Hotel Pastis

Hotel Pastis https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20779/hotel-pastis-20779.jpg 4 127 127

Romantický příběh plný laskavého humoru a napínavých zápletek. Simon Shaw je dvaačtyřicetiletý šéf dobře prosperující londýnské reklamní agentury. Zdá se, že mu ke štěstí nic nechybí. Opak je ale pravdou. Nedávný rozvod, věčné tahanice s chamtivou exmanželkou, nenasytní zákazníci a ne vždy loajální podřízení, to vše narušuje jeho jinak napohled klidný a bezproblémový život. Na radu Ernesta, svého přítele, důvěrníka, sluhy a spolupracovníka v jedné osobě, se vydá na dlouho odkládanou dovolenou do slunné Francie. Pár dní si odpočine u moře a pak se uvidí..... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Olympia

Hotel Pastis: A Novel of Provence , 1993

alekis
23.08.2019 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Čtivá, zábavná, s dobrým koncem. Každý z hrdinů románu dostane to, co nejvíc potřebuje a co si přeje... a čtenář dostane svůj potěšující příběh.
Po otočení poslední stránky mám velmi příjemný pocit. Nekonají se žádné hrůzy (ačkoliv se dočteme o bankovní loupeži a dokonce o únosu milionářského synka!), neteče tu žádná krev. Pár opruzů obou pohlaví (chamtivá exmanželka, vetřelý strýček, stařík šmírák na žebříku...) se tu sice vyskytuje, ale s těmi si naši milí hrdinové celkem hravě poradí.
Paní Gibbonsová, ač žádná krasavice, je sympatická a vlastně úplně neškodná, krom toho, že sežere slečně novinářce cestovní pas... a jaro, léto, podzim, zima a rána, poledne, večery a noci v Provenci prostě nemají chybu!

alnahu
19.11.2018 3 z 5

Příjemné čtení opět z jižní Francie, pohodová kniha .

bekule
11.10.2018 2 z 5

Celkem milý poklidně plynoucí příběh, místy tak poklidný až jsem se nudila.

Marla
18.06.2018 5 z 5

Chutné, voňavé a pohádkové čtení zabydlené množstvím velice zvláštních lidiček. Tak jak to dokázal o Provence napsat jen Peter Mayle.

Swaii
12.04.2018 4 z 5

Určitě pro mě i po přečtení Hotelu Pastis pořád zůstávají jako nejlepší knížky od Petera Mayle celá série o Provence a Dobrý ročník. U hotelu Pastis mi už více než u Dobrého ročníku trošku vadilo, že je hlavní postava knížky až příliš bohatá a tak nějak díky tomu nemá s ničím problém a v podstatě ani pro to získat hotel a vybudovat jej, nemusí nic moc udělat. Ubráním movitosti a přidáním více běžných obtíží by knížce prospělo. Ale pořád to je prostě dokonalé čtení k létu, dovolené, dobrému jídlu, slunci a vínu....a nejlépe při cestě směr Provence...A postava Ernesta by si klidně zasloužila i vlastní příběh :-)

karel0684
05.08.2017 4 z 5

Mayle určitě miluje Francii. PO přečtení téhle knihy jsem litoval, že ji nemohu zažít. Ani ne tak kvůli romantice, jako kvůli prostředí.

Kabalenka
03.05.2017 4 z 5

Velmi příjemné čtení v mé milované Francii.

TeaPeter
07.10.2016 4 z 5

Velice příjemná kniha, jen závěr mohl být trochu propracovanější.

Drgajda
31.07.2016 4 z 5

Oddechova kniha pro letni vecery, pekny lidsky pribeh lehouncce se dotykajici zanru cervena knihovna. Konec ma neskutecny spad, clovek preje sympatickym lotrikum, jejichz usilovani o dokonaly lup je pouze vedlejsi dejova linie, ale krasne knihu ozivi.

hanča34
15.11.2015 5 z 5

Pohodová kniha pro dobrou náladu, opět mně autor nezklamal.

trdlo1
26.07.2015 3 z 5

Dá se to číst, ale nic moc...

mariva
21.07.2014 4 z 5

Příjemná pohodová četba vonící atmosférou Provence. Opět jedna z knížek, která se mnou cestovala v kufru. Zase mě na chvíli vrátila do míst, která jsem měla možnost navštívit. Kdo by při návštěvě Provence alespoň na chvíli nezatoužil žít v tomto krásném kraji, jako hlavní postava této knihy?

rose
21.01.2012 5 z 5

Takové pohodové čtení na dovolenou nebo když si chceme vyčistit hlavu od starostí. Úplně z toho voní levandule a dobré jídlo, tuhle knížku nedoporučuju číst na lačno, čtenář bude lehce slintat. Oni v té Provence si na pohodu a dobré jídlo potrpí, že? A z knížky to úplně vyzařuje.

tessy999
30.09.2011 4 z 5

Perfektní knížka na letní prázdniny, doporučuju.