Chcete si vést seznam "přečtených knih", "chci si koupit" apod.? Začněte zde X
Hodnotit

Halt v nebezpečí

od: John Flanagan

Halt v nebezpečí
Halt v nebezpečí

Pronásledování zločinců může být smrtelně nebezpečný úkol – dokonce i pro hraničáře. Halt, Horác a Will sledují Tennysonovu stopu z Clonmelu přes Piktu až do Araluenu. Falešný kazatel se svými nohsledy unikl v Hibernii spravedlnosti a Halt nechce dopustit, aby se totéž stalo znovu. V Hibernii porazil Will jednoho z Tennysonových genovesk...celý obsah knihy

Pronásledování zločinců může být smrtelně nebezpečný úkol – dokonce i pro hraničáře.

Halt, Horác a Will sledují Tennysonovu stopu z Clonmelu přes Piktu až do Araluenu. Falešný kazatel se svými nohsledy unikl v Hibernii spravedlnosti a Halt nechce dopustit, aby se totéž stalo znovu. V Hibernii porazil Will jednoho z Tennysonových genoveských nájemných vrahů – jenže ještě dva zůstali naživu. Bude Willovo a Haltovo mimořádné lukostřelecké umění stačit na to, aby je zachránilo před úkladnými vrahy? Nebo má Willův učitel před sebou svůj poslední boj? méně textu

http://img.databazeknih.cz/images_books/56_/56239/hranicaruv-ucen-halt-56239.jpg 4.7331
Série:

Hraničářův učeň (9.)

Originální název:

Halt

Žánr:
Sci-fi a fantasy - Romány
Rok vydání: 2010, 1. vydání originálu: 2010 ...více
Nahrávám...

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
Roselunda 192805.09.2015

Flanagan umí dát do díla napětí, i když čtenář ví, jak to dopadne. To je na něm úžasné. Sice slabší začátek, ale konečně se tam stalo něco, na co čekám celou sérii :D a ten příjezd :3 nejsladší část celé série :DD a mám dojem, že Horác trpí Aspergerovým syndromem :D mám ho čím dál radší. A ano, když obočí zvedají i koně, je to už ohrané :D

technolog20.07.2015

Opět mě kniha zaujala...takže konec ságy bude smutný :)

Anonymní17.05.2015

Četla jsem ji jedním dechem a o Halta jsem se opravdu bála. Knížka se četla lehce, skoro sama a všem mohu jen doporučit! :D

Karoli28213.02.2015

Znovu skvělý díl. A musím se přiznat, že už jsem se o Halta bála.

Knížkařka25.01.2015

Halt je moje nejlepší postava a to ze všech knih a musím říci, že ikdyž jsem věděla, že SPOILER přežije KONEC SPOILERU dost jsem se o něj bála! Kniha jako vždy pobavila a toto je vážně jeden z nejlepších dílů jedné z nejlepší série! Takže je na vrcholu pyramidy!
Děkuji, že tyto knihy existují!

LazyNight03.01.2015

ooo.... moc hezký díl, jen konec mě moc neoslovil... ale nemám skoro nic co bych vyčetla

Greene12.12.2014

Prvních 300 stránek výborné, zbylých 100 stránek hrozná nuda. Tak uvidíme v příštím díle :)

Malous02.11.2014

4,5* :) jelikož oproti předešlým dílům série se našla slabší místa.
Příběh byl opět geniální. Vzhledem k tomu, že je to 9. díl, dokázal autor vymyslet zase něco nového, neotřelého.
Skládám ti poklonu, Flanagane, ty který mě provázíš Araluenem už snad od mých 14 let a ani teď, v poněkud vyšším věku, to neztrácí kouzlo.
Napínavá zápletka a geniální rozuzlení na konci. Neobvyklý smysl pro humor dvou hraničářů, jeden rytíř, který je odvážný a na druhou stranu praštěný jako malé dítě a malý vyhublý léčitel, který vypadá jako sup.
Dokonalá kombinace na pěknou dávku dobrodružství!

Povolený luk je jen klacek.

Eigis12.10.2014

Zatím nejlepší díl z celé série. Děj příliš nepospíchá, ale udržuje čtenáře v napětí.

Tessi0801.08.2014

Toto je můj nejoblíbenější díl úplně ze všech! Nebezpečí, emoce, napětí. Nejvíce se mi zalíbila část, kde se Will s Horácem snaží zachránit Halta. Najdou celkem nápadité řešení, které se mi zalíbilo :) Doporučuji!

lakme23.07.2014

Cela serie hranicarova ucne me hrozne bavi :) na tomto dilu se mi libilo predevsim to nebezpeci a emoce uz se tesim na dalsi dil

Lodja03.06.2014

3 hvězdičky patří jenom k oddělení dílů v rámci celé hodně dobré série. Bohužel, jak jsem u některých dílů trnula, aby to neskončilo a já si ještě mohla chvíli číst, u tady Halta v nebezpečí to úplně není pravda. A výjimečně mám i pár smysluplných argumentů!
Tak tedy hned název - stejný nešvar jako u Výkupného za Eraka. Prostě se napíše jméno jedné z postav a přívlastkem se popíše, co se mu bude dít. Jiné názvy jsou jednak hezčí a taky nevím, co si pod nimi mám představit - a to je podle mě správně. Další vada, a u té bych se nebála říct, že je ještě horší, je podle mě hrozně málo postav. V celé knížce jsou pořádně jenom 4 postavy a teda padouši Tennyson a Genovesané, ale o těch se spíš jenom mluví, než že by pořádně jednali. Řekla bych, že takhle by dostali za chvíli pěknou ponoru a měli by sebe dost. Taky mi tam jaksi chybí dámská společnost a už se těším na další díl, kterého se zúčastní dámy obě.
No a takové ty vady typu neoriginální vlastní jména a přílišná dokonalost postav, ty už nechávám plavat.
Co mě naopak hrozně bavilo, byl (již tradičně) Horác a jeho nově objevené maskovací schopnosti. Geniální! Je to sice slabší díl, ale stále to patří pod Hraničářova učně.

Mergirus02.04.2014

Opět krásná kniha, která se čte jedním dechem. Autor se "obrátil" i proti Haltovi - ukázal, že nikdo není nesmrtelný. Ale naštěstí vše dobře dopadlo, jsem ráda, že John Flanagan nepatří mezi ony autory, kteří se zbavují svých postav (např. George R.R.Martin).

Alex.Barunka25.02.2014

Po Králích Clonmelu mi kniha vrátila úsměv na rty. Příběh nás zavede zpět do Araluenu a má v sobě nádech strachu. Je velmi emoční, více než kterékoliv jiné příběhy ze série. Palec nahoru :)

Sauron02522.02.2014

super :)

LuciusWlk24.12.2013

Opět dobrý příběh, Horác tentokráte neobyčejně bavil. Tenhle díl je trochu temnější, ale v rámci dětské knihy. S přibývajícím počtem dílu se dostavuje jistá stereotypnost,ale to je dáno spíše věkem.U knihy pro mládež je ale ta všudypřítomná čest a spravedlnost vítána.

ThePetinka09.12.2013

Abych pravdu řekla, tak tahle kniha mě trochu naštvala svým názvem. Halt začal být v nebezpečí až někdy v polovině příběhu, nicméně já celou dobu napjatě čekala, kdy to přijde. Vážně nemám ráda, když vím, o čem kniha bude. Opravdu jsem se uvolnila až ve chvíli, kdy už Halt měl to nebezpečí za sebou a já jsem věděla, že teď už to nebude předvídatelné.
Vím, že v každé recenzi na Hraničářova učně zmiňuju ten zvláštní suchý humor a tenhle díl nebude výjimkou. Je to jedna z věcí, které mě na knize baví snad nejvíc. Prostě se u toho skvěle bavím, je to přesně můj styl humoru. Víc a víc se v tom vidím.
Autor se pozoruhodně vypsal, každá kniha je lepší, než ta předchozí. Knihy na sebe navazují, jsou zmiňovány staré příhody a občas se v knize ukazují i staří přátelé, kteřé jsme naposledy viděli před třemi až čtyřmi knihami. Je to prorostlý příběh, který si musí nutně zamilovat každý fantasy nadšenec. Já osobně na tuhle sérii nedám dopustit.

hardrock01.11.2013

Ako vzdy, spravne namiesany koktejl napatia, humoru a spolupatricnosti. Flanagan opat dava lekciu o sile priatelstva.

joni17.07.2013

Skvělá knížka, konečně v se v ní mohli Will a horác ukázat co dokáží a to i bez kontroly Halta :-)

Vevericka.eva30.06.2013

Fajn počtení, drží vysoký standard série.

xflori0121.06.2013

Už trošku se ubírá na kvalitě. Ale pořád krásné čtivo, které tě velmi zaujme. Doporučuji. 4 hvězdičky jen kvůli odlišení kvality dílů. Ale pokud bych měl srovnávat s jinými knihami - jasných 5 hvězdiček.

Kristy729.04.2013

Naprosto perfektní série! A knihy Králové Clonmelu a Halt v nebezpečí patří k mým nejoblíbenějším, moc jsem se u toho nasmála. Rozhovory mezi Haltem, Willem a Horácem byly geniální. :)

matej199831.12.2012

Výtečně.........nemám námitek.

faoleha27.08.2012

Právě jsem dočetla - další díl po dlouhé době. Jen mě mrzí, že série bude končit. Nezbývá než doufat, že i ta další bude stejně skvělá. Určitě si ji přečtu znovu. :-)

Issiriana10.08.2012

Úchvatné.... :) Víc k tomu netřeba dodávat.

Charlottka07.06.2012

Tuhle knihu mám, ze všech - zatím 11 - nejraději, jelikož je velmi napínavá, skvěle se čte a je vtipná!! :D MIluju tuhle knihu :)

matlafous07.02.2012

Pěkná kniha, vřele všem doporučuji.