Hračkář

Hračkář https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347630/bmid_hrackar-5zo-347630.jpg 4 228 228

Adam Kulakov je spokojený člověk. Střední věk na něj zatím nedolehl plnou silou, hračky z jeho továrny dělají radost dětem na celém světě, má více peněz, než kdy může utratit, miluje svou ženu a syna a vydržuje si tolik milenek, kolik jen před nimi dokáže utajit. Adam však není jediný, kdo v rodině Kulakovových pečlivě střeží osobní tajemství. Jeho dědeček Arkadij se roku 1944 ocitl v Osvětimi, a tam se mu naskytla velmi neobvyklá příležitost. Nyní, když se jeho život chýlí ke konci, vynakládá nesmírné úsilí, aby pravda zůstala navždy ukrytá. Není to pro něj snadné, protože drtivé vzpomínky na setkání s jedním z největších monster lidské historie dotírají stále intenzivněji. Právě tehdy dojde k události, která může rozmetat Adamův pohodový život jako domeček z karet; následně Arkadije dostihne hrůzná minulost v plné síle. Vše, co oba muži celý život budovali, je nyní v ohrožení. A společně zjišťují, že svým nejbližším můžeme paradoxně nejvíce ublížit tehdy, když se je snažíme před něčím uchránit.... celý text

Literatura světová Válečné Thrillery
Vydáno: , Domino

The Toymaker , 2016

saumur
19.11.2017 5 z 5

Tak trochu jiny pribeh z holokaustu, ze ktereho zamrazi skutecne az skoro na zaver, kdy se dozvime, kdo je dedecek ve skutecnosti... ctibe, svizne, jasne.

Lenka27
18.11.2017 4 z 5

Ve spoustě věcí souhlasím s Boby 17, trochu uspěchaný konec, ale .... nevyzněl do prázdna. Dvě dějové linie, to už je teď snad běžný styl psaní, nicméně tady mi nevadila, nicméně zejména v závěru bych "současnou" dějovou linii nejraději přeskakovala a naopak bych uvítala více detailů ze života Arkadije po příjezdu do Austrálie. Autor závěr zvládl skvěle, když uvážím, že Liam Pieper má 34 let, smekám. Kniha mi určitě dlouho utkví v paměti a to je značka kvality. Více nechci napsat, bohužel nedá se nespojlerovat. Každopádně doporučuji, kniha o odvrácené tváři cti, čestnosti, laskavosti - život sám. Ale za mně - jako žánr - literatura světová, thrillery - tak thriller ani náhodou.

Boby17
09.11.2017 5 z 5

Zajímavá a čtivá knížka. Historická linie mě zaujala trochu víc. Rozuzlení příběhu bylo velmi překvapivé a závěr bohužel trochu uspěchaný. Myslím, že autor koncovku mohl více rozepsat. Přesto ale 4,7*, takže zaokrouhluji na plný počet hvězd.

Jaruce
08.11.2017 5 z 5

Čekala jsem trochu jiný příběh z prostředí Osvětimi, ale byla jsem za tento děj moc ráda a určitě jsem přemýšlela kdo a jak se dostal z této hrůzy, která byla v období války spáchána na nevinných.

V28
03.11.2017 5 z 5

Trošku jiná kniha o těch co taky přežili Osvětim, kam a jak se ubíral jejich život, jaké tajemství mohou ukrývat. Na začátku nebo v první polovině knihy se mi víc líbila linka s příběhem Adama Kulakova a jeho sympatické ženy, ale Arkadij je nakonec s převahou převálcoval. Kolik rodin ve skutečném světě neví nic a jsou hrdí na svůj původ a předky......všechno prostě může být jinak.

bookcase
31.10.2017 5 z 5

Útlá knížka, o to víc silnější příběh. Pořád přemýšlím o jejím vyústění. Doporučuju.

Boboking
23.10.2017 5 z 5

Jsem rád, že jsem tuto knihu mohl číst. Úžasný příběh, který jakoby tvrdil, že dobro je jen iluze. Vřele doporučuji.

Barbucha12
17.10.2017 5 z 5

Wau, nejdřív jsem si říkala, že je kniha tak nějak poskládaná, něco mě mátlo, ale pak do sebe vše zapadlo jak má a já knihu dočetla s otevřenou pusou. Knih o holocaustu jsem přečetla plno, ale tahle je opravdu jiná. Určitě doporučuji.

Jana77
10.10.2017 5 z 5

Už bylo tolik napsáno, ale tento pohled na Osvětim asi chyběl. Místy jsem se vztekala, v jednu chvíli jsem čtení i obrečela, pár míst v příběhu jsou hodně silné i na mě. Výborná knížka.