Soutěž

Halt v nebezpečí / Halt

Autor: John Flanagan

Halt v nebezpečí

Pronásledování zločinců může být smrtelně nebezpečný úkol – dokonce i pro hraničáře. Halt, Horác a Will sledují Tennysonovu stopu z Clonmelu přes Piktu až do Araluenu. Falešný kazatel se svými nohsledy unikl v Hibernii spravedlnosti a Halt nechce dopustit, aby se totéž stalo znovu. V Hibernii porazil Will jednoho z Tennysonových genovesk...celý obsah knihy

Halt, Horác a Will sledují Tennysonovu stopu z Clonmelu přes Piktu až do Araluenu. Falešný kazatel se svými nohsledy unikl v Hibernii spravedlnosti a Halt nechce dopustit, aby se totéž stalo znovu. V Hibernii porazil Will jednoho z Tennysonových genoveských nájemných vrahů – jenže ještě dva zůstali naživu. Bude Willovo a Haltovo mimořádné lukostřelecké umění stačit na to, aby je zachránilo před úkladnými vrahy? Nebo má Willův učitel před sebou svůj poslední boj? méně textu

http://img.databazeknih.cz/images_books/56_/56239/hranicaruv-ucen-halt-56239.jpg 4.7216
Série: Hraničářův učeň (9.)
Žánr:Sci-fi a fantasy - Romány
Rok vydání: 2010, 1. vydání originálu: 2010 ...více

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
Eigis12.10.2014

Zatím nejlepší díl z celé série. Děj příliš nepospíchá, ale udržuje čtenáře v napětí.

Tessi0801.08.2014

Toto je můj nejoblíbenější díl úplně ze všech! Nebezpečí, emoce, napětí. Nejvíce se mi zalíbila část, kde se Will s Horácem snaží zachránit Halta. Najdou celkem nápadité řešení, které se mi zalíbilo :) Doporučuji!

lakme23.07.2014

Cela serie hranicarova ucne me hrozne bavi :) na tomto dilu se mi libilo predevsim to nebezpeci a emoce uz se tesim na dalsi dil

Lodja03.06.2014

3 hvězdičky patří jenom k oddělení dílů v rámci celé hodně dobré série. Bohužel, jak jsem u některých dílů trnula, aby to neskončilo a já si ještě mohla chvíli číst, u tady Halta v nebezpečí to úplně není pravda. A výjimečně mám i pár smysluplných argumentů!
Tak tedy hned název - stejný nešvar jako u Výkupného za Eraka. Prostě se napíše jméno jedné z postav a přívlastkem se popíše, co se mu bude dít. Jiné názvy jsou jednak hezčí a taky nevím, co si pod nimi mám představit - a to je podle mě správně. Další vada, a u té bych se nebála říct, že je ještě horší, je podle mě hrozně málo postav. V celé knížce jsou pořádně jenom 4 postavy a teda padouši Tennyson a Genovesané, ale o těch se spíš jenom mluví, než že by pořádně jednali. Řekla bych, že takhle by dostali za chvíli pěknou ponoru a měli by sebe dost. Taky mi tam jaksi chybí dámská společnost a už se těším na další díl, kterého se zúčastní dámy obě.
No a takové ty vady typu neoriginální vlastní jména a přílišná dokonalost postav, ty už nechávám plavat.
Co mě naopak hrozně bavilo, byl (již tradičně) Horác a jeho nově objevené maskovací schopnosti. Geniální! Je to sice slabší díl, ale stále to patří pod Hraničářova učně.

Mergirus02.04.2014

Opět krásná kniha, která se čte jedním dechem. Autor se "obrátil" i proti Haltovi - ukázal, že nikdo není nesmrtelný. Ale naštěstí vše dobře dopadlo, jsem ráda, že John Flanagan nepatří mezi ony autory, kteří se zbavují svých postav (např. George R.R.Martin).

Alex.Barunka25.02.2014

Po Králích Clonmelu mi kniha vrátila úsměv na rty. Příběh nás zavede zpět do Araluenu a má v sobě nádech strachu. Je velmi emoční, více než kterékoliv jiné příběhy ze série. Palec nahoru :)

Sauron02522.02.2014

super :)

LuciusWlk24.12.2013

Opět dobrý příběh, Horác tentokráte neobyčejně bavil. Tenhle díl je trochu temnější, ale v rámci dětské knihy. S přibývajícím počtem dílu se dostavuje jistá stereotypnost,ale to je dáno spíše věkem.U knihy pro mládež je ale ta všudypřítomná čest a spravedlnost vítána.

ThePetinka09.12.2013

Abych pravdu řekla, tak tahle kniha mě trochu naštvala svým názvem. Halt začal být v nebezpečí až někdy v polovině příběhu, nicméně já celou dobu napjatě čekala, kdy to přijde. Vážně nemám ráda, když vím, o čem kniha bude. Opravdu jsem se uvolnila až ve chvíli, kdy už Halt měl to nebezpečí za sebou a já jsem věděla, že teď už to nebude předvídatelné.
Vím, že v každé recenzi na Hraničářova učně zmiňuju ten zvláštní suchý humor a tenhle díl nebude výjimkou. Je to jedna z věcí, které mě na knize baví snad nejvíc. Prostě se u toho skvěle bavím, je to přesně můj styl humoru. Víc a víc se v tom vidím.
Autor se pozoruhodně vypsal, každá kniha je lepší, než ta předchozí. Knihy na sebe navazují, jsou zmiňovány staré příhody a občas se v knize ukazují i staří přátelé, kteřé jsme naposledy viděli před třemi až čtyřmi knihami. Je to prorostlý příběh, který si musí nutně zamilovat každý fantasy nadšenec. Já osobně na tuhle sérii nedám dopustit.

hardrock01.11.2013

Ako vzdy, spravne namiesany koktejl napatia, humoru a spolupatricnosti. Flanagan opat dava lekciu o sile priatelstva.

joni17.07.2013

Skvělá knížka, konečně v se v ní mohli Will a horác ukázat co dokáží a to i bez kontroly Halta :-)

Vevericka.eva30.06.2013

Fajn počtení, drží vysoký standard série.

xflori0121.06.2013

Už trošku se ubírá na kvalitě. Ale pořád krásné čtivo, které tě velmi zaujme. Doporučuji. 4 hvězdičky jen kvůli odlišení kvality dílů. Ale pokud bych měl srovnávat s jinými knihami - jasných 5 hvězdiček.

Kristy729.04.2013

Naprosto perfektní série! A knihy Králové Clonmelu a Halt v nebezpečí patří k mým nejoblíbenějším, moc jsem se u toho nasmála. Rozhovory mezi Haltem, Willem a Horácem byly geniální. :)

matej199831.12.2012

Výtečně.........nemám námitek.

faoleha27.08.2012

Právě jsem dočetla - další díl po dlouhé době. Jen mě mrzí, že série bude končit. Nezbývá než doufat, že i ta další bude stejně skvělá. Určitě si ji přečtu znovu. :-)

Issiriana10.08.2012

Úchvatné.... :) Víc k tomu netřeba dodávat.

Charlottka07.06.2012

Tuhle knihu mám, ze všech - zatím 11 - nejraději, jelikož je velmi napínavá, skvěle se čte a je vtipná!! :D MIluju tuhle knihu :)

matlafous07.02.2012

Pěkná kniha, vřele všem doporučuji.