Halt v nebezpečí

Halt v nebezpečí

Pronásledování zločinců může být smrtelně nebezpečný úkol – dokonce i pro hraničáře. Halt, Horác a Will sledují Tennysonovu stopu z Clonmelu přes Piktu až do Araluenu. Falešný kazatel se svými nohsledy unikl v Hibernii spravedlnosti a Halt nechce dopustit, aby se totéž stalo znovu. V Hibernii porazil Will jednoho z Tennysonových genovesk...celý text

Halt, Horác a Will sledují Tennysonovu stopu z Clonmelu přes Piktu až do Araluenu. Falešný kazatel se svými nohsledy unikl v Hibernii spravedlnosti a Halt nechce dopustit, aby se totéž stalo znovu. V Hibernii porazil Will jednoho z Tennysonových genoveských nájemných vrahů – jenže ještě dva zůstali naživu. Bude Willovo a Haltovo mimořádné lukostřelecké umění stačit na to, aby je zachránilo před úkladnými vrahy? Nebo má Willův učitel před sebou svůj poslední boj? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56239/hranicaruv-ucen-halt-56239.jpg 4.6467

Hraničářův učeň (9.)

Halt

Romány, Sci-fi a fantasy
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2010 ...více

tatjana1737

Souhlasím s tím, že název značně prozrazuje, o čem že kniha bude. A čtenář obrací každou další stránku v napětí, kdy už se to konečně semele, aby to měl za sebou...
Přestože se dějově jedná o pokračování "Králů Clonmelu", kniha obstojí i při samostatném čtení nebo při čtení s odstupem od předchozích dílů. Autor si v knížce "dělá strýčka" pro sepsání a vydání samostatných příběhů Halta a Crowleyho. Opět jsou součástí slovní přestřelky mezi hrdiny (ačkoli teď, kdy se na ně hodně soustředím, mi přijde, že Flanagan na nich sem tam ujíždí a odbočuje od děje), opět jsou všichni hrdinové dokonalí (Já vím, že Horác je sir a Will je právoplatný hraničář, ale trochu mne už unavuje, jak každého dokážou omráčit jednou ranou :-), je to trochu zjednodušující...) a děj napínavý. Nenudila jsem se a směle se pouštím do dalšího dílu.

Pár citátů, které se mi líbily :-) (a to, že Halt pokaždé "odvětí" je opravdu jen náhoda :-D):

"Není tamhle někdo, koho známe?" ozval se Horác. Ukazoval na postavu v pláštěnce usazenou u cesty necelé čtvrt míle od nich s rukama složenýma na kolenou. Poblíž, na okraji strouhy podél cesty, okusoval trávu malý huňatý kůň.
"Je to tak," odvětil Halt. "A zdá se, že s sebou přivezl i Willa."

Halt se na něj usmál. "Lidi si se mnou rádi povídají," prohlásil. "Jsem vynikající společník a okouzlující osobnost. Zeptej se Horáce, celou cestu z Dun Kilty jsem do něho v jednom kuse něco hučel, že je to tak?"

"Malcolm neví všecko," odvětil stručně.
Will se musel usmát. "A vy ano?"
"Jistě že ano," odtušil Halt. "To je známá věc."

Malcolm souhlasil, měl ale jinou připomínku. "Ať to byly ženy nebo ne, stovka lidí je pro nás čtyři dost velká hrstka, abychom se s ní utkali. Napadá tě, jak si s tímhle úkolem poradíme?"
"Jednoduše," odvětil Halt. "Obklíčíme je."

"Pryč ode mě! Poslouchej si svoje vlastní srdce a plíce, jestli máš potřebu!"
Horác omluvně pokrčil rameny a ukázal mu naslouchací trubičku. "To je trochu těžké, Halte. Abych to mohl provést, musel bych si otočit hlavu úplně dozadu."
Halt se na něj zlomyslně usmál.
"Vím určitě, že bych to dokázal udělat za tebe," odvětil.

Jinak za mne naprosto nejlepší pasáž ta, kdy se Horác bezelstně zeptá Halta, co dělal v kuchyni on, když si poprvé všimnul Willova talentu k práci hraničáře :-) :-) :-).

Terie

Skvělý díl, dobře napsané, rychle se to četlo. Nicméně název není zrovna nejšťastnější, člověka to vyděsí ještě předtím, než začne číst.

kendllajf

Jedna z nejlepších knih o hraničářovém učni. I ta slzička, když jsem si myslela, že je konec s Haltem. Jako každý díl je úžasná, a nemyslím, že by měla být vynechána. Super.

wesulle

Nečekaně další skvělý díl.

Viky007

Na tomhle díle mi vadila jedna věc - název knihy! Co si asi představíme pod názvem Halt v nebezpečí? Logicky nás tedy nemůže překvapit, že Halt v nebezpečí opravdu bude.
Jinak se mi díl líbil, hlavně některé hlášky hlavních postav. A o Halta jsem se samozřejmě bála, i když jsem věděla, že to dobře dopadne. Jsou to přece hraničáři :-).

natalie2171

Buď se už umím pořádně vcítit po těch 8 knížkách do děje a předvídat, co se stane nebo jak bych obtížný úkol řešila já nebo už je to trochu na jedno brdo. Na kvalitě to ale neubývá a co, přiznám si, že u toho dokážu zkejsnout na pěkně dlouho. Jedna z mých nejoblíbenějších sérií vůbec.

pejty

Nebýt tak slabého začátku, tak bych tuto knihu hodnotil jako to nejlepší co Hraničářův učeň nabízí. Protože jakmile se kniha rozjede střídá jednu napínavou scénu za druhou a to je přesně to co mám rád a navíc scéna, kdy Will s Haltem jdou v lese proti Genovesanům, je asi mojí nejoblíbenější scénou z celé série.

Roselunda 1928
05.09.2015

Flanagan umí dát do díla napětí, i když čtenář ví, jak to dopadne. To je na něm úžasné. Sice slabší začátek, ale konečně se tam stalo něco, na co čekám celou sérii :D a ten příjezd :3 nejsladší část celé série :DD a mám dojem, že Horác trpí Aspergerovým syndromem :D mám ho čím dál radší. A ano, když obočí zvedají i koně, je to už ohrané :D

technolog
20.07.2015

Opět mě kniha zaujala...takže konec ságy bude smutný :)

Anonymní
17.05.2015

Četla jsem ji jedním dechem a o Halta jsem se opravdu bála. Knížka se četla lehce, skoro sama a všem mohu jen doporučit! :D

Karoli282
13.02.2015

Znovu skvělý díl. A musím se přiznat, že už jsem se o Halta bála.

Knížkařka
25.01.2015

Halt je moje nejlepší postava a to ze všech knih a musím říci, že ikdyž jsem věděla, že SPOILER přežije KONEC SPOILERU dost jsem se o něj bála! Kniha jako vždy pobavila a toto je vážně jeden z nejlepších dílů jedné z nejlepší série! Takže je na vrcholu pyramidy!
Děkuji, že tyto knihy existují!

LazyNight
03.01.2015

ooo.... moc hezký díl, jen konec mě moc neoslovil... ale nemám skoro nic co bych vyčetla

Greene
12.12.2014

Prvních 300 stránek výborné, zbylých 100 stránek hrozná nuda. Tak uvidíme v příštím díle :)

Malous
02.11.2014

4,5* :) jelikož oproti předešlým dílům série se našla slabší místa.
Příběh byl opět geniální. Vzhledem k tomu, že je to 9. díl, dokázal autor vymyslet zase něco nového, neotřelého.
Skládám ti poklonu, Flanagane, ty který mě provázíš Araluenem už snad od mých 14 let a ani teď, v poněkud vyšším věku, to neztrácí kouzlo.
Napínavá zápletka a geniální rozuzlení na konci. Neobvyklý smysl pro humor dvou hraničářů, jeden rytíř, který je odvážný a na druhou stranu praštěný jako malé dítě a malý vyhublý léčitel, který vypadá jako sup.
Dokonalá kombinace na pěknou dávku dobrodružství!

Povolený luk je jen klacek.

Eigis
12.10.2014

Zatím nejlepší díl z celé série. Děj příliš nepospíchá, ale udržuje čtenáře v napětí.

Tessi08
01.08.2014

Toto je můj nejoblíbenější díl úplně ze všech! Nebezpečí, emoce, napětí. Nejvíce se mi zalíbila část, kde se Will s Horácem snaží zachránit Halta. Najdou celkem nápadité řešení, které se mi zalíbilo :) Doporučuji!

lakme
23.07.2014

Cela serie hranicarova ucne me hrozne bavi :) na tomto dilu se mi libilo predevsim to nebezpeci a emoce uz se tesim na dalsi dil

Lodja
03.06.2014

3 hvězdičky patří jenom k oddělení dílů v rámci celé hodně dobré série. Bohužel, jak jsem u některých dílů trnula, aby to neskončilo a já si ještě mohla chvíli číst, u tady Halta v nebezpečí to úplně není pravda. A výjimečně mám i pár smysluplných argumentů!
Tak tedy hned název - stejný nešvar jako u Výkupného za Eraka. Prostě se napíše jméno jedné z postav a přívlastkem se popíše, co se mu bude dít. Jiné názvy jsou jednak hezčí a taky nevím, co si pod nimi mám představit - a to je podle mě správně. Další vada, a u té bych se nebála říct, že je ještě horší, je podle mě hrozně málo postav. V celé knížce jsou pořádně jenom 4 postavy a teda padouši Tennyson a Genovesané, ale o těch se spíš jenom mluví, než že by pořádně jednali. Řekla bych, že takhle by dostali za chvíli pěknou ponoru a měli by sebe dost. Taky mi tam jaksi chybí dámská společnost a už se těším na další díl, kterého se zúčastní dámy obě.
No a takové ty vady typu neoriginální vlastní jména a přílišná dokonalost postav, ty už nechávám plavat.
Co mě naopak hrozně bavilo, byl (již tradičně) Horác a jeho nově objevené maskovací schopnosti. Geniální! Je to sice slabší díl, ale stále to patří pod Hraničářova učně.

Mergirus
02.04.2014

Opět krásná kniha, která se čte jedním dechem. Autor se "obrátil" i proti Haltovi - ukázal, že nikdo není nesmrtelný. Ale naštěstí vše dobře dopadlo, jsem ráda, že John Flanagan nepatří mezi ony autory, kteří se zbavují svých postav (např. George R.R.Martin).

Alex.Barunka
25.02.2014

Po Králích Clonmelu mi kniha vrátila úsměv na rty. Příběh nás zavede zpět do Araluenu a má v sobě nádech strachu. Je velmi emoční, více než kterékoliv jiné příběhy ze série. Palec nahoru :)

Sauron025
22.02.2014

super :)

LuciusWlk
24.12.2013

Opět dobrý příběh, Horác tentokráte neobyčejně bavil. Tenhle díl je trochu temnější, ale v rámci dětské knihy. S přibývajícím počtem dílu se dostavuje jistá stereotypnost,ale to je dáno spíše věkem.U knihy pro mládež je ale ta všudypřítomná čest a spravedlnost vítána.

ThePetinka
09.12.2013

Abych pravdu řekla, tak tahle kniha mě trochu naštvala svým názvem. Halt začal být v nebezpečí až někdy v polovině příběhu, nicméně já celou dobu napjatě čekala, kdy to přijde. Vážně nemám ráda, když vím, o čem kniha bude. Opravdu jsem se uvolnila až ve chvíli, kdy už Halt měl to nebezpečí za sebou a já jsem věděla, že teď už to nebude předvídatelné.
Vím, že v každé recenzi na Hraničářova učně zmiňuju ten zvláštní suchý humor a tenhle díl nebude výjimkou. Je to jedna z věcí, které mě na knize baví snad nejvíc. Prostě se u toho skvěle bavím, je to přesně můj styl humoru. Víc a víc se v tom vidím.
Autor se pozoruhodně vypsal, každá kniha je lepší, než ta předchozí. Knihy na sebe navazují, jsou zmiňovány staré příhody a občas se v knize ukazují i staří přátelé, kteřé jsme naposledy viděli před třemi až čtyřmi knihami. Je to prorostlý příběh, který si musí nutně zamilovat každý fantasy nadšenec. Já osobně na tuhle sérii nedám dopustit.

hardrock
01.11.2013

Ako vzdy, spravne namiesany koktejl napatia, humoru a spolupatricnosti. Flanagan opat dava lekciu o sile priatelstva.

joni
17.07.2013

Skvělá knížka, konečně v se v ní mohli Will a horác ukázat co dokáží a to i bez kontroly Halta :-)

Vevericka.eva
30.06.2013

Fajn počtení, drží vysoký standard série.

xflori01
21.06.2013

Už trošku se ubírá na kvalitě. Ale pořád krásné čtivo, které tě velmi zaujme. Doporučuji. 4 hvězdičky jen kvůli odlišení kvality dílů. Ale pokud bych měl srovnávat s jinými knihami - jasných 5 hvězdiček.

Kristy7
29.04.2013

Naprosto perfektní série! A knihy Králové Clonmelu a Halt v nebezpečí patří k mým nejoblíbenějším, moc jsem se u toho nasmála. Rozhovory mezi Haltem, Willem a Horácem byly geniální. :)

matej1998
31.12.2012