Holubice a had

Holubice a had https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434697/bmid_holubice-a-had-fqH-434697.jpg 4 1151 273

Holubice a had série

Navždy spojeni, aby se milovali, ctili… nebo shořeli. Louise le Blancová před lety uprchla od všeho, co znala, a skryla se v ulicích Cesarine. Odvrhla svou magii a začala přežívat jen díky tomu, co se jí podařilo ukrást. Čarodějnice jako Lou tady lidi loví. Bojí se jich. A upalují je. Reid Diggory zaslíbil svou duši církvi jakožto chasseur a celý život žil podle jediného přikázání: nenecháš čarodějnici naživu. Jeho cesta se s Louinou nikdy neměla zkřížit, ale zákeřný úskok je donutí k nemožnému spojení: svátosti manželství. Válka mezi čarodějnicemi a církví je prastará a Louini nejnebezpečnější nepřátelé přináší osud horší než oheň. Dívka nedovede potlačit své stále se prohlubující city ani změnit podstatu svého bytí – musí se tedy rozhodnout. A láska, ta z nás všech dělá hlupáky.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Serpent & Dove , 2019

Red-haired
26.04.2020 5 z 5

Holubice a had je hlavně neskutečně čtivá čarodějnická fantasy pro všechny, kteří mají rádi nespoutané drzé hlavní hrdinky, které knize dodávají ten správný náboj.❤
Na jedné straně tu máme správně divokou čarodějnici Louise, na druhou stranu upjatého puritána a lovce čarodějnic Reida, a když má toto duo spolu vycházet ve společném manželství, které je nešťastnou náhodou potkalo, je o zábavu postaráno.
Nedá mi to jinak a na tuto knihu budu pět ódy, protože nejen, že nám nabízí skvělé hlavní postavy a píseň o prsaté Lidce :D, ale také vedlejší postavy, které jsem si zamilovala. Takový Ansel, to je prostě zlatíčko❤ a sledovat, jak i jeho nutí Lou se červenat, bylo snad ještě vtipnější než u Reida.

Co se týče příběhu a samotného tématu, i tohle jsem uvítala. Většinou v knihách vídáme ty dobré čarodějky, které jsou jen nepochopené, tady jsme ale viděli i jejich velice krutou stránku, ze které mrazí. Trošku zklamaná jsem asi z finální scény, která pro mě byla taková dost chaotická a zrychlená, ale nakonec mě kniha stejně přesvědčila.

Prokrastinuji
24.04.2020 5 z 5

O M G! Potřebuju chvilku na vydechnutí a vlastně zpracování toho všeho! Tohle byla jízda! Takže zaprvé - postavy Lou a Reida?! Dokonalost sama. Ona čarodějka, on lovec čarodějnic a boom než se nadějete - a vlastně než se nadějou i oni dva - jsou ve svazku manželském a začíná pravá jízda. Zatímco ona je divoká a mluví jako dlaždič, on je ztělesněním perfekcionismu a dobra.
Zadruhé - zápletka? Hodně se to převážně soustředí na jejich vztah, ale na pozadí máme pár tajemství a všechno se vším nějak souvisí a jak to všechno vyeskalovalo? Navíc celý námět čarodějnictví jsem hodně ocenila☺️
Zatřetí - je to čtivé a stránky prakticky mizí pod rukama. Než se nadějete jste prakticky na konci. Pokud budete mít celý jeden den na čtení, věřím, že s přehledem zvládnete i celou tuhle cihličku.
Je něco co bych vytkla? Popravdě mi trochu déle trvalo se zorientovat v tom, na jakém principu se tady pracuje s magií, ale po pár stránkách jsem tomu přišla na kloub. Není to nic, za co bych strhávala hvězdu.
Knihu bych doporučila těm, kterým se líbily Tři temné koruny, Temnota a Nikdynoc, a nebo mají slabost pro námět čarodějnictví a hate to love vztahů.

Sabča92
23.04.2020 5 z 5

Čarodějnice a jejich svět je v této knize nesmírně zajímavě a originálně zpracován. Čarodějnice tu jsou prezentovány a vnímány spíše záporně. V boji proti čarodějnicím již roky vládne arcibiskup, který si staví svou tzv. armádu chasseurů, kteří ctí pravidlo, že ani jednu čarodějnici nenechají naživu.
Louise a Reid jsou dva nepřátelé, aniž by to vlastně tušili. Louise je čarodějnice a Reid je lovec, jenže on netuší, kým jeho žena ve skutečnosti je. Příběh je vyprávěn ze dvou úhlů pohledů, tedy Reida a Louise, kteří se střídají různě po kapitolách. Musím říct, že mi to naprosto vyhovovalo. Slow burn což je tzv. pomalu rostoucí romance, která je velkou podstatou tohoto příběhu, roste pomalu ale rozhodně vás bude bavit. Louise a Reid si k sobě pomalu staví most, který je ale také velmi křehký a zranitelný. Jejich vztah budete opravdu milovat. Nechybí vtipné slovní přestřelky, provokace či drsné hádky. Je to zkrátka romance jak má být, které nic nechybí!
Louise je opravdu skvělá hlavní hrdinka, kterých v young adult fantasy sériích moc nenajdete. Nepotřebuje, aby ji někdo neustále zachraňoval, dokáže to sama.

Holubice a had je skvělým počátkem série, kterou vám ze srdce doporučuji. Rozhodně je výjimečná a jiná než ostatní. Dlouho jsem přemýšlela k čemu bych vám ji připodobnila. Nakonec jsem jistou podobnou atmosféru našla v Času čarodějnic nebo Šesti vranách.

Ketfl
23.04.2020 5 z 5

Když jsem si tuto knihu kupovala, trochu jsem nad tím váhala - přeci jen zařazení mezi knihy pro děti a mládež? Už dávno nejsem cílová skupina. Ale po přečtení jsem absolutně nadšená :-). Nepřijde mi to vůbec jako kniha vyloženě pro mladší čtenáře. Kniha se četla úplně sama. Bylo to napínavé, zábavné... a ta jiskra mezi Lou a Reidem! Prostě boží. Musím hodnotit plným počtem bodů a už se nesmírně těším na pokráčko.

Kayla
23.04.2020 4 z 5

Zpočátku jsem měla ke knize určité výhrady, byly tam občas menší nelogické věci a hlavně nedotažene akce. Každopádně poslední část to slušně vynahradila, takže knihu hodnotím jako slušnou fantasy knihu. Už se těším na další díly

lena.o.knihach
18.04.2020 5 z 5

Miluju to! Postavy, námět, zápletku, začátek, konec i prostředek. Náramně jsem se u toho bavila. Těšila jsem se na každé další škádlení mezi Lou a Reidem. Na každý další jejich rozhovor.

O této knize jsem věděla jediné. Je tam nějaká čarodějnice a lovec čarodějnic, tím pádem už z toho vyplývá romantická linka. To bylo všechno. A i tak mě to totálně dostalo. Jasně, najdete tam spoustu klišé a pro někoho to bude to samé dokola, ale mně se právě takové příběhy líbí. A když se chystám číst nějakou knížku, očekávám, že mě přesně takhle pobaví, že si to čtení budu přesně takhle užívat a zapomenu na chvilku na ten opravdový svět.

A jen tak pro zajímavost. Měla jsem v poznámkách u čtení napsáno Jiskra v popelu. A teď už si za boha nemůžu vzpomenout proč. Možná mi ji trochu připomínala? Netuším, ale měla bych ty poznámky psát trochu konkrétněji, když se na to tak dívám.

A ten nejlepší vzkaz na konec? Jděte do toho. Nebudete litovat. Užijte si to. Zapomeňte na realitu a na klišé. Holubice a had za to vážně stojí.

kalinkacz
17.04.2020 5 z 5

Žánr young adult fantasy začíná být čím dál víc plný klišé a známých scénářů... Zápletky jsou odhadnutelné a romantické linky nezajímavé... O to více jsem si Holubici a had užila! Čarodějný svět, skvělí hlavní hrdinové a čtivost... Co víc by si čtenář ya mohl přát! Styl psaní je opravdu svižný, čtenář se ke knize připoutá a odloží ji až po dočtení... Slow burn romantika je tu opravdu vystavěná na jedničku, byť tento způsob milostné linky moc nemusím, tak v této knize jsem ho doslova hltala... Chemie mezi hlavními hrdiny na mě prostě fungovala a já chtěla víc! Pořád chci víc! Těším se na další díl a všem, kteří mají rádi romány, fantasy, ya a love to hate zápletky tuto knihu maximálně doporučuji!

Angels
17.04.2020 1 z 5

(SPOILER) Na tuhle knihu jsem se těšila. Byla všude propagovaná a vychvalována. A ta obálka, pastva pro oči! Mně osobně opravdu nestačí linka Hate to Love. Ale na hodnocení tady je jasně vidět, že spoustě čtenářům k dobrému hodnocení stačí právě ta romantika. Zápletka je absurdní a nedává smysl. Autorka si ohýbala pravidla tak, aby to vyhovovalo jí a logika příběhu nikde.
Co mě však zarazilo hned na začátku, byla mluva hlavní hrdinky. Období, ve kterém se odehrává příběh by měl odpovídat středověku? Ale Lou nejenže má žalostně trapný slovník, ale naprosto moderní. Takže se tam budou objevovat slova jako trapas, apod. Chápu, že je to moderní fantasy, ale myslím že pokud něco zasadím do fiktivního středověku, mělo by ho to alespoň trochu připomínat. Slovní zásoba hrdinky je absolutně mimo a navíc, mně osobně její vyjadřování přišlo dost tristní. Odpovídalo by to spíše urban fantasy, ale přesto… Způsob, jakým to celé bylo psáno nebyl dobrý. Autorka má veskrze dětinský styl, žádné povědomí o období, do kterého děj zasadila a používá spousty sprostých výrazů naprosto zbytečně. Asi aby snad byla zajímavá, či co. Nepochopila jsem. Často jsem nad tím převracela oči, dokonce jsem měla chuť příběh zavřít, jak moc mi místy přišel hloupý.
Co se týče hlavní zápletky, tak tady máme další kámen úrazu. Postavy se na scéně zjevují a mizí, jak chtějí. Autorka si s nějakou zákonitostí hlavu příliš neláme. Hrdinka jde například do divadla, ale jaký k tomu má důvod, to se nedozvíte. Prostě se jednoho krásného dne vzbudí s myšlenkou na divadlo. Pohnutku samozřejmě tušíte, autorka ji tam pošle, aby zde narazila na lovce. Ten už ji má zafixovanou jako zlodějku, takže po ní nějaký ten pátek pátrá. Takže když ji náhodou potká v divadle, má z toho obrovskou radost. A to takovou, že se mezi čarodějkou a lovcem odehraje bitka přímo na jevišti. Jak se tam dostali? Inu, to netušíme, ale vede to k tomu, že hlavní hrdinka pošpiní jeho čest a on si ji za trest musí vzít. Jako vážně?
Pokud by to neudělal, přišel by o své výsadní postavení kapitána. Trvá na tom dav, který rozepři přihlížel. Jako vážně? Eh, jasně… Dost pochybuji, že by tohle někoho ve středověku zajímalo, nebo že by se dav srocoval před divadlem, kvůli nějaké nevýznamné bitce a trval na vysvětlení, či potrestání. Pakliže už jste četli nějakou pořádnou historickou knihu, tak vám dojde, jak je tahle myšlenka naprosto absurdní. Pokud jste nic takového nečetli, tak vám to vadit nebude.
Ale jedeme dál. Ještě ten den se vezmou, protože prostě jinak by arcibiskup musel lovci odebrat jeho postavení. A to náš lovec samozřejmě nechce. Ti dva se vzít nechtějí, ale zároveň nijak extra neprotestují.
Ani samotné spiknutí moc nedává smysl. Autorka vaří z vody, nesmyslně zamotává příběhy postav a posouvá si situace výhradně podle potřeby. Ale dělá to příliš okatě, vůbec neřeší logiku věci. Vztah mezi samotným lovcem a čarodějkou je předvídatelný. Četla jsem recenze, že tam insta láska není... No, asi takhle. Čtenáři je od začátku jasné, že tihle dva se navzdory všemu a všem, do sebe hrozně zamilují. Opět se to ale stane zničehonic. Abych nezapomněla. Hlavní hrdina od dětství miluje svou přítelkyni, ona jeho taky, ale ejhle! Objeví se na scéně hubatá Lou a velké lásky je konec. Autorka tomu nasadila korunu, když z tvrdého a zkušeného lovce udělala panice. Tím tu knihu úplně degradovala.
Čtivo je určeno pro náctileté a naivní puberťačky. Či pro milovnice červené knihovny, kterým jde především o romantiku a logika pro ně není až tak podstatná. Jistě, existují i dobré YA, ale tato mezi ně nepatří. Na můj vkus je až moc primitivní. V knize se objevuje spousta nelogičností a psala bych tuhle recenzi ještě další rok, kdybych je měla vypsat všechny. Úplně si nedokážu představit, že by z toho byl odvařený dospělý člověk.
Je to spíše dívčí románek, fantasy to nepřipomíná ničím. Kouzlení se dočkáte minimálně, systém není nijak nepropracovaný a nedostanete ani žádný nový svět. Čím víc stránek máte přečtených, tím víc vám připadá, že sledujete mexickou telenovelu, kde je každá postava s někým provázaná. Ta je matka toho, ta dcera toho…
Konec mi přišel o ničem. Jako věřím, že se spoustě lidem bude kniha líbit, převážně ženám, ale pro mě to bylo zklamání. A bylo to tak pitomé, že mě to až rozčílilo. Protože po těch chvalozpěvech jsem měla fakt velká očekávaní. Kniha mohla být dobrá, kdyby u toho autorka přemýšlela, nastudovala si něco o středověku a zbytečně neplýtvala sprostými slovy! Podtrženo shrnuto. Jedná se o podprůměrné čtení, se spoustou žánrových klišé, které bylo všude vidět, ale ničím nepřekvapí. Jednu hvězdu dávám krásné obálce, ta je parádní.

anishta
17.04.2020 5 z 5

Zbožňuju fantasy příběhy s hate/love romantickou linkou. Zbožňuju Lou. Ta holka mě baví, kdy budou další díly!!!

michaela_books
09.04.2020 5 z 5

Příběh, který autorka vypráví je úžasně popsaný... kniha nám nabídne nový propracovaný fantasy svět, kde bojují čarodějnice a chasseuři proti sobě tak, jak to ještě neznáme... tady je tajemná magie a dobrodružství plné překvapení a intrik.
Užívala jsem si každou stránku, která mi mizela pod rukama a i skvělý humor hlavní hrdinky... dlouho jsem se tak nad knížkou nahlas nezasmála.
Věřím, že si Reida a Lou všichni zamilujete, zkrátka tuhle knihu si potřebujete přečíst a opravdu stojí za pozornost! Příběh vás pohladí na duši a troufám si říct, že Holubice a had bude patřit mezi vaše další oblíbené série. U mě to takhle je a jsem za to nesmírně ráda!

Nevím jestli letos ještě tuhle knížku může něco překonat... a už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu! :)

Cress
09.04.2020 5 z 5

Na knihu jsem četla skoro samé pozitivní názory a trochu jsem se bála, že moje očekávání mi celou knihu zkazí. Nezkazila.
Začátek mi přišel trochu slabší, nemohla jsem se začíst a do čtení jsem se tak trochu nutila. Ale po cca sto stranách jsem se zamilovala. Příběh jsem přímo hltala. Lou je čarodějnice a Reid lovec čarodějnic. Tihe dva by se měly nenávidět až do morku kostí, ale jsou donuceni "spolupracovat" a vzít se.
Spíš než nenávist mezi čarodějnicemi a lovci se soustředíme na vztahy mezi postavami. Autorka si s nimi pomalu hraje a nikam nespěchá. Ale nudit se rozhodně nebudete. Nečekají vás nějaké extrémní cliff hangery, ale několik menších dobrodružství, která knize dodávají tu správnou jiskru.
Postavy si zamilujete. Nejen ty hlavní, všechny. Lou je drzá holka, která se nebojí dát najevo, co si myslí. Na Reidovi je vidět, že je hodně ovlivněný společností, ve které žije. Postupem času se z něj však stává, tak trochu rebel. Spolu tvoří dokonalý celek. Není to žádná instalove jako ve spustě YA knih, právě naopak. Pomalu se vyvíjí a nacházejí k sobě cestu. Pokud se vám líbil vztah Niny a Matthiase z Šesti vran, bude se vám líbit i tenhle. Protože, nebudu lhát, jsou si v mnoha ohledech podobní. Budete se smát, culit se, bát se a možná i trochu brečet. Někomu bude připadat 450 stran jako moc, ale já bych brala klidně i dvakrát tolik.
Tuhle knihu ve svém životě prostě potřebujete.

lapetitedeny
09.04.2020 4 z 5

Když Lou uprchla ze společenství čarodějnic, skryla se v ulicích města, jehož obyvatelé takové, jako je ona, upalují na hranici. Pouliční zlodějka se spoustou nepřátel, která dělá, co může, aby se udržela na živu. Reid je zase chausser, elitní voják, který zasvětil svůj život ochraně království a církve. Jeho život podléhá jednoduchému heslu „Nenecháš čarodějnici naživu.“

Ironií osudu ale právě tihle dva skončí vinou několika nešťastných okolností ve svazku manželském. Jeden druhého nenávidí víc, než si dokážou představit. Říká se ale, že hranice mezi nenávistí láskou je mnohdy velmi tenká…

Holubice a had pracuje s tématem dvou hrdinů, kteří jsou ze zcela opačných konců společnosti. I když by člověk občas mohl mít pocit, že už se s tímhle námětem snad nedá nic kloudného vymyslet, stále jsou tu autoři, kteří ho umí uchopit. Je to klišé? Jasně, ale neopakuje se pořád dokola pro nic za nic.

I když by jí to téma a svět umožňovaly, autorka se rozhodla, že se bezhlavě nevrhne do dobrodružství a místo toho pomalu buduje příběh, postavy a hlavně vztah mezi nimi. Nikam nespěchá a dává si na čas, a tak i když je kniha docela bichle, zase tak moc velkých věcí se v ní nestane. Místo toho je ale plná těch menších a drobnějších událostí a dobrodružství, které dělají postavy tím, kým jsou a kým mají být.

Právě postavy jsou hnacím pohonem celé knihy. Vůbec není těžké si je zamilovat, spíše naopak – a nemluvím teď jen o těch hlavních, vaše srdce si určitě získají i některé vedlejší.

Lou je plná energie a život hltá plnými doušky. Je neuvěřitelně svá, svéhlavá a jen tak si nenechá říkat, co by měla dělat a jaká by měla být. Oproti tomu Reid je slušný, uměřený, spořádaný a na první pohled možná trochu nudný. Vychovali ho s vírou k Bohu, nenávistí k čarodějnicím a naučili ho, jak žít počestným životem. Lou je ale všechno, jen ne spořádaná, počestná a poslušná a Reida toho kvůli ní čeká spousta, s čím se musí vypořádat.

Oba dva mají svůj příběh, svá tajemství a své chyby. To všechno je dělá lidskými. Vztah mezi nimi se vyvíjí pomalu a nejistě, jak se oba dva vypořádají se svými pocity.

Autorka dokázala situaci krásně vykreslit a ve čtenářích tak vyvolat spoustu pocitů. Budete se rozplývat a uculovat, budete se bát, budete se smát – doopravdy a nahlas a to se mi u knih zas tak často nestává. Hlavně se ale budete bavit.

Něčím vás příběh překvapí, něco jiného odhadnete, to záleží. Přesto si jsem jistá, že se nebudete nudit a budete napjatí, co bude dál. Finální akce je napínavá, nicméně místo toho, aby ji autorka budovala a hnala až do toho nejvyššího bodu, uprostřed na nějakou dobu zpomalí, než ji konečně dovede k vrcholu. To byla trochu škoda. Celá kniha byla pomalá, a tak by opravdu napínavé a vyhrocené finále ničemu neublížilo, spíše naopak.

Holubice a had je dobře napsaná kniha, která si určitě zaslouží vaši pozornost. Nečtěte ji ale kvůli akci a dobrodružství, nýbrž kvůli tomu, že chcete něco, co vás zahřeje u srdce a přiměje vás to se smát, protože tenhle příběh je v prvé řadě o lásce. Já jsem moc ráda, že se mi kniha dostala do rukou a velmi se těším na druhý díl, od kterého si už té akce slibuji o trochu více, ale uvidíme. Kniha mě bavila a já ji moc ráda doporučím dál.
----
Kniha mi byla poskytnuta na recenzi společností Albatros Media.

Ann1307
09.04.2020 5 z 5

Tahle kniha byla od začátku do konce jízda. Hltala jsem stránky a nebyla jsem schopná se odtrhnout.
Svět magie mě uchvátil hlavně tím, že v něm není nic zadarmo a přirozená rovnováha je nutná.
Zamilovala jsem si oba dva hlavní hrdiny - přisprostlou a drzou Lou a bohabojného a odvážného Reida. Postupný vývoj jejich vztahu byl sice opravdu pozvolný, ale já jsem z něj nadšená, protože "instalove" příběhů podle mě už bylo dost.
Jediné co mi sem tam vadilo, bylo občas zbytečné komplikování situace ze strany hrdinů. Ale díky tomu se zase mohli poučit a posunout svůj vztah dál.
Knihu bych doporučila těm, kteří mají rádi slow-burn hate-to-love romance, magii a akci. Protože toho všeho tam je přes 450 stran a nudit se rozhodně nebudete. Ze začátku jsem si říkala, že je to pěkná bichlička, ale díky její čtivosti vám budou stránky mizet pod rukama a než se nadějete a bude konec knihy. Takže už teď se nemůžu dočkat dalších dílů.

Jo a ta nádherná obálka je jen třešničkou na dortu, fakt!

pro dívky fantasy pro děti romantika

Shelby Mahurin
americká, 1992