Horory na dobrou noc

Horory na dobrou noc
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25026/mid_horory-na-dobrou-noc-ofl-25026.jpg 4 283 283

Horory na dobrou noc série

Příběhy jsou primárně určeny pro mládež, ale pochutnají si na nich i dospělí kvůli sugestivní atmosféře, typicky anglickému černému humoru a četným citacím nebo variacím klasických témat. Ty představují jakousi žánrovou třešničku na dortu, a už proto by neměla tato sbírka chybět v knihovně žádného milovníka hororu. Varování: Nevhodné pro osoby úzkostlivé či se slabými nervy. Vstupte do temného a děsivého světa Horowitzových hororů a očekávejte nečekané! Je to svět, kde vše vypadá celkem normálně. Ale hned za nejbližším rohem číhá leccos tajemného, zlověstného a skutečné hrůzného. Jako zdánlivě obyčejný fotoaparát ukrývající zlé síly, cesta domů autobusem, jenž zahne do nejhorší noční můry, a záhadná počítačová hra, kterou by nikdo nehrál..., kdyby znal její pravidla! Každá z povídek v sobě ukrývá šokující jádro... Horory na dobrou noc jsou působivou sbírkou děsivých příběhů od uznávaného autora a televizního scenáristy Anthonyho Horowitze. Vzdor názvu si rozhodně tuto knihu neberte s sebou do postele... Anthony Horowitz vyrostl na hororových příbězích a již od dětství miloval vše pochmurné a děsivé. To mu již zůstalo. Říká: „Myslím si, že horory má rád každý. Ne nutně právě mrtvá těla a kapající krev, ale stíny, které leží těsně za hranicemi našeho vidění, tajemství ukrytá za zavřenými dveřmi.“ Mnoho z jeho povídek v této knize je inspirováno běžnými každodenními předměty. Fotoaparátem. Vanou. Počítačem. Ale každému z nich dal autor něco navíc... celý text

Horory Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , BB art

Horowitz Horror , 1999

minimonisek
03.11.2015 4 z 5

Skvělá knížka příběhů s hororovou tématikou. Všechny příběhy byly zajímavé. Moc se mi líbily.

Pitvora
27.10.2015 2 z 5

Kniha mi přišla roztomile zábavná, snad opravdu pro mladší čtenáře. U mě vede povídka o kouzelném opičím uchu, no řekněte není smůla, koupit kouzelné ucho hluché opice?

Verka123
13.10.2015 2 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek. Povídky jsou takové obyčejné, určitě ne hororové. Možná jen pro děti.

Barat
03.06.2015 3 z 5

Hezká, jednoduchá kniha pro menší, avšak ne u všech povídek se budete bát. Pro mě spíš oddychové počtení, ale... co k tomu říct. U některých jsem se i smála, u některých pocit 'normal horor, takové nemastné neslané' a u např. Muž se žlutou tváří i krapítek strachu. Ale nic zvláštního od toho nečekejte.
PS: Tuhle knihu jsem v knihovně našla v oddělení pro děti, což dle mého většinou mluví za vše.

jaja1989
11.05.2015 odpad!

kravina kdo pise horory o vane?

zuzanagelnarova
09.05.2015 3 z 5

Tyhle povídky byly zajímavé, ale v mém věku už mi prostě nepřijdou strašidelné.

medvídě
04.03.2015 3 z 5

Když jsem byla mladší, tak se mi to zdálo i strašidelné. Ale asi jsem na tom už moc velká a zvyklá na jiné horory ...

Always a reader
13.02.2015 5 z 5

Skvělé příběhy, dobře napsané.. doteď si živě vybavuji některé z nich.

petra3242
29.10.2014 4 z 5

moc pěkné povídky, sice ne až tak hororové ale celkem dobré na zamyšlení, za mě vede povídka Vana

Nelly
24.07.2014 4 z 5

Ve svém věku už horory nečtu (dříve ano, ale to jich mnoho nevycházelo), ale tuto knihu si přála moje náctiletá dcera a tak jsem si ji přečetla také. Je překvapivě moc dobrá - krátké povídky s nezvyklým koncem, trochu mi to připomněla Švandrlíkovy horory. Myslím, že pro mládež je to skvělá kniha, chápu, že dospělí odkojení dospěláckými horory od Kinga a pod. tuto knihu možná neocení.

dark.ma93
08.04.2014 5 z 5

Sice nejsem úplný čtenář hororů, ale tohle bylo skvělé a ještě víc podobných synonym. Spisovatel je mistr hororu, jen co je pravda. Každá povídka měla šokující konec, rychlý spád a žádné dlouhé pasáže, četlo se to moc dobře. Nejvíc se mi líbila asi povídka Noční autobus a Strach.

zylla
26.02.2014 2 z 5

Jako velký příznivce hororů jsem si tuto knihu zakoupila a byla jsem velmi zklamaná, byly to spíš pohádky, než horory, asi jsem už zvyklá na trochu jiné kafe:D

Ellen16
27.01.2014 4 z 5

Některé horory mě bavily více, některé méně, ale celkově povedená knížka.

SabinaV.
09.01.2014 4 z 5

Není to zrovna horor, ale i tak se mi to líbilo.

AjťačkaTýnka
07.10.2013 4 z 5

Horrowitzovo psaní je známo po celém světě a ani tady nezklamal. Jsem z těch starších už, ale moc ráda pořád čtu jeho knihy, zvláště tuto. NAprosto povedená :)

Nuny
02.09.2013 2 z 5

Název knihy je velmi výstižný, protože u čtení jsem cítila spíše relax než napětí. Nijak zvlášť mě příběhy neohromily, ale určitě to nebyl propadák. Odlehčené čtení na uvolnění mysli.

Kyta
11.08.2013 5 z 5

Všechny příběhy v knížce mají své pro a proti. Každý z nich měl svůj originální nápad a Horowitz to moc dobře vystihl. Po přečtení každého dílu jsem dokázala ocenit, jak si to autor dopředu krásně promyslel, aby to všechno do sebe dokonale zapadalo. U knihy jsem se mnohokrát i bála... Nejzajímavější a nejkomplikovanější příběh? Asi bych dala Kariéra v počítačových hrách a hned po něm Vražedný fotoaparát. Ovšem i jiné mají tu pravou hororovou atmosféru. Tohle jsou ty horory, ke kterým bych se vracela; ne jako k leckterým filmům.

Terezk-a
12.06.2013 4 z 5

Kniha se četla opravdu dobře. Někdy jsem se opravdu bála a musela jsem na horor myslet ještě dlouho potom co jsem ho dočetla.
V hororech nejsou zdlouhavé pasáže, takže to rychle utíká !

Enefersis
18.03.2013 3 z 5

Četlo se to dobře, ale jako horory docela slabé... kdysi jsem se bála u povídky Vana, ale nedávno jsem si ji přečetla znovu a přišlo mi to spíš vtipné :D Asi jsem divná.

Daxie L. Jesus
23.02.2013 4 z 5

Navzdory varování v knize jsem si to četl před spaním.