jpg 4 163 62

Lada Nevrtalová přijíždí do malé moravské vesnice, aby převzala jako dědictví starou vilu po své pratetě Anně. Dům stojící na samotě za vesnicí je však velmi nevhodné obydlí pro mladou dívku, zvláště když v jeho blízkosti leží opuštěný hřbitov opředený podivnou historií. Lada se brzy přesvědčí o tom, že pověry mají na vesnici stále pevné kořeny a že na nich opravdu může něco být. Velmi podivné, téměř hororové události, které se kolem Lady dějí, vyústí ve vraždu a zdá se, že v ohrožení života je i ona sama. Ovšem najdou se hned tři mužní ochránci, kteří by jí rádi poskytli pomocnou ruku. Lada se ocitá před zásadní životní otázkou, komu věnuje svou důvěru.... celý text

m_martina
20.05.2020 4 z 5

Ladu jsem si nedokázala oblíbit až do konce, i když kniha se četla dobře. Jako nápad zajímavé.

Ariane909
14.04.2020 4 z 5

Plusy: zajímavý námět a napínavý příběh. Mínusy: lehký chaos v množství postav a v podstatě nesympatická hrdinka.
Mrzí překlepy a dokonce hrubky.

cori
15.01.2020 3 z 5

Začátek skvělý, ale celkově zklamání. Z tajuplného hororového příběhu se vyklubala "rodinná pouta" a z hlavní hrdinky nymfomanka, se kterou moc nezamávala ani smrt blízkých osob.

ronave
05.01.2020 4 z 5

Oddechová knížka, přečtená během chvilky.
Začátek mě zaujal a líbil se mi i nádech mystiky. O všech postavách jsem si udělala svůj obrázek, který byl v závěru úplně mylný :-( Závěr hodně zapletený a nečekaný.
Docela mě překvapilo propletení všech skoro postav rodinnými vztahy.

Amneris
27.12.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji za jednu noc. Příbuzenských vazeb tam bylo hodně, ale rozhodně oceňuji námět a i konec, který byl překvapující...

Avila
27.12.2019 2 z 5

Tak tohle bylo velké zklamání už i vzhledem k docela vysokému hodnocení knihy.
Původně jsme si myslela že to bude zajímavá detektivka s prvky duchařského příběhu...
Ale omyl, kniha je jakási "slátanina" detektivky a červené knihovny.
Z hlavní hrdinky se vyklubala husička která vlezla téměř s každým chlapem který kolem ní projde do postele... Zároveň stále trvá na svatbě se svým extrémně nesympatickým přítelem ke kterému nic necítí...
Výsledkem je příběh do kterého bylo semleto neuvěřitelné množství věcí....náhod... rodinných vztahů... incest.. nemanželské dítě.. starých křivd.... a nepochopitelného jednání policie.
Plus plno tiskových chyb.

aktijnov
26.12.2019 3 z 5

Odpočinkové, nenáročné čtení. Sice jsem se občas ztrácela a musela se vracet, ale nic "světoborného" jsem nečekala. Námět dobrý, zajímavý. Hlavní hrdinka mě svým chováním poněkud zklamala. Konec dost překombinovaný. Ale na jeden deštivý den to byla příjemná četba.

JaKa1974
21.12.2019 4 z 5

Čtivá a napínavá kniha. Někdy jsem se ztrácela, bylo to fakt hodně zamotaný, musela jsem si třeba kousek přečíst ještě jednou a pomalu, ale asi to k příběhu patřilo.

čef
20.11.2019 3 z 5

Při čtení této knihy si musíte dát pozor, abyste si nevěřícně neukroutili hlavu. Nejen, že jsou zde tak spletité rodinné vazby, že připomínají Vítr z hor, ale také mrtví vstávají, policajti prozrazují stav vyšetřování, nechají se zdrogovat, pokládají přiblblé pastičky a i jinak jsou naprosto neschopní. Hlavní hrdinka vleze do postele s každým, kdo se okolo vrtne, důvěřivě si sem tam popláče, ale nakonec je naprosto geniální. Už vím, komu bych tuto knihu doporučil – někomu ležícímu v nemocnici po zápalu mozkových blan.

martousek
15.10.2019 3 z 5

Kniha je velice jednoduše napsaná, určitě za ní nehledejte nic složitého, takové pohodové psaní o pověstech z Moravy a pár mtrvolách. Závěr je teda neskutečně překombinovaný, Kriminálka Miami, za ten šílený závěr určitě úbytek hvězdiček.

terimila
30.09.2019 2 z 5

Tohle bylo velký zklamání. Začátek super. Příjezd mladé ženy do vesnice, kde ještě nedávno žily podivný tradice, dědictví po tetě, kterou viděla jednou v životě a strávila u ní zvláštní prázdniny, tetiččiny podivné podmínky dědictví, no a pak to objevování legendy o třinácti dívkách a hrobech v lese. A první vražda. Potud paráda.
I když i tam tedy byly mouchy - například mi neseděl jazyk a styl mluvy většiny postav. Že na všecko odpovídá "jasně" hlavní hrdinka, asi pětadvacetiletá.. OK. Ale že tak mluví decentní postarší právník? Tak určitě. Že všichni jednají děsně unáhleně, chovají se divně, dvě dospělé ženské se nálezem panenky a duchařskejma povídačkama vystraší tak, že se klepou a musejí rychle domů... Ale říkám, tohle bych ještě prominula.

Ale co už neprominu, je to, že z nadějně rozběhnuté mysteriózní detektivky s kořeny v minulosti se to najednou zvrtne do laciné lovestory, z hlavní hrdinky se vyklube nesympatická husa, co myslí hlavně tou jednou částí těla (chystá svatbu s nesympatickým blbem, jehož si přesto chce vzít, ale chrápe se vším, co se jí objeví doma... divila jsem se, že se nevyspala i s Veronikou a Jozífkem), a nakonec jde všem jen o prachy a vztahy... a to je prostě zklamání.

Navíc to bylo překombinovaný a přervaný motivama, osobama, vším. Fakt je umění (ale nikoli v tom kladným slova smyslu) narvat do jedné nevelké knížky:
- dvě vraždy a jednoho falešně mrtvýho
- tajemnou dávnou smrt několika děvčat v historii, která se zdá být děsně důležitá, ale jak moc nakonec souvisí se současností, to Bůh suď
- tetičku čarodějku a hlavní hrdinku, která rádoby vypadá, že to po ní podědila, ale k duchovním silám patří i nějaká síla vůle, kterou ona absolutně nevykazuje...
- dokonalou hrdinku krásnou, úspěšnou a navíc co umí vařit jako bohyně, a každej po ní slintá a okamžitě jí padne k nohám a jinam, ač jsou všichni zadaní, zasnoubení, zamilovaní jinde
- úžasnou kamarádku, kterou znáte asi půl roku ze zájezdu a děsně jí po těch pár měsících věříte
- snoubence kariéristickýho a žárlivýho hňupa, kterýho vlastně ani moc nechcete, ale přesto to neskončíte, protože jste mu už řekli ANO, tak mu radši zahýbáte se vším, co se kde šustne
- milion postav, který mají rodokmeny propletený tak, že by ani ostrý nůžky na rozpletení nestačily
- obří majetek, o kterým ví půlka republiky, jen dědička ne
- dítě bez otce, jehož údajnej otec není otcem
- podezření na incest

Kdyby tam těchhle motivů byla polovina, bylo by to snad poživatelný. Ale tohle ne. Dočetla jsem, ale jen proto, abych věděla, jak to skončí. A je to obrovský zklamání, protože ten začátek byl slibnej a měl skvělou atmosféru.

PS: Jo a aby si autor detektivek pletl pojmy "masový vrah" a "sériový vrah" a vložil tuhle chybu do pusy policajtovi vyšetřujícímu vraždu, to je snad fakt na facku.

orinka3
02.09.2019 3 z 5

Pěkná čtivá červená knihovna říznutá detektivkou. Na začátku jsem se zaradovala, že si počtu duchařinku ve stylu Erskinové. Ale pak začalo narůstat zklamání. Ono tam šlo víc o milostné rošády, než o nějaká strašidla. Lada nevěděla, kterého dřív, líbili se jí všichni, a to byla tak zásadová! :) K tomu pro mě velice nepříjemné příbuzenské propletence. Termín VLASTNÍK mi nahání hrůzu dodneška, jelikož jsem si nikdy neuměla představit, kdo je čí bratranec či sestřenice a proč se to tak divně nazývá? Konec jak z Limonádového Joea, ještěže to nebyla nafta. Tiskových chyb je tam na můj vkus příliš. Pejsek roztomilý. Jinak nic moc kniha. Paní Horáková umí lepší.

Kerberos
31.08.2019 4 z 5

Celkem napínavá detektivka s nádechem nadpřirozena,co lidé udělají kvůli penězům.Překvapivý konec.

eva3992
09.08.2019 3 z 5

České krimi s prvkami hororu? Proč ne? :-)
Příběh Lady, která získá dědictví po zvláštní pratetě, se kterou se téměř neznala.
Součástí dědictví je dům na samotě, ve kterém není radno zůstavat sama. Napínavý děj plný zvratů (někdy trošku překombinovaný), nečekaný konec.
Co mi ještě trochu vadilo, bylo vysvětlování spousty příbuzenských vztahů, které jsem ne vždy probrala na poprvé.

Klarinecka
16.07.2019 1 z 5

Tak nevím, jestli to byla nepovedená detektivka nebo nepovedená love story :( Jednu hvězdičku dávám za to, že se z Lady na konci (sice dost pofidérním) vyklube mrška :)

85098211
27.05.2019 4 z 5

Docela dobrá detektivka z příjemného českého prostředí. Četla se dobře a byla napínavá, i když jsem v ní našla také několik zdlouhavých pasáží, které mi moc nesedly. Kromě toho mně několik postav nebylo moc sympatických, ale to se stává :-). Závěr se však autorce vydařil, podařilo se jí mě překvapit - a to se zase naopak cení ;-). Dávám tedy čtyři hvězdičky a určitě se po čase poohlédnu po nějaké další autorčině knize.

kocickaofinka
24.10.2018 5 z 5

Skvělá kniha přečtena během jednoho dne..

Opatov
09.09.2018 5 z 5

Dalsi oblibena ceska autorka detektivek. Hezky se cetlo. Doporucuji.

cukrovka
24.07.2018 4 z 5

Velmi čtivé s trochou tajemna a mystiky. Jen jsem se trochu ztrácela v tom propletenci vztahů z minulosti.

chanahd
18.05.2018 4 z 5

Napínavé. Hlavní hrdinka tedy nebyla moc sympatická. Největší sympaťák z příběhu byl určitě Jozífek. A takový překvapivý konec jsem opravdu nečekala. Takže spokojenost.