Hrdinové ve člunu

Hrdinové ve člunu https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274495/mid_hrdinove-ve-clunu-qcE-274495.jpg 5 76 76

Od samého začátku to byl bláhový sen. Nikdo nečekal, že by posádka osmiveslice Washingtonské univerzity, složená ze synů dřevorubců, dělníků a farmářů, mohla porazit elitní týmy z Východního pobřeží a Velké Británie, a přesto to dokázali. Nakonec šokovali celý svět, když porazili i tým Německa, který vesloval pro Adolfa Hitlera na olympijských hrách v roce 1936 v Berlíně. Příběh se točí kolem Josepha Rantze, mladíka bez rodiny a budoucnosti, který se snaží najít díky sportu ztracenou sebeúctu. Autor čerpal ze vzpomínek pamětníků i deníků samotných sportovců a ve své knize vytvořil nejen kroniku životního příběhu jednoho výjimečného mladého muže, ale i nezapomenutelný obraz pohnuté doby.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Boys in the Boat , 2013

verulaj
14.02.2017 4 z 5

Výborně napsaná kniha bez zbytečného patosu. Vše napsáno čistě, citlivě. Některé pasáže jsem doslova hltala - především jednotlivé závody, i když jsem dopředu věděla, jak dopadnou. Pro mě je to druh knihy, kterou můžete přečíst za víkend, ale byla by to škoda, protože bych nenasála vše, co mi kniha může předat, od zajímavých informací, osudu posádky až po atmosféru doby. Mám o čem přemýšlet.

sarkaobstova
03.02.2017 5 z 5

Moje první kniha tohoto typu a byla jsem nadšená, chvílema jsem i skoro nedýchala, většinou, když probíhali závody...za mě určitě super...

nase_zuzu
30.01.2017 2 z 5

Začátek dobrý, ale zbytek jsem přeskakovala, nudné..

PetraBery
14.01.2017 5 z 5

Výborně napsaná kniha o americké posádce osmiveslice, která si jela na olympijské hry v Berlíně pro vítězství. Kniha o lásce, válce, přátelství, naději, pokoře i neuvěřitelné vůli dotáhnout svůj sen do cíle. Joe jako hlavní postava příběhu je skvělý a jeho životní příběh určitě stojí za přečtení.

květáček
09.01.2017 3 z 5

Tato kniha pro mě nebyla velkým přínosem. Nedokázala jsem se začíst... Jde spíše o dokument z oblasti amerických vysokých škol, které soupeří ve sportu...příběh událostí, které mu předcházejí byl docela zajímavý, to neříkám, ale těch a pro mě zbytečných informací, bylo moc a celá kniha mě prostě nebavila. Omlouvám se, přestože vím, že se líbí.

Sosovica
06.11.2016 5 z 5

Toto je typ knihy, ktorý obvykle prečítam za jeden víkend. Túto som si ale musela vychutnať. Dávkovať si ju po častiach a vstrebávať!

Nádherná kniha!!! Odporúčam!

MaKolar
18.10.2016 5 z 5

Výborně napsaná kniha o jednom velkém snu, který se stal skutečností na pozadí nacistického Německa. Doporučuji!

sona8058
11.10.2016 5 z 5

Nádherná kniha, která je napsána s velkým citem... Není jen pro veslaře, přečtěte si ji pokud máte rádi velice silné příběhy, které vás nenechají chladnými. :-)

Channach
16.09.2016 5 z 5

Strhující! Pokud máte rádi Kokosy na sněhu a dobré knihy, určitě po knížce sáhněte! Více v mé recenzi v záložkách. A nenechte se zmást - v Berlíně 1936 je to na vážnou notu.