Hotel na rohu hořkosti a štěstí

Hotel na rohu hořkosti a štěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74710/hotel-na-rohu-horkos-74710.jpg 4 122 39

Romantický a melancholický příběh lásky se odehrává ve 40. letech v Americe, vyprávěn je však až o čtyřicet let později. Henry, jehož čínský otec uprchl do Ameriky, a Keiko, americká Japonka, se setkají jako děti a během let mezi nimi vznikne silný, hluboký milostný vztah. Útok v Pearl Harbor však ze všech amerických Japonců udělá utečence v internačních táborech. Henry a Keiko si přísahají, že se po válce opět sejdou, ale jejich cesty byly – s přispěním jejich rodičů – nejspíš navždy rozděleny. Dojemná, tklivá atmosféra, dobová tabu i láska k jazzu připomenou knihy Harukiho Murakamiho.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Hotel On the Corner of Bitter and Sweet , 2009

Katka2382
15.02.2022 5 z 5

Krásná obálka a ještě krásnější příběh uvnitř.
Příběh který vás okamžitě pohltí,plný lásky,přátelství a lidskosti.
Bylo to krásné,milé a taky i trochu napínavé.

Josh
10.05.2021 5 z 5

Dá se smíchat láska, úcta k rodičům, partnerovi, národu, válka, dětský a dospělý pohled na život tak, aby se vás dotkla melancholie, smutek, ale také laskavost a radost tzv. X v 1? Ano, dá. A dokonale! To umí Jamie Ford touto knihou.

Už aby někdo přeložil do češtiny a vydal jeho další knihy. No, možná je dříve seženu v angličtině :o)) Moje sbírka osobních TOP knih je tímto rozšířena!

Skjaninka
10.03.2021 3 z 5

Ponurá atmosféra starého hotela, bolestivé spomienky na prvú lásku a nesplnený sľub. Námet knihy ako vyšitý. Celkom peknej a nenáročnej oddychovky so zaujímavým a nevšedným historickým faktom o internačných táboroch. A Jazz!! Jazz je vždycky fajn.

"Otec jednou řekl, že nejtěžší rozhodnutí v životě se netýkají toho, co je správné a co špatné, ale toho, co je správné a co je nejlepší. Nejlepší bylo nechat ji jít."

3,5/5

Marcela52
13.05.2020 5 z 5

Krásný a dojemný příběh, ve kterém se autorovi podařilo skloubit milostný příběh dvou dospívajících, dvanáctiletého čínského chlapce Henryho a stejně staré japonské dívky Keiko se sugestivním vylíčením válečné atmosféry v roce 1942 v americkém Seattlu. V románu se prolínají dvě dějové roviny, kromě té válečné, také období po čtyřiceti letech, kdy Henry vzpomíná na svou lásku z mládí a snaží se najít nějaké stopy po svém osudovém vztahu. Kniha mi svou poetikou trochu připomněla Haruki Murakamiho. Příběh mě velmi zaujal i poučil , například jsem nevěděla, že v Americe byly za války budovány velké internační tábory pro Japonce. Moc doporučuji, zvláště v dnešní době, kdy se opět někdy objevují předsudky vůči lidem, kteří jsou jiné národnosti.

keny
04.05.2020 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Je to už chvilka, co jsem jí četla, ale v té době jsem o ní hodně mluvila a každému jí doporučovala. A kdo si jí přečetl, byl nadšený stejně jako já. Krásný příběh, dozvěděla jsem se i spoustu zajímavostí o Japonsku a Číně za 2. světové války, internačních táborech...To je ta knížka, která vám zůstává v hlavě, žijete jí, těšíte se, až si doma sednete a otevřete ji...

iška
09.04.2020 4 z 5

Kdysi mne upoutal název. Knihu jsem zakoupila a založila do své knihovny. A protože vždy dříve čtu knihy zapůjčené, tento titul na mě stále čekal. Teď konečně jsem se k němu dostala a jsem ráda. Milý příběh a kus historie, která není až tolik známa. Doporučuji všem, kdo mají tento styl rádi.

Nočnípták
30.11.2018 4 z 5

Nějak jsem se nemohla začíst a tak jsem knihu odložila. Asi po měsíci jsem to zkusila znovu. Nakonec jsem byla překvapená a knihu jsem přečetla za dva večery. Prostě ta druhá šance se má knihám dávat. Je to příběh o lásce/o dětské, čisté lásce/. Líbil se mě i když takové příběhy moc nevyhledávám. Navíc jsem se i hodně poučila o tom co se dělo v USA za II.sv.války, o tom jak to chodilo v čínských a japonských čtvrtích a jak se vše změnilo od války do dnešních dnů.
Také je moc hezká obálka.

popeluška
20.05.2018 5 z 5

Kniha se mi moc a moc líbila :-) nádherná !! Ani nevím proč jsem jí ve své knihovničce tak dlouho nechávala čekat, moc se mi do ní nechtělo.A teď bych si ji přečetla hned od začátku :-)

ivakola
03.05.2017 4 z 5

Na této knize je dost jasně vidět jak dobré knihy mohou být v antikvariátech. Krásný a milý příběh dvou mladých lidí, dětí, které k sobě našly cestu i přes tu nepříznivou dobu ve které žily a
i přes rozdílné společenské zařazení a národnost. Moc pěkné.

iva2423
20.03.2017 4 z 5

Dobře se čte. Doporučuji.

rajen
11.01.2017 5 z 5

Toto je kniha přesně dle mého gusta. Krásný příběh, čtenář prožije s hrdiny kus života, postavy jsou krásné vykreslené, román má hloubku, neskutečnou atmosféru a v neposlední řadě je historické pozadí věrné skutečnosti jak jen to jde. Takové knihy zbožňuju a jsem ráda, že jsem se k této dostala. Oba hrdiny jsem si zamilovala hned od začátku, dozvěděla jsem se toho hodně o internačních táborech pro japonce v Americe během druhé světové války. Toto je knížka, která se mi z paměti jen tak nevymaže a její hrdiny mám v srdci napořád. Jednoznačně maximální hodnocení a velké doporučení všem.

zuzi1162
18.11.2015 5 z 5

Jde o pomalu plynoucí příběh, který vás však celkem dostane. Bylo mi i celkem jedno jak to dopadne, prostě jsem si užívala čtení.

Zorka
06.07.2015 4 z 5

Zajímavá kniha o střetu kultur (čínské, japonské a americké) v průběhu druhé světové války. Přestože závěr je dost předvídatelný, rozhodně myslím, že stojí za přečtení.

Peter.Melon
19.11.2014 5 z 5

Dobrý milostný román,který se mi celkem líbí.Určitě stojí za zmínku i za
přečtení.Zkuste si jej taky přečíst...

bosorka
25.08.2014 3 z 5

Docela zklamání. Téma se mi líbilo, i když je to vcelku klasické schéma o lásce, které se staví do cesty mnoho překážek v podobě rodinných tradicí i doby, která milencům nepřeje. I tak jsem byla zvědavá zvlášť na téma, které mě dosud míjelo, a to byla internace japonských obyvatel v USA za 2. světové války. Knížka je však napsaná tak nějak plytce, není vřelá, nevtáhne tak, abych se jí nedočkavě chápala a byla napjatá, co bude dál. Naopak jsem se s ní párala až předlouho. Většina děje byla jasná už dopředu, co se asi s postavami stane, kam se příběh vyvine. A chyběl jí nějaký přesah, něco, co by se zarylo, co by vtáhlo. Chválím obálku.

MichelleS
19.08.2014 4 z 5

Nejdřív mne zaujala nevšední, teple barevná a lehce exotická obálka, semtam jsem zaslechla zmínku, že je to hezký příběh a když se mi připletla v knihovně pod ruku, vzala jsem ji bez velkých očekávání jako čtení na dovolenou. A byla jsem velmi mile překvapená. Knížka o lásce ale není ani trochu uvzdychaná a sladká. Spíš taková křišťálově průzračná jako první vlastně ještě dětská láska, čistá opravdová, upřímná. Je neskutečné, co vše dokázal Henry, ještě chlapec, jen aby mohl Keiko vidět, pomoci jí. Doma se s porozuměním nesetkal, ještě že potkal Sheldona a paní Beattyovou. Nejde s úsměvem nezavzpomínat na vlastní dětské lásky...

KattyV.
08.08.2014 5 z 5

Já jsem od této knihy zase nic moc nečekala, ležela pohozená ve slevách v knihkupectví, tak jsem si ji odnesla.
Dlouho zůstala ležet i v naší knihovně, až jsem si na ni jeden den vzpomněla.
A hned po přečtení jsem ani na chvilku neváhala a ohodnotila pěti hvězdami - nádherný příběh, tak nějak jsem úplně zapomněla na starosti všedního dne. :-)

hancass
03.08.2014 5 z 5

Vyjímečná kniha, báječně komponovaný příběh na pozadí tragické doby, doporučuji.

Leskodka
16.05.2014 3 z 5

Pěkná, ale tak nějak jsem čekala více...

cie
09.05.2014 5 z 5

Nádherná kniha, pěkný příběh, ale především zajímavé historické pozadí...velké plus za to, že jsem do poslední chvíle nevěděla, jak to dopadne!